alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
روز جهانی تنبل ها در تقویم ایران چه روزی است ؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روز جهانی تنبل ها چه روزی است ؟ در تقویم جهانی مناسبت ها عجیبی نام گذاری شده که روز تنبل ها یکی این مناسبت ها می باشد. دهم آگوست هر سال مصادف با روز جهانی تنبل ها است.

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99 مصادف است با :

دوشنبه ، ۲۰ مرداد [ اَسَد ] ۱۳۹۹
۲۰ / ۵ / ۱۳۹۹

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99 | روز جهانی تنبلی چه روزی است ؟ | تاریخ روز جهانی تنبلی در سال 99

تاریخ روز جهانی تنبلی 2020 در تقویم سال 99

تاریخ روز جهانی تنبلی 2020 در تقویم سال 99 مصادف است با :

2020 August 10 , Monday
10 - 8 - 2020

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99 | روز جهانی تنبلی چه روزی است ؟ | تاریخ روز جهانی تنبلی در سال 99

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99 به قمری

تاریخ روز جهانی تنبلی در سال 99 به قمری مصادف است با :

الإثنین ، ۲۰ ذی الحجه[ ماه حرام ] ۱۴۴۱
۲۰ / ۱۲ / ۱۴۴۱

تاریخ روز جهانی تنبل ها در سال 99 | روز جهانی تنبلی چه روزی است ؟ | تاریخ روز جهانی تنبلی در سال 99

روز جهانی تنبل ها چه روزی است ؟

روز جهانی تنبل

همانطور که گفتیم در تقویم جهانی مناسبت ها عجیبی نام گذاری شده که روز تنبل ها یکی این مناسبت ها می باشد. دهم آگوست هر سال مصادف با روز جهانی تنبل ها است

. این روز در واقع برای تنبل‌ ها نیست؛ بلکه برای آنهایی ا‌ست که طی یک ‌سال به‌ شدت فعالیت می‌کنند و حال اجازه دارند و می ‌توانند یک‌ روز کامل را تنها به استراحت پرداخته و زمان ‌شان را به ‌شکلی که می ‌خواهند سپری کنند.

پدیدآورنده‌ این روز مشخص نیست و این روز فقط یک روز نمادین است؛ وگرنه اگر بنا بود که همه افراد، سنت تنبلی در یک روز را به جا بیاورند، دنیا برای ٢٤ساعت تعطیل می ‌شد.

تنبلی را می ‌توان در حالت کلی به دو دسته علل فردی و علل اجتماعی تقسیم کرد. یک ‌سری بیماری‌ ها می تواند عامل تنبلی در زمینه فردی باشد برای مثال، در زمینه‌ی بیماری جسمی باید به کم‌ کاری تیروئید و در زمینه‌ی بیماری ‌های روان باید به بعضی افسردگی‌ ها اشاره کرد.

تنبلی از نوع اجتماعی نیز یکی از معضلاتی است که این روز ها با ورود کرونا بیش از پیش خود را نشان داده است و اقشار و مشاغل مختلفی را تحت تاثیر قرار داده است که اگر این روند ادامه داشته باشد می تواند پیامد‌های منفی فراوانی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

تنبلی چیست؟

همه آدم ها گاهی تنبل می شوند، یعنی روزهایی برای همه ما هست که دوست نداریم کاری انجام دهیم و بهانه جویی هایی می کنیم تا تنبلی های خویش را توجیه کنیم. چنانچه شما برای کارهایتان از خودتان علاقه نشان نمی دهید و مرتباً آنها را به آینده موکول می کنید و احتمالاً انجامشان نمی دهید، شما یک انسان تنبل هستید! اکثر پژوهشگران هم بر این باورند که عدم فعالیت بدنی، به مفهوم تنبلی است.

گفتنی است تنبلی می ‌تواند یک اختلال رفتاری باشد که چه به لحاظ ذهنی و چه رفتاری یکی از بزرگ ‌ترین موانع ترقی به حساب می‌ آید واز دیدگاه روان‌ شناسی قابل بررسی ‌ست و باید آن را رفع کرد زیرا تنبلی، نه‌ تنها یک معضل فردی بلکه می‌توان به مسئله‌ی حاد اجتماعی هم بدل شود که نقش تعیین ‌کننده‌ ای در روند توسعه کشورها دارد.

همه‌ ما شاید گاهی دچار این حس می ‌شویم که دل‌ مان بخواهد بیشتر بخوابیم، سر کار نرویم، بیشتر سراغ تفریح برویم و... اما این احساسات ناشی از خستگی را نباید با تنبلی یکی دانست. آدم‌ های تنبل، دچار حس مداوم خستگی آن هم بدون کار و فعالیت هستند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید
    hits