alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۲ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
روز جهانی قایقرانی چه روزی است ؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قایقرانی نوعی ورزش و سرگرمی است که با انواع متفاوتی از قایق در رشته‌های مختلف انجام می‌شود. چی بهتر از این که هنگام تفریح و لذت بردن از آب ورزش و کالری سوزی هم کنیم، در تقویم مناسبت های جهانی 26 ژوئن را روز جهانی قایقرانی نام گذاری کرده اند.

روز جهانی قایقرانی در سال ۹۹ چه روزی است ؟

6 ژوئن روز جهانی قایقرانی است که این تاریخ در تقویم سال 99 مصادف با 6 تیر میباشد. ورزش قایقرانی یک رشته قدیمی است که قدمت آن به 4000 قبل از میلاد میرسد که در آن زمان انسان نئاندرتال برای شکار حیوانات آبزی و یا فرار از خطر از قایق استفاده می کردند.

در سال ۱۹۴۶ فدراسیون جهانی قایقرانی که نهاد اداره‌کننده مسابقات قایقرانی در سطح جهان است تأسیس شد این سازمان در شهر لوزان سوئیس قرار دارد .


تاریخ روز جهانی قایقرانی در سال 99

تاریخ روز جهانی قایقرانی در سال 99 به شمسی مصادف است با :

جمعه ، ۶ تیر [ سَرَطان ] ۱۳۹۹
۶ / ۴ / ۱۳۹۹

تاریخ روز جهانی قایقرانی 2020 در تقویم میلادی مصادف است با :

2020 June 26 , Friday
26 - 6 - 2020

روز جهانی قایقرانی

6 تیر روز جهانی قایقرانی

در تقویم مناسبت های جهان 6 تیر را روز جهانی قایقرانی نام گذاری کرده اند.

قایق‌رانی نوعی ورزش و سرگرمی است که با انواع متفاوتی از قایق در رشته‌های قایق‌رانی آبهای آرام، کانو پولو، راندن قایق اژدها، راندن قایق بادبانی، قایقرانی اسلالوم در آب‌های خروشان و روئینگ انجام می‌شود.

رشتهٔ آبهای آرام شامل رشته‌های کایاک و کانوی ۱، ۲، ۳ و ۴ نفره‌است. در حقیقت، مسابقات قایقرانی آب‌های آرام، نامی متداول برای دو گونه از قایق‌ها، یعنی کایاک و کانوست. رشته کایاک با حرف و مواد کایاک یک‌نفره (K1)، کایاک دو نفره (K2) و کایاک چهارنفره (K4) شناخته می‌شود.

رشته کانو با حرف C و مواد کانوی یک‌نفره (C1)، کانوی دو نفره (C2) و کانوی چهار نفره (C4) شناخته می‌شود.

قایق کایاک با پاروی دوکفه، در حالی که قایق‌ران در وضعیت نشسته قرار دارد، هدایت می‌شود. قایق رانان قایقهای کانوی کانادایی نیز با پاروهای تک کفه و در وضعیت زانو زده قایقهای خود را به جلو سوق می‌دهند.

پاروها تحت هیچ شرایطی بر روی قایقها متصل نمی‌شوند، به عبارت دیگر، آزادی عمل در آن سلب نمی‌شود.

مسابقات قایقرانی، ورزشی تکنیکی است که شامل حرکات موزون متقارن (کایاک) یا نامتقارن (کانو) است. این مسابقات را می‌توان در هر یک از فواصل زیر سازمان دهی کرد.

برای مردان:کایاک یک‌نفره (K1)، کایاک دونفره(K2) و کایاک چهارنفره (K4).

کانوی یک‌نفره(C1)، کانوی دونفره (C2) و کانوی چهارنفره (C4).

برای زنان: کایاک یک‌نفره (K1)، کایاک دونفره(K2) و کایاک چهارنفره (K4).

جدیداً فدراسیون جهانی قایقرانی ICf در نظر دارد رشته کانوی کانادایی را هم برای زنان برگزار نماید زیرا در برخی از کشورها مسابقات رشته کانوی کانادایی زنان انجام می‌شود.

هیچ گونه مسابقه‌ای برای مردان و زنان، به صورت مختلط وجود ندارد. فواصل رسمی تأیید شده از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی(ICF) عبارتند از: ۲۰۰ متر، ۵۰۰ متر، ۱۰۰۰ متر و ۵۰۰۰ متر که برای مردان و زنان مشابه‌است.

مسابقات فعلی در بازی‌های المپیک در ۱۲ ماده، در مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان، در ۲۷ ماده و در مسابقات قهرمانی جهان جوانان، در ۱۷ ماده برگزار می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits