دلگرم
امروز: جمعه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۰ میلادی
تاریخ روز جهانی دوقلو ها ۲۰۲۰ در تقویم ۹۹ چه روزی است ؟
2
2,643
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تاریخ روز جهانی دوقلو ها 2020 در تقویم 99 چه روزی است ؟ هر ساله در اقصی نقاط دنیا روزی را به دوقلوها اختصاص داده و در آن روز جشنواره‌ای با حضور دوقلوها و چندقلوها ترتیب می‌دهند.

تاریخ روز جهانی دوقلو ها چه روزی است ؟

هر ساله 12 می برابر با 22 اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی دوقلو ها نامگذاری شده است که به دلیل کبیسه بودن سال 99 تاریخ روز جهانی دوقلو ها در سال 99 تغییر کرده است.

تاریخ دقیق روز جهانی دوقلو ها در سال 99 چه روزیست ؟

روز جهانی دوقلو ها در سال 99 مصادف است با سه شنبه ، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

هر ساله در اقصی نقاط دنیا روزی را به دوقلوها اختصاص داده و در آن روز جشنواره‌ای با حضور دوقلوها و چندقلوها ترتیب می‌دهند.

روز دوقلوها که تاریخچه‌ای ۵۰ ساله دارد، از شهری به نام تویینزبرگ در اوهایو آغاز شد و سپس در طول زمان به دیگر شهرها و کشورها رسید. ایران نیز در روز ۲۲ اردیبهشت، روز ملی دوقلوها و چندقلوها را جشن میگیرد.

به همین بهانه، تاریخچه و همچنین تعدادی از کشورهایی که جشنواره‌ای را به این روز اختصاص داده‌اند، بررسی کرده‌ایم.

تاریخ روز جهانی دوقلو ها 99

تاریخ روز جهانی دوقلو ها 2020 به میلادی

تاریخ روز جهانی دوقلو ها 2020 به میلادی مصادف است با :

2020 May 12 , Tuesday
12 - 5 - 2020

روز جهانی دوقلو ها 99 به شمسی

روز جهانی دوقلو ها 99 به شمسی مصادف است با :

سه شنبه ، ۲۳ اردیبهشت [ ثَور ] ۱۳۹۹
۲۳ / ۲ / ۱۳۹۹

روز جهانی دوقلو ها در سال 99 به قمری

روز جهانی دوقلو ها در سال 99 به قمری مصادف است با :

الثلاثاء ، ۱۸ رمضان ۱۴۴۱
۱۸ / ۹ / ۱۴۴۱

تاریخ دقیق روز جهانی دوقلوها

تاریخچه روز جهانی دوقلوها

روز جهانی دو قلوها از یک جفت دوقلو در قرن نوزدهم، «موسس و ارون ویلکاکس» الهام گرفته شده است. آن‌ها برادران دو قلویی بودند که چیزی در حدود ۴ هزار هکتار زمین را در منطقه‌ای در آمریکا در سال ۱۸۱۹ خریداری کردند و سپس پیشنهاد دادند تا ۶ هکتار از زمین را به به میدان شهر و ۲۰ دلار به مدرسه جدید اختصاص دهند؛ اما به شرط آن که نام آن مکان از «میلس ویل» به «تویینزبرگ» تغییر کند.

بیش از یک قرن و نیم بعد، در سال ۱۹۷۶، زمانی که شهر در حال برگزاری جشن‌های دویست ساله استقلال آمریکا بود، مردم شهر تصمیم گرفتند به یاد ویلکاکس‌ها یک مهمانی ترتیب دهند.

تنها ۳۶ جفت دوقلو به این مهمانی آمدند، اما مردم تویینزبرگ متوجه جذابیت‌های این رخداد شده و آن را به جشنی سالانه تبدیل کردند.

این جشن که در تویینزبرگ اوهایو برگزار می‌شود، به عنوان بزرگترین گردهمایی دوقلو‌ها در کتاب رکورد گینس ثبت شده است.

هر ساله در روز دوقلوها در سرتاسر دنیا مراسم‌ها، جشن‌ها و گردهمایی‌هایی برگزار می‌شود.

جشنواره روز جهانی دوقلوهای اروپا _ ایتالیا

این جشن هرساله در آخرین هفته جولای در ایتالیا برگزار می‌شود. در سه سال نخست برگزاری، این جشن در شهر ریمینی ایتالیا برگزار شد و هر ساله هزار جفت دوقلو و چند قلو در این برنامه شرکت می‌کنند.

جشن در سال ۲۰۰۳ به حالت تعلیق درآمد، اما در سال ۲۰۰۴ با تغییر مکان برگزاری به پارک دنیای تفریح کانوا، دوباره از سر گرفته شد.

جشنواره روز دوقلوهای فرانسه

این جشنواره که در سال ۱۹۹۴ شروع شد، بزرگترین گردهمایی دوقلوهای اروپا نام گرفت. همچنین، این جشن از شهردار شهر که خود خواهر دوقلو داشته الهام گرفته شده است و هر ساله با حدود ۱۰۰۰ جفت دوقلو در ۱۵ آگوست برگزار می‌شود.

تاریخ دقیق روز جهانی دوقلوها

جشنواره روز جهانی دوقلوها در شهر سزین لهستان

این جشنواره داخلی که در سال ۱۹۹۷ آغاز شده، در آگوست/سپتامبر هر سال در شهر سزین لهستان برگزار می‌شود. در این برنامه که توسط «مارک سوتارک» (پدر دوقلوهایی به نام آلیشا و ماریشا) طرح‌ریزی شده، حدود ۵۰۰ جفت دوقلو و چندقلو دور هم جمع می‌شوند.

این برنامه شامل درست کردن کباب، آتش‌بازی، مسابقه استعداد دوقلوها، عکس گروهی و موقعیت‌های مطالعاتی است. همچنین فعالیت‌هایی برای کودکان نیز تهیه شده است.

جشنواده روز دوقلوها در تویینزبرگ، اوهایو، آمریکا

اگر شما رویای شرکت در بزرگترین گردهمایی دوقلوها در دنیا را دارید، پس به این جشنواره که آخر آگوست هر سال در شهر تویینزبرگ اوهایو در آمریکا برگزار می‌شود، بروید.

این جشنواره که در سال ۱۹۷۶ و تنها با ۳۶ جفت دوقلو آغاز شد، به بزرگترین گردهمایی دوقلوها با تعدادی نزدیک به ۳۰۰۰ جفت دوقلو در هر سال تبدیل شده است.

یک آخر هفته پر از دوقلو که در آن دوقلوها، چندقلوها و خانواده‌هایشان از سرتاسر دنیا دور هم جمع می‌شوند.

انجمن دوقلوهای بین المللی

«انجمن دوقلوهای بین‌المللی»، گردهمایی دوقلوها در روز کارگر در شهری متفاوت در آمریکا است که هر ساله برگزار می‌شود. روز کارگر اولین دوشنبه سپتامبر هر سال است.

گردهمایی دوقلوهای هیوستون _ تگزاس _ آمریکا

این گردهمایی توسط یک جفت دوقلوی همسان به نام «کرگ و مارک سندرس» تشکیل شده است که با دوقلوهایی به نام دایان و دارلن ازدواج کردند و وب‌سایتی در زمینه دوقلوها دارند. این برنامه داخلی در سال ۲۰۰۲ آغاز شد.

روز دوقلوها و چندقلوهای کانی آیلند به همراه خانواده‌هایشان

این برنامه که از سال ۲۰۰۲ شروع شده است، در ماه جولای هر ساله توسط «دبی و لیزا گنز» (دوقلوهای همسان) برگزار می‌شود.

مهمانی خیریه دوقلوها در نیویورک آمریکا

در این مهمانی نیز که توسط خانواده گنز در نیویورک برگزار می‌شود، هر ساله حدود ۵۰۰ دوقلوی بزرگسال گرد هم می‌آیند. این مهمانی هر ساله در فوریه یا مارس برگزار می‌شود و درآمد حاصل از آن نیز به امور خیریه دوقلوها یا سرمایه آینده آن‌ها تعلق می‌گیرد.

کشتی تفریحی رسمی دوقلوها

اولین کشتی تفریحی دوقلوها با ۳۸ جفت دوقلو در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۰۵ از میامی به حرکت درآمد. این کشتی برنامه سفری ۷ روزه داشت.

تاریخ دقیق روز جهانی دوقلوها

آخر هفته خنده دار دوقلوها مونتریال کانادا

«جشنواره کمدی آخر هفته خنده دار کانادا» یک برنامه داخلی است که شامل رژه دوقلوها نیز می‌شود. مسابقه بیشترین میزان شباهت و برنامه‌های دیگر از جمله تفریحات این جشنواره هستند. در سال ۲۰۰۴ بیش از ۲۵۰ هزار نفر تماشاگر شاهد راهپیمایی بیش از ۲۵۰۰ چندقلو بودند. این برنامه اولین بار در سال ۱۹۹۸ با عنوان «بعدازظهر دوتایی‌ها» و به وسیله دوقلوها، «لوس و لوسیه روزن» به اجرا درآمد. پس از آن، این برنامه خیلی زود گسترش پیدا کرد و هم‌اکنون یکی از بزرگترین گردهمایی‌های داخلی دوقلوها در جهان است.

برنامه دوقلوهای نیاگارا _ ول لند _ آنتاریو _ کانادا

این برنامه توسط «کانی و کاندرا میلر» خواهرهای دوقلوی همسان تهیه شده است و به عنوان بخشی کوچک از نمایش‌های منطقه نیاگارا در ول لند به شمار می‌رود. این برنامه در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و چیزی حدود ۵۰ جفت دوقلو برای بعدازظهری پر از تفریح و رقابت گرد هم آمدند.

جشنواره دوقلوهای مکزیکی

این برنامه که اولین بار در سال ۱۹۹۵ برگزار شد، بزرگترین فستیوال دوقلوهای لاتین آمریکایی بود.

گردهمایی دوقلوها در پورتوریکو

«انجمن چندقلوهای پورتوریکویی» اولین گردهمایی خود را در ژانویه ۲۰۰۱ آغاز کرد. صدها دوقلو و خانواده‌هایشان در این برنامه حضور به هم رساندند.

جشنواره دوقلوها کانبرا _ استرالیا

این برنامه توسط «انجمن چندقلوهای استرالیایی» و در آخر هفته‌ای که به عنوان هفته آگاهی‌رسانی درباره چند قلوها نام گرفته است، برگزار می‌شود. در این برنامه که هر دو سال یک بار در شهر متفاوتی در استرالیا برگزار می‌شود، تقریبا ۱۵۰۰ نفر شرکت می‌کنند.

جشنواره روز دوقلوها در سریلانکا

این برنامه در کولومبو و توسط «مرکز گسترش و فرهنگ دوقلوهای سریلانکا» برگزار می‌شود. این ارگان توسط دوقلوهای همسان سریلانکایی با نام «آپولی و چامالی گاماج» افتتاح شده است.

جشنواره دوقلوها در بیجینگ

این برنامه ابتدا در سال ۲۰۰۴ برگزار شد و بیش از ۵۰۰ دوقلو از سرتا سر دنیا در برنامه فرهنگی ۴ روزه آن شرکت کردند. تقریبا ۶۰۰ جفت دوقلو در دومین سال این برنامه حضور به هم رساندند.

جشنواره دوقلوها در مانیلا – فیلیپین

این برنامه اولین بار در فوریه سال ۲۰۰۴ در فیلیپین برگزار شد. «ناتالی پالانسا» مادربزرگ دو دختر دوقلو به برگزاری این جشنواره مبادرت ورزید. او همچنین انجمن محلی دوقلوها و چندقلوها را راه‌اندازی کرد تا به خانواده‌هایی با فرزندان چندقلو کمک کند. حدود ۲۵۰ جفت دوقلو و چندقلو در این برنامه شرکت می‌کنند.


    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید
    hits