دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم ایران چه روزی است ؟
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
همه ی ما بازیگر سکانسی از زندگی هستیم. بازیگرانی که بر روی صحنه‌ی زندگی نقش هایی متفاوت را ایفا می کنیم، گاهی لبخند بر چهره داریم و گاهی گریه هایی از شادی و غم، گاهی در پشت چهره ی آشوب زده و نگران نقاب شادی بر چهره می زنیم و گاهی برعکس..

روز جهانی بازیگر چه روزیست ؟

روز جهانی بازیگر مصادف است با 14 اردیبهشت اما چون سال 99 سال کبیسه است امسال تاریخ آن در روز 15 اردیبهشت است.

چهاردهمین روز از اردیبهشت ماه ۹۹ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آنها می‌توان به فرارسیدن روز جهانی بازیگر اشاره کرد.

 تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 | تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز بازیگر در تقویم سال 99

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 مصادف است با :

یکشنبه ، ۱۴ اردیبهشت [ ثَور ] ۱۳۹۹
۱۴ / ۲ / ۱۳۹۹

 تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 | تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 2020

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 2020 مصادف است با :

2020 May 3 , Sunday
3 - 5 - 2020

تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز بازیگر در سال 99 به قمری

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 به قمری مصادف است با :

الأحد ، ۹ رمضان ۱۴۴۱
۹ / ۹ / ۱۴۴۱

روز بازیگر چه روزیست ؟

پیام بازیگر سریال «مختارنامه» به مناسبت روز بازیگر

رضا رویگری بازیگر سینما در گفتگو با خبرگزاری میزان، با اشاره به فرارسیدن روز جهانی بازیگر گفت: روز بازیگر را به تمامی همکاران خود تبریک می‌گویم، امیدوارم که در این روز شادکام و سلامت باشند و در سال جاری بتوانند با حضور در آثار مختلف بدرخشند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی سینما ادامه داد: امیدوارم سینمای ایران سر و سامان بگیرد، راه ورود به سینما تا این حد باز نباشد که هرکسی بتواند به نام بازیگر به آن وارد شود، امیدوارم بازیگری به افرادی برسد که سال‌ها در این عرصه تلاش کرده و زحمت کشیده‌اند.

بازیگر سریال «مختارنامه» با اشاره وضعیت معیشت بازیگران اظهار کرد: متاسفانه وضعیت اقتصادی اکثریت بازیگران افتضاح است، به چند بازیگر محدود ویترینی نگاه نکنیم، سایر بازیگران هیچ پولی در نمی‌آورند و اکثرا با وضعیت بد مالی مواجه هستند، بهتر است در روزی که به نام بازیگر نهاده شده مسئولین فرهنگی کمی به فکر اهالی این حرفه باشند.

وی خطاب به جوانان علاقمند به بازیگری افزود: از نظر من جوانانی که علاقمند بازیگری هستند از همان ابتدا راهشان را عوض کنند، بازیگری آخر و عاقبت ندارد پس توصیه می‌کنم شغل دیگری را انتخاب کنند تا بتوانند در آینده از حداقل‌های زندگی برخوردار شوند.

روز بازیگر چه روزیست ؟

کارگردان فیلم «عروسک قاتل» در روز جهانی بازیگر خودکشی کرد

جان لافیا» کارگردان و فیلمنامه نویس مطرح سینمای هالیوود شامگاه 14 اردیبهشت 99 در روز بازیگر در سن ۶۹ سالگی در شهر لس آنجلس خودکشی کرد و سرانجام درگذشت.

هنوز دلیل اصلی این خودکشی مشخص نیست، اما لافیا طی سال‌های آخر عمر خود افسردگی شدیدی را تجربه می‌کرد.

روز جهانی بازیگر | تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم ایران چه روزی است ؟ | روز بازیگر چه روزیست ؟

14 اردیبهشت روز جهانی بازیگر

همه ی ما بازیگر سکانسی از زندگی هستیم.بازیگرانی که بر روی صحنه ی زندگی نقش هایی متفاوت را ایفا می کنیم،گاهی لبخند بر چهره داریم و گاهی گریه هایی از شادی و غم،گاهی در پشت چهره ی آشوب زده و نگران نقاب شادی بر چهره می زنیم و گاهی برعکس..

به هر حال همه ی ما آمده ایم تا نقش آفرینی کنیم و هر کدام به نوعی بازیگر باشیم.بازیگری که خوب یا بد را خودمان تعیین میکنیم ،هم کارگردانش هستیم و هم بازیگرش..

“تئاتر”، صحنه و نقش،بر اساس متنی از پیش تعیین شده که نویسنده می نویسد از طنز و درام گرفته تا معضل اجتماعی و غیره و کارگردان در کنار بازیگران و دیگر عوامل به کار می پردازد تا یک اثر هنری جان بگیرد.

اثری که بیشترین تاثیر تماشاچی را از بازیگرانی میگیرد که بر روی صحنه نقش آفرینی می کنند و با مخاطب ارتباط برقرار می کنند.

تئاتر: یعنی اندیشیدن به عمق مسئله ای که مخاطب را به چالش اندیشه فرا می خواند و بازیگر را در قالب صحنه هایی از زندگی خود یا تخیلات ماوا می دهد،بازی می توان در قالب انسان،شی،حیوانات و ماورا طبیعت باشد،

در این میان بازیگری موفق است که بی توجه به نور و صدا و جمعیت و صحنه بتواند نقشش را خوب ایفا کند و چنان خود را در دل شخصیتی که قرار است بازی کند، جای دهد که حس کند خود شخصیت است.صحنه بازیگر نمی سازد،بلکه بازیگر است که صحنه را شکل می دهدو تماشاچی می سازد و او را وادار می کند که گاهی یک تئاتر را دو یا سه بار تماشا کند.

تئاتر یکی از هنرهای هفت گانه است که از قدیم و زمان شکل گیری در میان علاقه مندان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

به لطف خدا شاهد بازی خوب از بعضی از بازیگران تئاتر بودیم که با کمی تلاش میتوانند آینده ای خوب بر روی صحنه به یادگار بگذارند.

سال گذشته و امسال سال خوبی بود و خاک صحنه خورده های قدیم و جدید دوباره دور هم جمع شدند تا درکنار هم و با کمک هم باز هم بازی خود را به رخ صحنه بکشند و باز پرده و سکانس و ذهن تماشاچی را به چالش بکشند.

به یاد آنهایی که سالن های تئاتر ردپای امروز را سهم آنها نکرد ولی بازیهای ماندگارشان در ذهن مخاطبین این عرصه به یادگار مانده و آنهایی که هستند و تلاش می کنند تا هنرنمایی خود را به ودیعه گذارند و مخاطب را به میدان و صحنه بکشانند،روز بازیگر را تبریک می گویم….

روز بازیگر برتمام خاک صحنه خورده های جدید و قدیم مبارک باد.


  • منبع
  • khabarban.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter