alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۰ مه ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم ایران چه روزی است ؟
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روز بازیگر، تاریخ روز بازیگر، روز جهانی بازیگر ، روز جهانی بازیگر در سال 1400 چه روزیست ؟ تاریخ روز جهانی بازیگر .

روز جهانی بازیگر چه روزیست ؟

روز جهانی بازیگر مصادف است با 14 اردیبهشت .

چهاردهمین روز از اردیبهشت ماه 1400 با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آنها می‌توان به فرارسیدن روز جهانی بازیگر اشاره کرد.

 تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 | تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز بازیگر در تقویم سال 1400

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 1400 مصادف است با :

سه شنبه ، ۱۴ اردیبهشت[ ثَور ] ۱۴۰۰
۱۴ / ۲ / ۱۴۰۰

 تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 99 | تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 2021

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 2021 مصادف است با :

2021 May 4 , Tuesday
4 - 5 - 2021

تاریخ روز جهانی بازیگر در سال 99

تاریخ روز بازیگر در سال 1400به قمری

تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم سال 1400 به قمری مصادف است با :

الثلاثاء ، ۲۱ رمضان ۱۴۴۲
۲۱ / ۹ / ۱۴۴۲

روز جهانی بازیگر | تاریخ روز جهانی بازیگر در تقویم ایران چه روزی است ؟ | روز بازیگر چه روزیست ؟

14 اردیبهشت روز جهانی بازیگر

همه ی ما بازیگر سکانسی از زندگی هستیم.بازیگرانی که بر روی صحنه ی زندگی نقش هایی متفاوت را ایفا می کنیم،گاهی لبخند بر چهره داریم و گاهی گریه هایی از شادی و غم،گاهی در پشت چهره ی آشوب زده و نگران نقاب شادی بر چهره می زنیم و گاهی برعکس..

به هر حال همه ی ما آمده ایم تا نقش آفرینی کنیم و هر کدام به نوعی بازیگر باشیم.بازیگری که خوب یا بد را خودمان تعیین میکنیم ،هم کارگردانش هستیم و هم بازیگرش..

“تئاتر”، صحنه و نقش،بر اساس متنی از پیش تعیین شده که نویسنده می نویسد از طنز و درام گرفته تا معضل اجتماعی و غیره و کارگردان در کنار بازیگران و دیگر عوامل به کار می پردازد تا یک اثر هنری جان بگیرد.

اثری که بیشترین تاثیر تماشاچی را از بازیگرانی میگیرد که بر روی صحنه نقش آفرینی می کنند و با مخاطب ارتباط برقرار می کنند.

تئاتر: یعنی اندیشیدن به عمق مسئله ای که مخاطب را به چالش اندیشه فرا می خواند و بازیگر را در قالب صحنه هایی از زندگی خود یا تخیلات ماوا می دهد،بازی می توان در قالب انسان،شی،حیوانات و ماورا طبیعت باشد،

در این میان بازیگری موفق است که بی توجه به نور و صدا و جمعیت و صحنه بتواند نقشش را خوب ایفا کند و چنان خود را در دل شخصیتی که قرار است بازی کند، جای دهد که حس کند خود شخصیت است.صحنه بازیگر نمی سازد،بلکه بازیگر است که صحنه را شکل می دهدو تماشاچی می سازد و او را وادار می کند که گاهی یک تئاتر را دو یا سه بار تماشا کند.

تئاتر یکی از هنرهای هفت گانه است که از قدیم و زمان شکل گیری در میان علاقه مندان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

به لطف خدا شاهد بازی خوب از بعضی از بازیگران تئاتر بودیم که با کمی تلاش میتوانند آینده ای خوب بر روی صحنه به یادگار بگذارند.

سال گذشته و امسال سال خوبی بود و خاک صحنه خورده های قدیم و جدید دوباره دور هم جمع شدند تا درکنار هم و با کمک هم باز هم بازی خود را به رخ صحنه بکشند و باز پرده و سکانس و ذهن تماشاچی را به چالش بکشند.

به یاد آنهایی که سالن های تئاتر ردپای امروز را سهم آنها نکرد ولی بازیهای ماندگارشان در ذهن مخاطبین این عرصه به یادگار مانده و آنهایی که هستند و تلاش می کنند تا هنرنمایی خود را به ودیعه گذارند و مخاطب را به میدان و صحنه بکشانند،روز بازیگر را تبریک می گویم….این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits