alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ روز پاسدار در سال ۹۹ چه روزی است ؟
19
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تاریخ روز پاسدار در تقویم سال ۹۹ مصادف است با ولادت امام حسین (ع) که در ادامه تاریخ دقیق روز پاسدار را به شمسی، قمری و میلادی برای شما آماده کردیم.

روز پاسدار 99 چه روزی است ؟

ولادت امام حسین (ع) را روز پاسدار نام نهاده اند، تاریخ روز پاسدار در تقویم سال ۹۹ مصادف است چهارشنبه ، ۲۷ اسفند[ حوت ] ۱۳۹۹

تاریخ روز پاسدار در تقویم سال 99 به شمسی

تاریخ روز پاسدار در سال 1399 مصادف است با :

چهارشنبه ، ۲۷ اسفند[ حوت ] ۱۳۹۹
۲۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹

روز پاسدار در سال 99 ، روز پاسدار در تقویم سال 99 ، تاریخ روز پاسدار 99، تاریخ روز پاسدار در سال 99 ، روز پاسدار 99 چه روزی است ؟

تاریخ دقیق روز پاسدار در تقویم 99 به قمری

تاریخ روز پاسدار 99 در تقویم قمری 1442 مصادف است با :

الأربعاء ، ۳ شعبان ۱۴۴۲
۳ / ۸ / ۱۴۴۲

تاریخ دقیق روز پاسدار 99 در تقویم قمری 1441

تاریخ دقیق روز پاسدار 99 در تقویم میلادی 2020

تاریخ روز پاسدار 99 در تقویم میلادی 2021 مصادف است با :

2021 March 17 , Wednesday
17 - 3 - 2021

تاریخ دقیق روز پاسدار 99 در تقویم میلادی 2020

روز پاسدار چه روزی است ؟

پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است. پاسداران کسانی­اند که در حساس­ترین لحظه ­های تاریخ، از میان خلق برمی­خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن، گام برمی­دارند.

در تاریخ تمدن بشری کم بوده ­اند کسانی که برای برافراشته داشتن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه، همه هستی و آمال خود را بر سر هدف خویش بگذارند.

کمر بستن برای احیای حقیقت خواهی، همتی جانانه می­طلبد و تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت ­جویی ­اش، چنان حماسه­ای آفرید که تا همیشه نامش جاودان و موجب احترام انسان­های حق ­طلب خواهد بود.

امام حسین(ع) هنگامی که تحریف­گران حقیقت، از سنت و سیره پیامبر اکرم(ص) و آنچه خداوند در شریعت اسلامی و از زبان قرآن بنا نهاده بود، تصویری مغایر با واقعیت ارائه کردند، بر خود فرض دید تا برای احیای آن سنت فراموش شده و نهادینه کردنش در میان امت اسلام، قیام تاریخی و حماسی ­اش را آغاز کند و بدین ترتیب، از دین جد خود پاسداری کند.

می ­توان نمونه ­هایی از رادمردی پاسداران را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یافت؛ پاسدارانی که در دفاع از کیان و کشور خود فداکاری کردند و با روحیه شهادت ­طلبی، انسجام درونی و خلاقیت نظامی، در صحنه ­های مختلف به نبرد پرداختند و با الهام از حضرت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع)، با بذل خون و جان خویش و جانبازی­ها و ایثارگری­ها، نگذاشتند دست سربازان شیطان، به ذره­ای از خاک میهن اسلامی برسد. روز پاسدار را به همه ارجمندان پاسدار، شادباش می­گوییم!

روز پاسدار چه در سال 99 روزی است ؟

پاسداران مظهر آزادگی

ای پاسداران حریم عشق! مگر می­توان بی نام و یاد شما در فرهنگ لغات این سرزمین، به مفهوم آزادی و رهایی رسید؟!

آتشفشان غیرتتان، چراغ و روشنایی مرزهایی است که جز گام­های آشنایتان، بیگانه ای را به خود نخواهد دیدکه نقطه اشتراک شما با حسین، آزادگی است.

” شهادت، معبری است که از مسیر تو آغاز می­شود، با تو همراه است و به تو می­رسد. بیهوده نیست نقش پلنگ لباس تو، آن هنگام که روحی رشید را چون تو دربرمی­گیرد؛

زیرا رشادت، برازنده شهادت است و رساندن پرچم قیام حسین به انقلاب مهدی(عج)، رسالتی است که شایستگی شما بر دوشتان نهاده است.

طلوع سپیده نامتان در موسم میلاد فرزند علی(ع) چه زیباست! حسین سلطان عشق،عباس ساقی عشق،زینب شاهد عشق و سجاد راوی عشق. کاروان عشق در راه است و خود “عشق” نیمه شعبان خواهد آمد…!

تاریخ ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار در سال 99

تاریخ ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار

روز پاسدار امام حسین علیه السلام امام سوم شیعیان روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجری قمری، (برابر با جمعه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۷) در شهر مدینه منوره دیده به جهان گشود.

پاسدار، حسین ­واژه زمانه است و شرح دوباره پروانه؛ پروانه بی­ ادعایی که با طواف گرد شمع آزادگی، حریم و حرمت وطن را پاس می­دارد.

شما، هم شاگردی­های مکتب علی­ اکبر و قاسمید که در کتاب پارسی وطن، هم­خانواده با لغات جانبازی و شهادتید.

درخت وجودتان هماره سرفراز باد، ای سبزپوشان بهار ایمان! ” روزتان، یادآور پرچم فتحی­ست که با پیراهن خونین حسین در کربلا برافراشته شد و امروز به شما رسید تا همیشه اولین داوطلب برای فرشته شدن و پریدن باشید.

پاسدار، یعنی آن که در ناگهانی از حادثه، همواره لبیک­گوی فرمان «حی علی خیر­العمل» است؛ زیرا در مسیر عشق، تنها عمل است که ایمان را گواهی می­دهد.

” گفتن از شما، گفتن از عروج و خدا و پرواز است؛ آن هنگام که در آغوش خطر، برای خفتن چشم های امن دیگران، تن به آتش می­دهید.

روز پاسدار در سال 99 ، تاریخ روز پاسدار 99، تاریخ روز پاسدار در سال 99 ، روز پاسدار 99 چه روزی است ؟

اولین پیام امام خمینی(ره) به مناسبت روز پاسدار

حضرت امام خمینی(ره) در سوم شعبان سال ۱۳۹۹ هـ . ق برابر با هفتم تیرماه ۱۳۵۸ هـ . ش پیامی به مناسبت ولادت امام حسین(ع) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند.

بسم ­الله الرحمن الرحیم «روز مبارک سوم شعبان­المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است، به عموم هم­میهنان و به خصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض می­کنم و به حق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.

روز ولادت باسعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است، پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنی­امیه نجات داد…

اگر فداکاری پاسداران عظیم ­الشأن اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود اسلام در خفقان رژیم بنی­امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه می­شد و زحمات نبی اکرم(ص) و اصحاب فداکارش به هدر می­رفت».این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (19 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits