دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۵ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم ۹۸
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم ۹۸ : روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی چه روزی است ؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم شمسی 98

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم شمسی 98 مصادف است با :

سه شنبه ، ۲۹ بهمن [ دَلو ] ۱۳۹۸
۲۹ / ۱۱ / ۱۳۹۸

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم 98 |روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی |روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی چه روزی است ؟ | تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم قمری 1441

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم قمری 1441 مصادف است با :

الثلاثاء ، ۲۳ جمادی الثانی ۱۴۴۱
۲۳ / ۶ / ۱۴۴۱

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم 98 | تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم میلادی 2020

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم میلادی 2020 مصادف است با :


2020 February 18 , Tuesday
18 - 2 - 2020

تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم 98 |روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی |روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی چه روزی است ؟ | تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی

روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی

29 بهمن ماه روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، کارآفرینی به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوعات دنیای امروز و محرکه اصلی توسعه اقتصادی محسوب می شود و نقش آن در نوآوری یا ایجاد فضاهای جدید کسب وکار بر همگان روشن است.

یک رکن دیگر اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های داخلی است و در این زمینه باید تولیدات بخش صنعت و کشاورزی و غیره مورد توجه قرار گیرد و زمینه فروش و صادرات آن نیز فراهم شود.

29 بهمن در تقویم امسال روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی نامگذاری شده است.

طی یک دهه اخیر حوزه اقتصاد مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری (مدظّله العالی) بوده و نقشه راه و راهبرد اقتصاد کشور نیز در بهمن ماه ۱۳۹۲ در ۲۴ بند تحت عنوان"اقتصاد مقاومتی" از سوی معظم له ابلاغ و شعار منتخب سال های اخیر نیز مزین به جهت گیری اقتصاد مقاومتی گردید.

که این روز مهم از سوی سایر ارکان نظام همچون ریاست محترم جمهوری به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور همواره مورد توصیه و تاکید قرار گرفته چرا که اصلی ترین ماموریت این سیاست؛

چابک سازی، استحکام، رقابت پذیری و کاهش آسیب های اقتصادی و برون رفت از تنگناه ها و گلوگاه های اقتصادی و تولیدی کشور می باشد.

روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی |روز کارآفرینی |روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی 98 | تاریخ دقیق روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی 98 | روز اقتصاد مقاومتی 98 | روز کارآفرینی 98 |

روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی چه روزی است ؟

اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه یک منطقه یا کشور تحریم شده، با کمترین وابستگی به خارج از کشور در خصوص نیازهای اساسی و راهبردی است. در ایران ۲۹ بهمن ماه به عنوان روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در تقویم سال 98 نام‌گذاری شده است.

کارآفرینی ،خلاقیت در کار و ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و تولیدی است، جامعه‌ای که در بسترکارآفرینی حرکت می‌کند، زنده ،پویا و فعال است و می‌تواند همه مشکلات و فشارهای بیرونی و درونی را تحمل کرده و پشت‌سر بگذارد.

رهبر معظم انقلاب هم ، نخستین بار شهریور 1389 در جمع کارآفرینان کشور به تحقق اقتصاد مقاومتیو نقش آن در اقتصاد مقاوم و پویا اشاره فرمودند.

در بند نخست سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هم ،کارآفرینی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب اقتصادی اشاره شده است.

در این بند بر تامین شرایط و فعال‏سازی امکانات و منابع مالی و سرمایه‏ های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی تاکید شده است.

همچنین این بند به حداکثر رساندن مشارکت مردم در فعالیت‏های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‏های جمعی و تاکید بر ارتقای درآمد و نقش طبقات کم‏‌درآمد و متوسط اشاره دارد.

استفاده از فکر و ایده دانش آموختگان دانشگاهی ظرفیتی گسترده برای تحقق کارآفرینی است که متاسفانه براساس آمار از این ظرفیت تاکنون استفاده کامل نشده است.

از بیش از 12 میلیون نفر دانش آموخته در کشور سهم استان اصفهان 894هزار نفراست که به گفته استاندار اصفهان بیست و هشت دهم درصدشان بیکارندیعنی از این تعداد 370هزار نفر شاغل، 97هزار نفر بیکار و 424هزار نفر غیرفعال هستند.

کارآفرینی البته راهی است برای اشتغال دانش آموختگان که موفقیت در آن نیاز بهارائه تسهیلات در بخش های مختلف به کارآفرینان است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان می گوید: امسال هزار و ۶۰۰میلیارد تومان تسهیلات فراگیر اشتغال زایی برای اجرای طرح‌های کشاورزی، صنعت و خدمات در استاناختصاص یافته است.

سید کمال الدین میرهادی کشاورزی، خدمات سلامت و صنایع تبدیلی را از حوزه های فعالیت طرح های تصویب شده می داند و می افزاید: با ایجاد این طرح ها تا پایان سال زمینه اشتغال 166نفر به طور مستقیم در استان ایجاد می شود .

البته مشخص است این میزان تسهیلات و اشتغالزایی برای استانمان کافی نیست؛ استانی که سرشار از ظرفیت های گوناگون در بخش های مختلف برای جذب کارآفرینان و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

استانی که از لحاظ دانشگاهی دارای 11 دانشگاه بزرگ است که شش دانشگاه آن در جایگاه‌های ملی و بین‌المللی قرار دارد و با 12 هزار هکتار مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی و بیش از 9 هزار واحد صنعتی و تولیدی، صنعتی ترین استان کشور است.

و از طرفی استان پهناوری است که 400هزار هکتار زمین کشاورزی حاصلخیز دارد و تولیداتش حدود6میلیون تن در سال است.

و مهمتر از اینها ظرفیت های عظیم این استان در حوزه میراث فرهنگی است استانی با بیش از 22 هزار اثر تاریخی ، فرهنگی و طبیعی و هزار و 720 اثر به ثبت رسیده ملی و پنج اثر که به ثبت جهانی رسیده است


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • asemooni.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید