دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۳ اوت ۲۰۲۰ میلادی
روز پوشیدن لباس قرمز چه روزی است ؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
شاید برایتان عجیب باشد اما در تقویم مناسبت های جهانی ما یک روز به نام پوشیدن لباس قرمز داریم که در این مقاله به تاریخ، تاریخچه و علت نام گذاری آن میپردازیم.

روز پوشیدن لباس قرمز

روز جهانی آگاهی از بیماری های قلبی

رنگ قرمز ، قدرتمند و ضد درد و رنگ آن مایعات حیاتی است که در قلب ما می چرخد. یک لباس قرمز مناسب واقعاً می تواند تاثیر زیادی بر ظاهر شما داشته باشد و باعث می شود در یک جمع ایستاده و چشم ها را به خود جلب کنید.

همچنین پوشیدن لباس قرمز در یک روز خاص می تواند به حمایت از یک اتفاق مهم کمک کند که به معنی آگاهی از بیماری های قلبی است که سالانه هزاران زن را می کشد.

روز پوشیدن لباس قرمز شانس شما برای کمک به گسترش آگاهی در مورد بیماری های قلبی است و اطمینان حاصل کنید که دوستان و خانواده شما می توانند اولین قدم ها را برای سلامت قلب شروع کنند.

روز پوشیدن لباس قرمز | منسابت های عجیب جهانی | روز جهانی قرمز | لباس قرمز

تاریخ روز پوشیدن لباس قرمز در تقویم 98

1 فوریه مصادف با 12 بهمن هر سال را روز پوشیدن لباس قرمز می‌نامند، و همه در ماه قلب (ماه فوریه) در کشور آمریکا گرد هم می آیند و موجی از قرمز پوشان ساحل به ساحل را مشتعل می کنند.

از نقاط دیدنی گرفته تا مجریان خبری و محلات گرفته تا جوامع آنلاین در این جشن حضور دارندو این روز سالانه میلیون ها نفر را برای یک هدف مشترک متحد می کند: ریشه کن کردن بیماری های قلبی و سکته مغزی.

روز پوشیدن لباس قرمز | منسابت های عجیب جهانی | روز جهانی قرمز | لباس قرمز

علت نام گذاری روز پوشیدن لباس قرمز

اولین جمعه فوریه یعنی 12 بهمن توسط کمپین آگاهی از بیماری های قلبی ، به عنوان روز ملی پوشیدن لباس قرمز در ایالات متحده تعیین شده است. در این روز ، زنان و مردان به عنوان سمبل حمایت از سلامت قلب زنان ، به پوشیدن لباس قرمز تشویق می شوند.

روز پوشیدن لباس قرمز | منسابت های عجیب جهانی | روز جهانی قرمز | لباس قرمز

تاریخچه روز پوشیدن لباس قرمز

مؤسسه ملی قلب ، ریه و خون این کمپین را برای کمک به آگاهی از این واقعیت انجام داده است که هر سال 610،000 نفر در اثر بیماری قلبی می میرند و آن را به کشنده ترین بیماری در ایالات متحده و در سراسر جهان تبدیل می کند.

منابع بیماری قلبی بسیار است و بر هر قشر فرهنگ و تمدن تأثیر می گذارد

بیماری های قلبی یک بیماری نیست ، اما بسیاری از آنها می تواند ناشی از بیماری دیابت ، عدم ورزش ، کلسترول بالا ، فشار خون و مصرف الکل باشد که همگی با بیماری های قلب ارتباط دارد.

حتی نگران کننده تر این است که تقریباً همه این علل قابل پیشگیری هستند ، اما با این وجود مردم سالانه هزاران نفر همچنان می میرند.

سن عامل مهمی در آسیب پذیری در برابر بیماری های قلبی است ، حساسیت ما با هر دهه جدید سه برابر می شود ، و لکه های چربی در قلب حتی در بزرگسالی نیز شکل می گیرند.

بنابراین هنوز زود نیست که از این بیماری ویران کننده زندگی آگاه شویم و اطمینان حاصل کنیم که زندگی شما با این شرایط وحشتناک نابود نمی شود.

روز پوشیدن لباس قرمز | منسابت های عجیب جهانی | روز جهانی قرمز | لباس قرمز

چگونه روز قرمز پوشیدن را جشن بگیریم ؟

می توانید با قرار ملاقات با پزشک قلب خود شروع کنید و قلبتان را یک معاینه کلی کنید و بدانید که در کجا نشسته اید. هر روزی که شما این مسئله را را نادیده می گیرید یک فرصت دیگر برای بیماری های قلبی است که خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

در حالی که شما این قرار ملاقات را انجام می دهید ، نگاهی طولانی به رژیم غذایی خود بیندازید و ببینید بعضی از مکان ها برای بهبود وجود دارد یا خیر. بیشتر ما چیزهایی داریم که می توانیم برای بهبود روش غذا خوردن ، فرصتی برای انتخاب بهتر و سالم تر داشته باشیم.

روز قرمز پوشیدن فرصتی عالی برای ارزیابی مجدد سلامتی است ، می توانید از آن نیز برای شروع آمادگی برای ورزش کردن استفاده کنید ، یک راه عالی دیگر برای کاهش حساسیت به بیماری های قلبی است.

بنابراین به دنبال لباس قرمز مورد علاقه خود باشید و آگاهی از بیماری های قلب را در روز قرمز پوشیدن با همه به اشتراک بگذارید!


امتیاز 5.0 از 5 بر اساس 2 رای

این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter