دلگرم
امروز: جمعه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۰ میلادی
13 دی روز جهانی نوشیدن با نی چه روزی است ؟
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
روز جهانی نوشیدن با نی نیز یکی از مناسبت‌های جالب کشور های خارجی است که در ادامه از سیر تا پیاز روز جهانی نوشیدن با نی و تاریخچه این روز را برای شما آماده کردیم.

روز جهانی نوشیدن با نی چه روزی است ؟

روز جهانی نوشیدن با نی، این هم یکی از روزهای جالب است که در تقویم غربی ها وجود دارد، یعنی به قول خودمان در تقویم خارجی ها از روز جهانی سوسک بگیر تا روز جهانی شیر مرغ وجود دارد.

آیا شما می توانید تصور کنید که یک شیک شیر بدون نی را می نوشید ؟ یا اینکه چطور یک جعبه بسته بندی شده آب میوه را بدون نی بخورید ؟

اگر نی ها نبودن چند نوشابه را در سینماهای تاریک بر روی خود می ریختید؟

من فکر می کنم همه ما می توانیم هم نظر باشیم که بعضی وقت ها نی کار ما را آسان میکند، مثلا میشود شیک شکلاتی را با لیوان خورد اما دور لب شما کثیف میشود و یا می شود محتویات جعبه آب میوه را در لیوان ریخت ولی دردسر خودش را دارد.

نوشیدن با نی زندگی ما را به اندازه کافی بهتر تغییر داده است و این دقیقاً همان چیزی است که روز Drinking Straw (روز جهانی نوشیدن نی ) را به وجود آورده در اصل این روز جشن اختراع و ثبت اختراع کاغذ نوشیدنی یعنی نی (پوشیده از پارافین) است.

روز جهانی نوشیدن با نی چه روزی است ؟

تاریخ دقیق روز جهانی نوشیدن با نی

تاریخ دقیق روز جهانی نوشیدن با نی مصادف است با 3 ژانویه یعنی 13 دی هر سال می‌باشد.

تاریخ دقیق روز جهانی نوشیدن با نی

تاریخچه روز نوشیدن با نی

نی ها که تا کنون مورد استفاده سومری ها بوده است ، و احتمالاً بیشتر آنها برای نوشیدن آبجو استفاده می شده است ، که در آن زمان حاوی بسیاری از فرآورده های جامد فرایند تخمیر بود.

هزاران سال بعد ، در دهه 1800 ، نی چمن چاودار محبوب شد زیرا ارزان و نرم بود.

اما متاسفانه با نی با یک مایعی درست میشد که طعم آن رو نوشیدنی تاثیر داشت.

یک روز ، هنگام نوشیدن آب میوه نعناع ، مخترع ماروین سی استون از طعم نوشیدنی اش خوشش نیامد، زیرا طعم چاودار با نوشیدنی او مخلوط شده و به آن طعم چمن می داد. و بعد از آن او نی نوشیدنی مدرن را در سال 1888 اختراع کرد.

تاریخ دقیق روز جهانی نوشیدن با نی

اولین نی ساخته شده فقط یک کاغذی در اطراف مداد برای ساختن یک لوله نازک بود ، و سپس مداد را از یک انتها بیرون کشید و چسب بین نوارها قرار داد.

و این در آن زمان پیشرفت خوبی در نی چاودار چمن بود ، زیرا هیچ طعم و مزه ای را روی نوشیدنی که مصرف می شود ایجاد نمی کند.

بعداً استون با ساختن دستگاهی که قسمت بیرونی کاغذ را با موم بپوشاند ، اختراع خود را اصلاح کرد ، بنابراین چسب در بوربون که دوست داشت نوشیده نشود ، حل نمی شود.

و این شد که بعد ها یک روز را به نام روز جهانی نوشیدن با نی انتخاب کردند و هر ساله جشن خاصی برای آن برگزار میشود.

چطوری رو نوشیدن با نی را جشن بگیریم ؟

یک راه برای جشن روز نوشیدن با نی این است که کل روز را صرف نوشیدن کلیه مایعات از طریق نی ها کنید مثل آب پرتقال صبح ، آب معدنی بعد از ظهر و نوشیدنی های عصرانه و غیره...

یک نکته که باید در اینجا مراقب باشید ، این واقعیت است که مکیدن هر مایع درون دهان از طریق نی ، مایع را تا چند درجه گرم می کند و به همین دلیل است که نوشیدنی های گرم مانند قهوه یا چای را نباید با استفاده از نی نوشید. زیرا این می تواند منجر به پوسته پوسته شدن دهان شود.

راه عالی دیگر برای جشن این روز یادگیری ساختن نوشیدنی هایی است که باعث شد ماروین استون برای ایجاد نوع جدیدی از نی فکری بکند.مثلا نوشیدنی آبمیوه نعناع

نوشیدنی خود را از طریق نی بنوشید و سپاسگزار باشید که مزه آن مانند چمن چاودار نیست!

ترجمه شده توسط مهسا اصلانی


امتیاز 5.0 از 5 بر اساس 2 رای

این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter