alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی
روز جهانی هدف داشتن
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
در تقویم مناسبت های جهانی نیز یک روز به نام روز جهانی هدف داشتن اختصاص داده اند که در این مقاله درباره این مناسبت توضیح داده ایم.

روز جهانی هدف داشتن چه روزی است ؟

10 دی یعنی 31 دسامبر هر سال را روز جهانی هدف داشتن می نامند.

هدف داشتن و رویا پردازی کردن در زندگی ما امری بسیار ضروری و مهم است.

زیرا هدف داشتن ،آینده ما را میسازد و جایگاه ما را به ما نشان می‌دهد. با هدف داشتن و رویاپردازی کردن میتوانیم به اهدافمان برسیم.

این را بدانید که هدف داشتن و رویاپردازی، به چه اندازه ارزشمند است. پیشرفت و بالندگی زمانی معنا می‌یابد که در راستای حرکت برای دستیابی به آن هدف قرار بگیرد.

اگر در ذهن خود هدف و رویایی واضح نداشته باشید، امکان اینکه تسلیم شوید و از کار دست بکشید، بسیار زیاد است.

در واقع نیرویی که باعث می‌شود شما تمایل به انجام کاری داشته باشید ، همان هدف داشتن و تصویر ذهنی ایجاد شده از هدف و جایگاه آینده شماست.

به همین دلیل در تقویم مناسبت های جهانی نیز یک روز به روز جهانی هدف داشتن اختصاص دادند.

 روز جهانی هدف داشتن | تاریخ دقیق روز جهانی هدف داشتن | هدف | تاریخ روز جهانی هدف داشتن 98

تاریخ دقیق روز جهانی هدف داشتن

تاریخ دقیق روز جهانی هدف داشتن مصادف 31 دسامبر یعنی 10 دی می‌باشد.

 روز جهانی هدف داشتن | تاریخ دقیق روز جهانی هدف داشتن | هدف | تاریخ روز جهانی هدف داشتن 98

آیا رسیدن به هدف ارزش این همه دردسر را دارد؟

با هدف داشتن در طول دوازده ماه آینده ، زندگی شما دستخوش تغییرات بسیاری میشود . این حس به شما دست میدهد که در جایگاه و مکان جدیدی قرار دارید.

خیلی از افراد هستند که از زندگی خود رضایت کامل ندارند و تصمیمات نادرستی را اتخاذ می‌کنند و تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند. چونکه هدف ندارند و نمیدانند ار زندگی چه میخواهند .

این چنین افرادی رابطه با افراد نامناسب و یا پیمودن راه اشتباه را مقصر می‌دانند. اغلب کسانی که از شرایط زندگی خود راضی نیستند ، بخت و اقبال را سرزنش میکنند.

اوریسون ماردن بر این باور است که علل شکست افراد، نپذیرفتن اشتباهات خود و نپذیرفتن عواقبی است که در انتظار آنهاست. بکوشید که سال آینده ، برایتان سالی پر از موفقیت و پیشرفت باشد و بهای رسیدن به آن را با هدف داشتن و تلاش کردن بپردازید.

در مسیر دستیابی به رویا و هدف های خود، به هر میزانی که از خود گذشتگی به خرج دهید، طعم موفقیت و پیروزی را می‌چشید. باید لذت های آنی و خوشگذرانی های زودگذر را کنار بگذارید.

تنها به وسیله هدف داشتن و تلاش و کوشش و از خود گذشتگی است که موفقیت و پیروزی حاصل می‌شود.

اگر به دنبال آرمان های هستید که پیشرفت کنید، باید سرگذشت مردان و زنان موفق در طول تاریخ را مطالعه کنید.

زندگی نامه یکی از معروفترین تاریخ سازان ایتالیایی توسط جان ادینگتون نوشته است. زندگی نامه مایکل آنجلو بوناروتی به شرح زیر است:

در حدود پانصد سال پیش مایکل آنجلو بوناروتی، چشم به جهان گشود. او در زمان مرگش نود سال سن داشت. او فردی بود که از خودش برای جهان ، میراثی به یادماندنی را برجای گذاشت.

 روز جهانی هدف داشتن | |سعی و کوشش مهمترین گام رسیدن به هدف| تاریخ دقیق روز جهانی هدف داشتن | هدف | تاریخ روز جهانی هدف داشتن 98

سعی و کوشش مهمترین گام رسیدن به هدف

در هدف و رویایی که دارید و تمایل دارید که در سال جاری به آن برسید، دارای بهایی است که باید آن را بپردازید. در ازای دریافت هر چیزی باید چیز دیگری را فدا کنید.

با توجه به ارزشمند بودن هر چیز ، باید فداکاری بیشتری به خرج داد.

با اینکه برای پیشرفت و موفقیت باید عواقب خیلی زیادی را پذیرفت، با این حال این همه دردسرش می ارزد. مسیر پیروزی و پیشرفت همواره با سختی همراه است.

آیا رسیدن به هدف ارزش این همه دردسر را دارد؟

به چه طریق می‌توانیم هدف داشته باشیم ؟

گفته شده است که روزی یکی از دوستان مایکل انژ پیش او رفت و از او درخواست کرد که یکی از مجسمه هایش را تعمیر کند. میکل انژ پذیرفت. چند روز بعد که دوستش برای تحویل مجسمه پیش او رفت ، مجسمه را دید که تغییر خاصی نکرده است.

میکل انژ در پاسخ گفت: من روی مجسمه تغییرات ظریفی را اعمال کرده ام . روی لب ها و اندام های مجسمه کار کرده ام به طوری که این مجسمه ، انرژی زیادی را از خود ساطع می‌کند.

دوستش گفت: بله حق با شماست اما این کار ها، جزئی و بیهوده هستند. میکل انژ جواب داد: ممکن است اینگونه به نظر برسد، ولی همین کارهای پیش پا افتاده کار را به کمال میرساند دو آن را عالی جلوه میکند.

همواره به نکات ریز و جزئی مسائل بنگرید، حتی اگر به دنبال کمال گرایی و تمامیت نیستید. با توجه کردن به مسائل کوچک ، اهمیت کارتان را بیشتر میکنید.

همواره لازم است که به عالی شدن و کمال گرایی توجه ویژه ای داشته باشیم و در مسیر آن گام برداریم. شاید نتوانیم به کمال مطلوب و ایده آل خود برسیم ولی این امر باعث شده است که ارزش وجودی خود را بیشتر کنیم.

همواره سعی کنیم که در زندگی خود هدف مشخصی را دنبال کنیم و حس بی ارزش بودن را در زندگیمان نداشته باشیم. برای خواسته هایمان بجنگیم. در مسیر رسیدن به هدف هایمان ناامید نشویم و با قدرت به مسیری که در نهایت به رسیدن به هدف ما ختم میشود، گام برداریم.

چگونه میتوانیم هدف داشته باشیم ؟

داستان تاثیر گذار در مورد هدف داشتن

در اینجا داستانی را در مورد زنی به نام « گرترود ادرل » بیان میکنیم که مرتبط با بحث هدف داشتن است.

در سال ۱۹۲۶ شرکت ماشین سازی بوئیک ، به مردم اعلام کرد جایزه خانمی که عرض کانال مانش را شنا کند، یک ماشین بوئیک به همراه دو هزار دلا وجه نقد است. هیچ خانمی حاضر به انجام این کار نبود.

میل به انجام این کار و دستیابی به ماشین در دختر ۱۹ ساله ای به نام « گرترود ادرل » ایجاد شد. او هدف داشت و شروع به رویا پردازی کرد که آن جایزه را دریافت کرده و درون ماشینش نشسته است.

برای تحقق این تصویر ذهنی و رسیدن به هدف ، او قطعا باید عرض کانال مانش را شنا می‌کرد. هنگامی‌که شروع به شنا کردن کرد، در میانه راه نیروی بدنی خود را از دست داد و این حس به سراغش آمد که دیگر نمی‌تواند ادامه دهد.

به روی آب آمد و در اوج ناامیدی، دوباره به تصویر سازی ذهنی در مورد داشتن ماشین بوئیک پرداخت. این امر باعث شد که انرژی مضاعفی بگیرد و دوباره شروع کند به شنا کردن تا جایی که عرض کانال را طی کند.

او بوسیله نیروی ذهنی و رویاپردازی اش توانست موفق شود. همه افراد می‌توانند برای دستیابی به خواسته هایشان از این نیرو استفاده کنند.

برای رسیدن به خواسته ها و هدف های بزرگ، علاوه بر به انجام رساندن کار ، باید هدف داشته باشیم و رویا پردازی کنیم. باید در ذهن خود غیر ممکن را ممکن کنیم و به خودباوری برسیم.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • kelidezehn.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits