alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۰۹ مه ۲۰۲۱ میلادی
آیا دوشنبه ۲ دی تعطیل است ؟
4
زمان مطالعه: 8 دقیقه
آیا دوشنبه 2 دی مدارس تعطیل است ؟کدام شهرها فردا دوشنبه 2 دی 98 تعطیل شد؟تعطیلی مدارس تهران دوشنبه 2 دی 98

آیا دوشنبه 2 دی تعطیل است ؟

در شبکه های اجتماعی شایعه شده است به دلیل آلودگی هوا مدارس دوشنبه 2 دی تعطیل می باشد.

از هفته گذشته تا امروز،‌ جمعا 5 روز به دلیل آلودگی هوا تعطیل شده است. در این هفته برای نخستین بار دو روز پشت سر هم تعطیل اعلام شد.

اما در این مطلب احتمال تعطیلی مدارس تهران در روز دوشنبه 2 دی 98 را بر اساس اخباری که تاکنون اعلام شده بررسی می‌کنیم. همچنین اخبار تکمیلی و اطلاعیه‌های ارگان‌های مسئول از طریق همین صفحه و اعلام خواهد شد.

درحالی که با افزایش آلودگی هوا مدارس تهران در روز شنبه و یکشبنه 30 آذر و 1 دی ماه تعطیل اعلام شد تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی مدارس تهران در روز دوشنبه 2 دی 98 اعلام نشده است .

در صورتی که آموزش و پرورش هر شهری را تعطیل اعلام نماید در این خبر اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا دوشنبه 2 دی مدارس تعطیل است ؟

آیا دوشنبه 2 دی مدارس تعطیل است ؟

بنا بر تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران مدارس تهران و جنوب شرق استان تهران (شهرستانهای ورامین، پیشوا، ری، قرچک و پاکدشت) در روزهای شنبه و یکشنبه به تاریخ ۳۰ آذر و یک دی ماه تعطیل شد.

گفتنی است با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها احتمال اینکه فردا نیز تعطیل اعلام شود زیاد است و امروز بعد از تشکیل جلسه اضطراری برای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها فردا دوشنبه دوم دی ماه تصمیم گیری خواهد شد.

تکمیلی

با اعلام مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی یکشنبه و دوشنبه ۱و۲ دیماه مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در تبریز، سردرود و باسمنج تعطیل شد.

تکمیلی

مدارس تهران و شهرستان های استان تهران بجز فیروزکوه و دماوند فردا به علت آلودگی هوا تعطیل است .

تکمیلی

معاون عمرانی استانداری البرز گفت: مراکز آموزشی و مدارس استان به‌جز طالقان و بخش آسارا در تمامی مقاطع فردا، دوشنبه تعطیل است.

تکمیلی

رییس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس نواحی یک و ۲ ارومیه، انزل، نازلو، صومای برادوست، سیلوانا و آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان‌های خارجی دارای مجوز از آموزش و پرورش فردا، دوشنبه در 2 نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل است.

تکمیلی

انوشیروان محسنی بندپی گفت: همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه تا پایان هفته تعطیل شد.

استاندار تهران افزود: این تصمیم با توجه به انباشت آلاینده‌ها و بررسی شرایط آلودگی هوا اتخاذ شد.

تکمیلی

به دلیل شرایط پایدار هوا در اصفهان و افزایش حجم آلاینده‌ها همه مقاطع تحصیلی شهر اصفهان و پنج شهر استان فردا و پس فردا تعطیل اعلام شده است.

تکمیلی

با تصمیم کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوا، با توجه به پایدار بودن وضعیت جوی شهر تبریز و به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی، روز دوشنبه هم مدارس شهرهای تبریز، سردرود و باسمنج در تمامی مقاطع تحصیلی، تعطیل خواهد بود.

تکمیلی

بختیاری افزود :تمامی مقاطع تحصیلی بخش رودهن طبق مصوبه ‌کمیته اضطرار آلودگی هوا استان تهران که به ریاست استاندار تهران برگزار شد، تا پایان هفته تعطیل است.

امتحانات لغو شده طبق برنامه ریزی مدیران تا پایان دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

امتحانات سراسری داوطلبان آزاد طبق برنامه انجام خواهد شد.

مدارس دوشنبه 2 دی ماه تعطیل شد | کدام شهرها فردا دوشنبه 2 دی 98 تعطیل شد؟

کدام شهرها فردا دوشنبه 2 دی 98 تعطیل شد؟

در صورتی که آموزش و پرورش هر شهری را تعطیل اعلام نماید در این خبر اطلاع رسانی خواهد شد.

کیفیت هوای پایتخت در یکشنبه 1 دی

کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه برای دومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۲۷ ناسالم برای گروه های حساس( بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۳۸ برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۷ و منواکسید کربن با شاخص ۴۹ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۶۸، ‌دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۶۴ و شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۶۲ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۸۸ و شهرک چشمه (منطقه۲۲) و مسعودیه(منطقه۱۵) هر دو با شاخص ۹۷کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

داستان آلودگی هوای تهران که دیگر دارد به جای

ماهی چند روز ،‌ هر روز تکرار می شود،‌ نمادهای شهری پایتخت را در غبار آلودگی هوا پنهان و رنگ های پاییز ، به تک رنگ خاکستری تبدیل کرده است ، نه بادی و نه بارانی که غبار از دل این شهر بشوید و سهم شهروندان پایتخت نشین از هوای پاییزی، غبارهایی است که وارد ریه می شود و روح و جانشان را سخت آزرده می کند.
تشدید آلودگی هوا به یک باره برای ۲ روز متوالی مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان را به تعطیلی کشاند و آمبولانس‌های اورژانس را در ۲۸ نقطه از تهران مستقر کرد تا شاید مرحمی شوند بر دردی که ممکن است بر شهروندان وارد شود.

تعطیلی مدارس تهران دوشنبه 2 دی 98 اعلام می شود؟

انباشت غلظت آلاینده‌های جوی در تهران تا ظهر دوشنبه

هواشناسی تهران اعلام کرد: طی چند روز آینده پایداری جو موجب سکون هوا و نوزیدن باد مناسب در تهران می‌شود که بدلیل نبود امکان تهویه طبیعی، در بعضی ساعات شاهد انباشت و غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش دید افقی خواهیم بود.

بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز شنبه هواشناسی تهران، از این رو آسمانی غبارآلود به همراه غلظت آلاینده ها به ویژه در نواحی پرجمعیت، مناطق صنعتی و پرتردد تهران و شهرهای همجوار پیش بینی می شود و تا دوشنبه وضعیت کیفیت هوا در حد ناسالم خواهد بود.

اواسط روز دوشنبه ناپایداری نسبی موجب وزش باد و کاهش حجم آلاینده ها خواهد شد اما از سه شنبه مجدد شرایط کاهش کیفیت هوا وجود دارد. همین موضوع احتمال بررسی مجدد تعطیلی مدارس تهران برای دوشنبه و سه شنبه در کارگروه اضطرار آلودگی هوا افزایش می‌دهد.

تعطیلی مدارس تهران دوشنبه 2 دی 98

تعطیلی مدارس تهران دوشنبه 2 دی 98

هشدارهای چند روز پیش هواشناسی در خصوص آلودگی هوا محقق شد و باز هم دستگاه های متولی را به تلاطم انداخت، به گونه ای که پلیس طرح پلاک زوج و فرد را از درب منزل اجرایی کرد و جلوگیری از تردد کامیون ها در سطح شهر و تشدید بررسی معاینه فنی خودروها را به عنوان راهکار دنبال کرد و متولیان پایش محیط زیست را به سر وقت صنایع آلاینده فرستاد و آموزش و پرورش را برای تعطیلی مدارس مجاب ساخت.

قانونی هم برای جلوگیری از آلودگی هوا با عنوان « قانون هوای پاک » با ۳۴ ماده و ۳۹ تبصره که در تیر ماه ۹۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی و سپس شورای نگهبان رسیده است و در مرداد ماه همان سال از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شد را در اذهان عمومی برجسته کرد .

این قانون ۱۳ آیین نامه دارد که چندین دستگاه اجرایی و مدیریت شهری و وزارت خانه را موظف به انجام اموری مشخص کرده است و سازمان محیط زیست یکی از این نهادهای متولی است.

در ماده‌۷ این قانون عنوان شده است « مواقع‌ اضطراری که‌ به علت‌کیفیت‌ خاص‌ جوی، آلودگی هوای شهرها به‌ حدی برسد که‌ به‌ تشخیص‌ وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی سلامت‌ انسان‌ و محیط‌زیست‌ را شدیداً به‌ مخاطره‌ بیاندازد، سازمان‌ حفاظت‌ محیط‌زیست‌ با همکاری وزارت‌ کشور (شهرداری ها و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران‌) ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌های موقت‌ زمانی، مکانی و نوعی را برای منابع‌ آلوده‌کننده‌ برقرار کرده‌ و بلافاصله‌ مراتب‌ را از طریق‌ رسانه‌های همگانی به‌ اطلاع‌ عموم‌ خواهد رساند.

با بر طرف‌ شدن‌وضعیت‌ اضطراری و کاهش‌ آلودگی هوا، سازمان‌ نسبت‌ به‌ رفع‌ ممنوعیت‌ و محدودیت‌ برقرار شده‌ اقدام‌ و مراتب‌ را بنحو مقتضی به‌ اطلاع‌ عموم‌ خواهد رساند.»

بر این اساس در صورت بررسی وضعیت آلودگی هوای روزهای دوشنبه و سه شنبه در کارگروه اضطرار آلودگی هوا و تصمیم گیری برای وضعیت تعطیلی مدارس تهران، اخبار تکمیلی در این صفحه اعلام می‌شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.5 از 5 (4 رای)  
  • منبع
  • shomanews.com
  • esfahanemrooz.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits