تاریخ دقیق میلاد حضرت عیسی مسیح چه روزی است ؟

۳,۵۴۹
۵
۰
یکشنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس)

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن کریسمس مصادف است با : 25 دسامبر سال اول میلادی، 622 سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)

کریسمس 2020 : تاریخ دقیق کریسمس 2020

تاریخ دقیق تولد حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس) 1398 به شمسی

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس) 1398 به شمسی مصادف است با :

چهارشنبه ، ۴ دی [ جَدی ] ۱۳۹۸
۴ / ۱۰ / ۱۳۹۸

تولد حصرت عیسی مسیح | تاریخ ولادت حضرت عیسی مسیح | جشن کریسمس 2020 | جشن کریسمس 1398

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس) 2020 به میلادی

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس 2020 ) به میلادی مصادف است با :

2019 December 25 , Wednesday
25 - 12 - 2019

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح

تاریخ دقیق جشن کریسمس 2020 و چه روزی است ؟

تاریخ دقیق جشن کریسمس 2020 یا همان ولادت حضرت عیسی مسیح مصادف است با :

2019 December 25 , Wednesday
25 - 12 - 2019

تاریخ دقیق جشن کریسمس 2020 و چه روزی است ؟

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس) 1441 به قمری

تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی مسیح (جشن کریسمس) 1441 به قمری مصادف است با :

الأربعاء ، ۲۸ ربیع الثانی ۱۴۴۱
۲۸ / ۴ / ۱۴۴۱

تاریخ جشن کریسمس سال 2020 و تولد حضرت مسیبح در تقویم 98

تاریخ جشن کریسمس سال 98 و تولد حضرت مسیبح در تقویم 98

تاریخ جشن کریسمس سال و تولد حضرت مسیبح در تقویم 98 مصادف است با چهارشنبه ، ۴ دی 1398

ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن کریسمس

ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و جشن کریسمس

حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز 25 دسامبر سال اول میلادی، 622 سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد.

با این حال تاریخ تولد حضرت عیسی(ع) دقیق نیست و در قرن ششم قبل از هجرت، روز 25 دسامبر به عنوان عید میلاد مسیح(ع) برگزیده شد، درصورتی که تاریخ‏نویسان، معتقدند تولد ایشان 4 یا 6 سال قبل از آن بوده است.

حضرت عیسی(ع) به فرمان خداوند، به گونه‏ای اعجازآمیز از مادری باکره و مقدس متولد شد و سپس در گهواره شروع به سخن گفتن کرد و پیامبری خود را بشارت داد.زمان جوانی حضرت عیسی(ع) دوره بحرانی تاریخ یهود است.

یهودیان تحت سیطره رومیان چشم انتظار موعودی نجات بخش بودند. با این حال با ظهور مسیح(ع)، علی‏رغم دیدن نشانه ‏ها و معجزات بر حق آن حضرت، باز هم با ایشان به مخالفت برخاستند.

آن حضرت در دوران حیات خود به موعظه و شفای بیماران می‏پرداخت و در تعلیمات خویش، بیشتر از تمثیل بهره می‏گرفت.

معجزات فراوان، تبیین مسائل اخلاقی به همراه مثال‏ها، شفای بیمارانِ علاج‏ناپذیر و بالاخره پافشاری بر اطاعت از شریعت و پرستش خدای یکتا باعث شد تا تعداد زیادی گرد وی جمع شوند.

در این میانْ، پیروان نزدیک و خاص او حواریون نام داشتند که دوازده نفر بودند و همیشه همراه حضرت بودند. مسیح(ع) که از 30 سالگی به نبوت برگزیده شد، سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد و آنان تصمیم به قتل وی گرفتند.

زیرا سران یهودی از این‏که مردم به عیسی(ع) علاقه‏مند می‏شدند، احساس نگرانی نموده و می‏دانستند اگر او را آزاد بگذارند، همه مردم به او ایمان می‏آورند. روی گردانی یهودیان از بزرگان خود باعث شد تا سران یهود به این نتیجه برسند که باید عیسی(ع) را برای حفظ قوم خود، قربانی نمایند.

در آن حالْ، چون خواستند آن حضرت را از میان بردارند، خداوند مسیح(ع) را به آسمان‏ها برد و یهودیان فردی شبیه به عیسی(ع) را به صلیب کشیدند.

در روایات اسلامی و شیعی، بازگشت عیسی(ع) مسیح(ع) در زمان ظهور حضرت مهدی موعود(عج) تصریح شده و به نمازگزاردن آن حضرت پشت سر امام عصر اشاره گردیده است.

کتاب حضرت عیسی(ع) انجیل نام دارد. نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، 45 بار تکرار شده است.

تولد حصرت عیسی مسیح | تاریخ ولادت حضرت عیسی مسیح | جشن کریسمس 2020 | جشن کریسمس 1398

زبان حضرت عیسی مسیح

عیسی مسیح در مکالمات روزمره از زبان آرامی استفاده می‌کرد. احتمالاً او تا حدودی نیز با زبان یونانی آشنایی داشت؛ ولی آشنایی او با لاتین کمتر محتمل است. در دوران او زبان عبری مخصوص فرهیختگان و متون مقدس بوده‌است.

برگزاری کریسمس در کشورهای مختلف مسیحی بنا به سنت و رسم و رسوم آنان، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارد. اما مشترکات این مراسم این است که: مسیحیان برای جشن گرفتن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به کلیساها می‌روند، در منزل یک درخت کاج را تزیین و چراغانی می‌کنند و در خیابان‌ها و کوچه‌ها دسته‌دسته سرودهای پرستشی و شکرگزاری اجرا می‌نمایند.

همچنین در ایام کریسمس حراجیهایی برپا می‌شود و در روز باکسینگ در ۲۶ دسامبر، کارمندها از کارفرمای خویش هدیه دریافت می‌کنند.

تولد حصرت عیسی مسیح | تاریخ ولادت حضرت عیسی مسیح | جشن کریسمس 2020 | جشن کریسمس 1398

حضرت عیسی مسیح در اسلام

به عقیده مسلمانان عیسی از پیامبران اولوالعزم و صاحب شریعت است. نام و داستان وی به کرّات در قرآن و احادیث اسلامی آمده‌است. مسلمانان برای عیسی معجزاتی قائل‌اند، از جمله سخن گفتن در گهواره در دفاع از مادر و نیز زنده‌کردن مردگان و شفای بیماران و کوران مادرزاد، و دمیدن حیات در گِلِ بیجان.

با این حال قرآن عیسی را فقط بنده و فرستادهٔ خدا می‌شناسد و هرگونه اعتقاد به تثلیث یا تجسد خدا در عیسی در نزد مسلمانان شرک است.

نظر مسلمانان پیرامون مرگ عیسی نیز با آنِ مسیحیان متفاوت است. طبق گفتهٔ قرآن این عیسی نبود که مصلوب شد، بلکه امر بر آنان مشتبه شد.

به روایتی خدا صورت عیسی را بر یکی از دشمنان وی (یک یهودای اسخریوطی که به طمع جایزه حاکمان مخفی گاه عیسی را لو داد) افکند و وی به جای عیسی مصلوب شد و در نهایت عیسی به آسمان عروج کرد و از نظرها غایب شد.

به اعتقاد مسلمانان شیعه عیسی در آخرالزمان همراه مهدی ظهور خواهد کرد و دجال یا ضد مسیح بر دست عیسی کشته خواهد شد.

حضرت عیسی مسیح در اسلام

بابانوئل

شخصیتی که امروزه به شکل پیرمردی مهربان و چاق است و با لباس سرخ رنگ و ریشی سفید و بلند، هنگام کریسمس در میان برگزارکنندگان این جشن ظاهر می‌گردد به چندین اسم شناخته می‌شود که بابانوئل (Papa noel)، سانتا کلوز (Santa claus) و سنت نیکولا (Saint Nicola) از معروفترین این اسامی‌اند.

کریسمس 98

درخت کریسمس

از زمان های بسیار کهن، درخت و گیاه مورد پرستش مردمان بوده اند. کلیسای ارمنی نیز پس از پذیرش مسیحیت نه تنها عیدی را برای تقدس گیاه به عنوان جزئی از طبیعت در تقویم کلیسائی قرار داد، بلکه به تقدیس آن پرداخت. بدین ترتیب هیچ عید و جشنی نمی توانست بدون تبرک گیاه انجام نشود.

بیشتر بخوانید :

کریسمس سال ۲۰۲۰ میلادی در تقویم ۹۸ چند شنبه است ؟

تاریخ دقیق شروع سال نو میلادی 2020 در تقویم چه روزی است ؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم