alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ مه ۲۰۲۱ میلادی
سال نو میلادی۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟
16
زمان مطالعه: 5 دقیقه
آغاز سال نو میلادی مصادف است با، روز اول ژانویه یا شروع سال 2020 میلادی برابر با روز چهارشنبه 11 دی ماه 1398 هجری خورشیدی و مصادف با 5 جمادی الاول 1441 هجری قمری.

آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم 98 چه تاریخی دارد ؟

آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم سال 98 مصادف است با چهارشنبه 11 دی ماه.

separator lineآغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم 98 چه تاریخی دارد ؟/ سال نو میلادی ۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟//تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟/

تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟

تاریخ شروع سال نو میلادی مصادف است با روز اول ژانویه 2020

separator lineآغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم 98 چه تاریخی دارد ؟/ سال نو میلادی ۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟//تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟/

سال نو میلادی ۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟

روز اول ژانویه یا شروع سال 2020 میلادی برابر با روز چهارشنبه 11 دی ماه 1398 هجری خورشیدی و مصادف با 5 جمادی الاول 1441 هجری قمری

در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده میکنند، سال نو معمولأ در اول ژانویه برگزار میگردد.

در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی میباشد.

در شب 31 دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عمومأ قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار میشود.

در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی‌هایی در مجالس و مهمانی‌ها برگزار میشود که انتقال سال را ساعت 12:00 شب جشن می‌گیرند.

بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در 31 دسامبر برپا میشود.

شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

separator lineآغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم 98 چه تاریخی دارد ؟/ سال نو میلادی ۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟//تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟/

چرا سال میلادی از اول ژانویه آغاز می‌شود ؟

دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از 1 ژانویه ذکر نشده است زیرا اقوام مختلف هر کدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند.

مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسکندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز که هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

مسیحی هایی که اول ژانویه را مبدأ سال میلادی قرار می دهند مدیون رومی ها هستند، در عصر امپراتوری روم روال کار براین بود که کلیه مقامات مملکتی روز 15 مارس (26 اسفند ماه) را روز آغاز خدمت قرار می دادند حتی قیصرها و کنسول های رومی نیز در این روز وارد عرصه کار می شدند.

لیکن چون کنسول (فول دیویس نوبیلیور) به دلایلی چند موفق نشد در روز 15 مارس زمام امور را به دست بگیرد و این مهم پس از مدتی تعویق در روز اول ژانویه میسر شد، آن روز را آغاز کار اعلام کردند. ژولیوس سزار هم به یک ژانویه وفادار ماند.

در سال 46 قبل از میلاد، تقویم ژولیانی به دستور ژولیوس سزار تنظیم شد در این تقویم نه فقط اول ژانویه اول سال شناخته شد بلکه خود سال نیز به 365/25 روز تقسیم شد، زیرا همین مدت لازم بود تا زمین یک بار به دور خورشید گردش کند.

به پاس این خدمت تقویم مذکور را ژولیانی گفتند و به پاس بزرگداشت ژولیوس سزار نام او را روی ماه ژوئیه (ژولیوس) نهادند.

separator lineآغاز سال نو میلادی ۲۰۲۰ در تقویم 98 چه تاریخی دارد ؟/ سال نو میلادی ۲۰۲۰ چه تاریخی دارد ؟//تاریخ شروع سال نو میلادی کی و چه روزی است ؟/

سال نو میلادی

بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد (به انگلیسی: Anno Domini) در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا میشود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

نمونه‌هایی از آتش بازیهای شب سال نو را می‌توان با شهرهای سیدنی، ولپریسو، لندن و نیویورک مثال زد. سیدنی، ۸۰،۰۰۰ آتش‌بازی را در نیمه‌شب برگزار کرد و بیش از یک و نیم میلیون شرکت‌کننده داشت.

همچنین این رویداد بزرگترین رویداد دیده شده در سال ۲۰۰۹ از تلویزیون بود. در ولپریسو شیلی بیش از دو میلیون تماشاچی، نظاره‌گر بزرگترین آتش بازی بودند که در مکانی بزرگتر از ۲۱ کیلومتر از آتش‌بازی در بندر تجارتی شهر در ۲۵ دقیقه از شادی و سرور برگزار شد.

لندن زمانی که ساعت بیگ بن نیمه‌شب را در شب سال نو اعلام می‌کند، در اطراف چشم لندن با آتش‌بازی بسیاری بزرگی همراه میباشد. در نیویورک در کنار میدان تایمز جشن روی یک توپ کریستالی بزرگ متمرکز میشود که یک دقیقه تا شروع سال جدید را ثانیه‌شماری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

تاریخ دقیق کریسمس در سال 98 چه روزی است ؟

فرق سال نو میلادی با کریسمس چیست ؟

سال نو میلادی و ایده ای برای دکوراسیون منزل

اس ام اس (sms) عاشقانه برای سال نو میلادی

کارت پستال هایی برای استقبال از سال نو میلادی و کریسمس گروه سیزدهم

رنگ سال 2020 : هر آنچه که باید از رنگ آبی نفتی بدانیداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (16 رای)  
 • منبع
 • asemooni.com
 • wikipedia.org
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits