دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۱ میلادی
میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال ۹۸ چه روزی است ؟
0
زمان مطالعه: 5 دقیقه
میلاد پیامبر یا عید مولود (به عربی: مَوْلِدُ النَبِیِّ یا المولد النبوی الشریف)، سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) است .تاریخ دقیق میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 مصادف است با یک شنبه ۱۹ آبان ماه.

میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 چه روزی است ؟

تاریخ دقیق میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 مصادف است با یک شنبه ۱۹ آبان ماه

separator lineمیلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 چه روزی است ؟/تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری //

تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری

تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری مصادف است با ١٢ ربیع الاول 1441

separator lineمیلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 چه روزی است ؟/تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری //

میلاد پیامبر اسلام(ص) به روایت اهل سنت

میلاد رسول اکرم به روایت اهل سنت : فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالکَرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ

ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامکَذاری شده است.

separator lineمیلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 چه روزی است ؟/تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری //

۱۲ ربیع الأول میلاد پیامبر اسلام(ص)

فاصله میان ۱۲ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است .

ارگانی رسمی هم با نام ( مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی ) رسما الان در حال فعالیت هست ( ابتدا زیر نظر سازمان فرهنگـ و ارتباطات بود اما اکنون جند سالی است که به شکل مستقل کار می کند و از این سازمان جداشده است ، و هر ساله کنفرانس هایی برگزار می کند ، که کنفرانس بین المللی وحدت در هفته وحدت هر ساله در تهران برگذار می شود و علمای بزرگ را از کشورهای مختلف دور هم جمع می کند و همواره از شخص مقام معظم هبری تا همه مسولان این مملکت تأکید دارند که وحدت میان مسلمانان باید ایجاد شود و عوامل تفرقه خشکانده شود.

separator lineمیلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت در سال 98 چه روزی است ؟/تاریخ میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت به قمری //

دلیل نام گذاری هفته وحدت چیست ؟

 1. به دلیل این که دین اسلام دین کامل و تحریف نشده یکتاپرستی است.
 2. برای حفظ وحدت میان اهل سنت وشیعه که در زادروز رسول ا… اتفاق نظرندارند.
 3. برای این که قرآن کتابی است آسمانی و جامع که برای راهنمایی همه بشریت نازل شده.
 4. به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی که مدیون وحدت امت اسلامی است

ولادت حضرت محمد(ص) به اتّفاق نظر شیعیان در ۱۷ ربیع الاول در سال عام الفیل می ‏باشد، ولی برخی از مسلمانان، این واقعه را در روز دوازدهم این ماه دانسته ‏اند.

کنیه‏ آن حضرت، ابوالقاسم و القاب ایشان، رسول اللَّه، نبی اللَّه، خاتم الانبیا، سَیِّدُالبَشَر و… می‏باشد، پدر ایشان عبداللَّه بن عبدالمطلب و نیز مادر آن حضرت آمنه بنت وَهَب است، رقیه، ام کلثوم، زینب، قاسم، عبداللَّه، ابراهیم و حضرت فاطمه‏ زهرا(س) فرزندان پیامبر اسلام می‏باشند که به جز فاطمه(س) همگی در دوران حیات پیامبر، از دنیا رفتند.

دوران زندگی پیامبر اکرم(ص) در دو شهر مکه و مدینه سپری شد، ایشان پس از آن که در چهل سالگی برای پیامبری برگزیده شدند، در ابتدا دین الهی را به طور مخفیانه تبلیغ می‏کردند و پس از سه سال، به دعوت آشکار دست زدند.

رنج‏ها و سختی‏های فراوانی که پس از درگذشت ابوطالب، عمو و حضرت خدیجه(س) همسر آن حضرت بر ایشان گذشت و همچنین اعلام آمادگی مردم یثرب برای پذیرفتن آن پیامبر عظیم‏الشأن، زمینه ساز هجرت بزرگ ایشان به مدینه گردید.

ده سال آخر عمر و رسالت حضرت محمد(ص) در مدینه، همراه با جنگ‏ها، فتوحات و انتشار آیین آسمانی اسلام همراه بود.

وحدت و یکپارچگى مسلمانان و لزوم اتحاد و اتفاق کلمه میان ایشان بلکه ضرورت توحید کلمه بر محور کلمه توحید براى همه موحدان و خداپرستان روى زمین، از تعالیم و آموزش هاى اساسى آیین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنى است.

و بر همین اساس، قرآن کریم یکى از عمده ‏ترین و سازنده ‏ترین اهداف رسالت رسول اکرم صلى الله علیه و آله را تالیف قلوب و ایجاد انس و تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بیان مى‏دارد و اگر کسى در تاریخ، به دیده عبرت بنگرد این معنى را از شاهکارهاى رسالت محمدى‏ صلى الله علیه و آله مى‏یابد.

« وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِیعاً و لاتَفَرَّقُوا»همگى به حبل و رشته خداوندى چنگ بزنید و پراکنده نگردید.

میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت بر تمامی شیعیان جهان مبارکباد.

بیشتر بخوانید:

گلچین بهترین پیامهای ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع)

پیامهای ولادت با شکوه پیامبر (ص) و امام جعفرصادق (ع)

تاریخ ولادت پیامبر (ص) در سال ۹۸ چه روزی است ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • akaup.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits