alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
سوالات رایج درباره ثبت نام لاتاری | کارت سبز ورود به آمریکا
6
2.8K
زمان مطالعه: 18 دقیقه
لاتاری چیست , از افراد خانواده چه کسانی می توانند در فرم والدین شرکت کنند و چگونه می توانم در لاتاری شرکت کنم . چگونه در لاتاری 2021 ثبت نام کنم؟

ثبت نام لاتاری 2021

پرسش : لاتاری چیست؟

پاسخ : به بیان ساده لاتاری، یک سازوکار قرعه‌کشی برای دادن ویزای اقامت و گرین کارت کشور آمریکا به متقاضیان است، برنده شدن در این قرعه‌کشی، شما می‌توانید پاسپورت و اجازه اقامت کشور آمریکا را به دست آورید. این موضوع می‌تواند تأثیر زیادی در سفرهای شما به اقصی نقاط دنیا داشته باشد و در روابط تجاری و بین المللی، به شما کمک کند. علاوه بر این، امکان اقامت در کشوری مانند آمریکا، خود فرصت و شانس بزرگی است!


سوالات مربوط به ثبت نام لاتاری 2021

پرسش : از افراد خانواده چه کسانی می توانند در فرم والدین شرکت کنند؟

پاسخ : فرزندان زیر 21 سال و مجرد میتوانند همراه والدین شرکت کنند و ضمنا ‏فرزندان 16 تا 21 در صورت مجرد بودن میتوانند در فرمی جداگانه هم شرکت ‏کنند.


پرسش : شرایط سنی برای لاتاری چطور است؟

پاسخ : هیچ محدودیت سنی برای ثبت لاتاری گرین کارت آمریکا وجود ندارد، تنها نکته در این موضوع افراد زیر 18 سال هستند که می بایست زیر مجموعه خانواده ثبت نام شوند. همچنین افراد در محدوده سن 18 تا 21 سال می توانند هم ثبت نام با خانواده داشته باشند و همزمان ثبت نام مستقل – و افراد بالای 21 سال ثبت نام مستقل می شوند.


پرسش و پاسخهای مربوط به گرین کارت آمریکا

پرسش : عکس لاتاری چه شرایطی دارد؟

پاسخ : برای تهیه عکس نکات زیر را به دقت بخوانید :

 • این عکس را می توانید در منزل طبق راهنمایی ما، با موبایل خود تهیه نموده و برای ما ارسال نمایید.
 • عکس را می توانید در شهر خود، داخل عکاسی تهیه نمایید.
 • لازم به ذکر است عکس های قدیمی شما پذیرفته نمی شوند (چه عکس های لاتاری سال گذشته و چه عکس های پاسپورتی و پرسنلی)

نمونه هایی از تصاویر مناسب لاتاری گرین کارت آمریکا

نمونه هایی از تصاویر مناسب لاتاری گرین کارت آمریکا



پرسش : من پاسپورت ندارم، چه باید کرد؟ آیا برای ثبت نام لاتاری باید پاسپورت داشته باشیم ؟

پاسخ : برای پاسپورت به دفاتر پلیس +10 یا دفاتر گذرنامه شهر خود مراجعه نمایید، معمولاً در کمتر از یک هفته پاسپورت شما حاضر می شود، پس از آن شماره پاسپورت را برای ما ارسال نمایید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

 • نکته 1: اگر پاسپورت دارید نباید تاریخ اعتبار آن گذشته باشد.
 • نکته 2: برای فرزندان زیر 18 سال داشتن پاسپورت برای ثبت نام ضروری نیست.

پرسش : آیا داشتن مدرک زبان اجباری است؟

پاسخ : خیر ، نیازی به داشتن مدارک زبان نظیر IELTS برای ثبت نام لاتاری نیست و اینکه در صورت برنده شدن در سفارت های آمریکا آفیسر فارسی زبان وجود دارد.


پرسش : ثبت نام دو فرمه یا دو شانسه چگونه است؟

پاسخ : ثبت نام کلیه متقاضیان متاهل بهتر است به صورت دو فرمه باشد ، به این صورت که برای افراد متاهل ، یکبار ثبت نام برای سرپرست خانواده و ثبت نام دیگر از طرف همسر انجام می شود، بدین ترتیب در صورت برنده شدن هر کدام از اعضای خانواده، بقیه اعضا نیز “گرین کارت” دریافت می نمایند.


پرسش : اگر لاتاری برنده شویم و نرویم چه می شود؟

پاسخ : سهمیه شما سوخت می شود، لاتاری قابل انتقال نیست و همچنین قابلیت تمدید یا استفاده در زمان دیگر را ندارد.


پرسش : شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت چگونه است؟

پاسخ : احتمال برنده شدن متقاضیان در لاتاری گرین کارت بسته به کشور و محل تولد آنها دارد. به طور کلی ایران بیشتر ظرفیت پذیرش را با 4500 نفر در لاتاری 2018 در کل کشورهای دنیا داراست.برای آگاهی بیشتر از درصد شانس می توانید به وب سایت وزارت امورخارجه ایالات متحده مراجعه کنید.آخرین آمار منتشر شده: https://travel.state.gov


پرسش : آیا لاتاری برای ایرانیان توسط ترامپ کنسل شده؟

پاسخ : با انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهور ایالات متحده آمریکا بسیاری تصور داشتند که لاتاری برای ایرانی‌ها حذف خواهد شد؛ اما این اتفاق صورت نگرفت و با توجه به حذف سهمیه کشور بنگلادش و اختصاص سهم این کشور به ایران، سهم ایران بیشتر از گذشته هم شد. این موضوع نشان‌دهنده این است که لاتاری به راحتی قابل حذف شدن نیست و قدرت قانون در آمریکا از رئیس جمهور هم بیشتر است!

همچنین قانون ممنوعیت صدور ویزا برای کشورهای مسلمان (درخواست کنندگان غیر لاتاری) نیز در مهر ماه سال 1397 حذف شد، و همچنین در اواخر شهریور ماه 1398 طرح مورد تایید مجلس سنای ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.

اسم ایران امسال در لاتاری 98 (گرین کارت 2021) نیر وجود دارد. دارندگان گرین کارت مانند شهروندان آمریکا هستند و فرقی نمی کند متولد چه کشوری باشند.

لیست کشورهای غیر مجاز در لینک زیر

منبع 1: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/dv-2018-selected-entrants.html

منبع 2: https://www.green-card-dv-lottery.com/requirements


پرسش :مهلت ثبت نام لاتاری تا چه تاریخی است؟

پاسخ : مهلت ثبت نام تا 15 آبان میباشد ، اما با توجه به شلوغ شدن وب سایت توصیه میشود هرچه زودتر اقدام کنید تا فرصت ثبت نام از دست نرود.


پرسش : به چه تعدادی گرین کارت صادر میشود؟

پاسخ : هرساله در لاتاری 55000 ویزا از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع می شود. لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد.


پرسش : سهم ایرانیان از گرین کارت های صادری چه تعداد است؟

پاسخ : از این تعداد 4500 عدد گرین کارت سهم ایرانیان است


پرسش : مگر ورود ایرانی های به آمریکا ممنوع نیست ؟ چطور میتوانند برنده گرین کارت شوند؟

پاسخ : هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. به واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است.


پرسش : من سال های گذشته شرکت کردم ، آیا شانس من امسال بیشتر است؟

پاسخ : با توجه به این که امسال برای ثبت نام شماره پاسپورت ضروری هست ، پیشبینی میشود که تعداد ثبت نامی بسیار کاهش پیدا کند و شانس کسانی که پاسپورت معتبر دارند بسیار بالاتر از سال های گذشته است.


پرسش : پیش نیازهای تحصیلات و تجربه کاری چیست؟

پاسخ : برای شرکت، متقاضی باید تابع یک کشور دارای شرایط باشد ، و باید دارای ‏تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن باشد: یا اینکه تجربه دو سال کار در طی ‏پنج سال گذشته در شغلی داشته باشد که حد اقل به دو سال تجربه یا ‏آموزش نیاز داشته است ‏.

توضیحات : ‏
‏- "تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن" به معنی تکمیل موفقیت آمیز دوازده ‏سال تحصیلات ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل موفقیت ‏آمیزدوره رسمی ابتدایی ومتوسطه در کشور دیگر که معادل تحصیلات ‏دبیرستانی در ایالات متحده آمریکاست میباشد.

 • اگر شخصی دارای این پیش نیازها نباشد، وی نباید فرم شرکت دربرنامه ‏قرعه‌کشی ویزا را تقدیم کند.
 • ‏البته گفته میشود از سال 2008 مدارک تحصیلی بالاتر شانس شما را برای برنده شدن ‏بیشتر میکند اما در این مورد شواهد مستدلی ارائه نشده است.
 • مدرک تایید تحصیلات یا تجربه کاری نبایدهمراه فرم درخواست ارسال ‏شود، بلکه بایددر زمان مصاحبه روادید مهاجرت به کنسولگری ارائه گردد .

پرسش : آیا باید هر سال برای شرکت در قرعه‌کشی ثبت نام کنم؟

پاسخ : قانون مشخص کرده است که برای هر سال شرکت در قرعه‌کشی باید ‏درخواست جداگانه فرستاده شود. اینکه کسی در قرعه‌کشی گذشته ‏شرکت کرده است تاثیری در قرعه‌کشی بعدی ندارد. هر شخص که مایل به ‏شرکت در قرعه‌کشی بعدی است بایدیک درخواست جدید بدهد .


پرسش : افراد تبعه کدام کشورها میتوانند شرکت کنند؟

پاسخ : برای قرعه‌کشی آینده ، افرادی که در کشورهای ذیل متولدشده اند دارای ‏شرایط نیستند: کاناد، چین(سرزمین اصلی و تایوان، بجز هنگ کنگاس.آوآر.)، ‏کلمبیا، جمهوری دومینیکن، ال سالوادور، هائیتی، هند، جامائیکا، ‏مکزیک،فیلیپین، لهستان، کره جنوبی، انگلستان(بجز ایرلند شمالی)، و ‏مناطق مستقل آن، ویتنام.

افراد متولد هنگ کنگ و ایرلند شمالی قادر به ‏درخواست هستند.کلیه کسانیکه در این کشورها متولد نشده‌اند میتوانند ‏درخواست نمایند. نکته مهم اینکه دارا بودن شرایط به محل تولد بستگی دارد ‏نه به محل سکونت یا تابعیت.


پرسش : آیا ایرانیان امسال هم میتوانند در قرعه کشی گرین کارت شرکت کنند؟

پاسخ : بله ایرانیان سراسر دنیا میتوانند در قرعه کشی گرین کارت سال جاری ‏شرکت کنند .


پرسش : چگونه کلمه "تبعه"معنی میشود؟ آیا شرایطی وجود دارد که در آن افرادیکه ‏در یک کشور دارای شرایط متولد نشده‌اند دارای شرایط شرکت در ‏قرعه‌کشی باشند؟

پاسخ : تبعه" بطور عادی به معنی تولد در یک کشور خاص میباشد،بدون توجه به ‏محل کنونی اقامت یا ملیت. طبق بند 202 ب قانون مهاجرت و ملیت، ‏اگرشخصی در یک کشور غیر صلاحیت دار متولد شده باشد، ولی همسر وی ‏در یک کشور دارای شرایط متولد شده باشد، چنین شخصی میتواند میتواند ‏مدعی کشور محل تولد همسر خود باشد.

برای مثال شخصی که در ‏کشوری مثل انگلیس متولد شده است میتواند درخواست کند در صورتیکه ‏همسر وی در یک کشور دارای صلاحیت متولد شده باشد. همچنین اگر ‏شخصی در کشور غیرصلاحیت دار متولد شده باشد ولی هیچکدام از والدین ‏وی در آن کشور متولد نشده باشند یا در زمان تولد وی در آنجا سکونت ‏نداشته‌اند چنین شخصی نیز میتواند ادعای تبعیت کشور محل تولد یکی از ‏والدین خود را بنماید.

برای مثال اگر یکی از والدین شما درفرانسه و دیگری ‏در آلمان متولد شده باشد و شما در زمانیکه آنها در کانادا بوده اندمتولد شده ‏اید ولی در آنجا اقامت نکرده اید میتوانید فرانسه یا آلمان را بعنوان کشور ‏شرکت در قرعه‌کشی اعلام نمایید.


پرسش : ایا هر متقاضی محدود به یک درخواست است؟

پاسخ : بله، قانون تنها به یک درخواست برای یاتوسط هرشخص در مدت ثبت نام ‏اجازه میدهد؛ ارسال بیش از یک درخواست ، فرد را از شرکت در قرعه‌کشی ‏سلب صلاحیت میکند.دوره های پیشین قرعه‌کشی اثری در امکان شرکت در ‏قرعه‌کشی بعدی ندارد.


پرسش : چگونه از برنده شدن مطلع شوم؟ ‏

پاسخ : طریق رسمی اطلاع یافتن از قبولی فقط از طریق نامه پستی به فرد ‏قبول شده میباشد , ‏اعلام برندگان بین آوریل و جولای انجام خواهد شد، به همراه دستورات لازم ‏برای درخواست ویزای مهاجرت.(معروف به نامه اول) افرادیکه انتخاب ‏نمیشوند پاسخی دریافت نخواهند کرد. سفارت های آمریکا و کنسولگریها ‏نمیتوانند فهرست برندگان را ارائه کنند.

هر کسیکه نامه‌ای دریافت نکند، ‏میداند که درخواست او انتخاب نشده است.‏ ‏ اداره مهاجرت آمریکا ملزم به ارسال ایمیل ‏E-Mail‏ و یا تلفن برای قبول ‏شدگان نمیباشد، ولی بسته به کشور سکونت متقاضی امکان انجام آن ‏وجود دارد .از لاتاری 2010 به بعد، امکان مشاهده وضعیت شرکت کننده با استفاده از Confirmation Number در همان سایت اداره مهاجرت قرار داده شده است و شرکت کنندگان از اول جولای میتوانند وضعیت خود را چک نمایند.


پرسش : چند متقاضی انتخاب خواهند شد؟
پاسخ : 55000 ویزا وجود دارد، ولی تعداد افراد بیش از این است. تعداد 90000 نفر ‏شامل متقاضیان اصلی و همسر و فرزندان آنها ثبت میگردند. احتمال دارد که ‏برخی از 55000 نفر اول ثبت شده تا صدور ویزا پی گیری نکنند.توجه داشته باشید که 55000 ویزا صادر خواهد شد نه اینکه 55000 نفر به همراه خانواده ویزا دریافت کنند.
‏ ‏


پرسش : آیا افرادیکه برای ویزای مهاجرت در گروههای دیگر ثبت نام کرده‌اندمیتوانند ‏درخواست بفرستند؟

پاسخ : بله، چنین افرادی میتوانند در قرعه‌کشی شرکت کنند.


پرسش : در چه صورتی یک فرم از سوی اداره قرعه کشی مردود اعلام میشود؟

پاسخ : در صورتی که یک شخص بیشتر از یک فرم ارسال نموده باشداز سوی اداره ‏قرعه کشی مردود اعلام میشود.


پرسش : اگر من قبول شوم ، حتما باید با خانواده مهاجرت کنم ؟

پاسخ : خیر، بستگی به میل خود متقاضی وشرکت کنندگان دارد.‏ تجربه شخصی من حکایت از خلاف موضوع دارد فردی که برنده لاتاری بود ‏اعلام داشت همسرش علاقه ای به مهاجرت ندارد درخواست ویزای ایشان ‏رد شد این از اختیارات کنسول می باشد .


پرسش : من در کشور خارجی بدون اقامت و بدون پاسپورت زندگی میکنم ،آیا میتوانم ‏در قرعه کشی گرین کارت شرکت کنم؟

پاسخ : بله شما با هر گونه اقامت و یا حتی بدون اقامت در هر کشوری که زندگی ‏کنید، میتوانید در قرعه کشی شرکت کنید. مشروط براینکه هنگام مصاحبه ‏که حدود شش ماه تا یک سال بعد از قبولی میباشد پاسپورت برای گرفتن ‏ویزا به همراه داشته باشید.


پرسش : اگر من از همسرم جدا شده باشم ،چگونه باید در قرعه کشی شرکت کنم؟

پاسخ : در صورتی که شما رسما طلاق گرفته باشید لازم نیست که نام همسر ‏قبلیتان را در فرم قید کنید اما اگر هنوز مراحل قانونی طلاق انجام نشده ‏باشد باید نام همسر در فرم به عنوان همراه قید شود و اگر بعد از ثبت نام ‏طلاق صورت گیرد ،لازم نیست نام همسر در فرم بعدی که همراه فرم قبولی ‏ارسال میشود درج شود.


پرسش : اگر بعد از قبولی ازدواج کنم ،چه باید بکنم؟

پاسخ : در صورتی که ازدواج قبل از ارسال فرم قبولی انجام شده باشد و شما نام ‏همسر خود را در فرم دوم ثبت کرده باشید ،اصلا مشکلی پیش نخواهد آمد ‏و همسر شما به همراه شما ویزای آمریکا را دریافت خواهند کرد. اما اگر بعد ‏از ارسال فرم دوم ازدواجی صورت گیرد ،‏
شما تا پایان سپتامبر فرصت دارید که مدارک ازدواج خود را به سفارت اعلام ‏دارید اگر موفق نشوید که برای هسرتان تا پایان سپتامبر ویزا بگیرید دیگر ‏نمیتوانید برای او درخواست ویزای (‏dv2‎‏) نمائید و باید درخواست ویزای ‏خانوادگی دهید که ممکن است تا 3 سال طول بکشد البته معمولا بیش از 6 ‏ماه طول نمی کشد .

توضیح :

 1. ویزای شخص برنده در لاتاری از نوع ‏dv1 ‎‏ و افراد خانواده او از نوع ‏dv2 ‎‏ می باشد البته فرقی با هم نمی کند
 2. ‏منظور از فرم دوم در اینجا سه فرمی می باشد که همراه نامه اول به ‏دست شما می رسد و آن را باید پر و به کی سی سی پست نمائید

پرسش : چگونه افرادی که موفق به ثبت نام شده اند، انتخاب خواهند شد؟

پاسخ : در مرکز کنسولی کنتاکی، (‏kcc‏) تمام فرم های ثبت نامی که از هر منطقه دریافت شده ‏اند به شکل جداگانه شماره گذاری می شوند. پس از پایان مهلت ثبت نام، یک دستگاه ‏کامپیوتر به شکل تصادفی ثبت نام ها را از میان تمام ثبت نام های دریافت شده از هر ‏منطقه جغرافیایی انتخاب خواهد کرد.

در هر منطقه، اولین فرم ثبت نامی که به شکل تصادفی انتخاب می شود اولین پرونده ‏ای است که ثبت می شود، دومین فرم ثبت نام دومین پرونده ای است که ثبت می ‏شود، و الی آخر. تمام فرم های ثبت نامی که در مهلت ثبت نام دریافت می شوند دارای ‏شانس مساوی برای انتخاب شدن در آن منطقه هستند.

وقتی که یک فرم ثبت نام ‏انتخاب می شود، یک نامه اطلاعیه توسط مرکز کنسولی کنتاکی به فرد ثبت نام کننده ‏ارسال می شود که دستورالعمل ها مربوط به تکمیل فرم درخواست ویزا در آن آمده ‏است.

(نامه اول) تا وقتی که به افراد انتخاب شده اعلام شود که باید جهت انجام مصاحبه ‏به کنسولگری آمریکا مراجعه کند یا به افرادی که واجد شرایط در ایالات متحده هستند ‏اعلام شود که جهت تغییر وضعیت اقامت خود به ادارات داخلی ‏USCIS‏ مراجعه کنند، مرکز ‏کنسولی کنتاکی به مراحل پرونده افراد انتخاب شده رسیدگی خواهد کرد.

نکته مهم: نامه اطلاعیه ای که به افراد انتخاب شده در لاتاری ارسال می شود از طریق ‏ای-میل فرستاده نمی شود. چنانچه ای-میلی در رابطه با انتخاب شدن خود در ‏E-DV‏ ‏دریافت کردید، آگاه باشید که این پیام واقعی نیست و صحت ندارد.


پرسش : آیا ثبت نام کننده هایی که انتخاب نشده اند از این امر مطلع می شوند؟

پاسخ : خیر، متقاضیانی که انتخاب نمی شوند هیچ پاسخی از طرف مرکز کنسولی کنتاکی ‏دریافت نمی کنند. فقط آنهایی که انتخاب می شوند از این امر مطلع می گردند. کلیه ‏نامه های اطلاعیه طی پنج تا هفت ماه پس از پایان مهلت ثبت نام به آدرس هایی که در ‏فرم ثبت نام قید شده است، ارسال می شوند.

از آنجاییکه نامه ای به افرادی که انتخاب ‏نشده اند ارسال نمی شود، هر شخصی که پنج تا هفت ماه پس از پایان مهلت ثبت نام ‏نامه ای دریافت نکند، باید قبول کند که انتخاب نشده است.


پرسش : اگر محل تولد فردی در لیست کشور های مجاز نباشد، چطور در لاتاری شرکت کند؟

بهترین راه برای چنین افرادی اینه که اگر همسرش متولد یکی از کشور های مجاز به شرکت در لاتاریه از اون طریق اقدام کنند.


پرسش :چرا بعضی از کشور ها اجازه شرکت در لاتاری را ندارند؟

پاسخ : علت این موضوع اینه که لاتاری یک شانس برای افرادیه که به راحتی نمی تونند به آمریکا مهاجرت کنند و دلیل اون هم بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکاست.


پرسش :برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

پاسخ : برای ثبت نام در لاتاری تنها کافیه فرم های مربوط به اطلاعات شخصی رو به صورت آنلاین پر کنید و یک عکس مناسب تهیه کنید.


پرسش :آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد؟

پاسخ : خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مردکی شانس برابر با هم دارند.


پرسش :منظور از کلمه native در فرم چیست؟

پاسخ : Native یعنی کشوری که فرد در اونجا متولد شده، حتی اگه الان ملیت کشور دیگه ای رو داشته باشه.


پرسش :هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟

پاسخ : ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد، شما برای ثبت نام فقط باید با عکسی در فرمت مشخص در تاریخ هایی که اعلام شده اطلاعاتتان را وارد کنید.

پرسش :چه تغییرات جدیدی به سوالات فرم لاتاری گرین کارت اضافه شده است؟

پاسخ : سوالاتی مثل نام کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید و همچنین بالاترین مدرک تحصیلی که دارید به سوالات فرم اضافه شده که باید در آن از میان ده گزینه که مشخص شده، یکی را انتخاب کنید. به علاوه یک گزینه به عنوان متارکه قانونی هم به جای گزینه متارکه اضافه شده که مشخص میکنه شما و همسرتان از هم جدا شده اید و به همین دلیل در صورت برنده شدن همسر شما اجازه نداره به همراه شما به آمریکا بیاد.


پرسش :آیا برای ثبت نام لاتاری امضا و عکس همه اعضای خانواده نیاز است؟

پاسخ : خیر، نیازی به امضا نیست اما همسر و تمام فرزندان بالای ۲۱ سال شما باید عکس های جدید و مجزایی داشته باشند.


پرسش : حداقل تحصیلات برای ثبت نام در لاتاری چه مدرکی است ؟

پاسخ :حداقل تحصیلات برای ثبت نام در لاتاری داشتن مدرک 12 ساله دیپلم آکادمیک می باشد. افرادی که در کاردانش و هنرستان تحصیل کرده اند و دیپلم 11 ساله دریافت کرده اند مورد قبول نخواهد بود و باید به ازای آن دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته ی خود، در یکی از مشاغل مجاز که توسط اداره کار آمریکا اعلام شده است داشته باشند. توجه داشته باشید که داشتن مدارک دیپلم به بالاتر (کاردانی ، لیسانس و..) و سایر مدارک معتبر هیچ تاثیری در روند برنده شدن در لاتاری نخواهد داشت.


نکات بسیار مهم پایانی

زمان ثبت نام در لاتاری 2021

برای اینکه بتونید اطلاع دقیقی از زمان ثبت نام لاتاری هر سال داشته باشید بهترین و مطمئن ترین راه اینه که از طریق وب سایت اصلی لاتاری گرین کارت یعنی www.dvlottery.state.gov اقدام کنید. کافیه وارد سایت بشید و زمان دقیق شرکت در لاتاری رو در قسمت بالای وب سایت و درست زیر کلمه Welcome و همچنین پایین و سمت چپ صفحه مشاهده کنید.

ثبت نام لاتاری 2021 در 2 اکتبر شروع شد و در 5 نوامبر به پایان خواهد رسید. برندگان لاتاری 2021 کاملا تصادفی و به صورت شانسی انتخاب می شوند و این امر توسط کامپیوتر صورت می گیرد و هیچ شخصی در آن دخالت ندارد.

زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱:

 • ثبت نام لاتاری از ۱۰ مهر تا ۱۴ آبان ۱۳۹۸ شروع شده است

مهلت ثبت نام لاتاری ۲۰۲۱:

 • مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۰:۳۰ روز ۱۴آبان سال ۱۳۹۸ میباشد. این تاریخ قابل تمدید نمی باشد.

زمان اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۱:

 • نتایج لاتاری مطابق هر سال اول ماه می علام خواهد شد.

و نکته ی آخر اینکه شما می توانید از طریق شرکتهای مهاجرتی ثبت نام لاتاری 2021 را انجام دهید که بسته به آن شرکت و تعداد افراد خانواده و سن آنها این ثبت نام هزینه ایی بین 50 تا 150 هزار تومان دارد.



این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (6 رای)  
 • منبع
 • cartesabz.net
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید
anis | ۱ سال پیش
آیا شماره پاسپورت باید با حروف انگلیسی آن وارد شود یا تنها شماره ها را بنویسیم؟
0
0
hits