لیست آدرس ایستگاههای مترو در مشهد

۲,۰۲۸
۶
۰
سه شنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷
در حال حاضر خصوط ریلی قطار شهری مشهد در ۴ خط فعال است و مسافران را از نقاط مختلف شهر جا به جا می کند. با ما در دلگرم همراه باشید تا لیست ایستگاههای مترو در مشهد را در اختیارتان قرار دهیم .
لیست آدرس ایستگاههای مترو در مشهد

ایستگاههای مترو در مشهد

شهر مشهد به دومین شهر پرجمعیت کشور عزیزمان به عنوان پر تردد ترین و پر مسافر ترین شهر در ایران نیز شهرت دارد. یکی از مشکلات عدیده مردم در شهر مشهد، حمل و نقل شهری مردم از نقطه ای از شهر به نقطه دیگر است.

در این مقاله قرار است تا با وسایل حمل و نقل عمومی و به ویژه مترو مشهد بیشتر آشنا شویم. پس با ما در دلگرم همراه باشید تا برای سفرهای درون شهری خود در مشهد اطلاعات جامع تری داشته باشیم.


تاریخچه مترو مشهد- قطار شهری مشهد مقدس

وجود قطار شهری و یا همان متروها برای شهری پر تردد و پر مسافر مانند مشهد بسیار ضروری است چرا که شهروندان و ساکنانی که در مشهد زندگی می کنند برای رفت و آمدهای روزانه خود از خانه به محل کار و یا دانشگاه نیازمند ارزان ترین و به صرفه ترین وسیله حمل و نقل بین شهری هستند، همچنین این شهر همیشه میزبان مسافران زیادی است که برای زیارت و تفریح شهر مشهد را انتخاب کرده اند و می خواهند با ارزان ترین و سریعترین راه خود را به نقاط مختلف مشهد برسانند.

قطار شهری مشهد مقدس از سال ۱۳۸۹ شمسی خدمات حمل و نقل مسافران را از نقاط مختلف شهر آغاز کرده است.

مترو مشهد

این قطار در ابتدا تنها با یک خط ریلی آغاز به خدمت رسانی کرد اما با توجه به نیاز مسافران و توانمندی متخصصان ایرانی برای ساخت و بهره برداری هر چند وقت یکبار از افتتاح ایستگاهی تازه تاسیس خبرداری می شویم.

مترو مشهد روزانه بیش از ۶ میلیون مسافر را از اقسی نقاط مشهد به مقصد مورد نطرشان جا به جا می کند. گفتنی است با توجه به پیش بینی های شهرداری این آمار تا قبل از سال ۱۴۰۵ به روزانه بیش از ۸ میلیون نفر افزایش خواهد داشت.


مسیر مترو مشهد، خطوط ریلی قطار شهری مشهد

در حال حاضر خصوط ریلی قطار شهری مشهد در ۴ خط فعال است و مسافران را از نقاط مختلف شهر جا به جا می کند.

در ادامه با مسیرها و نقشه دقیق هر کدام از این خطوط ریلی بیشتر آشنا می شویم.

خط ۱ قطار شهری مشهد

خط ۱ قطار شهری مشهد طولی به بیش از ۲۴ کیلومتر دارد و ۲۴ ایستگاه متروی فعال دارد. این خط ریلی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد را به به وکیل آباد متصل می کند.


خط ۲ قطار شهری مشهد

خط ۲ قطار شهری مشهد مسیری به طول ۱۴ کیلومتر را طی می کند و ۱۳ ایستگاه فعال روزانه میزبان مسافران مختلف در اقسی نقاط شهر هستند. این خط از قطار شهری مشهد رضا شهر را به طبرسی مشهد متصل می کند.


خط ۳ قطار شهری مشهد

خط ۳ قطار شهری مشهد ۲۸ کیلومتر از شهر را طی می کند و شامل ۲۴ ایستگاه قطار از شهرک ابوذر به قاسم اباد است.


خط ۴ قطار شهری مشهد

خط ۴ قطار شهری مشهد بیش از ۱۷ کیلومتر راه را طی می کند و شهرک شهید با هنر را به خواجه ربیع متصل می کند.


نقشه خطوط مترو مشهد

نقشه خطوط مترو مشهد

برای اطلاع پیدا کردن از ایستگاه های مختلف قطار شهری مشهد می توانید با مشاهده نقشه مترو مشهد به این سوال پاسخ مناسب بدهید.

در نظر داشته باشید که هنوز بسیاری از ایستگاه های مترو مشهد افتتاح نشده اند پس قبل از اینکه بخواهید برای سفر بین شهری خود برنامه ریزی کنید از باز بودن ایستگاه مترو مورد نظر خود اطلاعات لازم را کسب کنید.


ساعت کار مترو مشهد

مترو مشهد همه روزه و از ساعت ۶ صبح الی ۲۲ نیمه شب آماده خدمت رسانی به مسافرانی است که قصد سفر درون شهری از نقطه ای به نقطه دیگر را دارند.

همجنین اگر برای روزهای تعطیل قصد داشته باشید با استفاده از قطار شهری مشهد به مقصد دلخواه خود سفر کنید کافی است در بازه زمانی ۷ صبح الی ۲۲ نیمه شب به ایستگاه های مختلف مترو در سطح شهر مراجعه کنید.


ساعت حرکت قطار بین شهری مشهد

تمامی متروهای مشهد از ابتدای ساعت شروع به کار تا ساعت انتهای شب به فاصله ۱۵ دقیقه ای از ایستگاهی به ایستگاهی دیگر عبور می کنند.

مسافران می توانند با توجه به وقفه کوتاه بین رسیدن قطار جدید در ایستگاه مورد نظر خود توقف کنند تا با اولین قطار سفر درون شهر خود را آغاز کنند.

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(6 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم