روز نیروی دریایی در تقویم چه تاریخی دارد ؟

۱,۵۷۴
۱
۰
شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) یکی از نیروهای چهارگانه ارتش جمهوری اسلامی ایران است که مسئولیت حفاظت و حراست از آب‌های سرزمینی، فلات‌قاره و مناطق انحصاری، اقتصادی و جزایر جمهوری اسلامی ایران کشور در برابر هر گونه تجاوز نظامی خارجی را دارد. روز نیروی دریایی در تقویم سال 98 مصادف است با پنجشنبه 7 آذر ماه.
روز نیروی دریایی در تقویم چه تاریخی دارد ؟

روز نیروی دریایی در تقویم چه تاریخی دارد ؟

روز نیروی دریایی در تقویم سال 98 مصادف است با پنجشنبه 7 آذر ماه.

separator line//7 آذر، روز نیروی دریایی//روز نیروی دریایی در تقویم چه تاریخی دارد ؟

7 آذر، روز نیروی دریایی

نیروی دریایی نیز، همچون سایر نیروها بحمدالله در آب های خلیج فارس و مرزهای آبی کشور در عرصه ی دفاع مقدس از کشور اسلامی مان چون نگینی درخشنده است و بر عرشه ی کشتی افتخار و صلابت خود استوار ایستاده است.

رویارویی آنان با نیروی دریایی دشمن و آن همه افتخارات رزم و رشادت و شهادت و نیز کنترل و بازرسی کشتی ها در خلیج فارس و تنگه ی هرمز و مهمتر از همه نبرد قهرمانانه آنان در برابر امریکای متجاوز و حضور جدی آنان در آب های بین المللی، نشانه ی اقتدار و اعتبار این نیروی بزرگ و سرافراز است و ملت ایران باید به چنین ارتش مؤمن و وفادار افتخار کند.

بیشتر بخوانید::

متن و پیام ادبی و رسمی تبریک روز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران

جدیدترین پیامهای تبریک ۸ مهر مصادف روز جهانی دریانورد

separator line//7 آذر، روز نیروی دریایی//روز نیروی دریایی در تقویم چه تاریخی دارد ؟

نامگذاری روز نیروی دریایی ارتش

«امام خمینی قدس سره»: به مناسبت رشادت ها و دلاور مردی های نیروی دریایی ارتش در دفاع از جزایر، بنادر، سواحل و دریاهای کشور و به ویژه دفاع از آبادان و خرمشهر و آب های نیلگون خلیج فارس در دوران جنگ تحمیلی و در نطفه خفه کردن نیروی دریایی دشمن بعثی، در ابتدای دوران دفاع مقدس،

با تأیید امام قدس سره هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش نام گرفت تا همه ساله حماسه ی با شکوه دریادلان نیروی دریایی و یاد شهدای عزیز و گرانقدر دریایی گرامی داشته شود.

هفتم آذر سالروز حماسه آفرینی پرسنل ناوچه ی موشک انداز «پیکان» می باشد. یوم الله هفتم آذر تبلور ایثار و جان فشانی های پرسنل قهرمان و جان بر کف نیروی دریایی در برقراری ثبات و امنیت در آ ب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان می باشد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم