کد فیتالیتی ریدن Raiden خدای فنا ناپذیر رعد و برق

۱,۵۱۷
۰
۰
یکشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۰

کد فیتالیتی رایدن

فیتالیتی Alternating Current:

  • PC: عقب، پایین، عقب، ۱ (فاصله متوسط)
  • PS4: عقب، پایین، عقب، مربع (فاصله متوسط)
  • Xbox: عقب، پایین، عقب، X (فاصله متوسط)
  • Switch: عقب، پایین، عقب، Y (فاصله متوسط)

فیتالیتی Direct Current:

  • PC: پایین، جلو، عقب، ۳ (فاصله نزدیک)
  • PS4: پایین، جلو، عقب، ضربدر (فاصله نزدیک)
  • Xbox: پایین، جلو، عقب، A (فاصله نزدیک)
  • Switch: پایین، جلو، عقب، B (فاصله نزدیک)

ماجرای ریدن در مورتال کمبت

رایدن Raiden: یکی از ۳ شخصیتی که همراه اسکورپیون و ساب زیرو در تمامی نسخه های این سری تا به امروز حضور داشته است و یکی از قدرتمندترین ها و البته محبوب ترین ها در این سری به شمار می رود.

در اطلاعات این شخصیت آمده است “ریدن خدای فنا ناپذیر رعد و محافظ سابق قلمروی زمین هست که بعد از دومین شکست شیناک در جریان حمله به زمین به خدای ارشد ترفیع یافت. به عنوان خدا او دارای توانایی های ماورای طبیعی من جمله تله پورت، کنترل رعد و برق و پرواز رو داشت.

 ماجرای ریدن در مورتال کمبت

وقتی قلمروی زمین نوپا بود؛ ریدن محافظ اون محسوب می شد. او با خدای ارشد سرکش، شیناک (Shinnok ) که آرزوی حکمرانی بر زمین رو داشت و به این منظور بر این قلمرو یورش برده بود؛ جنگید. از نتایج این جنگ این بود که تمدن سوسمارها یا Saurian (که رپتایل از اونا محسوب می شد) نابود گردید و باقی مانده اونا به قلمرو دیگه ای که زاترا (Zattera) نامیده می شد؛ مهاجرت کردند.

با کمک خدایان ارشد، ریدن شیناک رو شکست داد و لوح امیولت (Amulet) اون رو که منبع قدرت خداییش بود؛ گرفت. او خدای ارشد شیطانی رو به Netherrealm یا به عبارتی قلمروی زیرین تبعید کرد. ریدن همچنین لوح قدرت مند امیولت رو در یه معبد سری به نام معبد عناصر که او در کوهستان نپال بنا کرده بود؛ قرار داد و ۴ خدا رو مامور به حفاظت از اون کرد که عبارت بودند از: خدای آتش، خدای آب، خدای باد فوجین (Fujin ) و خدای زمین.

وقتی ساب زیرو بزرگ (بیهان که بعد ها با ماهیت نوب سایبات ظاهر شد) لوح امیولت رو بعد از میلیون ها سال برای کوان چی ( Quan Chi ) دزدید؛ ریدن روبروی او ظاهر شد و به او گفت تا وارد قلمرو زیرین شده و لوح امیولت رو برگردونه مبادا شیناک بوسیله اون خودش رو آزاد کنه.

ریدن قادر نبود که خودش اینکار رو انجام بده چرا که در قلمرو زیرین تمام قدرت خودش رو از دست می داد. ساب زیرو همون طور که ازش خواسته شد؛ ماموریت خودش رو انجام داد و شیناک رو که یه خطر بود نابود کرد. مدت ها بعد، شنگ سانگ (Shang Tsung) از ریدن دعوت کرد تا در مبارزه مرگبار شرکت کنه. با آگاهی از این که این مبارزه در آینده خطر جدی برای قلمرو زمین محسوب می شه، ریدن شکل انسانی به خود گرفت تا در این مبارزه شرکت کنه.

یک سال بعد، ریدن فهمید که راهی جز پذیرفتن پیشنهاد مبارزه مرگبار شنگ در دنیای خارج (Outworld) رو نداره. با آگاهی از خیانت گری شنگ سانگ و وحشیگری و جانور خویی شائوکان ( Shao Kahn)، ریدن اعضای شائولین رو مطلع ساخت و به اونا هشدار داد؛ سپس به تنهایی به دنیای خارج سفر کرد.”

همچنین بخوانید :

کدهای فیتالیتی در مورتال کامبت

کد فیتالیتی سونیا در مورتال کمبت و ضربه فنی حریف

فیتالیتی شائو کان | حرکات مرگبار غول آخر مورتال کمبت

فیتالیتی نوب سایبات و حرکات مرگبار او


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم