دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کاربرد هودی چیست ؟
4
زمان مطالعه: 8 دقیقه
هودی نوعی گرمکن، پلیور، یا سوییشرت است که کلاه دارد. معمولا آن را در استایل های معمولی روزمره و یا ورزشی استفاده می کنند که در این صورت با یک شلوار گرمکن همراه می شود.

هودی چیست ؟

هودی چیست ؟ اخیرا کلمه ای در پوشاک ما رایج شده است که به یک پوشش بلند برای آقایان که معمولا با کلاه است گفته می شود و آن چیزی نیست جز هودی …

یادم هست روزی یکی از مشتریان سوال کرد مانتو پسرانه دارید ؟

اول کمی تعجیب کردم ولی بلافاصله متوجه منظور مشتری شدم. در واقع این مشتری عزیز به درستی به آن اشاره کرده بود. چرا که به لحاظ ظاهری هودی شبیه به روپوش یا مانتو می باشد.

هودی که به لاتین آن را hoody یا hoodie یا hooded هم می نویسند در واقع یک روپوش (سویشرت) محسوب می شود و همانطور که از نامش پیداست آن رو روی لباسهای دیگر و به عنوان یک پوشش مضاعف می پوشند و معمولا قد بلندتری نسبت به دیگر لباسها دارند.

شاید تفاوتی که بتوان با یک مانتو نام برد این است که هودی مردانه یا پسرانه (اغلب) کلاه دار می باشد. یعنی وقتی صحبت از هودی می شود ما را یاد یک روپوش کلاه دار می اندازد.

hood در لاتین به معنای روپوش یا کاپوت می باشد بنابراین می توان هودی را همان روپوش نام برد.

البته گاهی نیز به آن شنل هم گفته می شود. اما خب، به نظرم گفتن مانتو!

برای هودی مردانه کمی خنده دار است. اما hood معنای روسری (کلاه) هم میدهد.

به نظر میرسد آنچه بیشتر در مورد هودی مصداق پیدا می کند همین است. یعنی یک لباسی که کلاه یا پوششی برای سر دارد. این کلاه می تواند دو بند برای تنظیم کلاه (روسری) داشته باشد.

hoodie جز لباس هایی است که بیشتر در فصول سرد و خنک و مناطق آب هوایی سرد استفاده می شود و به عنوان یک پوشش گرم کننده روی دیگر لباس ها پوشیده می شود.

تفاوت هودی با سویشرت

فرق هودی با سویشرت در این است که جلو باز است.

در حالیکه سویشرت معمولا جلو بسته یا زیپ دار یا دکمه دار می باشد. این تفاوتی که گفته شده مربوط به کلمه رایج شده آن در ایران است.

معمولا اگر hoodie جلو بسته یا زیپ دار باشد حتی اگر کلاه هم داشته باشد آن را سویشرت می گویند.

اما وقتی که جلو باز است و زیپ ندارد معمولا از کلمه hoodie یا hooded استفاده میشود.

از آنجائیکه لباس ها و پوشاک ها صرفا به منظور رفع نیاز پوششی انسان نمی باشند، اما برای آراستن ظاهر هم اهمیت دارند هودی جزو آن دسته از لباس هایی است که بسیار مناسب تیپ زدن می باشد.

به همین خاطر در ایران hoody یا hoodie در انواع مختلف نازک هم تولید می شوند یعنی روپوشی از جنس نخی که حتی در فصول گرم هم پوشیده می شود. جالب است که این hoodie ها کلاه هم دارند. تابستان و کلاه ؟!

برای داشتن ظاهر خاص شاید در هوای گرم داشتن لباس کلاه دار شما را خاص یا خاص تر کند.

حتما بارها دیده اید که در تابستان و زیر آفتاب گرم، کسانی که مشغول کار هستند یک سربند یا دستار برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و آفتاب زدگی می بندد.

پس تیشرت کلاه دار خیلی بی معنا نیست. اگر مثبت اندیش باشید همه چیز ممکن خواهد بود.

انواع هودی و کاربرد آنها

  • 1. پلیور هودی

این نوع هودی مردانه، سوییشرت جلوبسته ای است که باید آن را از سر بپوشید. هیچ زیپی ندارد و بندهایی در کلاهش دارد که می توانید با آن تنگی و گشادی کلاه را تنظیم کنید.

  • 2. هودی زیپ دار

این مدل، سوییشرت کلاهداری است که در وسط آن زیپ دارد. این مدل، از مدل قبلی جمع و جورتر است؛ به همین دلیل برای چند لایه لباس پوشیدن مناسب تر خواهد بود.

  • 3. هودی با زیپ نیمه

اگرچه این نوع هودی مردانه زیاد رایج نیست، اما همچنان گزینه خوبی به شمار می رود. این لباس زیپی دارد که از کلاه شروع شده و تا پایین سینه و بالای شکم امتداد پیدا می کند. به این ترتیب می توانید آن را باز کنید و به راحتی از سر در بیاورید و بعد دوباره زیپش را ببندید تا گرم بمانید.

  • 4. کاپشن چرم با هودی مردانه

یکی از بهترین راه های گرم ماندن در زمستان، پوشیدن کاپشن چرم روی یک هودی مردانه است.

این ترکیب علاوه بر این که گرمای زیادی ایجاد می کند، شیک و ساده نیز می باشد. برای داشتن ظاهری جسورانه تر، کاپشن چرم مدل دوچرخه سواری مشکی را با هودی زیپ دار مشکی تان ست کنید.

درنهایت شلوار تنگ مشکی یا جین را نیز به استایل تان اضافه کنید. اگر علاقه داشته باشید می توانید شلوار جین مشکی بپوشید؛ در این صورت اگر فکر می کنید استایل تان خیلی تیره می شود، می توانید زیر کاپشن تان یک هودی طوسی روشن بپوشید.

  • 5. کاپشن پشمی با هودی مردانه

برای داشتن ظاهری گرم و زمستانی، می توانید هودی مردانه تان را با کاپشن پشم دار ست کنید. برای این کار تنها نیاز دارید تا تعادل درستی را برقرار کنید؛ چون هم کاپشن و هم هودی، ظاهر ضخیم و سنگینی دارند بهتر است به جای استفاده از رنگ مشکی، از رنگ های ملایم تر استفاده کنید.

یک کاپشن پشم دار قهوه ای چرم یا جیر انتخابی عالی بوده و به استایل تان گرما می بخشد.

اما در مورد هودی و شلوارتان، یک هودی طوسی روشن گزینه خوب و قابل انعطافی بوده و پوشیدن شلوار آبی روشن، رنگ لباس هایتان را ملایم تر می کند.

از آن جا که این استایل را برای بیرون از خانه مورد استفاده قرار می دهید، آن را با بوت های بند دار، کامل کنید.

  • 6. کاپشن بامر و هودی مردانه

برای داشتن استایلی مدرن و امروزی، هودی مردانه را با کاپشن بامر ست کنید.

در حالی که این ترکیب به اندازه گزینه های قبلی کلاسیک نیست، اما به دلیل محبوبیت زیاد کاپشن بامر و طرح ساده هودی مردانه، به همان خوبی عمل می کند.

یک هودی مردانه زیپ دار به رنگ طوسی، مشکی یا سرمه ای انتخاب کنید. آن را با کاپشن بامر مورد علاقه تان، که ممکن است از جنس نایلون یا پشم باشد ست کنید.

برای تکمیل ظاهرتان، یک شلوار جین آبی تیره و یک جفت کتونی جذاب هم اضافه کنید. نتیجه این کار، داشتن استایلی امروزی است که ته مایه های ورزشی دارد.

  • 7. کاپشن بلند و هودی مردانه

هنگامی که صحبت از گرم بودن در کنار خوش استایل بودن به میان می آید، یک کاپشن بلند بهترین انتخاب خواهد بود.

همچنین کاپشن بلند، گزینه ای است که هر جنتلمن، در کمد لباس های خود دارد. اما در عین حال که بسیاری از آقایان می دانند چگونه کاپشن بلند خود را برای موقعیت های رسمی ست کند، بسیاری از آنها نیز نمی دانند که چگونه این آیتم را برای موقعیت های روزمره مورد استفاده قرار دهند.

شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد اما این کاپشن ها برای گذراندن یک آخر هفته ریلکس در پاییز و زمستان، بسیار جذاب و راحت خواهد بود.

تنها چیزی که لازم خواهید داشت، یک هودی مردانه است که استایل تان را از رسمیت خارج کرده و به آن حال و هوای اسپورت می دهد.

در آخر هفته بعدی، یک هودی طوسی را در زیر کاپشن بلند مشکی یا قهوه ای تان پوشیده و از ظاهر متفاوت خود لذت ببرید.

تنها به یاد داشته باشید که در انتخاب دیگر آیتم هایتان نیز می بایست از گزینه های گشاد و راحتی مثل شلوارجین گشاد و کتونی استفاده کنید.

  • 8. کاپشن پارکا و هودی مردانه

با استفاده از یک هودی مردانه و یک کاپشن پارکا، در این زمستان خود را از برف و باد و باران با مد حفظ کنید.

این ترکیب نه تنها گرم و کاربردی است بلکه مدرن و شیک نیز می باشد. فقط می بایست به یاد داشته باشید که همه چیز را تمیز و جدید نگه دارید.

با انتخاب یک پارکای بدون کلاه به رنگ سرمه ای یا سبز، کار خود را شروع کنید. با این که کاپشن مشکی هم می تواند گزینه خوبی باشد، اما اگر بخواهید آن را با هودی مردانه مشکی ست کنید، بیش از اندازه ساده خواهد شد.

درنهایت استایل تان را با لباس هایی که ساده و در عین حال رسمی هستند کامل کنید.

شلوار کتان مشکی تنگ با تی شرت آستین بلند یا پلیور یقه هفت طوسی روشن، می تواند به شما را بهترین نحو به هدف تان برساند.

  • 9. کاپشن جین و هودی مردانه

ست کردن یک هودی مردانه با یک کاپشن جین، بهترین روش برای رسیدن به استایل روزمره ای جذاب و باحال است.

اگرچه گزینه های زیادی برای انتخاب کاپشن جین وجود دارد، اما رنگ آبی روشن بهترین گزینه بوده و با استایل های زیادی هم خوانی دارد.

کاپشن جین خود را با هودی مشکی یا طوسی ست کنید تا ظاهری شیک و زمستانی داشته باشید.

بعد هم کمی طعم راک اند رول به استایل تان بدهید. برای این منظور یک شلوار جین مشکی چسبان انتخاب کنید و استایل تان را با بوت های چرم مشکی تکمیل کنید.

بیشتر بخوانید :

لیست قیمت انواع هودی زنانه در بازار

لیست قیمت انواع هودی مردانه در بازاراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits