آچار بکس بادی چیست ؟ | کاربرد آچار ضربه ای بادی چیست ؟

کاربرد آچار بکس بادی چیست ؟
۱,۸۶۱
۲
۰
شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۴
از آچار بکس برای باز کردن و بستن اتصالات استفاده می شود و باعث مصرف انرژی کمتر، خرد شدن و همچنین کبود نشدن بند انگشت می شود. استفاده از این آچار کار بسیار سختی نیست و می توانید از مدل برقی، بادی و یا شارژی آن با توجه به نیاز خود استفاده کنید.
کاربرد آچار بکس بادی چیست ؟

آچار بکس بادی

آچار بکس بادی : باز کردن پیچی که زنگ زده یا خورده شده واقعا دشوار است.

باز و بست کردن پیچ ها در فضاهای تنگ و زوایای بد هم به همان اندازه سخت و زمان بر است؛ خراش پوست، شکستن ابزار و طولانی شدن زمان اجرا مشکلات دیگری هستند که به خاطر پیچ و مهره ها افراد روزانه با آنها دست به گریبان هستند.

حتی افراد متخصص مثل تعمیرکاران و لوله کش ها هم این دردسرها را تجربه می کنند.

برای حل این مشکل عوامل مختلفی را باید در نظر داشت ولی اغلب با اعمال نیروی بیشتر پیچ باز می شود.

اگر فشار کافی اعمال نشود پیچ به سختی باز میشود یا اصلا باز نمی شود.

مشکل دوم که برای حرفه ای ها مهم تر هم به نظر می رسد مدت زمان لازم برای باز کردن و بستن پیچ ها در مکان هایی است که دسترسی به آن ها آسان نیست.

به علاوه برای تعمیر کاران در کارهای تکراری مثل باز و بست کردن پیچ های چرخ خودرو و … این هدر رفت زمان می تواند ضرر مالی هم به همراه داشته باشد.

استفاده از آچار بکس تمامی این مشکلات را حل می کند.

آچار بکس نسبت به دست انسان توان بیشتری دارد و خیلی سریع تر می تواند پیچ ها را باز و بسته کند، به خصوص پیچ هایی که دسترسی به آنها راحت نیست.

آچار بکس بادی چیست ؟

آچار بکس ابزاری است که در باز کردن و بستن پیچ و مهره ها به افزایش سرعت و کاهش نیروی لازم از طرف کاربر کمک می کند. انواع مختلفی از آچار بکس در بازار وجود دارند، اما اکثرا به شیوه یکسانی عمل می نمایند.

در این ابزار نیروی گردشی یا گشتاور به کمک نیروی ضربه ای یا انفجاری ایجاد می شود. این نیرو می تواند به وسیله باد، برق یا باتری تامین شود.

نیروی ایجاد شده گشتاور بیشتری نسبت به ابزارهای دستی معمول ایجاد می نماید و گاهی حتی با یک دست می توان پیچ ها را به راحتی باز و بست نمود.

به وضوح نیروی لازم از جانب کاربر کمتر می شود و جراحات و خسارت ها را به شدت کاهش می دهد.

زمان لازم برای انجام کار هم به همان نسبت کم می شود و در کسب و کارها این موضوع باعث ایجاد سود و ارزش بیشتر می گردد.

انواع آچار بکس بادی و کاربرد آنها

آچار بکس آچاری است که به کمک یک چکش و حرکت چرخشی همزمان نهایت قدرت را برای باز کردن یا بستن پیچ و مهره در اختیار شما قرار می دهد.

منبع انرژی آچار بکس می تواند باطری، باد و یا برق باشد. آچار بکس از سه راه برای تامین انرژی خود استفاده می کند.

  • 1. آچار بکس بادی

بسیاری از مکانیک های حرفه ای از آچار بکس بادی در تعمیرگاه های خود به هنگام تعمیر خودروها استفاده می کنند.

کمپرسور باد به وسیله ی یک شلنگ به این ابزار وصل می شود و به عنوان منبع انرژی عمل می کند. کمپرسور به بکس بادی در تولید مقدار زیادی انرژی کمک می کند که این یک فاکتور خیل خوب در انجام کارهای سنگین می باشد.

بکس بادی نسبتا سبک وزن است و تنها نقطه ضعفش این است که شما به یک کمپرسور باد برای کار کردن نیاز دارد.

  • 2. آچار بکس برقی

آچار بکس برقی نیز مقدار بسیار زیادی انرژی تولید می کند اما به قدرتمندی مدل بادی نمی باشد.

بکس برقی مناسب انجام کارهای کوچک مانند کارهای کارگاهی می باشد و شما برای انجام کار با بکس برقی نیاز دارید.

همچنین آچار بکس برقی سبک وزن می باشد و شما می توانید به راحتی کار خود را انجام دهید.

  • 3. آچار بکس شارژی

برخی از آچار بکس ها از باطری استفاده می کنند. مدل شارژی دارای سیم یا شلنگ نمی باشد و شما به راحتی می توانید آن را جا به جا کنید و تنها نیاز است که از پر بودن باطری خود مطمین شوید تا به هنگام کار باطری آچار بکس شما تمام نشود.

برخی از کاربران باطری اضافه تهیه می کنند تا به هنگام تمام شدن باطری آن را تعویض کنند و این کار از می تواند نقطه ضعف بکس شارژی را بپوشاند.

کدام نوع آچار بکس بادی مناسب است؟

هر کدام از انواع آچار بکس، بادی، برقی یا شارژی مزایای خود را دارند. معمولا بکس های بادی توسط حرفه ای ها مثل تعمیرکاران اتوموبیل استفاده می شوند.

بکس های بادی متناسب کاربرد در مدل قدرتی یا سرعتی تولید می شوند که آنها را برای استفاده حرفه ای ایده آل می کند.

بکس های بادی به هوای فشرده و سرویس دوره ای نیازمندند و چون به کمپرسور هوا متصل هستند امکان جا به جایی چندانی ندارند؛ در نتیجه، برای کاربرد خانگی مناسب نیستند.

آچار بکس برقی قدرتمند و سریع است، نسبت به آچار بکس بادی سایز کوچکتری دارد و از آنجا که به کابل برق نیاز دارد جا به جایی آن در محیط کار چندان آسان نیست؛ ولی از آنجا که از آچار بکس های بادی و شارژی ارزانتر است گزینه خوبی برای مصارف خانگی به شمار می آید.

در سال های اخیر آچار بکس شارژی وارد بازار شده است.

هر چند بکس شارژی گرانتر است ولی می تواند قدرتی معادل بکس بادی تولید نماید بدون اینکه به تجهیزات جانبی نیاز داشته باشد و البته از آنجا که کابل ندارد به راحتی در اماکن مختلف قابل به کارگیری و جا به جایی است.

متاسفانه آچار بکس شارژی گران است و البته وزن زیاد باتری ها استفاده طولانی مدت از ابزار را سخت می کند.

شاید در حال حاضر بکس بادی بهترین گزینه برای انتخاب حرفه ای ها باشد ولی به زودی با پیشرفت تکنولوژی آچارهای بکس شارژی با وزن کمتر و قیمت ارزان جای آن ها را خواهند گرفت.

به هنگام خرید آچار ضربه ای بادی به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگامی که می خواهید آچار بکس تهیه کنید می خواهید مطمین شوید که ویژگی های متفاوتی که می توانند داشته باشند را در نظر گرفته اید.

اگر این ابزار را برای خانه ی خود می خواهید یا به ندرت از آن استفاده می کنید نیازی نیست که دارای قدرت بالایی باشد.

نکاتی که باید برای خرید آچار بکس در نظر گرفت:

  1. نیروی گشتاوری : نیروی گشتاوری چیزی است که برای باز کردن یا بستن پیچ نیاز است و نیروی گشتاوری مختلف برای انجام کارهای متفاوت استفاده می شود.به دنبال آچار بکس با نیروی 1500in-lbs بگردید.
  2. وزن : وزن آچار بکس می تواند باعث خستگی دست شما و یا ایجاد عوامل دیگر شود.در انجام کارهای کوتاه وزن عامل مهمی نیست اما در انجام کارهای طولانی مدت می تواند باعث خستگی شما شود.
  3. اندازه : آچار بکس کوچک بهتر است اما متاسفانه در اندازه های کوچک نیروی گشتاوری نیز کمتر می شود.
  4. سایز درایو : سایز رایج 1/2 درایو می باشد که تقریبا در همه جا کاربرد دارد. بعد از 1/2 درایو سایز 3/8 درایو رایج می باشد که نیروی گشتاوری کمتری نسبت به 1/2 درایو تولید می کند.
  5. ارگونومیک : به طور دلخواه شما می خواهید آچار بکسی را انتخاب کنید که به آسانی قابل نگه داشتن باشد و بتوانید به مدت طولانی با آن کار کنید. آچار بکس خوش دست به این معنی می باشد که شما بتوانید مدت زمان طولانی با آن کار کنید و خستگی و درد کمی احساس کنید.
  6. گارانتی : به دنبال آچار بکس با یک گارانتی خوب بگردید. اکثر کارخانه های تولید کننده حداقل یکسال گارانتی در اختیار شما قرار می دهند اگرچه برخی از آنها 2 تا 5 سال محصول خود را گارانتی می کنند.
  7. سرعت بستن پیچ در هر دقیقه : سرعت بالای بستن به این معناست که آچار بکس می تواند پیچ را سریعتر ببندد و همچنین آن را محکم تر بچسبد تا پیچ یا مهره کمتر خارج شود.

بیشتر بخوانید:

لیست قیمت انواع آچار ضربه ای بادی در بازار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 3.5 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم