دلگرم
امروز: جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی چه روزی است ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی] تاریخ دقیق تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی، تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در تقویم میلادی/ قمری و شمسی .

تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی

تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی همه ساله برابر است با پنجشنبه 13 تیر

separator line/تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در تقویم میلادی/تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در سال 98

تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در تقویم میلادی

تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در تقویم میلادی برابر است با: ۴ جولای 2019

separator line

شعار روز جهانی تعاونی

شرکت‌های تعاونی، توسعه‌ی پایدار را برای همگان به ارمغان می‌آورند.

رفتار تعاونی که می‌توان آن را نوعی بلوغ اجتماعی نامید، نشانه‌ای از عزم انسان‌ها و برخورد اصولی و مبتنی بر اراده‌ی جمعی با مشکل‌های اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

در کشورهای در مسیر توسعه، تعاونی‌ها ابزارهایی مطمئن جهت پیشبرد برنامه‌های علمی هستند و از این رو، می‌توان گفت توسعه‌ی پایدار، به ویژه در بعد اجتماعی و سپس، اقتصادیِ خود، امری وابسته به تعاونی‌هاست.

از سوی دیگر، یکی از مزایای تعاونی‌ها، کوچک‌سازی بدنه‌ی دولت، تحت عنوان علم مدیریت دولتی نوین است. در این زمینه، شرکت‌های تعاونی با ترویج اصول و فرهنگ مشارکت و کار گروهی، دخالت دولت را در فعالیت‌های اقتصادی کاهش می‌دهند و در نتیجه می‌توانند زمینه‌ساز حرکت اقتصاد کشور به سمت توسعه‌ای پایدار گردند.

separator lineتاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در تقویم میلادی/تاریخ دقیق روز جهانی تعاونی در سال 98

پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی تعاونی

بان‌ کی مون در پیامی به مناسبت روز جهانی تعاونی‌ اعلام کرد در حال حاضر، تعاونی‌ها در بخش مالی به 857 میلیون نفر در جهان که شامل میلیون‌ها انسان فقیر می‌شود، خدمات مالی ارائه می‌دهند.

دبیر کل سازمان ملل متحد در بخش دیگری از این پیام آورده است، تعاونی‌ها به جوامع در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه کمک می‌کنند تا انرژی ایجاد کرده، عرضه آب را مدیریت نمایند و خدمات اساسی ارائه دهند.

در ادامه‌ی پیام آمده است: « تعاونی‌ها که مالکیت و هدایتشان با اعضاست، کسب‌وکاری در خدمت اعضا هستند و به ویژه برای کشاورزی، امنیت غذایی و توسعه‌ی روستایی حائز اهمیت‌اند و می‌توانند عدالت اجتماعی و برابری را در مرکز پیشرفت اقتصادی قرار دهند.»

بان کی مون در پایان خواستار تعهد برای استفاده بیشتر از تعاونی‌ها در راستای توانمندسازی مردم و حرکت به سوی آینده‌ای پایدار شد.

separator line

تاریخچه روز جهانی تعاونی

در 16 دسامبر سال 1992 مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه شماره 9/47 اولین شنبه جولای هر سال را به عنوان روز جهانی تعاون اعلام نمود.

سازمان ملل متحد اولین بار درسال 1995 (صدمین سال تاسیس اتحادیه بین المللی تعاون) روز تعاون را جشن گرفت و از دولت های عضو درخواست نمود تا با مشارکت تعاونی ها آن روز را جشن بگیرند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • sdsgroup.org
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید