دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
ولادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۹۸ چه روزی است ؟
22
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حضرت امام هادی علیه السلام در سال 212 ه.ق در شهر صریا (نزدیک مدینه) دیده به جهان گشود. ولادت امام هادی (ع) در تقویم شمسی سال 98 مصادف است با شنبه 26 مرداد ماه .

تاریخ دقیق ولادت امام هادی (ع) در تقویم 98

تاریخ دقیق ولادت امام هادی (ع) در تقویم شمسی سال 98 مصادف است با : شنبه 26 مرداد ماه

separator line

تاریخ دقیق ولادت امام علی النقی الهادی (ع) به قمری

تاریخ دقیق ولادت امام هادی (ع) در تقویم قمری سال 98 مصادف است با: 15 ذی الحجه 1440

separator line

ولادت امام هادی (ع)

حضرت امام هادی علیه السلام در سال 212 ه.ق در شهر صریا (نزدیک مدینه) دیده به جهان گشود. پدر ایشان حضرت امام محمدتقی جوادالائمه علیه السلام و مادرشان بانویی فاضله و عفیفه به نام سمانه است. نام مبارک ایشان علی از القابشان نقی، هادی و نجیب؛ و کنیه شان ابوالحسن می باشد.

علی بن محمد علیه السلام مشهور به امام هادی و امام علی النقی امام دهم شیعیان است. آن حضرت در سال 212 ق دیده به جهان گشود و در سال 220 ه.ق امامت شیعه از پدر بزرگوارشان به آن حضرت منتقل شد. مدت امامت آن حضرت حدود 34 سال است و در سال 254 ه.ق به دست معتمد عباسی به شهادت رسیدند.

separator line

فعالیت های امام هادی علیه السلام

امام هادی علیه السلام با این که شدیدا تحت نظر بود، اما از پای ننشست و فعالیت های خود را به شیوه ای مطابق اوضاع زمان خویش به پیش برد. از مهمترین فعالیت های ایشان این بود که به مردم از راه های گوناگون آگاهی داده و منصب امامت و مقام علمی خود را در طی سخنان خویش و در مناظرات و پرسش و پاسخ های علمی، آشکار کرده و تثبیت کنند. همچنین عدم مشروعیت حکومت بنی عباس را تبیین می کردند. یکی دیگر از محورهای فعالیت امام، آماده کردن مردم و شیعیان نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام بود. البته ایشان با نهایت احتیاط و جلوگیری از حساس شدن حکومت، این موضوع را به طور سربسته در ضمن سخنان خویش ذکر می فرمودند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (22 رای)  


    دیدگاه ها
    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !