تاریخ دقیق روز دختر در تقویم ۹۸ چه روزی است ؟

تاریخ روز دختر سال 98
۴۳,۹۴۱
۲۴
۱
شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
تاریخ دقیق روز دختر در کشورمان ایران برابر با سالروز ولادت حضرت معصومه (1 ذی القعده) می‌باشد که در تقویم امسال برابر با پنج شنبه 13 تیر 1398 است. روز جهانی دختر برابر است با 11 اکتبر مصادف میشود با جمعه 19 مهر ماه.
تاریخ روز دختر سال 98

روز دختر در تقویم سال 1398 چه روزی است ؟

تاریخ دقیق روز دختر

تاریخ دقیق روز دختر ۱۳ تیر ، 13/ 4 / 98 می باشد که مجله دلگرم روز دختر روز شور و نشاط را به همه ی دختران ایران زمین تبریک میگوید.

روز جهانی دختر در سال 98 مصادف است با 11 اکتبر، جمعه 19 مهر ماه.

روز جهانی دختر در تقویم چه روزی است ؟

روز جهانی دختر در سال 98 مصادف است با 11 اکتبر، جمعه 19 مهر ماه.

روز دختر چند شنبه است ؟

در تقویم ایران ۱۳ تیر ، پنجشنبه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر است.

سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم ایران با عنوان روز «دختران» نامگذاری شده‌است‎‎، نامگذاری‌ای که ظاهرش ریشه در ازدواج نکردن آن حضرت و مجرد بودنشان دارد و باطنش نیز در پی معرفی الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به‌ ویژه شیعه اهل بیت است.

هر ساله روز اول ماه ذی القعده سالروز تولد حضرت معصومه (کریمه اهل بیت) و روز ملی دختران به پاس قدرانی از این قشر وسیع و تاثیرگذار جامعه جشن گرفته می‌شود.

کیک روز دختر

۳۳ حدیث و روایت درباره ی فرزند دختر و برکات دختر داشتن
متن ، عکس و پیام های جدید و بسیار زیبا برای تبریک روز دختر

separator line

تاریخ شمسی روز دختر در تقویم 98

5 شنبه 13 تیر

1398/04/13

جدیدترین متن و جملات تبریک روز دختر به دخترم | خواهرم | دوستم

۱۰ شعر بلند زیبا در وصف ولادت حضرت معصومه و روز دختر

تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر (متن و پیام| استوری و استاتوس)

separator line

تاریخ میلادی روز دختر در تقویم 98

July 4

2019

separator line

تاریخ قمری روز دختر در تقویم 98

1 ذی القعده

سال 1440

جدیدترین پیام های مناسب برای تبریک روز دختر و تولد حضرت معصومه

کلیپ فوق احساسی تبریک روز دختر

کلیپ زیبای تبریک روز دختر گلچینی از عکس های فانتزی دخترانه

سری جدید پیامهای تبریک روز جهانی دختر

۳۰ پیشنهاد جذاب و سورپرایزی هدیه برای روز دختر

 روز دختر در تقویم سال 1398 چه روزی است ؟ / روز دختر/ تولد حضرت معصومه

separator line

روز دختر

بافت و شیرازه ی یک جامعه قطعا به حضور و جایگاه دختران آن جامعه و فرهنگ عمومی کشور بستگی دارد. لذا سلامتی و توانمندی فرهنگی و حضور اجتماعی آنان در صحنه ها و ابعاد مختلف رویداد ها و سیاست های کشور لازم و ضروری است.

به همین علت روزی را به نام دختران باید تعیین می نمود تا بهانه ی مناسبی برای گرامی داشت این مقام و ترویج تعالیم و یا آموزش درست نحوه ی زندگی با بهره گیری از فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد.

آن تعالیم می تواند شامل مواردی باشد که در ادامه به برخی از آنان اشاره خواهیم نمود.

تعالیمی که به رشد جامعه کم خواهد کرد عبارتند از: احیا، بهبود و تقویت ارزش های فرهنگی ـ اجتماعی مطلوب دختران و اهتمام ملی برای بهبود وضعیت دختران در جامعه، موانع و چالش های پیش روی دختران و معرفی و احیای حقوق، مسئولیت ها و نقش زنان در جامعه برای دختران و غیره.

از این رو، نام گذاری روز ملی دختران در زادروز حضرت فاطمه معصومه (س)، حرکتی نمادین برای گوشزد کردن شخصیت حضرت معصومه (س) و ترویج ابعاد وجودی این دختر اهل بیت در میان دختران مسلمان و در نهایت الگوسازی از شخصیت آن حضرت برای دختران این مرز و بوم است.

این روز در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم ها درج گردید در حالی که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.

separator line

نگاهی بر زندگی حضرت معصومه

از جمله مناسبتهای ماه ذی القعده ولادت حضرت فاطمه معصومه دختر امام موسی الکاظم (علیهما السلام) می باشد. ایشان بانویی عالم و عابد و از نسل نبوت و شاخه ای از درخت امامت و از نوادگان حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) هستند.

حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) اول ماه ذی القعده 173 هجری در مدینه منوره به دنیا آمدند و روایت است که برادرشان حضرت امام رضا (علیه السلام) ایشان را معصومه صدا می کردند و جدشان امام صادق (علیه السلام) قبل از تولد ایشان، او را به «کریمه اهل بیت» ملقب نمودند.

حضرت معصومه (سلام الله علیها) نزد برادرشان حضرت امام رضا (علیه السلام) پرورش یافتند زیرا که در سال ولادت ایشان، پدر بزرگوارشان حضرت امام موسی الکاظم علیه السلام به دستور هارون عباسی به زندان منتقل شدند و سپس در سال 183 هجری به شهادت رسیدند.

موقعی که مامون حضرت امام رضا (علیه السلام) را به خراسان فرا خواند، حضرت معصومه (سلام الله علیها) برای دیدار با برادرشان عزم سفر نمودند بالاخص این که حضرت امام رضا (علیه السلام) خاندان خود را از شهادت خویش در این سفر آگاه نموده بودند ولی به دلیل سختیهای سفر بیمار شدند و ایشان را به شهر قم منتقل نمودند و حضرت معصومه (سلام الله علیها) پس از هفده روز یعنی در روز دهم ربیع الثانی 201 هجری دار فانی را وداع کردند.

separator line

روز بین‌المللی دختر

روز بین‌المللی دختر یک روز یاد بود بین‌المللی اعلام‌ شده از سوی سازمان ملل متحد است که به روز دختر نیز مشهور است. ۱۱ اکتبر ۲۰۱۲، اولین روز دختر بود. این یاد بود در حمایت از فرصت‌های بیشتر برای دختران و ارتقای آگاهی در خصوص نابرابری جنسیتی که دختران در سطح جهان به خاطر جنسیتشان مواجه‌اند برگزار می‌شود.

در این رابطه بیشتر بخوانید :

متن ، عکس و پیام های جدید و بسیار زیبا برای تبریک روز دختر

عکس پروفایل روز دختر + 23 عکس نوشته جدید و خاص برای تبریک ...


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(24 امتیاز , میانگین: 4.8 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید
 
ir
قاصدک | ۶ ماه پیش
مبارک مبارک روز دختر مبارک.. روزمون مبارکمون بااشههه
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم