سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در تقویم سال ۱۳۹۸ چه روزی است ؟

۱,۵۹۱
۳
۰
سه شنبه, ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ۱۴:۱۷
به دنبال اولتیماتوم سه روزه از طرف شورای انقلاب به منافقین، مردم مسلمان، در دوم اردیبهشت 1359 موفق به شکست آنان شدند. با ما همراه شوید تا پیرامون این روز بیشتر بدانیم .
سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در تقویم سال ۱۳۹۸ چه روزی است ؟

سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در تقویم سال ۱۳۹۸

دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

22 April 2019

۱۶ شعبان ١٤٤٠

separator line

سالروز اعلام انقلاب فرهنگ توسط امام خمینی

امام خمینی (س): دانشگاهها باید تغییر بنیانى کند و باید از نو ساخته بشود که جوانان ما را تربیت کنند به تربیت هاى اسلامى. اگر تحصیل علم مى ‏کنند، در کنار آن تربیت اسلامى باشد، نه آنکه اینها را تربیت کنند به تربیت هاى غربى

​سالروز اعلام انقلاب فرهنگی

​در 28 فروردین 1359، تعدادی از دانشجویان مسلمان کنترل دانشگاه تبریز را به دست گرفتند و فردای آن روز، منافقین و گروهک‏ها، دانشگاه تربیت معلم را تصرف کردند.

به دنبال اولتیماتوم سه روزه از طرف شورای انقلاب به منافقین، مردم مسلمان، در دوم اردیبهشت 1359 موفق به شکست آنان شدند و این حرکت مورد تأیید امام قرار گرفت.

پس از آن، ضرورت ایجاب می‏کرد تا دانشگاه‏ها برای مدتی تعطیل باشد تا تغییر و تحولی اساسی در تمام نظام آموزشی کشور انجام شود، از این رو دانشگاه‏ها از آن روز تعطیل شدند تا با مطالعه و دقت و فرصت کافی، تحولی بنیادین و اساسی در نظام دانشگاهی کشور پدید آید.

این وظیفه به عهده ستاد انقلاب فرهنگی محوَّل گردید تا این که دانشگاه‏ها در 27 آذر 1361 در سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، بازگشایی شدند.

این حرکت با هدف اسلامی کردن دانشگاه‏ها و خارج ساختن عوامل طاغوتی بود که به انقلاب فرهنگی موصوف گردید.

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • انقلاب فرهنگی
  • سالروز انقلاب فرهنگی
  • انقلاب

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter