۴ نکته ای که هنگام خرید ریگ ماینینگ (ریگ استخراج) بدانید

۱,۷۳۸
۰
۰
پنج شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۵۰

مجله دلگرم | ریگ های ماینینگ سیستم های کامپیوتری قدرتمندی هستند که برای استخراج ارز رمزپایه راه اندازی می شوند.

یک ریگ می تواند سیستم مخصوص و منحصر به استخراج کردن باشد یا برای دیگر کار ها مانند گیمینگ باشد که در مواقع مورد نیاز برای ماینینگ هم مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع ریگ ماینینگ مجموعه ای از سخت افزار مورد نیاز شما برای استخراج است که یا باید خودتان آن ها را جداگانه تهیه و سرهم یا به اصطلاح اسمبل کنید یا به صورت یک جا و از قبل ساخته شده، خریداری کنید.

بنابراین ریگ ماینینگ می تواند از چندین پردازنده مرکزی (CPU) تشکیل شده باشد که البته امروزی به دلیل توان پایین پردازشی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

یا می تواند از چندین کارت گرافیک، منبع تامین برق، تجهیزات شبکه و … ساخته شده باشد که مدل رایج تری است، برای مصارف دیگر هم قابل استفاده است ولی هزینه بالایی روی دستتان می گذارد.

آخرین نوع ریگ، اسیک ماینر ها هستند که تمام خواسته های ماینر را برطرف می کنند، قیمت پایین تری نسبت به ریگ های ماینینگ کارت گرافیکی دارند اما مشکلی که دارند این است که تک منظوره هستند و استفاده دیگری نمی توان از آن ها کرد.

چگونه ریگ ماینینگ مناسب خریداری کنیم؟

اگر بخواهیم از ریگ ماینینگ برای تولید ارز دیجیتال بهره ببریم باید به نکات زیر توجه داشته باشیم.

فاکتورهای اساسی برای استخراج ارزهای دیجیتالی را می توان به ۴ بخش کلی تقسیم کرد:

  • هش ریت (توان پردازشی)
  • تولید گرما و صدای زیاد
  • هزینه برق مصرفی
  • هزینه اولیه برای خرید تجهیزات

هش ریت (توان پردازشی)

هش ریت همان قدرت سخت افزاری است که صرف پردازش اطلاعات می شود. هر تجهیزی هش ریت مختص به خود را دارد و این اطلاعات بر روی آن سخت افزار مشخص شده است. لازم به ذکر است اگر تعداد زیادی از این تجهیزات را در کنار هم قرار دهید هش ریت یا قدرت سخت افزاری شما برای استخراج افزایش پیدا می کند. بنابراین این فاکتور را به عنوان عاملی مهم در استخراج ارزهای دیجیتالی در نظر داشته باشید.

تولید گرما و صدای زیاد

به طور کلی اگر از کامپیوتر خود زیاد کار بکشید یا ساعت ها با آن یک بازی سنگین را اجرا کنید کارت گرافیک و سیستمتان داغ می کند حال در نظر بگیرید که مجموعه ای از کارت های گرافیکی، به طور مداوم و با حداکثر توان در حال کار کردن هستند، بنابراین طبیعی است که گرمای بیشتری ایجاد شود. علاوه بر گرما، فن های کارت های گرافیک صدایی را ایجاد می کنند که در صورت افزایش تعداد کارت های گرافیک، متعاقبا این صدا افزایش می یابد به طوری که ممکن است اذیت کننده باشد. اما راه چاره چیست؟

برای گرما می توانید از دستگاه های تهویه استفاده کنید اما به هرحال تهیه این دستگاه ها برایتان خرج می تراشد و مصرف برق نیز متعاقبا افزایش می یابد. برای کاهش صدای ریگ ماینینگ نیز می توانید از تکنولوژی های جدیدی استفاده کنید که باعث کاهش صدا می شوند، به عنوان مثال برخی از ریگ ها را با روغن های مخصوص عایق می کنند تا صدای آنها کمتر شود که برای آنها نیز می بایست هزینه های جداگانه بپردازید.

هزینه برق مصرفی

همانطور که پیش تر گفته شد ریگ های ماینینگ متشکل از سخت افزارهای قدرتمندی است که جهت پردازش اطلاعات استفاده می شود. در حالت عادی تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتری مصرف برق بالایی دارند حال در نظر بگیرید یک ریگ ماینینگ با مشخصاتی که گفته شد با حداکثر توان در حال کار باشد، قاعدتا هزینه برق شما به نسبت قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین بسیاری از افراد برای استفاده از ریگ ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتالی از مناطقی که برق ارزان تری دارد استفاده می کنند.

هزینه اولیه برای خرید تجهیزات

اما نکته قابل توجه دیگر هزینه مربوط به تهیه این سخت افزارهاییست که درباره آن صحبت کردیم. جدای از هزینه برق و خرید تجهیزات برای کاهش صدا و خنک شدن ریگ ماینینگ، هزینه خرید و راه اندازی ریگ ماینینگ را نیز باید در نظر بگیرید که به نسبت هزینه قابل توجهی است. در حالت عادی کارت های گرافیکی به نسبت قدرت پردازشی آنها قیمت زیادی دارند.

با داغ شدن صنعت ماینینگ و افزایش تقاضا برای کارت های گرافیکی قیمت این تجهیزات افزایش پیدا کرد. حال تهیه تعداد زیادی از این کارت های گرافیکی به افزایش هزینه ثابت شما منجر می شود. بنابراین برای اینکه وارد صنعت ماینینگ شوید می بایست ROI یا بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید تا ببینید برایتان این کار می صرفد یا خیر.

بیشتر بخوانید:

همه آنچه باید در مورد بلاک چین (Blockchain) بدانید

توکن چیست و چه تفاوتی با کوین دارد؟

همه آنچه باید در مورد ETF بیت کوین بدانید

آیا بیت کوین ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه؟

بیت کوین چیست و چگونه میتوان از آن پول درآورد؟

بررسی ۱۰ تا از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت بیت کوین


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • ریگ ماینینگ
  • خرید ریگ استخراج

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter