دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
معنی و کاربرد رایج ترین اصطلاحات اینستاگرام
144
زمان مطالعه: 7 دقیقه
گاهی اصطلاحاتی را در اینستاگرام یا سایر شبکه های مجازی می بینیم و می شنویم که شاید برای ما بی معنی باشد و با خود فکر کنیم که معنی این اصطلاح چیست و چه کاربردی دارد ؟ با ما همراه شوید تا شما را با پرکاربرد ترین اصطلاحات . تیکه های اینستاگرام آشنا...

اکثر اصطلاحات مختصری را که در کپشن ها و استوری ها ، لایوها و سایر پست های کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام می بینید ، اکثر این کلمات برای خطاب قرار دادن افراد و دوستان در انگلیسی عامیانه استفاده می شوند برخی هم از تکه کلام های سلبریتی ها (شاخ های اینستا) مورد استفاده قرار میگیرند.

اکثر ما وقتی برای اولین بار این کلمات را می شنویم معنی و کاربرد آنها را ممکن است به واقع ندانیم و بدتر از آن اینکه بدون دانش و به نادرست از آنها در پست ها و استوری ها و حتی Live استفاده میکنیم که همین کار باعث می شود سوژه دیگران شویم !

تعداد این کلمات و اختصار ها بسیار زیاد هستند و برخی از آنها از دوران (خدا بیامرز یاهو مسنجر) رایج هستند ، و برخی هم به تازگی به تیکه کلام های رایج در این شبکه پرمخاطب اضافه شده اند . ما در اینجا پرکاربردترین اصطلاحاتی و کلماتی که در اینستاگرام وجود دارند را برای شما به همراه معنی و کاربرد آن فهرست کرده ایم .

divider

معنی اصطلاحات مختصر اینستاگرام Instagram

معنیاصطلاح
باشهAR
مکان/جنسیت/ سنASL
با آرزوی بهترین هاATB
در حال حاضرATM
دوست پسرBF
برگشتمBK
بر میگردمBRB
کامنتDM
اینترنت قطع شدDC
پیام مستقمDM
پیام خصوصیPM
فیسبوکFB
دوست دخترGF
صبح بخیرGM
شب بخیرGN
تبریکGZ
موفق باشیGL
زود برگردHB
هووم ، اووم ، فکر کردنHMM
حالت چطوره ؟HRU
اوکی ، باشهK
خندیدنLOL
خنده از رویخخخ
1 دقیقه صبر کنMIN
صبر کنWT
لطفاPLZ
اشکالی ندارهNP
خدای منOMG
وضعیت تاهلREL
نامزد داره - با شخصی دوسته یا وارد رابطه شدهرل زده
کامپیوتر شخصیPC
خصوصیPV
ملکهQueen
هشتک#
نامزد دارهIN RELL
تشکرTNX
ممنونمTX
صبر کنW8
چه خوب برگشتی / خوش اومدیWB
خواب آلودZZZ
سلام برو بچهای گایز
بروبچز/ بروبچه ها/ رفقاguys گـــایز
همچنین توM2
رفقای صمیمیBros بــروز
برچسب کردن شخصTAG
برچسب زدن موضوعهشتک
بغل و بوسXO یا XOXO
good afternoon بعد از ظهر بخیرGA
برادر - دوستbruh
اوه ، لعنتیOps
باحال بودSavage

divider

معنی و کاربرد اصطلاحات پایه اینستاگرام

پست (post) چیست؟

هر عکس یا ویدیوی جدیدی که شما در اینستاگرام آپلود کنید، یک پست اینستاگرام محسوب می‌شود.


فالو (follow) چیست؟

فالو در لغت به معنای “دنبال کردن” است. اصطلاح فالو به این معنی است که شما علاقه‌مندید پست‌ها و فعالیت‌های شخص خاصی را دنبال کنید. بنابرین می‌توانید به پیج او بروید و او را فالو (follow) کنید.


فالوور (follower) چیست؟

follower در لغت به معنای دنبال کننده یا تعقیب کننده است. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال یا فالو می‌کنید، شما به فالوورهای آن پیج اضافه می‌شوید. در مقابل تمام کسانی که پیج شما را فالو (دنبال) می‌کنند نیز به فالوورهای پیج شما می‌پیوندد.


کا (K) به چه معناست؟

هر 1k، معادل عدد ۱۰۰۰ است. اینستاگرام در بسیاری مواقع برای ساده کردن اعداد بزرگ، از k (به معنی کیلو) استفاده می‌کند. با این اوصاف اگر می‌بینید که پیجی ۲۵k فالوور دارد، به این معناست که ۲۵ هزار نفر او را فالو کرده‌اند.


فالویینگ (Following) چیست؟

following در لغت به معنای پیروی یا تقلید است. وقتی شما دیگران را فالو می‌کنید، در قسمت فالویینگ (following) می‌توانید آنها را مشاهده کنید. در مورد بقیه پیج‌ها نیز به همین صورت است.


استوری (story) چیست؟

story در لغت به معنای “داستان گفتن و روایت کردن” است. استوری از قابلیت‌های پرطرفداری است که در سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد. این قابلیت به این صورت است که شما میتوانید برای مدت ۲۴ ساعت عکس یا ویدویی (با محدودیت ۱۵ ثانیه) را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید کنید. استوری ها بعد از ۲۴ ساعت خود به خود حذف می‌شوند.


لایو (LIVE) چیست؟

live به معنای پخش زنده است. در اینستاگرام نیز لایو (LIVE) گذاشتن یعنی بصورت لحظه ای و زنده برای مخاطبین خود از اتفاقی خاص یا یک لحظه فیلمی را به اشتراک بگذارید و دیگران بصورت زنده آن را ببینید. فیلم های لایو نیز بعد از 24 ساعت خود به خود از پروفایل شما حذف می شوند.


هشتگ (Hashtags) چیست و چه کاربردی دارد ؟

به زبان ساده هشتگ که با # نشانه گذاری می شوند برچسبی است که برای دسته‌بندی و به اشتراک گذاری پست‌ها به کار می‌رود. استفاده از هشتگ باعث می‌شود که به راحتی بتوانید تمام محتواهای ممتفاوت (فیلم، عکس، ویدیو و…) که در مورد یک موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید.


اکسپلور (Explore) چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام!) صفحه‌ای است که پست‌هایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آن‌ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی می‌کنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.


تگ کردن (Tag) در اینستاگرام یعنی چی ؟

تگ (tag) در لغت به معنای “برچسب زدن و علامت زدن” است. تگ دقیقا معادل آنلاین برچسب‌ است. گاهی شما در عکس‌های اینستاگرام قصد دارید افراد عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن می‌توانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی ایسنتاگرام افراد استفاده کنید.


دایرکت (Direct) در اینستاگرام چیست؟

Direct به معنای “مستقیم و بی‌واسطه” است. دایرکت در اینستاگرام یعنی برای شخصی پیغام خصوصی بفرستید و با او بصورت تایپ و صوت گفتگو کنید.دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام می‌باشد.


کاربرد Saves در اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام تنها امکان سیوی که وجود دارد، سیو کردن در خود برنامه اینستاگرام است. شما هر پستی را که بخواهید می‌توانید سیو کنید و از طریق صفحۀ خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.


کپشن کردن (caption) در اینستاگرام یعنی چی ؟

کپشن به صورت کلی به نوشته‌ای می‌گویند که زیر یک عکس در کتاب، روزنامه یا برنامۀ تلویزیونی آورده می‌شود. در اینستاگرام نیز به نوشته‌ای که در توضیح عکس می‌آورید کپشن (caption) می‌گویند.


معنی های گایز (Hi guys) در اینستاگرام چیست ؟

های گایز در اینستاگرام به معنی سلام رفقا ، سلام برو بچ و سلام دوستانم است .


معنی GM و GN در اینستاگرام چیست ؟

جی ام همان گود مورنینگ Good morning یا صبح بخیر است و GN هم گود نایت good night یا همان شب بخیر است ، که در پست ها و استوری ها استفاده می شود.


معنی پ.ن در اینستاگرام چیست ؟

پی‌نوشت یا پ. ن نوشته‌ای است که پس از پیکرهٔ اصلی یک نامه یا نوشتار به آن افزوده می‌گردد. پی‌نوشت می‌تواند یک جمله، یا پاراگراف یا متنی مستقل باشد.

divider

در مورد اینستاگرام بیشتر بخوانید:

سلبریتی یعنی چه؟

ماجرای با حجاب شدن شاخهای اینستاگرام چیست؟

چگونه بفهمیم اینستاگرام ما هک شده ؟

آموزش مرحله به مرحله ساخت تیک آبی در اینستاگراماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (144 رای)  

۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Sia | ۳ سال پیش
ممنون از اطلاعات مفیدتون
4
8
Mahoor | ۳ سال پیش
سلام
یه نفر تو اینستاگرام اول ویدیو هاش میگه سلام جی اچی های عزیز ... میخواستم ببینم gh یعنی چی ولی معنی مربوط به فعالیت اون شخص تو اینستاگرام رو پیدا نکردم . میشه راهنمایی کنید gh یعنی چی ؟
2
18
پاسخ ها:
گوجونپیو | ۲ سال پیش
تا جایی ک میدونم یک اکیپ اینستاگرامی به نام جی اچ هست که پستاشون در اکسپلورم هست بغضی از فن های این اکیپ اسم مخاطباشون رو جی اچی گذاشتن
0
5
masoud | ۳ سال پیش
کامل ومفید سپاس........
2
13

hits