دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
امن ترین جای نشستن، در وسایل نقلیه کجاست ؟

نکات طلایی در مورد بهترین و امن ترین جای نشستن، در وسایل نقلیه

امن ترین جای نشستن، در وسایل نقلیه کجاست ؟
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
در کدام قسمت از وسایل نقلیه خودرو، ماشین، هواپیما و قطار بنشینیم تا امنیت بهتری داشته باشیم ؟ با ما در مجله دلگرم همراه باشید .

چگونه در وسایل نقلیه مختلف امن ترین مکان را برای نشستن انتخاب کنیم؟

این روزها موضوع حمل و نقل به مسئله ای اساسی تبدیل شده و تمام کشورها سعی دارند آن را به هر شکلی که شده آسان تر نمایند. همین امر سبب گشته که وسایل مختلفی مانند خودرو، ماشین، هواپیما و قطار شکل بگیرند. هر یک از وسایل یاد شده مزایا و معایبی دارند و برای موارد خاص به کار گرفته می شوند.

اما سوالی وجود دارد که میان تمام آن ها مشترک است: در کدام قسمت از وسایل نقلیه بنشینیم تا امنیت بهتری داشته باشیم؟ با ما در مجله دلگرم همراه شوید تا جواب این پرسش را بیابیم .

این مسئله اهمیت بسزایی دارد و گاهی اوقات می تواند جان افراد را نجات دهد. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم بهترین مکان نشستن از نظر امنیت را در ۷ وسیله نقلیه پر استفاده به شما نشان دهیم. پیشنهاد می دهیم توضیحات را بخوانید و مطلب را تا پایان دنبال کنید.

بهترین جا برای نشستن خودرو

بهترین جا برای نشستن خودرو

بهترین جا برای نشستن: صندلی عقب وسط و پشت راننده؛ این بخش از خودرو در تصافات رو در رو آسیب کمتری می بیند. بدترین جا برای نشستن: صندلی شاگرد؛ زیرا در یک تصادف سرنشینان ناخودآگاه جا خالی می دهند و سرنشین کنار آن ها در خطر خواهد بود.


بهترین جا برای نشستن مینی بوس

بهترین جا برای نشستن مینی بوس

بهترین جا برای نشستن: قرار گرفتن در جهت خلاف حرکت و پشت صندلی راننده، زیرا شانس اصابت ضربه به سر بر اثر ترمز ناگهانی کمتر است. بدترین جا برای نشستن: کنار درب و پنجره ها، زیرا احتمال آسیب دیدگی توسط شیشه هنگام تصادف بالا می رود. بهتر است از نشستن در چنین مکان هایی خودداری نمایید.


بهترین جا برای نشستن اتوبوس برقی

بهترین جا برای نشستن اتوبوس برقی

بهترین جا برای نشستن: ردیف سمت راست راهرو (در مواردی که رانندگی در سمت راست است) زیرا وسایل دیگر از سمت چپ عبور می کنند و شانس کمتری برای آسیب دیدگی وجود دارد. صندلی های وسط کابین که در جهت حرکت قرار گرفته اند نیز امن در نظر گرفته می شوند. بدترین جا برای نشستن: همانند مینی بوس ها، بهتر است از نشستن کنار درب ها و پنجره ها پرهیز کنید تا تکه های شیشه به شما آسیبی نرسانند.


بهترین جا برای نشستن اتوبوس شهری

 - عکس داخل اتوبوس با مسافر - عکس از داخل اتوبوس با مسافر شب - فروش صندلی اتوبوس - بهترین جا برای نشستن اتوبوس شهری

بهترین جا برای نشستن: صندلی های میانی و سمت راستی در جهت حرکت، زیرا آن ها در مقایسه با دیگر نقاط دورتر از وسایل نقلیه عبوری هستند. بدترین جا برای نشستن: دو ردیف اول، زیرا هر گونه قطعه و شی خارجی از شیشه بزرگ جلو وارد می شود. همین اتفاق برای صندلی های کنار درب ها و پنجره ها رخ می دهد. جایگاه های عقب نیز به خاطر امکان وارد شدن ضربه از پشت خطرناک هستند.


بهترین جا برای نشستن قطار

بهترین جا برای نشستن قطار

بهترین جا برای نشستن: نزدیک به میانه واگن؛ بهتر است پنجمین و یا ششمین واگن را برای نشستن انتخاب کنید، زیرا به هنگام حادثه معمولا اولین و آخرین واگن از ریل خارج می شوند. بدترین جا برای نشستن: صندلی هایی که در جهت حرکت قرار دارند، زیرا این امکان وجود دارد که با یک ترمز ناگهانی زمین بخورید.


بهترین جا برای نشستن کشتی

بهترین جا برای نشستن کشتی

بهترین جا برای نشستن: عرشه و کابین هایی که نزدیک به آن هستند، زیرا بخش بالای کشتی دیرتر غرق می شود. بدترین جا برای نشستن: کابین های پایین، زیرا هنگام سوراخ شدن کشتی آن ها از همه جهت پر از آب می شوند و بیرون آمدن نیز کار بسیار سختی خواهد بود.


بهترین جا برای نشستن هواپیما

بهترین جا برای نشستن هواپیما

علی رغم برخی توصیه های در نظر گرفته شده، اما متخصصان هنوز به اجماع کلی در این زمینه نرسیده اند. بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که قسمت عقب هواپیما از قسمت جلوی آن امن تر است.

در نهایت می توان گفت که مهمترین نکته حفظ آرامش، رعایت اصول ایمنی و توجه به قوانین جاده و حمل و نقل عمومی است. به این ترتیب احتمال رخ دادن تصادف و آسیب ناشی از آن به حداقل خواهد رسید.

- بهترین صندلی اتوبوس برای کرونا - صندلی اتوبوس vip بهترین صندلی اتوبوس وی ای پی-

بیشتر بخوانید:

آیا می دانید پاساژ اینترنتی چیست؟

چگونه می توانیم یک رزومه کاری بی نقص بنویسیم ؟

راهنمای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی

خلافی خودرو را چگونه استعلام بگیریم؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits