دلگرم
امروز: جمعه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
۶ روش موثر و قدرتمند برای از بین بردن ساس
8
زمان مطالعه: 5 دقیقه
درمان ساس با روش های بسیار ساده ای امکان پذیر است. در این مقاله به شما اموزش میدهیم که چگونه متوجه بشوید که آیا ساس وجود دارد یا خیر. همچنین 6 روش از بین بردن ساس را نیز به شما خواهیم گفت

مجله دلگرم | ساس تختخواب نام عامیانه نوعی از حشرات است که : بدنی بیضی شکل و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز دارند در سطح پشتی بدن دارای چروکیدگی های نامنظمی هستند حشره تازه از تخم درامده تقریباً بی رنگ اما بسیار شبیه به فرم بالغ است تنها تفاوت انها در کوچک بودنشان است.

چطور بفهمیم در خانه ساس وجود دارد؟

مشاهده لکه های خون و نقاط تیره رنگی که در اثر مدفوع توسط حشره روی ملافه، تشک، لباس خواب و دیوار ایجاد می شود. استشمام بوی نامطبوع انها در موارد آلودگی شدید، انتشار آلودگی و... از نشانه های ورود ساس به خانه شماست. ساس از راه لباس ، تختخواب ، لوازم خواب و مبلمان دست دوم و نیز راه چمدان مسافران به اماکن تازه و غیره آلوده راه پیدا می کند. بعد از اینکه از رختخواب خود بلند شدید، نگاهی به بدن خود بیندازید. در صورتی که ضایعات پوستی شبیه به تاول یا نقطه های قرمز که خارش دار هستند را بر روی پوستتان مشاهده کردید، بدانید که در خانه شما، ساس هست. آفتی ریز و کوچک که می تواند خود را در تشک شما مخفی کند.

چگونه ساس را از بین ببریم؟

از بین بردن ساس ، درمان ساس

تمام اتاق را جارو برقی بکشید

ساس رختخواب موجودات زیان آوری هستند که نه تنها به سختی می توان از شرشان خلاص شد، بلکه به راحتی نیز نمی توان شناسایی شان کرد و به آنها دسترسی داشت. این خون آشام های ریز با تابیدن نور مثل برق و باد فرار کرده و در همه جای اتاق خود را پنهان می کنند. بنابراین برای خلاص شدن از شر آنها نباید صرفا به تمیز کردن رختخواب بسنده کنید. لازم است که با کمک لوله و برس جاروبرقی تمام گوشه کنار و لای درزها را جارو بکشید تا تخم ها و حشرات مکیده شوند.

این موجودات ریز در کوچک ترین منافذ و درزهای اتاق رفته و تکثیر می شوند. بهتر است ملافه ها و بالش ها را بتکانید و به طور مرتب شستشو دهید. تشک ها را برگردانید و زیر و رویشان را جارو بکشید.

در نهایت نیز کیسه جارو برقی را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و آن را سفت ببندید تا این موجودات خوناشام دوباره در بقیه قسمت های خانه پخش نشوند.

اگر کیسه جاروبرقی قابل تعویض است که خیلی سریع از شر آن خلاص شوید. اگر آن را خالی می کنید با دقت این کار را انجام داده و حتی المقدور کیسه را شستشو داده و دوباره سر جای خود قرار دهید.

لحاف ها را به خشکشویی بدهید

سرعت تکثیر ساس رختخواب حدود 5 تخم در روز تخمین زده شده است. زمانی که می خواهید از شر این موجودات آسیب رسان خلاص شوید سرعت تکثیر آنها موضوع پراهمیتی می شود. اگر ماشین لباسشویی خودتان کوچک است و گنجایش لحاف ندارد، حتما آنها را بیرون و به خشکشویی بدهید. در این صورت می توانید از دمایی که باعث نابودی ساس ها و تمیزی لحاف و پتو و غیره می شود مطمئن باشید.

در اطراف تخت خود خاک دیاتومه بریزید

خاک دیاتومه از بقایای فسیلی جلبک های تک سلولی به نام دیاتوم به دست می آید. استفاده از این خاک برای دفع ساس ها بهتر از حشره کش های شیمیایی و سمی است. زمانی که تمام لوازم رختخواب شسته و تمیز شده و اتاق را جاروبرقی کشیدید، می توانید مقداری خاک دیاتومه به اطراف تخت و دور تا دور اتاق بریزید. این خاک یک حشره کش طبیعی و موثر است.

از بخارشوی استفاده کنید

بخار یک صلاح خوب برای خلاص شدن از شر ساس رختخواب است. استفاده از بخارشوی روش خوبی برای دفع ساس ها از گوشه کنار اتاق و روی مبل مان است.

از ملافه های قرمز و مشکی استفاده نکنید

ساس های ماده ها می توانند در طول زندگی خود تا 500 تخم بگذارند و این تخم ریزی را داخل لحاف، بالشت و یا ملافه ها انجام می دهند. با این تفاسیر هیچ کس نمی خواهد رختخوابش محل زندگی این موجودات خوناشام شود و بدتر اینکه خلاص شدن از شر آنها کار ساده ای نیست.

محققان گروه های کوچکی از ساس های رختخواب را در محل های مختلف با رنگ های متفاوت جمع کردند. آنها مشاهده کردند که ساس های رختخواب از محل هایی که حاوی رنگ زرد و سبز است فراری بوده و اتفاقا به رنگ های قرمز و سیاه کشیده می شوند. به همین دلیل محققان توصیه می کنند برای مقابله با جمع شدن آنها بهتر است از انتخاب ملافه ها و کالای خواب هایی به رنگ قرمز و مشکی خودداری شود.

با شرکت های خدماتی سمپاشی تماس بگیرید

گاهی ساس رختخواب می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. اگر با وجود تمام توصیه ها و شستشوی تمام لوازم خواب و غیره باز هم این موجودات خون آشام را مشاهده کردید باید با یک کارشناس تماس بگیرید. شرکت های سمپاشی تجهیزاتی دارند که می توانند به شما کمک کرده و خیال تان را راحت کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین روش های از بین بردن حشرات موذی در خانه

چگونه دردهای نیش حشرات را کاهش دهیم

حساسیت به نیش حشرات و واکنش های آلرژیک خطرناک


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (8 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits