مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
۱۲ نکته ی بسیار مهم درمورد قانون جذب که نمیدانستید!
40
زمان مطالعه: 12 دقیقه
قانون جذب مهم ترین قانون دنیاست. آیا قانون جذب واقعی است؟ قانون جذب چگونه کار میکند؟ چگونه میتوان از قانون جذب استفاده کرد؟ این ها سوالاتی هست که در ادامه به شما پاسخ میدهیم

مجله دلگرم | قانون جذب یکی از آن مفاهیم جنجال‌برانگیزی است که مدافعان و مخالفان زیادی دارد. طبق این قانون به هر چیزی که فکر کنید از کائنات دریافت خواهید کرد. بسیاری از پیروان قانون جذب معتقدند که «شبیه‌ها همیشه همدیگر را جذب می‌کنند.» به این معنی که افکار مثبت همیشه نتایج مثبت و افکار منفی همیشه نتایج منفی در پی خواهند داشت.

قانون جذب قویترین قانون کائنات است. درست مانند قانون جاذبه، همیشه موثر و در جنب و جوش است. در همین لحظه هم در زندگیت مشغول به کار است. به زبان ساده، قانون جذب می گوید که تو بر هر آنچه تمرکز کنی، همان را به زندگیت جذب میکنی. بنابراین اگر برموارد خوب و مثبت زندگیت تمرکز کنی، به وسیله قانون جذب ، چیزهای خوب و مثبت بیشتری را در زندگی جذب خواهی کرد و اگر بر فقدان و منفی گرایی متمرکز شوی، در این صورت چیزی غیر از نتایج منفی را جذب نخواهی کرد.

در ادامه 12 اصل مهم از قانون جذب که تاکنون نمیدانستید را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر شما این 12 اصل را در مدت 21 روز در نظام باورهای خود به اعتقاد تبدیل کنید، 12 قفل ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما بر دنیای خیال و آرزو باز شده و از آن پس موفقیت با استفاده از قانون جذب در زندگی شما به یک عادت بدل خواهد شد.

1- قانون جذب، قانون است.

قانون جذب تردید نمی‌پذیرد. درواقع هیچ قانونی تردید نمی پذیرد. شما نمی‌توانید بگویید من باید قانون جاذبه را آزمایش کنم تا آن را به‌عنوان یک قانون واقعی بپذیرم. آیا هرگز می‌توانید تصور کنید از طبقه دهم خود را به پایین پرت کنید تا اگر قانون جاذبه جواب داد آن را بپذیرید؟

اولین اصل و مهم‌ترین اصل قانون جذب می‌گوید: اگر در عملکرد آن تردید کنید، هرگز نتیجه دلخواهتان را جذب نمی‌کنید. قانون جذب قانون است. تردید و ناباوری و حتی کم باوری احتمال جذب را به صفر می‌رساند.

2- شما اتفاقات (خوب یا بد) پیرامونتان را بر اساس تفکراتتان تجربه می‌کنید. (مهم‌ترین اصل قانون جذب)

می‌خواهید آینده شما را پیشگویی کنم.

کافی است سه روز با شما باشم. باکیفیت و جنس افکار غالب شبانه روزت آشنا بشوم. من پیشگو نیستم. من از اصل دوم قانون جذب استفاده می‌کنم. کسی که همیشه در مورد بیماری و خطر بیمار شدنش صحبت می‌کند، بیشتر بیمار می‌شود و کسی که اغلب در مورد پول و ثروت صحبت کند، در فراوانی، رفاه و آسایش به سر خواهد برد.

راز بزرگ امروز بر من و تو آشکار شده. دیگر تردید جایز نیست. شما همه حوادث زندگی را بر اساس تفکراتتان جذب می‌کنید. شما با تمرکز بر روی چیزی یا شرایطی باعث می‌شوید دقیقاً همان چیز یا شرایط جذب شما شود.

3- شما با توجه و تمرکز بر هر چیز، آن را به سمت خود جذب می‌کنید، حتی اگر در واقع آن را نخواهید (قدرت قانون جذب)

ذهن شما قضاوت نمی‌کند. خوب یا بد نمی‌شناسد. فقط باور می کند. هر چیزی به آن وارد شود و در آنجا بماند، به کائنات سفارش موارد مشابه می‌دهد. من همیشه این اصل را این‌طور توضیح می‌دهم: ضمیر ناخودآگاه خصلت کودکانه دارد. ساده انگار است و زود باور. هرچه به او بگویید باور می‌کند و بلافاصله اقدام می‌کند. پس جای تعجب ندارد که آدم بدهکار، بدهکارتر می‌شود و شاید تعجب کنید که چرا قانون جذب در مورد او جواب نمی‌دهد؟!

من بارها در مشاوره‌ها و سمینارها افراد زیادی را دیدهام که فریاد می‌زنند:

من این مشکلات را نخواستم!

من این بیماری را جذب نکردم!

من چطور 40 سال بدبختی و بیچارگی را برای خودم و خانواده‌ام طلب کرده‌ام؟!

مگر می‌شود کسی چیزی علیه خود بخواهد؟!

بله عزیزان می‌شود. ما در قرنی زندگی می‌کنیم که بیشتر از هر دورانی بر علیه خشونت، جنگ و تروریسم گفتگو می‌شود.

میلیون‌ها نفر تظاهرات علیه جنگ می‌کنند. تمام خبرها متمرکز موضوع تروریسم و بدی‌های آن شده، پس چرا روز بروز این موضوعات فراگیرتر می‌شوند؟؟؟!!!

سعی کنید افکار خود را تحت هر شرایطی مثبت نگه دارید. اجازه ندهید افکار منفی فضای ذهن شما را تسخیر کند. برای شروع یک هفته اخبار نبینید و اخبار نخوانید و اخبار نگویید. "من سال‌ها است که اخبار نمی‌بینم"!

4- هر چه بیشتر بر چیزی توجه و تمرکز کنید، آن فکر قوی‌تر می‌گردد (راز بزرگ قانون جذب)

بر اساس تجربیات بالینی، شما با تفکر متمرکز و متوجه به چیزی، از طریق قانون جذب، آن فکر را قوی و قوی‌تر خواهید کرد.

این اصل مهم این قابلیت را به شما می‌دهد که زندگی خود را با افکارتان پرورش داده، ساخته و آرزوهایتان را تجربه کنید، و البته شما بیشتر و بزرگ‌تر می‌خواهید.

بیشتر بر خواسته خود متمرکز می‌شوید، حاصل این کار اتفاق باشکوهی است، آری به‌طور تضمینی روزی به آنان دست خواهید یافت.

البته این اصل برای افکار منفی هم کارساز است. شما با تمرکز و توجه بر نگرانی‌های خود باعث می‌شوید که احتمال وقوع اتفاقات بد را به‌شدت افزایش دهید. شاید باور نکنید.

اما این اصل قانون جذب را باید تجربی پذیرفت. تردید جایز نیست. تردید کمکی هم نمی‌کند. ایمان و باور شما موتور خلق قانون جذب را روشن نگه می‌دارد.

قانون جذب

5- احساسات شما، قطب نمای مغناطیس درونی شما بر اساس قانون جذب است.

احساسات خود را شناسایی و تقویت کنید.

شما می‌توانید به احساسات خود اعتماد کنید، تا اینکه بیش از حد برای تصمیم گرفتن فکر نکنید. لازم نیست مدت‌ها و شاید سال‌ها در تردید باشید.

شما می‌توانید از پیشرفته‌ترین ماشین تمام اتوماتیک و رایگان موجود در جهان استفاده کنید.

ببینید چه حسی دارید. کدام راه احساس بهتری به شما می‌دهد. حس خوب یا بد شما نسبت به موضوع راهنمای شما، در زمان تردید است.

اگر احساسات خود را خوب شناخته باشید و خوب آموزش داده باشید به‌احتمال 99 درصد کافی است از آن بهره ببرید.

حتماً شما نیز بسیار شنیده‌اید که افراد شکست خورده میگویند، از اول برای انجام این کار حس خوبی نداشتم. نسبت به فلانی حس خوبی نداشتم.

پس، به ندای قلب خود گوش فرا دهید. این همان قانون جذب است که برای شما نمایان شده اما شما آن را نادیده می گیرید.

6- فکر مثبت باعث می‌شود اتفاقات خوب با سرعت بیشتری برایتان رقم بخورد (آیا این شگفتی قانون جذب کاینات نیست؟)

"برادران هیکس" در کتاب راز می‌نویسند: خواستن و اشتیاق واقعی "شامل تمرکز به یک موضوع آن هم به‌صورت کاملاً مثبت نگرانه می‌باشد.

وقتی که به موضوعی با دقت نظر کامل و تمرکز، به‌گونه‌ای مثبت می‌نگرید، آن مسئله به‌سرعت برایتان به وقوع خواهد پیوست . . . شک نکنید."

آری دوستان، این‌ها دروغ نیست.

خیالات کودکانه نیست.

این‌ها واقعیت قوانین هستی است که بانامی جدید با عنوان قانون جذب برای شما توضیح داده می‌شود.

7- برای ایجاد هر تغییر، شما باید مسائل را آن‌طور که دوست دارید باشد ببینید و نه آن‌گونه که واقعاً هست (فرمول ساده قانون جذب)

این وهم و دیوانگی نیست.

این دیدن آینده در امروز است.

همان‌گونه که گذشته را از ذهن می‌گذرانید، آینده را نیز در ذهن زنده کنید. آینده‌ای که رویاهایتان را تحقق یافته نشان می‌دهد.

این رازی بزرگ است که تنها افراد موفق می‌دانند و من در کتاب "رازها و نیازهای موفقیت ایرانی" خود از آن به عنوان "تجسم خلاقانه" یاد کرده ام.

"مایکل فلپس" هر شب قبل از خواب خود را برنده تجسم می‌کرد. همان گونه که می‌بینید وی در حال حاضر پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی‌های المپیک و دارنده 22 مدال شنا است.

در این راز آمده: به‌منظور تأثیر هر چه بیشتر تفکرات مثبت شما بر روی اتفاقات، بایستی نادیده بگیرید که چه‌کارهای دشواری هستند و همچنین به این که دیگران شما را چگونه می‌بینند کاملاً بی‌توجه باشید.

بایستی تمام تمرکز خود را تنها حول این محور بگنجانید که دوست دارید چه اتفاقاتی برایتان به وقوع بپیوندند. منتظر شادی و سلامتی باشید و در ذهن ببینید که شاد و سلامت هستید.

شادی و سلامتی در راه است. زیبایی قانون جذب در همین حس تعلیق و انتظار است. حس خوبی است همیشه و در همه حال منتظر اتفاقات خوب باشید.

8- در روز 10 دقیقه به‌طور جدی به رؤیاها و اهدافتان اختصاص دهید (تمرین قانون جذب)

من نگفتم یک ساعت. تنها ده دقیقه از 1440 دقیقه شبانه روز خود را به فکر کردن در مورد آنچه از زندگی می‌خواهید اختصاص دهید.

برادران هیکس می‌گویند: " این عمل شانس شما را برای رسیدن به موفقیت بسیار افزایش می‌دهد." این تضمین قانون جذب است.

با این کار هم هر روز انرژی و انگیزه می‌گیرید و هم مدام افکار مثبت سازنده را به کائنات ارسال می‌کنید. واقعاً بپذیرید موفقیت کار سختی نیست. موفقیت بر اساس قانون جذب، تکرار کارهای ساده‌ای است که ما دوست نداریم انجام دهیم.

قانون جذب

9- باور داشته باشید موفقیت تمام شدنی نیست و همه مردم جهان از آن سهمی دارند.

منابع جهان نامتناهی است. برای همه هست. ببینید در دنیای اینترنت هر روز می‌شنویم فردی با سایت متفاوتی وارد شد و به موفقیت‌های بزرگ دست یافت. این در حالی است که عده بسیار زیادی هم وارد نمی‌شوند چون تصور می‌کنند مارکت پر شد و دست زیاد شد و فرصت پایان یافت. جهان را مخزن تمام نشدنی موفقیت فرض کنید. هر کس می‌تواند هر چقدر بخواهد از آن بهره ببرد. محدودیت در ذهن شماست. در کودکی آن را در ذهن همه ما کاشته‌اند. باور کنید هیچ محدودیتی در بیرون از ذهن شما وجود ندارد. این باور را در خود زنده نگه دارید که موفقیت دیگران، هرگز موفقیت شما را محدود نمی‌کند.

10- هرگز اجازه ندهید در ناامیدی‌ها غرق شوید. حتی بزرگ‌ترین شکست‌ها موقتی است (خط قرمز قانون جذب)

اگر ما قانون جذب را پذیرفته باشیم، خوب میدانیم که یاس، ناراحتی و نگرانی تنها باعث جذب اتفاقاتی است که ناراحتی، نگرانی شما را بیشتر خواهند کرد. باور ندارید امتحان کنید. یک روز از صبح تا شب، افکار و احساسات ناخوشایند در خود ایجاد کنید. ما ایرانی‌ها استاد خلق حال بد در خود هستیم. بعد ببینید چه اتفاقاتی برایتان رخ می‌دهد. بنابراین بر اساس اصولی که در بالا اشاره شد بجای حسرت خوردن برای از دست دادن آرزوهایتان، تنها به آنچه دوست دارید و می‌خواهید، فکر کنید.

11- اخبار نبینید و نشنوید (توصیه خیلی مهم - حد اقل یک ماه اخبار بی اخبار)

اگر با افکار من آشنا باشید، می‌دانید که من اخبار نمی‌بینم. با این خبرهای جنگ و خونریزی در جای‌جای جهان، بشر هرچه بیشتر از همان اتفاقات را جذب حیات بشریت می‌کند. دوستان من نگفتم بی‌خیال ظلم و ستم بر مظلومین باشید. نگران نباشید مردم ما خبرگزاری هستند. همه ما دوستانی داریم و یا حداقل عضو کانال‌های زیادی هستیم که بلافاصله خبرها را به شما می‌رسانند. در یک دهه گذشته بیشتر از هر زمان واژه‌های ضد تروریستی در صدر اخبار ملل جهان قرار داشت. اما امروز چقدر این پدیده جهانی شده است؟

به‌راستی چرا؟ اگر قانون جذب عمل نمی‌کند پس توضیح این اتفاقات چیست؟؟!!

شما با شنیدن خبرهای بد و دیدن تصاویر دل‌خراش تنها موجب می‌گردید به آنان بیشتر و متمرکزتر فکر کرده و شانس اتفاق افتادنشان را بشدت افزایش دهید. قانون جذب خوب و بد نمی‌شناسد. قانون جذب جهان شمول است و همیشه عمل می‌کند.

12- علت تمام مشکلات ارتباطی با دیگران نیز "خود" شما هستید نه هیچ "کس دیگر"

چقدر در همسر یا دوست خود خوبی‌هایش را می‌بینید و آن‌ها را به زبان می‌آورید؟
چقدر آدم ایراد گیری هستید؟
چقدر فرزندان خود را بابت اینکه آن‌طور که شما می‌خواهید نیستند یا عمل نمی‌کنند ملامت می‌کنید؟

توجه به مسائل منفی دیگران می‌تواند موجب ویرانی روابط شخصی شما گردد. بهترین روش تربیت هم تشویق است. امروزه این به اثبات رسیده که با این ذهنیت که "هیچ چیز به وقوع نخواهد پیوست مگر آن که شخصاً آن را جذب کرده باشید می‌توانید از روابط بد با همسر و اطرافیان رهایی یابید. من در دوره‌های خودم همیشه افرادی را می‌بینم که گله می‌کنند که فرزندان و همسرشان با آن‌ها در باور قانون جذب هم سو نیستند.

جواب من به این افراد این است: لطفاً کمی صبور باشید. به‌زودی آن‌ها با مشاهده تغییرات در حال و روز شما از شما سؤال خواهند کرد: میشه به منم بگی این قانون جذب چیست؟!

دوستانم ما دیگر امروز دنبال این نیستیم "قانون جذب و چگونگی عملکرد " آن را ثابت کنیم. ما امروز دنبال یافتن راه‌های کوتاه‌تری برای استفاده بیشتر از نتایج شگفت انگیز قانون جذب هستیم.


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (40 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است