مقایسه ی گوشی گلکسی نوت ۹ با نوت ۸

۳,۴۱۳
۱
۰
یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۰
سامسونگ در طراحی گلکسی نوت 9 تغییرات ظاهری زیادی را نسبت به نسل قبلی ایجاد نکرده است اما ترجیح داده است که تغییرات قابل توجهی را از نظر سخت افزار در گلکسی نوت 9 ایجاد کند .
مقایسه ی گوشی گلکسی نوت ۹ با نوت ۸

با مجله دلگرم همراه باشید

مقایسه ی گلکسی نوت ۹ با نوت ۸


همانطور که می دانید تلفن های همراه هوشمند کمپانی سامسونگ در سری نوت همگی دارای یکسری ویژگی های مشابه می باشند برای مثال دارای

  • صفحه نمایش های بزرگ
  • دوربین های باکیفیت
  • قلم هوشمند

تلفن همراه هوشمند گلکسی نوت 9 نیز که جدیدترین تلفن همراه هوشمند سری نوت سامسونگ می باشد در روزهای اخیر توسط کمپانی سامسونگ در نیویورک رونمایی و معرفی شده است که دارای همین ویژگی های مشابه می باشد البته نسبت به نسل قبلی خود یعنی گلکسی نوت 8 دارای تغییرات ویژه ای نیز است . از این رو در ادامه ی این مقاله از مجله دلگرم قصد داریم این تلفن همراه هوشمند بی نظیر را با نسل قبلی آن یعنی نوت 8 مقایسه کنیم و شما را با تمامی آپشن های جالب و فوق العاده ی آن به خوبی آشنا کنیم .

شایعات قبل از رونمایی

برخی از مردم و کارشناسان معتقد بودند گلکسی نوت 9 دارای اسکنری درون صفحه نمایشش می باشد و این بار کمپانی سامسونگ اسکنر اثر انگشت را در پشت این گوشی طراحی و تعبیه نخواهد کرد ، علاوه بر این یکسری شایعات دیگری مبنی بر اینکه قرار است در اسکنری که درون صفحه نمایش این موبایل می باشد هوش مصنوعی جالبی که تاکنون ندیده ایم پیاده سازی شود .

اما پس از رونمایی و معرفی گلکسی نوت 9 در نیویورک توسط کمپانی سامسونگ مشاهده ی این بودیم که تمامی این شایعات کاملا بی اساس بوده است و باز هم کمپانی سامسونگ اسکنر اثر انگشت را پشت محصول جدیدش تعبیه کرده است

تغییرات ظاهری گلکسی نوت 9

کمپانی سامسونگ در طراحی و ساخت گلکسی نوت 9 تغییرات ظاهری چندان زیادی را نسبت به نسل قبلی این محصول ایجاد نکرده است اما ترجیح داده است که تغییرات قابل توجهی را از نظر سخت افزار در گلکسی نوت 9 نسبت به نسل قبلی اش ایجاد کند . بنابراین کمپانی سامسونگ در طراحی و تولید گلکسی نوت 9 تمامی تمرکزش را به جای طراحی ظاهری بر روی طراحی و ساخت سخت افزار گذاشته است .


اگر به طراحی ظاهری آخرین تلفن های همراه هوشمند کمپانی سامسونگ به ویژه از گوشی گلکسی اس 9 به بعد توجه کنید به خوبی می توانید درک کنید که کمپانی سامسونگ یک استراتژی جدیدی را در طراحی و ساخت تلفن های همراه هوشمندش پیاده سازی کرده است . چرا که کمپانی سامسونگ در این اواخر کمتر به طراحی اهمیت می دهد و بیشتر توجهش را بر روی سخت افزار تلفن های همراه هوشمندش می گذارد .


استراتژی که کمپانی سامسونگ پیش گرفته است از نظر کاربردی استراتژی درستی می باشد چرا که در کنار اهمیت طراحی ظاهری تلفن های همراه هوشمند بیشتر سخت افزار گوشی هوشمند اهمیت دارد . این استراتژی را می توانید از زمانی که تلفن همراه هوشمند گلکسی اس 9 معرفی و روانه ی بازار شد به خوبی مشاهده کنید چرا که طراحی ظاهری گوشی گلکسی اس 9 مشابه ی گلکسی اس 8 بود و این بار نیز طراحی ظاهری گوشی گلکسی نوت 9 مشابه ی طراحی ظاهری گلکسی نوت 8 می باشد . به خصوص زمانی که گوشی گلکسی نوت 9 را از رو به رو نگاه می کنید می توانید شباهت زیادی که در طراحی ظاهری این گوشی با گلکسی نوت 8 است را به خوبی مشاهده کنید .


طراحی ظاهری گلکسی نوت 9


طراحی ظاهری گلکسی نوت 9 درست مانند گلکسی نوت 8 به این شکل می باشد که دارای یک صفحه نمایش Infinity همراه با لبه های خمیده و نسبت تصویری 18.5:9 می باشد . حتی طراحی ظاهری بخش های دیگری از این گوشی مانند اسپیکر مکالمه ، دوربین سلفی ، سنسورهای مختلف و ... شبیه به گلکسی نوت 8 می باشند .

تفاوت طراحی ظاهری گوشی های گلکسی نوت 9 و 8

تنها تفاوت طراحی ظاهری گوشی های گلکسی نوت 9 و 8 در نحوه ی چینش اسکنر اثر انگشت می باشد که در نوت 8 در کنار دو لنز قرار داده شده است در صورتی که در نوت 9 برای راحتی کاربر اسکنر اثر انگشت به پایین دو لنز انتقال پیدا کرده است .

هر دو نمایشگرهای تلفن های هوشمند گلکسی نوت 9 و گلکسی نوت 8 دارای رزولوشن WQHD+ می باشند و همانطور که اشاره کردیم هر دو از نوع Infinity می باشند . تنها تفاوتی که تلفن های همراه هوشمند گلکسی نوت 8 و 9 در صفحه نمایش با یکدیگر دارند این است که کمپانی سامسونگ صفحه نمایش گلکسی نوت 9 را کمی بزرگتر از گلکسی نوت 8 طراحی و تعبیه کرده است به گونه ای که اندازه ی آن برابر با 6.4 اینچ می باشد .

صفحه نمایش گلکسی نوت 9

علاوه بر این وقتی صفحه نمایش گلکسی نوت 9 را در زیر نور آفتاب تماشا کنید می توانید افزایش کیفیت آن را نسبت به صفحه نمایش گلکسی نوت 8 به خوبی احساس کنید

وجه اشتراک گلکسی نوت 9 و نوت 8


یکی دیگر از وجوه اشتراک گلکسی نوت 9 و نوت 8 پوشش گوریلا گلس می باشد که از صفحه نمایش این دو گوشی در برابر خط و خش محافظت می کند .


صفحه نمایش گلکسی نوت 9 دارای قابلیت های دیگری نیز می باشد برای مثال این قابلیت را دارد تا از لمس سه بعدی برای دکمه ی هوم پشتیبانی کند و همچنین دارای قابلیت AlwaysOn نیز می باشد .

همانطور که می دانید یکی از بخش هایی که مورد علاقه ی تمامی کاربران تلفن های همراه هوشمند می باشد دوربین می باشد چرا که ثبت لحظات خاطره انگیز با کیفیت بسیار بالا برای تمامی کاربران حائز اهمیت می باشد . کمپانی سامسونگ نیز به خوبی اهمیت دوربین گوشی را درک کرده است از این رو همیشه سعی دارد کیفیت دوربین تلفن های همراه هوشمندی که تولید می کند بالا باشد . به گونه ای که در طراحی سخت افزاری دوربین گلکسی نوت 9 شاهکاری را رقم زده است و تغییراتی که در افزایش کیفیت دوربین گلکسی نوت 9 به وجود آورده است به طرز چشم گیری با دوربین گلکسی نوت 8 متفاوت می باشد .

مقایسه دوربین گلکسی نوت 9 و گلکسی نوت 8


کمپانی سامسونگ دوربین گلکسی نوت 9 را به گونه ای طراحی کرده است که لنز آن مجهز به فناوری دیاگرام دوگانه می باشد و این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا کاربر در شرایط نوری مختلف بتواند یکی از حالت های f/1.5 و یا f/2.4 را انتخاب کند . در حالی که دوربین گلکسی نوت 8 به گونه ای طراحی شده بود که تنها دارای یک حالت ثابت f/1.7 بود و حالت دومی در کار نبود که کاربر بتواند یکی از دو حالت را انتخاب کند . تفاوت اصلی که در دوربین های دو گوشی گلکسی نوت 9 و 8 وجود دارد گشودگی دیافراگم و تکنولوژی می باشد .


از دیگر ویژگی ها و قابلیت های بی نظیر دوربین گلکسی نوت 9 می توان به قابلیت لایو فوکوس ، عکاسی پرتره با کیفیت بسیار بالا و ضبط فیلم های سوپر اسلوموشن اشاره کرد . ضبط فیلم های سوپر اسلوموشن توسط گلکسی نوت 9 واقعا فوق العاده و بی نظیر می باشد چرا که می توان با نرخ 960 فریم به فیلم برداری سوپر اسلوموشن پرداخت . علاوه بر تمامی این ویژگی های بی نظیر باید اشاره کنیم که کمپانی سامسونگ برای هر دو لنز دوربین گلکسی نوت 9 از OIS استفاده کرده است

هوش مصنوعی فوق العاده گلکسی نوت 9


از هوش مصنوعی فوق العاده ای در ساخت گلکسی نوت 9 به خصوص دوربین آن استفاده شده است به گونه ای که هنگام عکس برداری با گلکسی نوت 9 ، دوربین آن با استفاده از علم هوش مصنوعی که در آن مورد استفاده قرار گرفته است متناسب با شرایط محیطی که شما برای گرفتن عکس در آن قرار دارید بهترین تنظیمات را بر روی عکس شما اعمال می کند .


اما یکی از شباهت هایی که بین دوربین های گلکسی نوت 9 و 8 وجود دارد میزان رزولوشن دوربین سلفی آن ها می باشد چرا که رزولوشن دوربین سلفی هر دو گوشی 8 مگاپیکسل می باشد .

مقایسه ی سخت افزاری دو گوشی گلکسی نوت 9 و 8

کمپانی سامسونگ 90 درصد از تلاش و سعی خود را بر روی طراحی سخت افزاری گلکسی نوت 9 گذاشته است . کمپانی سامسونگ در بخش سخت افزاری غوغا کرده است چرا که در ساخت گلکسی نوت 9 از جدیدترین و قدرتمند ترین چیپست های اختصاصی خودش که اگزینوس نام دارند استفاده کرده است و آن ها را بر روی یک پردازنده ی 8 هسته ای قرار داده است .


اگر به خاطر داشته باشید گلکسی نوت 8 در یک نسخه با رم 6 گیگابایتی و حافظه های داخلی 64 ، 128 و 256 گیگابایتی روانه ی بازار شد در حالی که گلکسی نوت 9 در دو نسخه با حافظه های داخلی 128 و 512 گیگابایت روانه ی بازار خواهد شد.


قبل از اینکه گلکسی نوت 9 رونمایی شود شایعاتی در خصوص اینکه این بار قرار است کمپانی سامسونگ درگاه کارت حافظه را حذف کند مطرح شده بود اما پس از رونمایی گلکسی نوت 9 شاهد این بودیم که همچنان درگاه کارت حافظه در جدیدترین تلفن همراه هوشمند کمپانی سامسونگ وجود دارد .

علاوه بر درگاه کارت حافظه که یکی از ویژگی های سخت افزاری مشابه گلکسی نوت 9 و 8 می باشد سایر ویژگی های سخت افزاری مشترک بین این دو گوشی بلوتوث ، USB Type C ، NFC و جی پی اس می باشد .

اگر بخواهیم به نرم افزار استفاده شده در گلکسی نوت 9 اشاره کنیم باید بگوییم که اندروید این محصول جدید سامسونگ برابر با 8 می باشد دقیقا مانند اندروید گلکسی نوت 8 که دارای اندروید 8 است البته باید اشاره کنیم که اندروید گلکسی نوت 8 از ابتدا 8 نبود به گونه ای که گلکسی نوت 8 با اندروید 7.1.1 روانه ی بازار شد اما در اولین بروزرسانی به اندروید 8 ارتقا پیدا کرد.


اما طراحی سخت افزاری گلکسی نوت 9 از نظر باتری و صدا نسبت به گلکسی نوت 8 فوق العاده تر می باشد چرا که در طراحی سخت افزاری اسپیکر گلکسی نوت 9 از اسپیکر استریو استفاده شده است که این اسپیکر به کمک AKG طراحی و ساخته شده است و باعث می شود کاربر صدا را با عمق بالایی بشنود و از آن لذت ببرد .


جالب است بدانید که یکی از محبوب ترین قابلیت های نرم افزاری صدا یعنی Dollby Atmos نیز در طراحی گلکسی نوت 9 مورد استفاده قرار گرفته است و تاثیر بسزایی در خروجی صدای اسپیکر و هدفون ایفا می کند در گلکسی نوت 9 ایفا می کند .

افزایش میزان ظرفیت باتری گلکسی نوت 9


از دیگر ویژگی های جالب گلکسی نوت 9 افزایش میزان ظرفیت باتری به شکل قابل توجهی نسبت به نسل قبلی آن یعنی گلکسی نوت 8 می باشد . چرا که گلکسی نوت 9 دارای یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی می باشد در صورتی که گلکسی نوت 8 دارای یک باتری 3300 میلی آمپری بود . به گونه ای که گلکسی نوت 8 می توانست در یک روز به طور کامل کاربر را همراهی کند آن هم تنها در صورتی که کاربر استفاده های نه چندان سنگینی از آن می کرد اما گلکسی نوت 9 قادر است تا کاربر را حتی هنگام استفاده های سنگین تا یک روز کامل همراهی کند

بررسی قلم گلکسی نوت 9


همانطور که می دانید قلم هوشمند یکی از اصلی ترین ویژگی های سری گوشی های نوت سامسونگ به حساب می آید و کمپانی سامسونگ مانند گذشته به همراه محصول جدید خود قلم S Pen را ارائه کرده است . اما قلم هوشمند گلکسی نوت 9 نسبت به گلکسی نوت 8 دارای پیشرفت فوق العاده جذابی بوده است چرا که قلم هوشمند گلکسی نوت 9 دارای بلوتوث می باشد و از این طریق می تواند امکاناتی مانند کنترل گوشی از راه دور ، دسترسی به اپلیکیشن های گوشی ، عکاسی و ... را برای کاربر فراهم کند .


گلکسی نوت 9 دارای قابلیت دکس هم می باشد به گونه ای که می توان گوشی را به کامپیوتر تبدیل کرد و از آن استفاده کرد. جالب تر از همه این است که کاربر بدون استفاده از داک و با داشتن یک کابل می تواند از قابلیت بی نظیر دکس در گلکسی نوت 9 استفاده کند .


divider

ترجمه و تولید مجله دلگرم

مهتاب جهاندار


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter