alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۱ میلادی
۳۰ حقیقت جالب درمورد مثلث برمودا که نمیدانستید!
41
زمان مطالعه: 7 دقیقه
مثلث برمودا یکی از عجیب ترین و اسرار آمیز ترین نقاط روی زمین است.

تا حالا شده فکر کنید که واقعا درون مثلث برمودا چه خبره؟ امروز قصد داریم با اشاره به چند نکته و حقیقت جالب درباره این مثلث اسرار آمیز به این سوال پاسخ دهیم. پیشنهاد میکنم حتما با ادامه این مقاله همراه مجله دلگرم باشید.

راز مثلث برمودا چیست؟

مثلث برمودا ، مثلث شیطان

 1. مثلث برمودا به دلیل اتفاقات عجیب و غریبی که در این منطقه افتاده به "مثلث شیطان" معروف است.
 2. کریستوفر کلمب اولین کسی بود که وقایع غیرطبیعی این منطقه را ثبت کرد. او در نوشته های خود آورده است که؛ شبی بطور ناگهانی گلوله ای آتشین از آسمان در دریا سقوط کرد! (که احتمالا یک شهاب سنگ بوده است)
 3. از موارد دیگری که کریستوفر کلمب ثبت کرد، علائم غیرطبیعی قطب نما در این منطقه بود. این مسئله احتمالا به دلیل آن است که در ناحیه مثلث برمودا که یکی از مناطق انگشت شماری در زمین است که قطب مغناطیسی شمال با جهت جغرافیایی شمال انطباق پیدا میکند باشد.
 4. نمایشنامه "طوفان" شکسپیر گفته میشود که از مثلث برمودا الهام گرفته شده است تا به شهرت آن کمک کند.
 5. برخی از خلبان هایی که برفراز مثلث برمودا پرواز کرده اند میگویند که در هنگام عبور از این ناحیه "زمان را گم کرده اند"! همین مسئله باعث شده است تا برخی افراد احتمال درست بودن نظریه خمیدگی زمان و سفر بین بعد ها را در نظر بگیرند.
 6. مثلث برمودا در ابتدا چندان توجه مردم را جلب نمیکرد تا اینکه در سال 1918 کشتی آمریکایی "یو اس اس سایکلاپس" به همراه 300 نفر از خدمه اش در این ناحیه غرق شد. این کشتی هرگز نتوانست سیگنال اعلام خطر و درخواست کمک بفرستد و به همین دلیل هرگز پیدا نشد.
 7. در سال 1941 هم دقیقا در همان مسیری که کشتی یو اس اس سایکلاپس ناپدید شده بود، دو کشتی دیگر غیب شدند و هرگز سرنخی از آن ها بدست نیامد.
 8. در سال 1945 و زمانیکه 5 هواپیمای بمب افکن نیروی دریایی آمریکا که 14 خلبان داشت و برای ماموریتی به نواحی خارجی ساحل فلوریدا رفته بودند بر اثر اختلال قطب نما ها مسیر خود را گم کرده، از یکدیگر جدا شدند و در نهایت سوخت شان تمام شد، مثلث برمودا بدنام شد.
 9. در سال 1964 برای اولین بار "وینسنت گادیس" نام مثلث برمودا را در مقاله ای در یک مجله آورد. از همان زمان نویسندگان کتاب های علمی تخیلی دلایل مختلفی برای اتفاقات و حوادث مثلث برمودا پیشنهاد داده اند؛ از موجودات فضایی گرفته تا میدان های گرانشی برعکس و حتی غول های دریایی! دانشمندان گفته اند که نمیتوان همه ی اتفاقاتی که در این منطقه میافتد را با یک دلیل واحد توضیح داد و هر حادثه ای ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد.
 10. مثلث برمودا بین پورتوریکا، میامی و برمودا قرار گرفته است.
 11. تا کنون چندین مورد گزارش شده است که کشتی های رها شده و متروک در حاشیه سواحل این منطقه پیدا شده است. در اکثر موارد امکان تشخیص هویت کشتی وجود نداشته و هرگز سرنوشت خدمه و یا مسافرین آن مشخص نشده است.
 12. در سال 1945 یک ملوان توانست لاشه هواپیمایی که برای تحقیق درباره گمشدگان حوادث قبلی مثلث برمودا که راهی یک ماموریت شده بود را پیدا کند اما هیچ اثری از 13 نفر خدمه آن وجود نداشت. مدتی بعد نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که "هرگز اثری از خدمه پیدا نشده، گویی که آن ها به سمت مریخ پرواز کرده اند!"
 13. در حادثه ای دیگر در سال 1958 یک فروند هواپیمای "داگلاس دی سی – 3" به همراه 32 نفر به مثلث برمودا وارده شدند و پس از آن هرگز نشانه ای از خدمه و یا لاشه هواپیما پیدا نشد.
 14. برخلاف چیزی که مردم و رسانه ها میگویند، دانشمندان با توجه به طوفان های قطبی و شرایط جوی اعلام کردند که آمار حوادث اتفاق افتاده اختلاف چندانی با پیش بینی های آماری ندارد و خیلی زیاد نیست.
 15. جالب است بدانید که علاوه بر دانشمندان، نیروی دریایی آمریکا و حتی شرکت های بیمه، منطقه مثلث برمودا را چندان خطرناک تر از سایر نقاط اقیانوس نمیدانند.
 16. به احتمال زیاد حوادثی که در مثلث برمودا رخ میدهد بدلیل طوفان ها، وجود صخره های دریایی، جریان گلف استریم و دیگر پدیده های مختل کننده جهت یابی میباشد.
 17. یک دلیل واقع بینانه دیگر برای توضیح حوادث مثلث برمودا میتواند این باشد که کشتی ها بدلیل حباب های گاز متان موجود در آب غرق میشوند!
 18. یک نظریه دیگر درباره اینکه چرا باقیمانده کشتی های غرق شده پیدا نمیشود این است که کشتی های غرق شده و یا هر چیز دیگری توسط جریان آبی گلف استریم جابجا میشود.
 19. یک نظریه عجیب و غریب دیگر میگوید که دلیل غرق شدن کشتی ها در مثلث برمودا بخاطر وجود یک سفینه فضایی در این منطقه است!
 20. یکی دیگر از نظریه های علمی تخیلی برای توضیح پدیده هایی که در مثلث برمودا رخ میدهند این است که این ناحیه یکی از 12 بخشی است که در عرض جغرافیایی یکسان در اطراف زمین قرار گرفته و محفل حضور جادوگران است. این 12 نقطه مکان هایی هستند که در آن ها اتفاقات عجیب و غریب زیادی رخ میدهد.
 21. در سال 2013 صندوق جهانی طبیعت 10 تا از خطرناک ترین مسیر های کشتیرانی دنیا را معرفی کرد که در کمال تعجب مثلث برمودا جزو آن ها نبود!
 22. دانشمندان اعلام کرده اند که مثلث برمودا چیزی به جز یک حقه مطبوعاتی نیست که رسانه ها با استفاده از آن پول زیادی درمیاورند.
 23. در سال 1955 در مثلث برمودا یک قایق تفریحی پیدا شد که توانسته بود از 3 طوفان دریایی جان سالم بدر ببرد اما همه ی خدمه آن مفقود شده بودند.
 24. گارد ساحلی آمریکا اعلام کرده است که با توجه به تعداد کشتی هایی که از مثلث برمودا عبور میکنند، میزان حوادث چندان زیاد و غیرطبیعی نیست.
 25. دانشمندان میگویند دلیل اینکه همچنان حدس و گمانه زنی درباره مثلث برمودا وجود دارد به علت پدیده ای به نام سوگیری تأییدی است. مثلا زمانیکه فردی منتظر است تا یک کشتی غرق شود و این اتفاق واقعا میافتد، باعث تقویت اعتقاد وی به حدس و گمان و فرضیات خودش میشود.
 26. آمار واقعی مفقود شدگان چقدر است؟ بدون توجه به شبیه سازی های کامپیوتری و آمار و احتمالات فرضی، بطور میانگین هر ساله حدود 20 کشتی تفریحی و 4 هواپیما در مثلث برمودا مفقود میشود. در 100 سال گذشته آب های مثلث برمودا حدود 1000 قربانی گرفته است.
 27. مثلث برمودا اصلا منطقه کوچکی نیست. مساحت این ناحیه بیش از 1 میلیون کیلومتر مربع است.
 28. اثرات مثلث برمودا صرفا به نواحی داخلی مثلث محدود نمیشود و در اطراف مرز های این منطقه نیز میتوان اثرات آن را مشاهده کرد.
 29. یکی دیگر از نظریه های تخیلی درباره مثلث برمودا وجود یوفو ها است. جالب است بدانید که بسیاری معتقدند شهر تاریخی اسرار آمیز آتلانتیس که یکی از بزرگ ترین اسرار تاریخ بشریت است هم در این منطقه به یکباره غیب شده!
 30. زیر آب های مثلث برمودا، دولت آمریکا یک مرکز تحقیقاتی آزمایشی بسیار بزرگ و پیشرفته دارد که گفته میشود برای آموزش خدمه نیروی دریایی، آزمایش تسلیحات و اجرای تاکتیک ها نظامی استفاده میشود. اما برخی اعتقاد دارند که این مرکز فراتر از چیزی است که دولت میگوید.

چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (41 رای)  
۱۰ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
X4 | ۲ سال پیش
عالی بود عالی.ممنون سپاس
0
1
متین | ۲ سال پیش
بنظرم بشر خیلی قضیه ی مثلث برمودارو واسه خودش پیچیده کرده.حالا که به اندازه ی کافی دلایل علمی وجود داره که اتفاقاتی که اونجامیوفته رو اثبات کنه یسری ها سعی دارن تاحتما وبه صورت 100%یه عامل ماورایی واسش پیداکنن!چرا؟چون دلش نمیخواد تمام خیال پردازیاش یهو باچندتادلیل کاملا منطقی بخارشه بره هوا.البته نمیتونم منکر این بشم که همه چیز دلیل منطقی داره.ممکنه که وجودیوفوهاصحت داشته باشه!مگه نگفتن یه کریستال 32کیلومتری کفه اقیانوس هست؟اگه صحت داشته باشه همین حکم یه انتن رو داره که اونارو جذب میکنه.
درهرصورت امیدوارم بشراز خیالپردازی دست برداره یااگرهم میخواد خیال پردازی کنه حداقل یکم واقع بینانه باشه

مطلبی هم که اینجاخوندم واقعا عالی بود.ممنونم
0
1
فاطمه | ۴ سال پیش
به نظر من یک چاله ای هست که به دو دنیا وصل می شوند یکی این دنیا ویکی اون دنیا و این هم یه در بخاطر این که ما نمی توانیم با بعد های دیگر ارتباط برقرار کنیم پس آن یه در به اندکی دنیاست وبخاطر آن نمی شه ارتباط برقرار کرد
1
1
پاسخ ها:
جوان | ۳ سال پیش
پس اگر اینجوری که شما میفرمائید باشه منبعد هر کسی مرد و رفت اون دنیا باید بگیم فلانی افتاد تو چاله
1
0
حمید | ۴ سال پیش
ببخشید دوستان تمام مطالب خوندم در مورد موجودات فضایی نظری ندارم اما در مورد مثلث برمودا بر اثر یک واکنش ظبیعی به وجود اومده جوری که دانشمندا فک میکنن یه شی مغناطبسی از خارج زمین تو اون محل افتاده به همین دلیل به خواتر قدرت زیادش همه اجسامو فرو میبره...‌.اینا همه نشانه قدرت خداس لعلکم تذکرون
0
1
نیما | ۴ سال پیش
کسانی که می گن تو قرآن موجو د فضایی است آدرس رابدید
0
1
پاسخ ها:
متین | ۲ سال پیش
درقران کریم مستقیما اشاره به کلمه ویا لفظ "موجودات فضایی"نشده.منم خیلی راستش اهل قران خوندن نیستم اما همون چندبارهم متوجه شدم که درقران اشاره به حیات های دیگری شده.حالا قران که یه منبع فوق العاده جامع و عالی هست رو هم اگه بذاریم کنار ینی واقعا تاحالا نشده باخودت فکرکنی که جهان به این گستردگی ،حالاانسانم نه،ممکنه موجودات دیگه ای توش زندگی کنن!
0
1
مبینا | ۴ سال پیش
جهان تنها برای ما نیست یقینا موجودات دیگری نیز این جهان را با ما شریک هستند....وچه در قرآن بیاید یا نیاید این مسله منطقی هست مانند وجود دایناسورها که در قرآن اشاره ای نشده ....و اون شخصی که گفته موجودات فضایی وجود ندارد واگر باشد خداوند ما را در مقابل آنان محافظت میکند.....من فقط میگویم خداوند خدای آنان نیز هست
0
1
علی | ۴ سال پیش
به نظر من مثلث برمودا وجود خارجی نداره امن میگم یک میکروفن به یک انسان وطل کنیم فرسیمش پاییت بعد اگه جواب داد حرف زد انسان یعنی در مثلث برمودا موجوداتی زندگی می کنند واگر جواب ندا مرگ به سراغش امده
1
0
پاسخ ها:
دلارام | ۳ سال پیش
پس شما می گی ما یه آدم رو برای اینکه بفهمیم مثلث برمودا چیه بندازیم تو آب بعد شاید زنده موند شاید نه.امروزه برای تحقیقات علمی هم که می دونن مرگ در اون آزمایش نسیت از حیوانات استفاده می کنن با اینکه هم می دونن باعث مرگ نمی شه حالا شما می فرمایید ما برای چیزی که می دونیم احتمال مرگ از نصف هم بیشتره از انسان استفاده کنیم؟!
0
1
hits