دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
علت مرگ حیوانات خانگی،مرگ توله سگ ها و بچه گربه ها به چه علت است؟
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علت مرگ حیوانات خانگی و مرگ توله سگ و مرگ بچه گربه-علت مرگ حیوانات خانگی-مرگ توله سگ-مرگ بچه گربه-مرگ در توله ها-علل مرگ توله سگ ها-علل مرگ بچه گربه ها-مرگ بچه گربه ها

بیشترین میزان مرگ در توله ها در هفته اول بعد از تولد اتفاق می افتد. معمولا یك چهارم توله ها می توانند در هفته اول زندگی تلف شوند .

علت مرگ حیوانات خانگی و مرگ توله سگ و مرگ بچه گربه

از علل مرگ توله سگ ها می توان ابتلا به عفونت در داخل رحم مادر(مثل هرپس ویروس) ، اشكالات ژنتیكی ،عدم حس مادری، وحشیگری ویا اشتباه مادر اشاره نمود.هر چه سن مادر افزایش پیدا كند ،احتمال از بین رفتن توله ها نیز بیشتر می شود.

از علل مرگ بچه گربه ها نیز می توان به ابتلا به عفونت های رحمی ،اشکالات ژنتیكی ،عدم هم خوانی گروه خونی مادر با بچه ، عدم حس مادری ،وحشیگری و اشتباهات مادر اشاره نمود . هر چه گربه مادر چاق تر و تعداد توله ها بیشتر باشد (بیش از 7 عدد)احتمال مرگ بچه گربه ها هم افزایش می یابد . اصولا ًمرگ بچه گربه ها در نژادهای پارسی وهیمالیان بیشتر دیده می شود .

علت مرگ حیوانات خانگی و مرگ توله سگ و مرگ بچه گربه

عدم حس مادری در حیوان می تواند در اثروجود درد یا التهاب در پستان ها ایجاد شده باشد .مادر می تواند در مواردی كه كلسیم بدنش از حد طبیعی كمتر باشد ،از خود اخلاق تندی نسبت به توله ها نشان دهد .هم چنین در مادرانی كه زایمان ،شكم اولشان است نیز این مشكل می تواند دیده شود .
اگر دیدید كه مادر به توله ها پرخاش كرده یا به آن ها شیر نمی دهد حتما ًبه دامپزشك مراجعه نمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (10 رای)  

    دیدگاه ها

    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    
    hits