از کجا بفهمم گربه م دوستم داره؟

۱,۸۵۴
۱
۰
سه شنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

9 راه تشخیص علاقه گربه به صاحبش

1.خرخر کردن گربه

رایج ترین راهی که گربه ها عشق و توجهشان را نشان می دهند از طریق خرخر کردن است. گویی گربه ها در درون خود موتوری دارند که در زمان استراحت و لذت روشن می شود. هربار که گربه خود را نوازش می کنید خرخر و غرش می‌کند.

گرچه خرخر کردن می تواند نشانه ناراحتی گربه هم باشد، اما نه اغلب موارد.

2. چرخیدن گربه

کودکان تمایل دارند خود را به زمین انداخته و بچرخند، اما زمانی که گربه تان این کار را انجام می دهد یعنی از دیدن شما هیجان زده است. گربه ها ممکن است به سمت شما آمده و خود را روی زمین بیندازند و بچرخند.

این نشانه عشق بوده و نیاز آن ها برای توجه شماست، مخصوصا اگر شکم خود را نشان دهند.

3. مالیدن سر گربه

زمانی که گربه ها چانه خود را به شما یا یک شی می مالند، سر خود را به پیشانی خود نزدیک می کنند، یا اینکه سر خود را به شما می مالند، می خواهند بوی خود را بر شما گذاشته و قلمروی خود را مشخص کنند.

گربه ها زمانی که کسی یا چیزی را دوست دارند این کار را انجام می دهند. ممکن است این کار را با حیوانات یا انسان های مورد علاقه شان انجام دهند.

4. چنگ زدن گربه

چنگ زدن هم عطر گربه را به جا می گذارد و هم اثر او را. توجه داشته باشید که گربه تان در کجا بیشتر چنگ میزند. معمولا قسمت هایی که به صاحب انش تعلق دارند چنگ زده می شوند.

5. دراز کشیدن گربه

این عادت از دوران نوزادی گربه ها باقی می ماند. بچه گربه ها به سمت سینه های مادر دراز می کشند تا راحت تر شیر بنوشند. گربه های بزرگسال زمانی که آرام و خوشحال و راضی هستند این کار را می کنند.

مخصوصا اگر روی پای صاحب شان نوازش شوند. بنابراین این کار نشانه عشق و تحسین است.

6. شکار و هدیه گربه

گربه ها موجودات دوست داشتنی هستند اما هنوز هم غریزه های شکار دارند. آن ها معمولا همه چیز، از اسباب بازی گرفته تا موش را شکار کرده و آن را با افرادی که دوست دارند شریک می شوند.

گربه هایی که هدیه ای برایتان می آورند شایسته ستایش اند. اگر شما را دوست نداشتند چنین هدیه ای برایتان نمی آوردند.

در مورد گربه ها بیشتر بدانید::

علت ترسیدن گربه چیست؟ و از چه بوی متنفر و عاشق چه بوی هستند؟

از تشخیص تا درمان کم خونی در گربه

نحوه صحیح و اصولی کوتاه کردن ناخن گربه

7. بازی کردن گربه

بچه گربه ها از سر لذت بازی می کنند و بازی مورد علاقه شان با افرادی است که دوست شان دارند. برخی از گربه ها با دور کردن خود کنترل را به دست می گیرند تا شما به دنبال شان بروید و با آن ها بازی کنید.

8. خوابیدن گربه

گربه ها تا 16 ساعت در روز می خوابند. از آنجایی که در حین خواب آسیب پذیرند، باید در یک مکان امن و راحت بخوابد. هیچ چیز بهتر از این نیست که گربه تان روی پای شما بخوابد.

9. چشمان دوست داشتنی گربه

چشمان گربه ها بزرگ است. این چشم ها در عین مهم بودن برای بقای گربه، آسیب پذیر هم هستند. گربه هایی که صورت خود را به سمت تان برگردانده و با چشم های باز نگاهتان می کنند عشق خود را نشان می دهند. چشمک یک گربه مانند بوسه اوست.

10. خم کردن دمش

اگر تا به حال گربه داشته اید، متوجه می شوید که گاهی اوقات دم خود را بالا برده و حالت خاصی ایجاد می کند که توجه تان به دم آن جلب می شود.

گربه ها از کشیده کردن دم شان خوششان می آید و از این کار برای نشان دادن عشق خود استفاده می کنند.

اگر گربه تان در حالی به شما نزدیک شد که دم خود را کشیده کرده و نوک آن خم می شود، می خواهد عشق خود را نسبت به شما نشان دهد.

گربه های نوزاد در هنگام دیدن مادر خود به احترام دم خود را بلند می کنند و گربه های بزرگسال در برخورد با صاحبان دوست داشتنی خود این حرکت را تکرار خواهند کرد.

11. میو میو کردن

گربه ها به ندرت در مقابل گربه های دیگر میومیو می کنند. معمولا تنها گربه های نوزاد به مادران خود میو میو کرده و این عادت را در بزرگسالی حفظ می کنند.

گربه بالغ شما برای ارتباط با شما و افراد میومیو می کند. گربه ها مانند انسان با افرادی که دوست ندارند حرف نمی زنند، پس هرگاه میومیو کردند بدانید که شما را دوست دارند.

12. لیس زدن گربه

گربه ها معمولا بیشتر وقت خود را به لیس زدن و تمیز کردن خود اختصاص می دهند و گربه هایی که باهم خوب هستند نیز یکدیگر را لیس میزنند.

گربه هایی که پوست، مو یا لباس صاحبشان را لیس میزنند، عشق خود را به او نشان می دهند. در این صورت بو و نشان خود را بر روی آن فرد قرار داده اند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 2.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم