دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
علت ترسیدن گربه چیست؟ و از چه بوی متنفر و عاشق چه بوی هستند؟
9
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اگر می خواهید بدانید که گربه ی خانگی شما از چه چیزی های میترسد و ممکن است به او آسیب بزند، یا بعضی اوقات گربه شما از بعضی بوها فرار و از بعضی بوها خوشش می آید برای بیشتر حیوان خانگی خود را بشناسید با ماه همراه شوید

ده چیزی که گربه‌ها از آن متنفر هستند و میترسند

این بی دلیل نیست که گربه‌ها محبوبترین حیوانات خانگی در دنیا هستند.

آن‌ها کنجکاو و با نشاط بوده و نگهداری از آن‌ها نسبتا آسان است.

اما گربه‌ها موجودات خاصی هستند و هر گربه علائق خاص خود را دارد.

1.ماشین سواری:

گربه‌ها هم مانند انسان تابع عادت هستند. آن‌ها دوست دارند قلمرو خود و برنامه روتین خود را داشته باشند و از تغییر خوششان نمی‌آید. استفاده از وسیله نقلیه شادی را از گربه شما می‌گیرد. البته دلیل آن موجه است، چون باعث حالت تهوع یا استفراغ ناشی از حالت عصبی در آن‌ها می‌شود.

2. آب:

قدمت این داستان به اندازه تاریخ است. گربه‌ها از خیس شدن متنفرند. گربه‌ها نیاز ندارند مثل انسان‌ها و سگ‌ها حمام کنند، چون آن‌ها به خوبی خود را تمیز کرده و می‌آرایند. بعضی از نژاد‌ها خصوصا گربه‌های بزرگ آب را دوست دارن، اما گربه‌های خانگی معمولی با تمام وجود از آب دوری می‌کنند.

3. مالش شکم:

یکی از تفاوت‌های گربه و سگ در نفرت و علاقه نسبت به تماس با شکمش است. غریزه شکارچی بودن در گربه‌ها خیلی کامل حفظ شده و احتمالا شکم آسیب پذیرترین ناحیه در بدن است. نوازش شکم گربه باعث می‌شود که حالت دفاعی به خود بگیرد. گربه ممکن است با پنجه‌های هر چهار دست و پایش در حالیکه چنگالهایش بیرون زده به دست شما حمله کند. این یک رفلکس غیر ارادی است. شکم گربه را لمس نکنید دوست ندارد..

4 صدا‌های بلند:

صدای بلند گربه را از جا می‌پراند، چون آن را علامت خطر می‌داند. گربه با شنیدن صدای بلند فرار می‌کند مثل صدای آتش بازی، مهمانی‌های شلوغ یا بوق ماشین. ولی گاهی حتی با صدای یک عطسه میتوان او را ترساند.

5. شانه کردن:

بعضی از گربه‌ها ممکن است نسبت به برس کشیدن حساسیتی نداشته باشند خصوصا اگر صاحبش او را از بچگی به این کار عادت داده باشد. اما اگر گربه شما را با برسی در دست ببیند فرار می‌کند. اگر دوست نداشته باشد او را شانه نکنید رفتارش این را به شما نشان خواهد داد.

6. خشن برخورد کردن:

ممکن است گربه ظاهرا صیادی خشن و پرتحرک به نظر برسد، ولی در واقع ملایمت را خیلی دوست دارد. اگر او را بد و ناآرام نوازش کنید ممکن است چنگ بزند. برخورد بد شما ممکن است او را تحریک کرده و در صدد جنگیدن بر بیاید.

7. کوتاه کردن ناخن ها:

ممکن است گربه کوتاه کردن ناخنهایش را تحمل کند (خصوصا اگر از بچگی عادت کرده باشد)، اما این طبیعی است که گربه د. رمقابل آن مقاومت کند، چون با این کار شما تنها وسیله دفاعی واقعی او را از او می‌گیرید.

8. حضور گربه‌های دیگر در قلمرو اش:

گربه‌ها از یکدیگر خوششان نمی‌آید و یکدیگر را تحمل نمی‌کنند مگر اینکه از اول هم خانه بوده یا خویشاوند باشند.

این به علت غریزه حیوانی و طبیعت آن‌ها برای حفظ قلمرو است. گربه موجودی انزوا طلب است و گربه‌های دیگر را بعنوان رقیب در غذا و اسباب بازی و توجه قلمداد میکند. در مورد گربه‌هایی که با هم کنار می‌آیند، اگر توجه کنید می‌بینید که یکی بر دیگران مقدم است.

9. توجه بیش از حد:

سگ هیجوقت از توجه سیر نمی‌شود، ولی گربه به میزان معینی از توجه نیاز دارد. اغلب گربه‌ها اجازه نمی‌دهند که دائم در اطراف آن‌ها باشید، زیاد آن‌ها را بغل کنید یا مدام نوازش کنید. اگر گربه نیاز به توجه شما داشته باشد این را با میو کردن یا مالیدن خودش به پای شما نشان میدهد.

10. عدم توجه کافی:

عدم توجه به گربه زمانیکه طالب توجه است باعث پاسخ منفی مشابهی می‌شود. ممکن است ساعت‌ها میو کند یا پنجه هایش را به پا‌های شما بکشد. بعضی از گربه‌ها در اثر تنهایی طولانی مدت، عصبی می‌شوند؛ که میتواند منجر به بروز رفتار تخریبی یا انجام دفع خارج از ظرف خاک شود.

در مورد گربه بیشتر بدانید::

(اسهال در گربه) علل، پیشگیری و دو راه درمان خانگی موثر

راههای درمان و تشخیص ویروس ایدز در گربه ( FIV )

آیا صحت دارد موی گربه باعث نازایی زنان می شود؟

سگ یا گربه؟ نگهداری کدوم بهتره؟

گربه ها از چه بویی متنفر و عاشق چه بویی هستن؟

موارد تجاری زیادی برای این منظور ساخته شده که به شکل اسپری به مکان مورد نظر پاشیده میشه تا گربه رو نسبت به اون محل علاقمند یا متنفر کنه !

ولی برای کمتر آسیب دیدن حیوان به موارد طبیعی می پردازیم

بوهایی که گربه از آنها متنفر است:

 1. مرکبات
  شامل لیمو ترش، آب لیمو، پرتقال و موارد مشابه که اصلی ترین قسمت مواد بیزار کننده ی تجاری رو تشکیل میدن
 2. برخی گیاهان
  شامل اسطوخودوس،سداب و چند گیاه دیگر که میتونه در برخی گربه ها برعکس عمل کند یعنی به جای تنفر، علاقمندی ایجاد کند!
 3. موز
  مالیده شدن موز در جاهای مختلف، گربه رو از اون مکان، به شدت متنفر خواهد کرد
 4. برخی عطرها و اسانس ها
 5. فلفل قرمز
  بوی تند و سوزاننده ی فلفل، گربه رو از اون مکان دور خواهد کرد
 6. ظرف دستشویی کثیف!
  اگه گربه جایی رو که در اون دستشویی میکنه کثیف بدونه در اون محل دستشویی نکرده و به جای دیگه میره!

بوهایی که گربه ها به اون علاقمند هستند

 1. مایع سفیدکننده
  برعکس اونچه اعلب مردم تصور میکنن، گفته میشه که بوی مایع سفید کننده به شدت به بوی آمونیوم موجود در ادرار گربه نزدیکه و گربه رو به ادرار کردن در اون مکان ترغیب میکنه !
 2. برخی گیاهان
  همانند اونچه در بالا گفته شد گربه ها به برخی گیاهان علاقمندن مثل سنبل الطیب
 3. کفش و جوراب
  گربه ها دیوونه ی بوی جوراب و عرق هستن !!این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (9 رای)  


۱ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

catdogonline | ۲ سال پیش
بسیار عالی و کاربردی بود
0
1