دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
راهنمای کامل خرید گربه خانگی
6
زمان مطالعه: 6 دقیقه
گربه حیوان فروتنی است و به سرعت به عنوان یک همدم دوست داشتنی با محیط خانه سازگار می شود.


نکات مهم در رابطه با خرید گربه خانگی


گربه حیوان فروتنی است و به سرعت به عنوان یک همدم دوست داشتنی با محیط خانه سازگار می شود. بر خلاف سگها اختلاف زیادی در اندازه و بزرگی نشان نمی دهند و دارای نظم زیادی هستند . آنها حیوانات کوچکی بوده به شدت به تمیزی خود و محیطشان هستند . زمان زیادی را صرف شستن و آراستن پوشش خود صرف می کنند و حتی جهت دفع مزاج خود به یک جعبه کوچک در یک محل مشخص محدود مینمایند . این مشخصات آنها را مونس خوبی برای هر کس در یک آارپاتمان کوچک مینماید . با این وجود تمامی نژادهای گربه به منظور نگهداری در منزل مناسب نمی باشد . و شما باید در انتخاب خود کمال دقت را نماید .

اگر می خواهید گربه خانگی انتخاب کنید بهتر است به برخی ویژگی های مهم در این حیوانات دقت کنید به عنوان مثال گربه های پر مو و مو بلند نیاز به رسیدگی زیادی دارند برخی دیگر از گربه ها ساکت و آرام و بی سر و صدا هستند و برخی دیگر صدای ناهنجار دارند یا بیش از حد شلوغ بازی در می آورند پس بهتر است قبل از خرید گربه به مطالب زیر دقت کنید .

GORBE

نژادهای مناسب گربه برای نگهداری در آپارتمان

تمامی نژادهای گربه به منظور نگهداری در منزل مناسب نمی باشد . و شما باید در انتخاب خود کمال دقت را نماید . بعنوان مثال نژادهای مو بلند به رقم زیبایی و قانع بودنشان زمان قابل توجهی را صرف آراستن خود میکنند . و نیاز به رسیدگی طولانی دارند . اگر این عمل به طور مرتب و حد اقل چندین بار در روز تکرار نشود پوشش بدن آنها ژولیده می شود که سبب ناراحتی و اذیت گربه شده و همچنین هزینه دامپزشکی زیادی برای صاحب آن فراهم می کند.

در صورتی که در نژادهای مو کوتاه تنها به حداقل رسیدگی و برای نیاز دارند ولی آنها نیز به نوعی دیگر سبب آزار احتمالی صاحب خود را فراهم میآورند . .گه این مسئله در نژادهای (brmese(برمه ای . شرقی و سیامی صدق میکند و صداهای ناهنجار آنها چهره ای فراموش ناشدنی را در ذهن صاحبان آنها فراهم میآورد . نژادهای روسی و کورات بعنوان نژادهای ساکت و آرام نگهداری میشوند و در صورتی که نژادهای rexاغلب شیطان و موذی هستند

نژادهای ترکیه ای با توجه به علاقه خاص به شنا در خانه های واجد استخر را ترجیح میدهند . اما میتواند خودش را بایک تشت پر از آب هم سرگرم نمایند . بخاطر داشته باشید گربه ها زندگی طولانی تا هجده سال یا بیشتر را داشته باشند اگر در انتخوابتان اشتباه کرده باشید این مدت برایتان یک ابدیت طول خواهد کشید .

گربه

روشهای مراقبت از گربه

قبول کردن سرپرستی گربه تعهدی مادام العمر است. گربه ها می توانند تا ۲۰ سال زندگی کنند، ‌پس اطمینان یابید که آماده ارائه دادن غذا ، سرپناه و علاقه به او در طول زندگی اش باشید چرا که بیرون کردن او و تغییرات بزرگ در زنگی گربه مانند تعویض صاحب و خانه، می تواند برای این حیوان بسیار استرس زا باشد.

گربه، مانند همه حیوانات خانگی، نیاز به عشق، علاقه و توجه کافی دارد. با ایجاد پیوند انسانی با گربه خود می توانید یک رابطه پایدار با او را تضمین کنید. اکثر گربه ها می خواهند زمانی که شما خانه هستید، نزدیکتان باشند. هر روز به بازی با گربه خود زمان اختصاص دهید و او را درگیر هیجانات جسمی و روانی کنید. هر گربه متفاوت است و سطح نیاز به توجه در هر کدام از آنها متفاوت می باشد. همینطور که شما کم کم گربه خود را می شناسید، متوجه خواهید شد که او چه زمانی بیشتر نیاز به توجه شما دارد.

گربه هایی در داخل خانه زندگی می کنند نسبت به گربه هایی که در محیط بیرون هستند، عمر بسیار طولانی تری دارند . گربه های که در خارج خانه هستند را خطرات بیشتری تهدید می کند مانند : بیماری ها و یا کشته شدن توسط ماشین یا حیوانات دیگر. گربه های خانگی می توانند زندگی بسیار طولانی داشته باشند، به شرط آن که همواره برای آن ها آب، غذا و محیطی مهیج فراهم و به آنها محبت شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که گربه دسترسی به مقدار زیادی نور خورشید و پنجره داشته باشد.

خرید گربه

وسایل مورد نیاز نگهداری گربه

قبل از اینکه گربه جدید خود را به خانه ببرید، مطمئن شوید که تدارکات لازم اولیه را فراهم کرده باشید. این تدارکات شامل مواد غذایی، ظرف آب (فلزی، شیشه ای و یا سرامیکی)، جعبه خاک گربه و بستر او، اسباب بازی و یک جعبه یا قفس حمل کننده برای مراجعه به دامپزشک(در هنگام ضرورت) است.

خانه یا آپارتمان را برای گربه جدید خود ایمن کنید. مطمئن شوید که در منزل هیچ چیزی ندارید که به گربه شما آسیب رساند، که این موارد می توانند شامل گیاهان سمی، کیسه خرید، کیسه های پلاستیکی، روبان، سیم، ریسمان، نخ و پاک کننده های شیمیایی شوند.

مراقب معرفی گربه جدید خود را به اعضا خانواده خود باشید، به خصوص اگر گربه خود را به یک کودک کم سن و سال معرفی می کنید. گربه ها می توانند در آسایش، امنیت و آشنایی محیط زندگی خود رشد کنند. به گربه خود اجازه دهید هر گوشه و شکاف خانه یا آپارتمان را کشف و جستو جو کند این کار به گربه اجازه می دهد تا در محیط جدید خود احساس امنیت کند. اگر در منزل شما کودک نیز زندگی می کند، به آنها بیاموزید که چگونه به درستی گربه را نگه دارند و آن را نوازش کنند. به آن ها باید معنی برخی از حرکات عمومی بدن گربه آموزش داده شود به طوری که آنها متوجه شوند زمانی که گربه گوش خود را به سمت عقب خم می کند و یا دم خود را می پیچاند او را تنها بگذارند.

جعبه خاک گربه را به او نشان دهید و توجه داشته باشید که گربه شما باید قادر باشد به راحتی درون جعبه برود و باید فضای زیادی وجود داشته باشد تا بتواند فرآیند های حفاری خاک، چمباتمه زدن، چرخش به اطراف و سپس پوشاندن مدفوعش را به راحتی انجام دهد. جعبه خاک باید همیشه در دسترس باشد و زمانی که جایگاه آن مشخص شد دیگر مکان آن تغییر نکند. تمیز کردن جعبه خاک حداقل دو بار در روز انجام شود.

خود-تمیزکاری بخش بزرگی از زندگی یک گربه است. اما شما هنوز هم باید گربه خود را حداقل یک بار در هفته مسواک بزنید و برای حفظ یک پوشش نرم، براق و سالم با یک برس نرم موی او را شانه کنید .

separator line

بیشتر بخوانید:

اسهال در بچه گربه :: علل و درمان سریع خانگی

مراقبتهای قبل و بعد از زایمان گربه

راههای درمان و تشخیص ویروس ایدز در گربه ( FIV )

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (6 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits