مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
معرفی نژاد سگ کن کورسو 
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سگ کن کورسو نژادی باارزش در ایتالیاست که سال‌ها به عنوان نگهبان، هَمدم و به منظور همراهی در شکار پرورش یافته است. 


آشنایی با سگ کن کورسو


سگ کن کورسو (به انگلیسی: Cane Corso) نام نژادی از سگ‌های اهلی ایتالیا است که نام آن از ترکیب دو واژه ایتالیایی کین (به معنی سگ) و کورسو (به معنی حیاط یا گارد) گرفته شده که همچنین به عنوان نژاد ماستیف ایتالیایی شناخته می‌شود. کن کورسو نژادی باارزش در ایتالیاست که سال‌ها به عنوان نگهبان، هَمدم و به منظور همراهی در شکار پرورش یافته است.

نژاد کن کورسو که دارای جثه ای متوسط (نسبتا بزرگ ) می باشد دارای بدنی عضلانی و بسیار قدرتمند می باشد ، زمانی که از نزدیک با سگ کن کورسو بالغ و عضلانی برخورد کنید قدرت و هیبت آن شما را خیره خواهد کرد ، در صورت ان جسارت ، قدرت ، بی باکی موج می زند و می تواند با حملات سهمگین خود هر متجاوزی را براحتی زمین گیر کند و صدمات بسیار جدی را به وی وارد کند ، فیلم های متعددی از لحظه حمله این سگ به مربی خود وجود دارد که براحتی می توان در آن ضربه بسیار پرقدرت این نژاد را در هنگام حمله احساس نمود.

سگ

مشخصات سگ نژاد کن کورسو

نژاد کن کورسو که دارای جثه ای متوسط (نسبتا بزرگ ) می باشد دارای بدنی عضلانی و بسیار قدرتمند می باشد ، زمانی که از نزدیک با سگ کن کورسو بالغ و عضلانی برخورد کنید قدرت و هیبت آن شما را خیره خواهد کرد ، در صورت ان جسارت ، قدرت ، بی باکی موج می زند و می تواند با حملات سهمگین خود هر متجاوزی را براحتی زمین گیر کند و صدمات بسیار جدی را به وی وارد کند ، فیلم های متعددی از لحظه حمله این سگ به مربی خود وجود ...

کین کورسو دارای بدنی عضلانی بوده ارتفاع آن بین ۶۲ تا ۷۰ سانتیمتر برای نرها و ۵۸ تا ۶۶ برای جنس ماده متغیر است.پوزه تقریباً صاف است. وزن بین ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم برای جنس نر و از ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم برای جنس ماده می‌باشد و طول عمر آن به ۱۰ تا ۱۲ سال می‌رسد. در اثر عملیات اصلاح نژاد، دُم خود را تا حدودی از دست داده و دُم نهایتاً تا چهار مهره دارد.

مشخصات ظاهری و رنگ سگ کن کورسو

پوست سگ کن کورسو نسبتا ضخیم می باشد ، گردنی عضلانی ، پوشش بدن نسبتا کوتاه بوده ولی کاملا پوستی نمی باشد

رنگ ها در این نژاد : مشکی ، قهوه ای روشن و تیره ( تایگر ) ترکیب طوسی و قهوه ای و طوسی می باشد.

کن کورسو

شخصیت سگ کن کورسو

بسیار با وفا، مشتاق به خشنود نمودن و در اطراف خانه آرام می باشد. کِین کورسو از هوشی سرشار برخوردار و بسیار آموزش پذیر است. فعال و خوش خلق. دیدبان و نگهبانی بی رقیب است. کِین کورسو ایتالیانو با کودکان خانواده رفتاری عالی دارد. مطیع و بسیار با محبت نسبت به صاحبش. آنها سگهایی مدافع اما آرامند.

در بازار فروش سگ نگهبان ، فروش سگ کن کورسو طالبان خاص خود را دارد زیرا سگ کن کورسو ( یا کین کورسو ) نیاز به صاحبی دارد تا به خوبی او را تربیت و مطیع و فرمانبردار کند

مدافع بسیار خوبی در مقابل افراد مهاجم می باشد و قدرت بدنی بالا در کنار دیگر ویژگی هایش باعث شده تا به یک دیدبان و نگهبان عالی تبدیل شود

نگهداری از سگ کن کورسو

نیاز به نگهداری کمی داشته ولی برای انجام وظایف خاص باید بسیار خوب آموزش ببیند. سگ کن کورسو (کین کورسو ) نیاز به فعالیت بدنی بالا در روز دارد تا بتواند انرژی خود را تخلیه نماید ، چنانچه محدوده قلمرو این نژاد از وسعت مناسبی برخوردار باشد محل بسیار مناسبی است تا بتواند در ان انرژی خود را تخلیه نماید ، ترجیحا در این محل سابه بانی برایش تهیه نمائید تا در فصل گرما بتواند در زیر ان استراحت نماید طول عمر این نژاد بین 10 تا 11 سال می باشد.

separator line

بیشتر بخوانید:

معرفی نژاد سگ اشپیتز : قبل از خرید سگ اشپیتز با ما همراه شوید

مراقبت سگ آپارتمانی نژاد ( پیکنیز Pekinese )،سگهای عروسکی + ...

معرفی سگ نژاد بیگل (Beagle)

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است