alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
علائم آمادگی گربه ماده برای جفت گیری (فحل شدن)
26
زمان مطالعه: 4 دقیقه
چگونه تشخیص دهیم یه گربه آماده جفت گیری است و چگونه توجه نرها را به خود جلب می کند، نفش گربه نر در فحل شدن گربه ماده

نقش گربه نر در فحل شدن گربه ماده

از آنجائیکه آلت نرها در بعضی گونه‌ها که تخمک‌گذاری خودبه‌خودی دارند سطح صاف دارد و در بعضی گونه‌ها که سطح خاردار ( گربه آلت تناسلی خاردار دارد) دارد تخمک‌گذاری القاء دارند به نظر می‌رسد خاردار بودن آلت برای این روند (تخمک‌گذاری) مهم باشد.

حضور اینها در واژن توسط پالس‌های عصبی به هیپوتالاموس می‌رود که زنجیره واکنش‌های هورمونی را فعال می‌کند و در نتیجه تخمک‌ها از تخمدانها آزاد می‌شوند(۶-۵ تخمک در یک زمان). این واقعه ۳۶-۲۵ ساعت پس از جفت‌گیری زمان احتیاج دارد. اسپرم‌ها تا ۴۸ ساعت پس از انزال زنده‌اند و خاصیت خود را دارا می‌باشند.

نقش گربه نر در فحل شدن گربه ماده ، و راههای تشخیص فحل شدن گربه ماده

چگونه تشخیص دهیم گربه فحل شده است؟

گربه ماده فحل خود را روی زمین پهن می‌كند (درحالیكه سرش به یك طرف است) و بعد می‌چرخد پس سرش را بین پنجه‌هایش می‌مالد یا خود را تمیز می‌كند.

او زمان زیادی را در حالیكه كپلش بالاست و پاهایش حركت می‌كند می‌گذارند. صداهایی كه جنبه همراهی برای همه را دارد، صدایی گرفته و خشن كوتاه است كه خصوصاً در گربه‌های سیامی می‌تواند اعصاب خوردكن باشد.

اگر چندین نر به نزدیكی او بواسطه صدا و فرومون‌های جنسی كه آنها آن را از فواصل دور تشخیص می‌دهند، كشیده شوند، به واسطه به چنگ آوردن او با هم وارد جنگ می‌شوند. نر برنده می‌تواند به او دسترسی یابد، ولی ابتدا گربه ماده فرار می‌كند.

او ممكن است به خود بپیچد یا خود را به اجسام بمالد اما اگر نر نزدیك‌تر شود ماده آب دهان به سمت او پرت كرده و با پنجه با او برخورد می‌كند. این تعقیب و گریز ممكن است برای مدتی ادامه یابد اما به تدریج گربه ماده به نر این اجازه را می‌دهد تا او را بو بكشد.

وقتی گربه ماده نهایتاً حاضر به قبول نر شد او قوز می‌كند، پاها خم می‌شود، چشم‌ها نیمه بسته، گوشها كمی عقب، دم به كناری می‌رود تا فرج نمایان گردد. در جفت‌گیری گربه نر با مشت‌های خود پوست شل پشت گردن ماده را چنگ می‌زند.

گربه نر با پاهای قدامی خود از ناحیه بازوی ماده او را در آغوش می‌گیرد و پاهای خلفی خود را به ناحیه تهیگاه ماده چنگ می‌كند. نهایتاً وقتی دخول با موفقیت انجام گردید، عمل انزال طی چند ثانیه رخ می‌دهد.

هنگامی كه نر عقب می‌كشد ماده جیغ بلندی زده و به خود پیچیده و از چنگ نر خارج می‌شود، برمی‌گردد تا در تنبیه دردی كه كشیده با پنجه ضربه‌ای به نر بزند و بعد تا فاصله كوتاهی می‌دود.

هیچ معاشقه‌ای مشابه اولین جفت‌گیری در جفت‌گیری های بعدی وجود ندارد. در مراحل ابتدایی ممكن است هشت جفت‌گیری در محدوده زمانی 20 دقیقه اتفاق افتد. اما با گذشت زمان آنها بیشتر منزوی می‌شوند.

دوره جفت‌گیری 4-3 روز است و ابتدا جنس نر خسته می‌شود. نقش‌ها عوض می‌شود و ماده‌ها اظهار عشق می‌كنند ولی نرها به تدریج اشتیاق خود را نسبت به جنس ماده از دست می‌دهند .

نقش گربه نر در فحل شدن گربه ماده ، و راههای تشخیص فحل شدن گربه ماده

چرا گربه از خیار میترسه + ویدیو ترس گربه ها

تشخیص و درمان فوری کیسه مقعدی در سگ و گربه ( Anal glands ) + فیلم

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاداین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (26 رای)  
  • منبع
  • کهلیک
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hamid | ۲ سال پیش
مطلب جالبی بود و بسیار مفید
0
0
hits