مجله دلگرم
امروز: جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۹ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
فحل شدن سگ
162
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نشانه های لو آمدن سگ ، سگها در چه فصلی فحل می شوند ، مدت فحل شدن سگ چند روز است یه سگ ماده چه زمانی به سن بلوغ میرسد

سگ ماده چه زمانی بالغ میشه و چه زمانی لو میاد(فحل شدن)

سگ ماده معمولاً بین 12-8 ماهگی بالغ می شود. در بعضی موارد ممکن است زودتر (6 ماهگی) یا دیر تر (18 ماهگی) رخ دهد. اگر سگ ماده برای اولین بار تا سن 20 ماهگی فحل نشد به دامپزشک مراجعه کنید.

مدت فحل سگ ماده معمولاً 21-18 روز طول می کشد ، سگ ماده فقط سگ نر را در چند روز اول زمان فحل قبول می کند و باردار می شود. اولین نشانه فحل شدن ، پُف کردن لبه مهبل می باشد.

سپس بزودی خونریزی شروع می شود ( مشابه فحل در انسانها نمی باشد). خونریزی می تواند 14-4 روز ادامه داشته باشد ( 10 روز میانگین آن است)

در زمانی که سگ ماده خونریزی دارد سگ نر بسیار زیاد جذب او می شود اما سگ ماده به آنها اجازه جفتگیری را نمی دهد. تا زمانی که خونریزی کم یا قطع شود و مهبل تا حد ممکن بزرگ شود ، در آن زمان سگ ماده سگ نر را برای جفتگیری قبول می کند.

این فحل بارور است و 12-5 روز ادامه دارد. در 3-2 روز اول زمانی مناسبی برای جفتگیری می باشد ، این زمانی است که اگر قصد دارید توله سگ داشته باشید باید عمل جفتگیری شروع شود.

برای اینکه مطمئن شوید عمل لقاح بخوبی انجام شده است باید جفتگیری 2 روز بعد تکرار شود. اگر سگ ماده حامله شده باشد فحل او زودتر به پایان می رسد.

سگهای خانگی بطور معمول دوبار در سال فحل می شوند ، بجز در باسنجی ها (Basenji) ، سگهای وحشی ، گرگها و روباه ها ، که فقط یکبار در سال جفتگیری می کنند.

اکثر سگهای ماده در فصل بهار (ماههای دی-اسفند) و فصل پاییز (ماههای مرداد- شهریور) فحل می شوند.

استثناء هم وجود دارد ، برخی از ماده ها ممکن است وقفه طولانی تر یا کوتاه تری بین مدت زمان فحلشان داشته باشند.

به آنها از طریق دهان یا تزریق کردن می توان هورمون داده تا فحلشان متوقف یا عقب انداخته شود. اگر می خواهید برای سگ ماده خود از این هورمونها استفاده کنید حتماً با دامپزشک خود مشورت کنید

سگ ماده چه زمانی بالغ شده ، چه زمانی آماده جفتگیری ، از کجا بفهمیم سگ لو اومده، سگ در سال چند بار لو میاد

بیشتر بخوانید:

مراقبتهای قبل و بعد از زایمان سگ

آیا میدانید سگها چگونه جفت گیری می کنند؟

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (162 رای)  
  • منبع
  • وف وف

ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه
رژیم گروهی راه حلی قطعی برای لاغری همیشگی

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

قرآن آنلاین
۱ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

Masinaz | ۱ سال پیش
سگ من تقریبا 9ماه فحل نشده دلیلش چیه ببرمش دامپزشکی یا عادیه واین که قبلا هر6ماه فحل میشد سگم4سالشه
5
12