دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
معرفی ۱۲ حیوان پستاندار همجنسگرا
30
زمان مطالعه: 7 دقیقه
همجنس گرایی حیوانات پستاندار، معرفی 12 حیوانی که میل همجنسگرایی را دارند و دلیل همجنسگرایی حیوانات از نظر جانوران شناسان

فهرستی از حیوانات همجنس گرا :

رفتار همجنس‌گرایانه حیوانات که شامل نزدیکی ، جفتگیری، معاشقه، محبت یا بزرگ کردن فرزند توسط آن‌ها مستند شده‌است.

فهرست زیر برگرفته از کتاب تنوع زیستی: همجنس‌گرایی در جانوران و تنوع در طبیعت است که توسط پژوهشگر و زیست‌شناس کانادایی، بروس بَگِمیل، گردآوری شده‌است.

این کتاب با کمک مطالعه و گردآوری صدها مقاله علمی و مشاهدات زیست‌شناسان میدانی از رفتار جانوران گوناگون در طبیعت یا در اسارت نوشته شده‌است.

بررسی‌های بگمیل نشان می‌دهند که تا سال ۱۹۹۹، رفتارهای همجنس‌خواهانه، و نه صرفاً سکس، در نزدیک به ۱٬۵۰۰ گونه‌ی گوناگون شناسایی شده‌اند و در ۵۰۰ تا از آن‌ها به خوبی ثبت گردیده‌اند.

دلایل گوناگون وجود رفتارهای همجنس‌گرایانه در جانوران و انسان توسط جانورشناسان و انسان‌شناسان گوناگونی بررسی شده‌اند. دلایل فرگشتی و اجتماعی رفتارهای دگرباشانه در میان جانوران توسط سامر و وسی و پوینی بررسی شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر، به نوشتار رفتار همجنس‌گرایانه در جانوران مراجعه کنید.

divider

معرفی حیوانات پستاندار همجنسگرا :


1. زرافه :

زرافه‌های نر دارای رفتار ویژه‌ای در معاشقه همجنس‌خواهانه خود هستند که شامل نزدیک کردن گردن‌ها به هم و نوازش کردن گردن و پشت طرف مقابلشان توسط آن است.

در حالی که یکی از دو طرف با گردن خود به بازی با بدن و پشت طرف دوم می‌پردازد، دیگری گردنش را صاف نگه می‌دارد یا آغاز به لیسیدن پشت و خایه‌های طرف نخست می‌کند.

نوازش گردنی اغلب باعث نعوظ می‌شود. دخول و رسیدن به ارگاسم در زرافه‌های نر پدید می‌آید. زرافه‌های ماده اگرچه با هم آمیزش جنسی می‌کنند، اما معاشقه‌شان شامل بازی با گردن همانند نرها نمی‌شود .

2. موش‌های صحرایی قهوه‌ای :

موش‌های صحرایی قهوه‌ای از هر دو جنس در انواع گوناگونی از رفتارهای همجنس‌خواهانه شامل معاشقه، بوسه، و آمیزش شرکت می‌کنند. نرها اغلب خواهان موش‌های جوان‌تر هستند ولی همواره برای خود نرهای بالغ دیگری که با ایشان به صورت فعالانه رابطه جنسی داشته باشند، در اختیار دارند. ماده‌ها نیز با مالاندن بدن و پاهای خود به ناحیه تناسلی یکدیگر، معاشقه می‌کنند. معاشقه‌های همجنس‌خواهانه ۵۸ درصد معاشقه‌های میان بالغ‌ها-جوان‌ترها را تشکیل می‌دهند.

3. گربه :

رفتارهای همجنس‌گرایانه در میان گربه‌های خانگی از گذشته در میان جانوردوستان و نگهداری‌کنندگان از جانوران خانگی شناخته شده بوده‌است. این رفتارها شامل مالش نواحی تناسلی و معاشقه در میان ماده‌ها و سکس منجر به ارگاسم در میان نرها می‌شوند.

پستانداران همجنس گرا

4. گوزن شمالی :

هر دو گونه گوزن شمالی و موس دارای رفتارهای همجنس‌گرایانه‌اند. این رفتارها شامل معاشقه و سکس در میان نرها می‌شود. در این جانوران، شاخ‌های نرها از دیدگاه جنسی بسیار حساس هستند و مالاندن آن‌ها به هم توسط دو نر باعث تحریک جنسی هر دو می‌شود.

5. یوز پلنگ :

یوزهای نر و ماده گاه با مالاندن بدن خود به جنس موافقشان و بازی با اندام تناسلی یوز دیگر، اقدام به برقراری نوعی ارتباط اجتماعی می‌کنند که باعث بالا رفتن اتحاد میان گروه‌هایشان می‌شود.

یوزهای نر در گروه‌های دو یا سه تایی اقدام به ایجاد نوعی «ائتلاف» می‌کنند که اغلب بلند مدت است. آن‌ها در صورت جدا شدن از هم بسیار آشفته می‌شوند و ناراحتیشان را با تولید صداهای زیر و تیز آشکار می‌کنند.

پس از آنکه دو یار همدیگر را پیدا می‌کنند، اغلب اقدام به صورت معاشقه‌ای یا جنسی با هم رابطه برقرار می‌کنند.

6. شمپانزه :

شمپانزه‌های ماده در رفتارهای جنسی همجنس‌گرایانه گوناگونی شرکت می‌کنند. روشی که به نام «کفل‌زنی» شناخته می‌شود به این صورت است که دو شمپانزه پشت به هم می‌نشینند و با مالاندن نواحی کفل خود به یکدیگر، همدیگر را تحریک جنسی می‌کنند.

روش دیگر آن است که دو جانور روی به سوی هم و با دست ناحیه تناسلی شریک خود را می‌مالانند. سکس میان دو ماده نیز به صورت مالاندن و فشار دادن بدن (اغلب شکم) یک جانور به اندام تناسلی شریکش صورت می‌گیرد.

در میان نرها رفتارهایی همچون تحریک اندام جنسی توسط دست (چیزی همانند جلق زدن در انسان‌ها)، خوردن اندام نتاسلی دو طرفه ، یا لمس باسن و سکس مقعدی رایج است.

بسیاری از این رفتارها به دلایلی نمادینی همچون خوشامدگویی، دادن احساس آرامش، یا نشان دادن دوستی در گروه انجام می‌شوند. در حالت کلی ۳۳–۲۹ درصد همه معاشقه‌های شمپانزه‌های نر، همجنس‌گرایانه‌است.

12 حیوان پستاندار همجنسگرا

7. دولفین :

بررسی‌ها نشان می‌دهند که به صورت تقریبی همهٔ دلفین‌های گوناگون دارای روابط میان‌گروهی همجنس‌گرایانه هستند. در میان دلفین‌های رودخانه‌ای آمازون رابطه جنسی کامل با سه روش مختلف اجرا می‌شود.

یک نر اندام تناسلی خود را درون شکاف تناسلی، سوراخ باسن، یا سوراخ تنفسی نر دیگر می‌کند. با آنکه اطلاعاتی درباره رفتار همجنس‌گرایانه درون حیات وحش در دست نیست، دلفین‌های رودخانه‌ای آمازون در اسارت به صورت معمول اقدام به برقراری روابط هم‌جنسانه می‌کنند.

دلفین‌های پوزه‌بطری نیز دارای رفتارهای همجنس‌گرایانه گوناگون هستند که شامل بهره‌گرفتن از دهان برای سکس و انجام نوعی «سکس دهانی» می‌شوند.

8. شیر :

شیرهای ماده دارای رفتار ویژه‌ای هستند که شامل «دعوت» از ماده‌های دیگر برای داشتن رابطه‌است؛ ماده‌شیر با خزیدن به زیر ماده دیگر، او را تحریک به سکس می‌کند.

در هنگام سکس، ماده دومی رفتاری همچون رفتارهای شیر نر در هنگام رابطه دگرجنس‌گرایانه را نشان می‌دهد و گردن شریک خود را با دندان می‌گزد.

رابطه میان نرها اما همراه با نمایش و معاشقه بسیار است که اغلب به منظور نوعی مراسم خوشامدگویی به شیر نر دیگر اجرا می‌شود. شیرهای نر یال‌ها و سرهایشان را به هم می مالانند و با کیرهای شق، بر زمین می‌غلطند.

این نمایش در پایان به سکس میان دو نر به صورت نوبتی یا گروهی منجر می‌شود

9. گراز دریایی :

گراز دریایی معمولا در چهار سالگی به بلوغ می‌رسد. پس از بلوغ بسیاری از گراز‌های دریایی دوجنس‌گرا هستند. در فصل تولید مثل، گرازهای دریایی نر با ماده‌ها هستند و بقیه فصول با هم‌جنسان خود رابطه جنسی دارند.

10. گوسفند :

در یک تحقیق حدود ۸ درصد گوسفندان نر با وجود آن‌که گوسفندان ماده در کنارشان بوده است، رفتارهای هم‌جنسگرایانه از خود بروز داده‌اند.

11. گاومیش‌های امریکایی :

همجنسگرایی بین گاومیش‌های امریکایی به خصوص میان نرها امری رایج است. رابطه جنسی بین گاومیش‌های امریکایی معمولا با دخول کامل صورت می‌گیرد.

آیا حیوانات هم همجنس گرا هستند ؟

12. ماکاک‌ها :

ماکاک‌ها از زیرخانواده دم‌درازیان هستند. بسیار مشاهده شده که میمون‌های ماکاک ماده با وجود آن‌که نرها را در کنار خود دارند با ماده‌های دیگر رابطه جنسی برقرار می‌کنند.

divider

بیشتر بخوانید :

معرفی ۱۲ حیوان پستاندار همجنسگرا

کدام حیوانات پریود میشوند؟

همه چیز درباره ی عروس هلندی

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، و نظر و پیشنهادی دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاداین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (30 رای)  

۴ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

محسن | ۲ سال پیش
واسه همینه که ژناشون هیچوقت پیشرفتی نداشته
28
3
محمد | ۳ سال پیش
ممنون
3
12
H | ۴ سال پیش
همه باید بدونن که این مطالب فقط برای ایجاد انحراف است. شما کدوم وقط دوتا حیونو دیدید که با هم همجنس بازی کنن.
49
10
پاسخ ها:
دن کوپر | ۳ سال پیش
دوست من اگه نمی تونی تلخی حقیقت رو تحمل کنی انکارش نکن ضمنا ندیدن دلیل وجود نداشتن(یا حقیقت نداشتن)نیست ما نمی تونیم سیاه چاله ها،اتم ها،الکترون ها،نوترینوها،طیف های مختلف نور و...رو ببینیم اما می دونیم که وجود دارن منحرفم خودتی
8
58

hits