معرفی کامل سگ نژاد بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)

۴,۰۶۴
۰
۰
چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۹

معرفی سگ بدلینگتون تریر (سگ بره ای)

این نژاد بعنوان سگی شیردل با ظاهری شبیه به بره توصیف می شود. با پیشانی خمیده و موهای فر خورده واقعاً شبیه به یک گوسفند کوچک است. چشم ها کوچک و فرو رفته می باشد. موها حالت مضاعف دارد ، لایه سطحی زبر و خشن و لایه زیرین نرم است. در رنگهای آبی ، جگری و شنی یافت می شود. این نژاد ممکن است دارای خال های سرخ در بالای چشم ، روی پاها ، سینه و در پشت باشد.

نژاد بدلینگتون تریر

نکات مهم قبل از خرید سگ بدلینگتون تریر

 1. سگ نژاد بدلینگتون تریر میتواند به مدت زمان طولانی به یک چیز خیره شود.
 2. زمانی که برای اولین بار دیگر حیوانات خانگی آشنا میشود باید برای جلوگیری از آسیب زدن به یکدیگر بر آنها نظارت داشته باشید.
 3. این سگها به ورزش و تحریک روانی نیاز دارند وگرنه بی حوصله میشوند و مشکلاتی را به وجود می آورند.
 4. بدلینگتون سگی بسیار باهوش است که آموزش ها را زود یاد میگیرند البته آنها به آموزشهای سخت پاسخ نمی دهند.
 5. بهتر است هفته ای یک یا دو برای محافظت از پوستش او را نظافت کنید.
 6. این سگها چون حیوانات دیگر را تعقیب میکنند و بسیار سریع هستند به یک حیاط که دور آن حصار کشیده شده باشد احتیاج دارند.
 7. بِدلینگتون تِریِر به میزان معینی به فعالیت بدنی و ورزش در روز نیاز دارد و در غیر این صورت همانند سایر تریرها به یک حیوان تخس و شرور در داخل خانه تبدیل می شود.
 8. اگر قصد خرید یک سگ سالم را داری هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر مسئول و یا فروشگاههای حیوان خانگی خریداری نکنید شما باید توله سگی را پیدا کنید که او را برای بیماری های ژنتیکی که ممکن است به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.

سگ نژاد بدلینگتون تریر

خلق و خو و شخصیت بدلینگتون

بِدلینگتون تِریِر امروزی سگی است مهربان و اجتماعی. شاد و بازیگوش. رابطه خوبی با کودکان و غریبه ها دارد. وفادار و سرزنده. بهتر است تا از تولگی آنرا به گربه ها وسایر حیوانات خانگی عادت داد. معمولاً با سایر سگها خو می گیرد اما باید توجه داشت تا از سگهای سلطه گر و تهاجمی دور باشد چراکه یک بارجنگ می تواند روحیه جنگ جویانه را در او زنده کند. سگ شجاعی است و قادر به دویدن با سرعت زیاد است. فقط در مکانهای محصور آنرا از قلاده آزاد کنید.

مشخصات ظاهری سگ بدلینگتون تریر

جنسیت پوشش وزن ارتفاع طول عمر نژاد (گروه، دسته)
نر آبی، شنی، جگری، آبی و قهوه ای مایل به زرد، شنی و قهوه ای مایل به زرد و جگری و قهوه ای مایل به زرد .
رنگ قهوه ای مایل به زرد بیشتر بر روی پاها و سینه سگ
بدلینگتون ها زمانی که به دنیا می آیند تیره رنگ هستند اما هر چه سن آنها بیشتر میشود رنگ پوستشان روشن تر میشود.
8 تا 10 41 تا 43 17 سال ولی خانمی مدعی شده سگش 23 سال عمر کرد تریرها
ماده 8 38 تا 41

نژاد بدلینگتون تریر

مشکلات سلامتی(بیماری های) بدلینگتون تریر

بدلینگتون ها به طور کلی سگ های سالمی هستند، اما مانند تمام سگ های دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند همه ی آنها دچار بیماری نمیشوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

 1. مسمومیت مس:
  یک بیماری وراثتی است و زمانی رخ میدهد که کبد نمیتواند مس موجود در مواد غذایی را دفع کند که منجر به تجمع مس در بدن شده و در نتیجه باعث بیماری و مرگ می شود.
  این بیماری در اثر صفت اتوزومال مغلوب رخ میدهد سگی که این ژن را از هر دو والدین خود به ارث ببرد به این بیماری مبتلا می شود و اگر فقط از یک والد به ارث ببرد حامل آن نامیده میشود.
  از طریق آزمایش DNA میتوان تشخیص داد که سگ به بیماری دچار شده یا حامل ژن است و اگر لازم باشد ژن ها را از بدن حذف کنند.
 2. در رفتگی کشکک:
  در رفتگی کشکک یا تضعیف خفه معمولا در بین سگ های کوچک شایع است و زمانی رخ می دهد که کشکک (که دارای سه بخش استخوان ران، پاتلا و درشت نی است) به درستی شکل نگرفته باشد.
  این بیماری باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پا و یک راه رفتن غیر طبیعی در سگ میشود.
  اگر چه این در رفتگی در هنگام تولد رخ میدهد اما مدت ها بعد علائمی از آن نمایان نمیشود. در رفتگی ناشی از مالش میتواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو منجر شود.
 3. Distichiasis:
  این بیماری زمانی رخ میدهد که یک ردیف مژه ی اضافه بر روی غدد چربی چشم سگ در امتداد لبه ی پلک پایین می روید و موجب تحریک چشم می شود که در این حالت ممکن است سگ دچار دو بینی شود یا مدام چشم خود را مالش دهد.
  دامپزشکان این مژه ها را با قرار دادن نیتروژن مایع منجمد شده جراحی میکنند و از بین میبرند. این نوع عمل را تحت بی هوشی کامل انجام میدهند.
 4. کلیه قشر هیپوپلازی:
  این بیماری زمانی رخ میدهد که یک یا هر دوکلیه به طور غیر طبیعی رشد نکنند که سگ دچار نارسایی کلیه میشود.
  اولین نشانه های این بیماری تشنگی است که باعث افزایش دفع ادرار میشود. این بیماری قابل درمان نیست و فقط میتوان آن را کنترل کرد.
 5. دیسپلازی شبکیه:
  باعث اختلال در رشد شبکیه چشم میشود و در زمان تولد توله سگ رخ میدهد.
  این بیماری بیشتر موارد خفیف است و باعث کوری چشم سگ نمی شود.
  دامپزشکان میتوانند در سنین ۷ تا ۱۲ هفتگی این بیماری را تشخیص دهند.

نژاد بدلینگتون تریر

بیشتر بخوانید::

مراقبت سگ آپارتمانی نژاد ( پیکنیز Pekinese )،سگهای عروسکی + ...

آشنایی با سگ نژاد آلاسکن مالاموت

روش های نگهداری از سگ نژاد چاو چاو

غذای سگ نژاد بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)

توصیه می شود روزانه ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به اندازه سن، ساختار، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد، سگها هم مانند انسانها رفتارهای واقعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست و هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است.
شما بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پرکنید غذای مغذی تری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگ خود به جای ترک غذای او در تمام وقت، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید.

اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد میتوانید او را با چشمان و دستتان آزمایش کنید اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید دست خود را روی پشتش و شست های خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید

سپس انگشتان خود را به پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اگر نتوانشتید دنده ها را لمس کنید سگ شما اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.


معرفی کامل سگ نژاد بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)

آراستن و نظافت سگ بدلینگتون

نژاد بدلینگتون دارای یک پوست متمایز و ست بوده که از ترکیب غیر معمولی موهای سخت و نرم تشکیل شده است. موهای بدلینگتون کمی به شکل حلقه ای نشان داده میشوند اما این نوع مو بیشتر از یک اینچ از بدن سگ را نمی پوشاند.

پوست این نوع سگها بیشتر سفید است اما در رنگ ها مختلفی مانند: آبی، شنی، جگری، آبی و قهوه ای مایل به زرد، شنی و قهوه ای مایل به زرد و جگری و قهوه ای مایل به زرد وجود دارد. رنگ قهوه ای مایل به زرد بیشتر بر روی پاها و سینه سگ دیده میشود.

بدلینگتون ها زمانی که به دنیا می آیند تیره رنگ هستند اما هر چه سن آنها بیشتر میشود رنگ پوستشان روشن تر میشود.

باید حداقل هفته ای ۱ بار موهایش را شانه کنید. شما میتوانید او را به عنوان یک سگ نگهبان حرفه ای برای گله گوسفندان پرورش دهید. نیازهای دیگری که برای نظافت احتیاج دارند عبارتند از: بهداشت دهان و دندان و مراقبت از ناخن.

برای جلوگیری از تجمع باکتری در داخل دهان باید هفته ای دو یا سه بار دندانهایش را مسواک بزنید اما اگر میخواهید سگ شما دچار بیماری های لثه و بوی بد رهان نشود بهتر است هر روز این کار را انجام دهید.

لازم است ماهی یک یا دو بار ناخن هایش را کوتاه کنید اگر هنگام راه رفتن سگ شما صدای کشیدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید یعنی ناخن هایش بیش از حد بلند شده است.

توله سگ بدلینگتون تریر خود را از همان سنین اولیه به طور منظم از همه لحاظ بررسی کنید. بدلینگتون ها روی پاهای خود بسیار حساس هستند به همین دلیل باید مدام به پنجه هایش رسیدگی کنید. نظافت کردن را برای او به یک تجربه مثبت و خوشایند تبدیل کنید برای این کار میتوانید به او پاداش دهید.

داخل دهان و چشم های او را نگاه کنید چشم های سگ باید هیچ گونه قرمزی یا ترشحاتی نداشته باشد. هنگام نظافت سگ او را از لحاظ علائمی مانند: زخم، خارش، علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی بینی، دهان و چشم و پاها بررسی کنید.


میزان سازگاری سگ بدلینگتون تریر با خانواده و دیگر حیوانات

بدلینگتون ها بچه ها را دوست دارند و میتوانتد هم بازی پر انرژی برای آنها باشند اما بهتر است بیشتر با کودکان بزرگتر همراه شود.

مانند تمام سگهای دیگر لازم است زمانی که بدلینگتون ها با کودک شما همراه است بر روی آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند.

به کودک خود چگونه رفتار کردن و لمس کردن سگ را آموزش دهید و نگذارید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است کودک شما به او نزدیک شود و یا برای او غذا ببرد.

سگ ها هر چقد هم اهلی باشند لازم است زمانی که با کودکان همراه می شوند باید آنها ببندید. این سگ ها هر گز دوست ندارند تنها رها شوند.

به طور کلی سگ تریر در مقابل سگ های دیگر رفتار تهاجمی ندارد اما زمانی که در یک محیط باز او را با سگ های کوچک رها کنید پرخاشگر رفتار می کند.

بدلینگتون ها زمانی که با یک سگ دیگر به مبارزه می پردازد بسیار سرسخت عمل می کند و هرگز عقب نشینی نمیکند به همین دلیل زمانی که او را با یک سگ جدید آشنا می کنید بسیار محتاط باشید.

بدلینگتون در هنگام مبارزه تا زمانی که یک خسارت بزرگ وارد نکند کوتاه نمی آید اما اگر او را به خوبی آموزش دهید میتواند حتی با گربه ها هم هم بازی شود.

معرفی کامل سگ نژاد بدلینگتون تریر (Bedlington Terrier)

شرایط نگهداری بِدلینگتون تِریِر

این سگ ها برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند اما باید فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. معمولا در داخل خانه پر جنب و جوش هستند و به حیاط نیازی ندارند اما اگر فعالیت های روزانه ی خود را انجام ندهد به یک حیوان تخس و شرور تبدیل میشود.

تاریخچه بِدلینگتون تِریِر

جد بِدلینگتون تِریِر ، نژاد Roth Bury می باشد که در گذشته در ناحیه Roth Bury در انگلستان توسط کولی های آن منطقه جهت شکار خرگوش و روباه پرورش می یافته. در سال 1825 سگ نری از نژاد Roth Bury با ماده ای از نژاد Bedlington جفتگیری و حاصل آن نژاد بِدلینگتون تِریِر امروزی بود. برخی اعتقاد دارند که نژادهای Otter Hound و Dandie Dinmont Terrier نیز در ایجاد این نژاد سهیم بوده اند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter