دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
حواصیل ارغوانی سطح شکمی آن سیاه و پرهای بلوطی رنگی در ناحیه جبه اش به صورت لکه ای به رنگ بلوطی ظاهر می شود

مشخصات حواصیل ارغوانی کاکل مشکی و نوع تغذیه + آلبوم

حواصیل ارغوانی سطح شکمی آن سیاه و پرهای بلوطی رنگی در ناحیه جبه اش به صورت لکه ای به رنگ بلوطی ظاهر می شود
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مشخصات حواصیل ارغوانی : حواصیل ارغوانی 80 سانتی متر طول دارد. بال ها و اندازه بدنش کوچکتر و تیره تر از حواصیل خاکستری است. سری بزرگ، گردنی باریک و دراز و مامانند دارد پرنده ای است آبچر با پاهای...

مشخصات حواصیل ارغوانی :

حواصیل ارغوانی 80 سانتی متر طول دارد. بال ها و اندازه بدنش کوچکتر و تیره تر از حواصیل خاکستری است. سری بزرگ، گردنی باریک و دراز و مامانند دارد

پرنده ای است آبچر با پاهای بلند و گردنی دراز و منقاری زرد و نوک تیز از حواصیل خاکستری اندکی کوچکتر است و رنگ پرو بالش تیره تر از حواصیل خاکستری است. شانه هایش بر آمده تر و انحنای گردنش بیشتر می باشد.

رنگ گردن باریکش بلوطی است که با خطوط طولی سیاهی که دارد مشخص می شود. تارک وکاکلش سیاه و زیر چانه اش سفید می باشد. پرهای خاکستری بلندی از انتهای گردنش روی سینه بلوطی رنگش را پوشانده است که اغلب به صورت پرهای بلند آویزان در ناحیه گلویش خونمائی می کنند.

سطح شکمی آن سیاه و پرهای بلوطی رنگی در ناحیه جبه اش به صورت لکه ای به رنگ بلوطی ظاهر می شود. رنگ شاهپرهای اولیه بالهایش تیره است. رنگ پرو بال پرنده نابالغ روشنتر است و شکم آن نخودی رنگ است.

تارکش ارغوانی و خطوط سیاه گردنی را ندارد . حواصیل ارغوانی به هنگام پرواز گردن خود را با زاویه ای بیشتر و افتاده تر بر روی شانه هایش جمع می کند و پاهایش را در امتداد بدنش به صورتی کشیده قرار می دهد.

در حالت ایستاده نیز اغلب گردنش را روی شانه های قوز کرده اش جمع می کند و کنار آبگیرها برای مدتهای طولانی می ایستد و منتظر می ماند تا طعمه ای را صید کند .

نامهای حواصیل ارغوانی :

دسته ( خانواده ) :پرنده ، لک لک سانان ، حواصیل
نام فارسی :حواصيل ارغواني
نام انگلیسی :Purple Heron
نام عربی :البلشون الأرجواني
نام علمی :Ardea purpurea

تغذیه :

غذاي عمده حواصیل ارغوانی ماهي است و از سخت پوستان و نرم تنان و خزندگان و جوندگان و احیانا جوجه های بعضی ازپرندگان و حشرات نيز تغذيه مي کند.

زیستگاه :

حواصیل ارغوانی در باتلاف ها، نیزارهای انبوه، سواحل و ابگیرهای پر گیاه به سر می برد و بندرت روی درختان دیده می شود. تابستان ها فراوان است و درایران، بیشتر در مناطق جنوبی دیده می شود. در بهار به صورت مهاجر عبوری در شمال شرق کشور گزارش شده است.

حفاظت:

اجرای برنامه ی ویژه ی حفاظتی برای این پرنده ضروری است و باید از شکار در مناطق جنوبی کشور جلوگیری شود.

آلبوم :

حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی
حواصیل ارغوانی

بیشتر بخوانید :

معرفی حواصیل بزرگ که به نام غول حواصیل معروف است + آلبوم

گونه ای زیبا و خاص از خانواده حواصیل به نام گاوچرانک + آلبوم

معرفی کامل حواصیل هندی و شباهتهای زیاد آن با حواصیل زرد + آلبوم

کاربر گرامی چنانچه درمورد " حواصیل ارغوانی " سوالی داشتید. در پائین همین صفحه در قسمت نظرات با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید . و با مجله دلگرم همراه شوید و از نگهداری تا بیماری های و دانستنی های حیوانات آشنا شوید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (4 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !