دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۰ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۴ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
در مورد دیوکوسه؛کوسه ی کمیاب
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه:دیوکوسه یک گونه کمیاب کوسه است ، که اطلاعات کمی از آن در دسترس است و در ژرفای دریا زندگی می‌کند.

جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

دیوکوسه یک گونه کمیاب کوسه است ، که اطلاعات کمی از آن در دسترس است و در ژرفای دریا زندگی می‌کند. این کوسه گاهی با نام "سنگوارهٔ زنده" نامیده می‌شود زیرا تنها بازمانده خانواده Mitsukurinidae که تبار برخی از آنان به ۱۲۵ میلیون سال پیش برمی‌گردد، می‌باشد. این کوسه با پوزه‌ای کشیده و تخت و آرواره‌ای بسیار برآمده همراه با دندان‌های برجسته و ناخن مانند صورتی ، مانند هیچ کوسه دیگری نیست.این کوسه معمولاً هنگامی که بالغ می‌شود به درازای ۳ تا ۴ متر می‌رسد البته می‌تواند به شکل قابل توجهی بزرگتر از این نیز بشود. دیوکوسه در سراسر جهان در کناره فلات قاره‌ها و در آبکوه‌ها و دره‌ها زیر دریایی تا ژرفای ۱۰۰ متر زندگی می‌کنند.البته کوسه‌های بالغ را می‌توان در ژرفای بیشتری نسبت به نوجوانان یافت.

جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

ویژگی‌های ریخت شناسی دیوکوسه مانند بدن نرم و شل با باله‌های کوچک نشان می‌دهد که این جانور در طبیعت کند و آهسته رو است. این جانور به شکار ماهی‌های استخوانی ، سخت پوستان و سرپایان که همگی در کف آب دریا در ژرفای دریا زندگی می‌کنند می‌پردازد. پوزه بلند و بطری مانند این جانور پالسهای الکتریکی که توسط طعمه‌های نزدیک وی ایجاد می‌شوند را حس می‌کند و می‌تواند با شتاب آرواره خود را باز و بسته کند و طعمه را به دام بیندازد. تعداد بسیار کمی از دیو کوسه‌ها تاکنون توسط ماهیگران آبهای ژرف گرفته شده‌اند.اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) با توجه به پراکنش گسترده آن در سراسر جهان ، این گونه را به عنوان گونه‌ای که کمترین نگرانی بابت انقراض آن وچود دارد ارزیابی نموده است.

جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

دیوکوسه


جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه


جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب جانوری ترسناک و عجیب به نام دیوکوسه

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

----------------------------------------------------------------------------------

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • دلگرم
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است