دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۳ میلادی
با سگ نژاد آفن پینچر (AffenPinscher) بیشتر آشنا شوید
7
زمان مطالعه: 9 دقیقه
با سگ نژاد آفن پینچر بیشتر آشنا شوید، مشخصات سگ آفِن پینچِر، خصوصیات اخلاقی سگ نژاد آفِن پینچِر.وزن ارتفاع و سگ این سگ چقدر است، مشکلات سلامتی این سگ، نظافت و آراستگی این سگ، تاریخچه آفِن پینچِر، آفِن پینچِر معروف به سگ عروسکی

مشخصات ظاهری سگ نژاد آفِن پینچِر (AffenPinscher)

آفِن پینچِر سگ کوچکی (گروه : سگهای عروسکی) است به همراه پوشش ضخیم و موهای بلند در سرتا سر صورتش.رفتارش مانند تریرهای کوچک است. آسیب پذیر نمی باشد. دارای جثه گرد ، سینه عمیق ، گردن کوتاه و چشمهای گرد وسیاه می باشد. دمش را به حالت افراشته نگاه می دارد. گوشها نوک تیز و کاملاً برافراشته اند. معمولاً به رنگ سیاه و خاکستری تیره می باشد اما رنگ سرخ و قهوه ای نیز مورد قبول است.

نکاتی مهم که قبل از خرید سگ آفِن پینچِر باید بدانید::

 1. مانند بسیاری از نژادهای سگ خانگی، آفن پینچراسباب بازی دوست دارد .
 2. در حالی که موهای آفن پینچر مقاوم است و ریزش کمی دارد و اغلب ضد حساسیت است ولی ممکن است تولید شوره بکند.
 3. سگ نژاد آفن پینچر مانند اجداد خود با حیوانات خانگی جوندگان مانند همستر، موش خرماها و غیره سازگار است آنها، با این حال، تمایل به سگ هم نژاد خود را در خانواده دارند آنها با گربه ها به خوبی کنار نمی آیند، به خصوص اگر با آنها بزرگ نشده باشند.
 4. آفن پینچربه طور کلی برای خانواده ها با کودکان نو پا و یا بچه های کوچک توصیه نمی شود .به اعضای بزرگسال خانواده خود وفادار است و می تواند یک همدم بسیار خوب برای یک خانواده با کودکان بزرگ باشد.
 5. سگ آفن پینچر یک گونه نادراست که برای داشتن آن باید مدت زمان طولانی در صف انتظار باشید .
 6. برای داشتن یک سگ سالم، هرگز یک توله سگ را از فروشگاه حیوان خانگی نخرید.توله ایی را بخرید که مادر آن آموزش های لازم را دیده باشد و مشکل ژنتیکی نداشته باشد.
 7. قیمت سگ آفن پینچر در فروشگاه های مختلف متفاوت است. برای اطلاع از قیمت آفن پینچر به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.

نژاد آفن پینچر

بیشتر بخوانید::

معرفی نژاد سگ اشپیتز : قبل از خرید سگ اشپیتز با ما همراه شوید

معرفی کامل سگ نژاد آکیتا (Akita)

معرفی نژاد سگ ساموید

خلق و خو (شخصیت) سگ نژاد آفن پینچر

خصوصیات رفتاری آفِن پینچِر به تریرها شبیه می باشد اما بر خلاف آنها با سایر سگها و حیوانات خانگی کنار می آید خصوصاً اگر از سنین پایین با آنها بزرگ شود.

شجاع ، لجباز ، بازیگوش و شلوغ است.

یک مدافع نترس. بسیار احساساتی و جذاب. از بودن در کنار اعضای خانواده لذت می برد.

آموزشهای او باید با دقت و حوصله انجام گیرد. کارهای معمولی را خیلی سریع می آموزد. برای کودکان پیشنهاد نمی شود. نسبت به غذا و وسایل بازیش حالت دفاعی دارد.

نکته:: به شرط آنکه دما بالای 20 درجه باشد به کوهنوردی علاقه دارد. غالباً پارس می کند. بیشتر برای خانواده های شلوغ و پر جنب و جوش پیشنهاد می شود.

آفِن پینچِر

وزن و ارتفاع سگ (AffenPinscher)

وزن در نرها: (3- 3.36) کیلوگرم

ارتفاع در نرها: (25-28) سانتیمتر

وزن در ماده ها: (3- 3.36) کیلوگرم

در ماده ها: (25-28) سانتیمتر

مشکلات سلامتی آفن پینچر

بیماری و مشکل خاصی ندارد. مانند سایر سگهای صورت پهن در آب و هوای گرم دچار مشکل تنفسی می شود.

 1. در رفتگی کشکک: همچنین به عنوان "تضعیف خفه" شناخته شده یک مشکل شایع در سگ های کوچک است.
  این بیماری هنگامی ایجاد میشود که کشکک، که دارای سه بخش است – استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی – به درستی شکل نگرفته باشد.
  این باعث لنگش در پا و یا یک راه رفتن غیر طبیعی می شود، نوعی که مانند جست و خیز و یا هاپ بنظر برسد. این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ بدهد ، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا خیلی بعد نمایان نمی شود.
  در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر شود.
  چهار درجه از در رفتگی کشکک، اعم از درجه یک که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل، به درجه دو، که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد.
  در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.
 2. لگ-پرتس بیماری: به طور کلی یک بیماری در نژادهای کوچک است، این وضعیت معمولا در ۶ تا ۹ ماهگی سگ رخ می دهد می تواند با دیسپلازی مفصل ران اشتباه گرفته شود.
  این باعث ورم مفاصل می شود و می توان آن را با عمل جراحی ترمیم کرد .
 3. دیسپلازی مفصل ران: این یک بیماری ارثی است. شما ممکن است هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران را متوجه نشوید.
  غربالگری اشعه ایکس برای دیسپلازی مفصل ران است که توسط بنیاد ارتوپدی برای حیوانات یا دانشگاه پنسیلوانیا برنامه بهبود هیپ (PennHIP) انجام می شود.
  اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، باید مطمن شوید که پدر و مادر برای دیسپلازی مفصل ران تست شده وعاری از مشکلات هستند.
  دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما همچنین می تواند توسط عوامل محیطی، مانند رشد سریع از یک رژیم غذایی با کالری بالا و یا صدمات وارده از پریدن یا سقوط ایجاد شود .
 4. سوفل قلبی: سوفل قلبی توسط یک اختلال در جریان خون ایجاد می شود

شرایط نگهداری نژاد AffenPinscher

آفِن پینچِر برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. اصولاً در داخل خانه پر جنب و جوش است و نیازی به حیاط ندارد. این نژاد نسبت به گرمای هوا حساسیت دارد و گرما به پوشش آن آسیب می رساند.

نژاد آفن پینچر

فعالیت بدنی :

اگرچه یک سگ کوچک و پر انرژی است اما بازی کردن در داخل خانه نیازهای بدنی او را تأمین می نماید. آنها همچنین به پیاده روی و دویدن در فضای آزاد علاقه دارند.

طول عمر :

حدود 10-12سال.

تغذیه نژاد آفن پینچر

توصیه می شود روزانه: ۴ /۱ تا ۲ فنجان از مواد غذایی خشک با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده غذایی به آفن پینچر داده شود .

توجه: میزان غذای سگ بالغ بستگی به اندازه، سن، جثه، سوخت و ساز بدن و میزان فعالیت او دارد.

اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمن نیستید میتوانید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، سگ خود را در شرایط ایده آل نگه دارید .

دست خود را درکمر او، در امتداد ستون فقرات قرار دهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس کنید.

شما باید قادر به احساس دنده های او باشید در این حالت سگ شما شرایط بدنی خوبی دارد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر دارد

نظافت و آراستن سگ آفِن پینچِر

آفن پینچر دارای یک پوشش ضخیم و خشن، با طول ۲.۵۰ سانتیمتر درروی سطح بدن می باشد که روی کفل و دم کوتاه تر است.

آفن پینچر به رنگ سیاه و سفید، خاکستری، نقره ای، سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد و یا قرمز، که از قهوه ای به قهوه ای مایل به زرد و نارنجی متغیر دیده می شود.

برخی آفن پینچرهای قرمز موهای سیاه و سفید، قهوه ای، سفید و یا سفید با قرمز مخلوط، قهوه ای مایل به زرد و برخی از آفن پینچرهای سیاه و سفید چند تار موی سفید یا نقره ای مخلوط دارند.

در اروپا ، آفن پینچر تنها در سیاه و سفید و گاهی با پوشش خاکستری روشن موجود است.

برای حفظ ظاهر سگ خود، هر هفته آفن خود را با یک شانه نرم، سپس او را با یک شانه فلزی برس بزنید.

نیازهای نظافت دیگرعبارتند::

بهداشت دهان و دندان:: آفن پینچر نیاز به مسواک زدن دندان ها چند بار در هفته دارد تا مانع رشد باکتری ها شود . مسواک روزانه پیشنهاد می شود.

مراقبت از ناخن:: مانند بسیاری از نژادهای کوچک، ناخن یک یا دو بار در ماه کوتاه شود. اگر شما می توانید صدای ناخن را بر روی زمین بشنوید، آنها بیش از حد بلند است.

مراقبت از پنجه:: آفن پینچر نیاز به رسیدگی پنجه ها دارد و بطور منظم داخل دهان و گوش او را چک کنید و سعی کنید که انجام نظافت همراه با تشویق باشد .

شما باید زخم، خارش یا علائم عفونت مثل قرمزی، یا التهاب بر روی پوست را بررسی کنید، باید گوش، بینی، دهان و چشم هم چک شود که بدون هیچ قرمزی یا ترشحی باشند و دهان بوی بدی ندهد

نژاد آفن پینچر

آیا به راحتی با کودکان و دیگر حیوانات کنار می آیند

آفن پینچر انجام رفتار پرخاشگرانه مانند ضربه، فشار ناخواسته و یا بغل کردن را دوست ندارد به این دلایل، آنها انتخابهای خوبی برای نگهداری در خانه با فرزندان کوچک نیستند.

برای نگهداری افن پینچر بچه ها باید چگونگی رفتار با سگ را آموزش ببینند نظارت بر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال باید صورت بگیرد تا مانع هر گونه گاز گرفتن یا کشیدن گوش یا دم شوید .

آفن پینچر معمولا با سگ و گربه در خانواده سازگار است مخصوصا اگر از تولگی با آنها بزرگ شده باشد، اما مانند بسیاری از نژادهای دیگر از اسباب بازی خود در برابر بقیه اعضا محافظت میکند

تاریخچه آفِن پینچِر

هیچ منبع موثقی در مورد منشأ این نژاد وجود ندارد. این نژاد احتمالاً نشعت گرفته از سگهای تیپ تریر و Brussels Griffon می باشد. ابتدا از آن در مزارع بعنوان شکارچی موش استفاده می شد. این نژاد در دهه 18 و 19 میلادی در بین مردم بعنوان یک حیوان خانگی شناخته و محبوب شد.

نقاشی های هنرمندان هلندی که در قرن ۱۵ به تصویر کشده شده است سگ کوچک، خشن گالوانیزه، سگ ریشو را نشان می دهد و این ممکن است قطعا برخی از اجداد آفن پینچر باشد.

منشاء آن در آلمان و به شدت در سراسر اروپا مرکزی گسترش پیدا کرد. که در اصطبل ها، مغازه ها، مزارع و خانه نگهداری میشدند.

آفن پینچر در سال ۱۹۳۶ به تصویب رسید و به طور رسمی به کتاب AKC گل میخ وارد شد. اولین آفن پینچر با AKC ثبت Nollie V. شد و به Anwander نامگذاری شد.

در جنگ جهانی دوم پرورش آفن پینچر در ایالات متحده متوقف شد. در سال ۱۹۵۰ علاقه به این نژاد دوباره زنده شد. او هنوز هم امروزه کمیاب است

آفِن پینچِر

آفِن پینچِراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (7 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !