دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
چگونه آی کیو خود را بالا ببریم؟
37
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بالا بردن آی کیو امکان پذیر است؟ من اخیر فهمیده ام که یک انجمن مخفی برای افراد با IQ بالا به نام گروه آکا انجمن باهوش ها منسا وجود دارد. این در واقع یک راز نیست اما من معتقدم هرچیزی که کسی در این 39 سال زندگیم در سیاره زمین در موردش با من حرفی نزده...

آی کیو را بالا بردن! آیا چنین کاری واقعا امکان پذیره؟ (این داستان را بخوانید) برای ورود به منسا (انجمن جهانی نوابغ)، باید جز دو درصد افراد با IQ بالای جهان خودمان و جهان بیگانه ها باشید.( من فکر میکنم آنها در مورد بیگانه ها می دانند و با ما در میان نمی گذارند). پس از آن، هوش شما رسمی است و نباید دیگر شگفت زده باشید. وقتی در مورد آن اطلاع یافتم، اولین چیزی که به ذهنم آمد این بود که احمقانه ترین چیزی است که حتی می توانم تصور کنم. دومین چیز این بود که من میخواهم در آن باشم.

بنابراین هدفم را رسیدن به منسا در 90 روز گذاشتم و این آرزو بسیار متحیرکننده را در فیس بوک گذاشتم. پس من می توانستم به لیست انگیزه هایم برای دستیابی به هدف "تحمل تحقیر عمومی" را اضافه کنم. سپس کار برای افزایش هوشم را شروع کردم. من حتی در مورد امکانپذیری این هدف اطمینان نداشتم چون برخی از دانشمندان معتقدند IQ ژنتیکی است. اما من هرگز به علم گوش نکرده ام.

برنامه منسا را برای آیفونم دانلود کردم. یک آزمون امتحانی دادم و متسفانه رد شدم. آنها ظاهرا سوالات انحرافی هستند. جمله "شما متوسط هستید" شروع به چشمک زدن بر مانیتور کرد و اولین تلاش من مانند صدای به زمین خوردن یک تلفن 700 دلاری بود.

پس از آن برخی چیزها را انجام دادم( که آنها را به شما خواهم گفت) و شروع به رکورد زدن در حد نابغه ها کردم. در ماه آینده آزمون رسمی را می دهم و به زودی می توانم با کشیدن کارت منشا بسادگی مشاجره های آینده را با همسرم به پایان برسانم. من دیگر صبرم به پایان رسیده است.

این باور ضمنی ناگفته اما درست در دنیای پیشرفت شخصی وجود دارد که هوش وجود خارجی ندارد. از شنیدن داستان هنری فورد که آنقدر کند ذهن بود که مجبور شد مردم را به دفترش فرابخواند تا به سوالات او پاسخ بدهند، لذت می بریم. IQ بالا داشتن تقریبا چیزی است که به سخره اش میگیریم. من قبل از اینکه به یک نابغه تبدیل شوم اینگونه فکر میکردم.(ایموجی پوزخند مغرونانه را وارد کنید).

اما IQ بخش مهمی از حد توانای شما برای شناخت الگوها است. و همانطور که ری کورزویل در جمله ای مشهور می گوید:"تشخیص الگو اساس اندیشه های انسانی است." هوش همان کتابی شدن و زیرکی های بی اهمیت نیست.(هرچند آنها نیز مهم هستند). بلکه توانایی شما برای مدیریت زندگی با ذهنتان است. این نزدیک ترین چیز به قدرت ماورایی است که می خواهید در دنیا داشته باشید.

مطالعات نشان می دهند که بین سطح بالای هوش و موفقیت در زندگی رابطه مستقیم وجود دارد. این در واقع یکی از بزرگترین پیشبینی کننده های موفقیت است که من آن را اثر باهوشی می نامم. تحقیق تارمن را بخوانید. آنها نوابغ، بچه های با IQ بالا ، برای تمام عمر ردیابی می کنند. آنها در نهایت نسبت به افراد با IQ کمتر ثروتمند تر ، سلامت تر ، بلندتر، قوی تر،و حتی توانمند تر در بازی بسکتبال، شدند. در مورد من به جز بسکتبال باقی موارد صحیح است.

اکنون مساله جالب در مورد مطالعه تیرمن این است که تمام بچه های با IQ بالا موفق نبودند. بعضی از آنها معمولی ماندند و نرخ بالایی از طلاق و ابتلا به الکل را داشتند. چه چیزی باعث تفاوت شده است؟ تفاوت این بود که افراد موفق آرزو، اراده، گرایش به هدف، اعتماد به نفس و استقامت را در خود پرورش دادند. همه مواردی که شما احتمالا در حال حاضر انجام می دهید.

بنابراین می توان گفت که هوش به تنهایی شما را به موفقیت نخواهد رساند. اما هیچ یک استراتژی کمک به خود معمول نداشتند مگر اینکه با سطح هوشمندی منطقی بالا (بالاتر و بهتر) باشد. پس چرا "اقزایش IQ خود را" به لیست اهدافم اضافه نکنم.

اگر بخواهم حدس بزنم، میران باهوشی حدود 50 درصد موفقیت است و دیگر چیزهای بهبود خود مانند تفکر مثبت، ایجاد هدف، مدیریت زمان، پیشرفت شخصیت و ... 50 درصد دیگر را شامل می شود. استدلال من برای این موضوع بسیار ساده است. باهوشی یعنی توانایی فکر کردن در سطح بالاتر، به میلیاردر محبوبتان فکر کنید، مطمئنم که آنها در سطح بسیار بالایی فکر می کنند.

شما چه می دانید...؟! من متوجه شدم که شما با خواندن این متن فکر کنید که اکنون واقعا هوشمند هستید. ممکن است حق با شما باشد ولی تست منسا را سریع انجام دهید تا مطمئن شوید.

چگونه ای کیو را تقویت کنیم؟

چگونه آی کیو خود را افزایش دهیم؟

بالا بردن IQ

1- یک مرد یا زن رنسانس شوید

در پی زندگی باشید و نه فقط ثروت، سلامتی و شادی. تاریخ ، علم ، روانشناسی ، هنر ، زبان ، ریاضی ، موسیقی و ... مطالعه کنید. بیاموزید که جهان چگونه کار می کند. عمق را به ذهن و شخصیتتان اضافه کنید. حداقل یک کتاب در هفته بخوانید. شروع به توجه به الگوها کنید. هوش همه را به سمت شناخت الگو هدایت می کند.

یکی از مربیان من هفته گذشته مطلب جالبی گفت: "من چیزی را متوجه شده ام، همه دوستان خیلی ثروتمند من در ریاضی خوب هستند." و من پی بردم که آن در مورد من نیز صدق می کند. ریاضی شما خوب است؟ وقتی شما تانک کوسه را تماشا می کنید، می توانید بهای کارتان را ذهنی محاسبه کنید؟ اگر نه، چرا خوب نیستید؟ این توانایی را در خود ایجاد کنید. شما به توانایی های بزرگی برای موفقیت در زندگی نیاز دارید. تکنیک های ذهنیت و مو فقیتتنها بخش کوچکی از نیاز شماست.

2- بازی ذهنی Dual N-Back را انجام دهید

 آی کیو خود را بالا ببریم
هوش انسان

روزانه 20 دقیقه این بازی را انجام دهید زیرا باعث بهبود حافظه کاریتان می شود. و مطالعه ای نشان می دهد که موجب افزایش شدید IQ می شود. مطالعات دیگر نشان می دهد که این گونه نیست. من این بازی را مدتی انجام دادم و انجام آن برای مغز من شگفت انگیز است.

3- انجام منظم تمرین

با ورژن جدید Dual N-Back پیشرفتم را پی گیری می کنم. یک روز من بازی را درست انجام میدادم وقتی به خانه برگشتم امتیازاتم از سقف فریگین گذشت. چیزی در مورد رها شدن اندورفین وجود دارد که برای مغزتان فرامحرک است. دریافت بسیاری از این اندورفین ها ممکن است.

4- یادگیری یک ابزار موسیقی

بالا بردن آی کیو
بالا بردن آی کیو

یادگیری اجرای موسیقی معادل اینست که یک تمرین کامل بدنی را به مغزتان بسپارید. این در مطالعات انجام شده توسط اسکن های FMRI اثبات شده است. به عبارت ساده، کاربا یک ابزار موسیقیایی، تمام ذهنتان را به فکر کردن وادار می کند و تاثیر ماندگاری بر مهارت های استدلال ریاضی و فضایی دارد. به هر دلیلی ثرمتمندان معمولا فرزندان خود را فارغ از علاقه اشان به یادگیری یک آلت موسیقی ترغیب می کنند. 30 دقیق در هفته برای تدریس و رهایی ستاره راک درونیتان وقت بگذارید.

5- خرید کتاب "IQ خود را بالا ببرید" کارولین اسکیت و انجام تمام بازی های آن

این کتاب توسط موسسه منسا نوشته شده است بنابرایم شما می توانید اطمینان داشته باشد که آنها می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند.

خط پایان: هوش شما در ژنتیک شما ساخته نشده است و می توانید آن را افزایش دهید. وقتی این کار را کردید، همه چیزهای دیگری که برای موفقیت در آنها تلاش می کنید به طرز شگفت آوری ساده می شوند. من انجام دادم، شما هم می توانید انجامش دهید.


آی کیو (IQ) شما چند است؟ 10 تست که نشان می دهد دقیقا آی کیو شما چند است!امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید و شما هم بتوانید آی کیو خود را افزایش دهید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (37 رای)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

زهرا | ۴ سال پیش
آی کیو من بین ۱۲۰تا۱۳۹هست
4
1
arvin | ۴ سال پیش
سلام این کتاب که گفتین رو از کجا تهیه کنم؟؟
0
2

hits