دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
حس سامعه و ارتباط با مهارت های گفتاری
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حس سامعه یا همان حس شنوایی در اصل از اصلی ترین حواس بشر است که کودک با تکیه بر آن میتواند به مهارت های گفتاری نیز دست یابد.

حس سامعه یا همان حس شنوایی در اصل از اصلی ترین حواس بشر است که کودک با تکیه بر آن میتواند به مهارت های گفتاری نیز دست یابد. برخی از افراد دچار بیماری کم شنوایی می شوند که این بیماری علل های مختلفی دارد. برخی به صورت مادرزادی از بدو تولد دچار کم شنوایی می شوند و اما برخی دیگر هم با گذشت زمان و کهولت سن دچار کم شنوایی می شوند.

باید گفته شود که قرار گرفتن مداوم در معرض صدای بلند، کشیدن سیگار و داشتن سابقه خانوادگی در زمینه کم شنوایی سبب می شود که با گذشت زمان افراد دچار کم شنوایی شوند.

صدا شکن گوش چیست؟

همانگونه که گفته شد افراد با قرار گرفتن مداوم در معرض صدای بلند با مروو زمان دچار کم شنوایی می شوند، با قرار گرفتن در فضاهای پر سر و صدا به مدت چند ساعت، گوشتان دچار زنگ زدگی شده و تا چندین ساعت فشار زیادی بر روی گوشتان وارد می شود. شما با قرار گرفتن در معرض صدای بلند به یکباره کم شنوا نمی شوید بلکه با گذشت زمان و دریافت اصوات بلند به صورت مستمر باعث کم شنوایی می شود و اما کارگران معادن و افرادی که به صورت مداوم در معرض صدای بلند قرار دارند باید صداشکن گوش استفاده کنند. این وسیله ی کوچک که در درون گوش قرار می گرد اصوات مخرب را کاهش داده و سپس به گوش می رساند. نکته قابل توجه این است که صدا شکن گوش یا همان محافظ گوش صداهای معمولی مانند حرف زدن و حتی نجوا را به گوش می رساند.

حس سامعه و ارتباط با مهارت های گفتاری

درمان کم شنوایی با کمک سمعک

اکنون می پردازیم به سمعک، این وسیله الکترونیکی کوچک که در درون گوش و یا پشت گوش قرار می گیرد مناسب برای افرادی است که دچار کم شنوایی هستند. سمعک از سه چهار قسمت اصلی مانند ریسور، تقویت کننده، بلندگو و باتری تشکیل شده است. ریسور یا همان دریافت کننده، اصوات اطراف را دریافت کرده و از طریق تقویت کننده اصوات را به میزان در صد کم شنوایی فرد تقویت کرده و سپس از طریق بلندگو به گوش فرد می رساند. سمعک در اصل دارای انواع مختلفی است که شما با مراجعه به سایت سمعک شنوایی می توانید با انواع آن آشنا شده و همچنین اطلاعاتی کامل و به روز در زمینه سمعک بدس آورید.

قیمت سمعک و عوامل تاثیرگذار آن

قیمت سمعک با توجه با نوع آن و همچنین کمپانی تولید کننده ان کاملا متفاوت است. سمعک از نظر محل قرار گیری و همچنین تکنولوژی دارای قیمت های مختلفی است برای مثال سمعک نامرئی یا همان مینیاتوری که کاملا در درون گوش قرار می گیرد و از دیدرس خارج است از نظر قیمت از دیگر سمعک ها گرانتر است. پس میتوان گفت که قیمت سمعک با نوع آن و محل قرار گیری آن ارتباط مستقیم دارد که البته با توجه به نوسانات ارزی در بازار امروز قیمت سمعک به صورت روزانه متفاوت است.

منبع : ویرلناین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید