مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۵ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
راهنمای کامل خرید صندلی کانتر ( صفر تا صد هر چه نیاز دارید! )
3
زمان مطالعه: 10 دقیقه
تهیه و خرید یک صندلی کانتر فوت و فن های مخصوص خودش را دارد و شما باید به نکاتی مهم توجه کنید که شاید در دید اول به هیچ عنوان آن ها را در نظر نگیرید، در این مطلب به صورت کامل میخواهیم به بیان همه نکاتی بپردازیم که باید در هنگام انتخاب یک صندلی کانتر...

از جمله وسایلی که امروزه بسیار بیشتر از قبل در داخل منازل استفاده میشود میتوان به صندلی های کانتر اشاره کرد، طبیعتا امروزه با توجه به کوچک شدن متراژ بسیاری از خانه ها و یا اضافه شدن اجزای جدیدی مثل اُپن ها و جزیره های آشپزخانه، صندلی های کانتر طرفداران بیشتری پیدا کرده است، از طرف دیگر همان طور که اشاره کردیم با توجه به کوچک شدن فضای خانه ها، امروزه میز و صندلی های ناهارخوری حذف شده اند و افراد سعی میکنند از فضای آشپزخانه و با قرار دادن صندلی های کانتر در داخل آشپزخانه از فضای منزلشان بهترین استفاده را ببرند.

اما تهیه و خرید یک صندلی کانتر فوت و فن های مخصوص خودش را دارد و شما باید به نکاتی مهم توجه کنید که شاید در دید اول به هیچ عنوان آن ها را در نظر نگیرید، در این مطلب به صورت کامل میخواهیم به بیان همه نکاتی بپردازیم که باید در هنگام انتخاب یک صندلی کانتر حتما به آن ها دقت کنید.

آیا اصلا نیازی به صندلی کانتر داریم و خرید آن ضروری است؟

طبیعتا یک صندلی کانتر تحت هر شرایطی برای شما مفید واقع میشود اما پر واضح است که آن ها جزو کالا های ضروری منازل نیستند! به طور مثال برای خانه هایی که فضای کوچکی در اختیار دارند باید تصمیم گیری شود که یا میز و صندلی ناهار خوری را انتخاب کنند یا صندلی های کانتر را، زیرا استفاده از هر دوتای آن ها فقط باعث شلوغی بیشتر خانه ها میشود.

برای خانه هایی که فضای کافی نیز در اختیار دارند باید به این موضوع توجه کرد که افراد خانه چقدر از زمان خود را دور اُپن یا همان جزیره آشپزخانه میگذرانند، به طور مثال بسیاری از افراد شاغل، صبح ها و قبل از اینکه به سر کار بروند ممکن است تمایل داشته باشند صبحانه خود را بر روی اُپن آشپزخانه صرف کنند و در این شرایط است که وجود یک صندلی کانتر میتواند به شدت برای شما مفید باشد، به عبارت دیگر حتی اگر فضای کافی در اختیار دارید حتما توجه کنید که آیا واقعا خرید یک ست صندلی کانتر به دردتان میخورد یا اینکه این صندلی ها قرار است تا فقط نقش دکور را در منزل شما ایفا کنند!

داشتن تعادل کلی صندلی از مهم ترین موارد است!

تعادل داشتن صندلی کانتر

یک صندلی کانتر یا صندلی اُپن استاندارد باید تحت هر شرایطی کاملا تعادل داشته باشد، منظور از تعادل داشتن یعنی در هنگام نشستن بر روی صندلی کانتر مورد نظر وزن خود را به هر جهتی متمایل کردیم ( مثل تکیه دادن به پشتی صندلی کانتر و... ) صندلی مورد نظر نباید تحت هیچ شرایطی تعادل خود را از دست بدهد و همواره باید به صورت مستحکم در سر جای خود قرار بگیرد.

در بسیاری از مدل های بی کیفیت مشاهده میشود که صندلی کانتر مورد نظر لق میزند یا تحت شرایطی خاص ممکن است حتی واژگون شود! همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم راه تشخیص آن نیز بسیار ساده است، فقط کافی است بر روی صندلی مورد نظر نشسته و به جهات مختلف ( عقب، جلو، چپ و راست ) وزن خود را حرکت دهید و اگر صندلی به صورت کامل و بدون عدم تعادل در سر جای خود قرار گرفت میتواند خیالتان بابت تعادل داشتن صندلی کاملا راحت باشد.

توجه به ارتفاع کلی صندلی کانتر

ارتفاع صندلی کانتر

به طور کلی صندلی های کانتر باید یا در کنار میز قرار بگیرند و یا در کنار اُپن یا جزیره آشپزخانه، قطعا یکی از مهم ترین مواردی که صندلی های کانتر را از صندلی های معمولی جدا میکند بحث ارتفاع آن ها است، اگر بدون توجه به ارتفاع صندلی مورد نظر و تناسب داشتن آن با میز یا اُپن آشپزخانه آن را خریداری کنید قطعا به دردسر خواهید افتاد زیرا در صورت عدم هماهنگی ارتفاع صندلی کانتر با میز یا اُپن مورد نظر، قطعا استفاده از آن غیر ممکن خواهد بود زیرا اندازه های این دو مورد با یکدیگر هماهنگی نخواهد داشت و فرد استفاده کنند به نسبت سطح مورد نظر یا خیلی بالاتر قرار میگیرد یا خیلی پایین تر که این مورد اصلا استاندارد نیست.

تنها کافیست ارتفاع سطحی که صندلی های کانتر قرار است در پشت آن ها قرار بگیرند را اندازه بگیرید و هنگام خرید صندلی کانتر به ارتفاع حداقلی و حداکثری آن توجه کنید ( با توجه به اینکه بسیاری از مدل های صندلی های کانتر دارای قابلیت تنظیم ارتفاع میباشند ) در حالت حداکثر و حداقل ارتفاع، صندلی مورد نظر باید به صورتی باشد که افراد با قد های مختلف هنگامی که بر روی آن مینشینند بتوانند دستان خود را به راحتی بر روی سطح مقابل ( مثل جزیره آشپزخانه ) قرار دهند، در این حالت است که میتوانید یک صندلی استاندارد متناسب با شرایط خودتان تهیه کنید.

البته لازم به ذکر است که ارتفاع بسیاری از اُپن های آشپزخانه ها به حدود 90 سانتی متر میرسد و برای همین صندلی کانتر هایی با حداقل ارتفاع 65 الی 70 سانتی متر کاملا با این ارتفاع هماهنگی دارند، در نظر داشته باشید که اگر ارتفاع سطح مورد نظر بیش از 90 سانتی متر است، حتما به سراغ صندلی های کانتر با ارتفاع حداقلی بیشتر از 70 سانتی متر بروید!

داشتن فوم کافی از ضروری ترین نکات است!

فوم صندلی کانتر

صندلی های کانتر معمولا به دو صورت ارائه میشوند، یا در قسمت پشتی و نشیمنگاه آن ها، فوم بکار رفته یا نشیمنگاه و پشتی آن ها بدون فوم میباشد، اگر قصد دارید روزانه بیشتر از 2 ساعت از صندلی کانتر مورد نظر استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم حتما به سراغ صندلی هایی بروید که دارای فوم هستند زیرا صندلی هایی که پشتی و نشیمنگاه آن ها چوبی یا پلاستیکی و یا فلزی باشد ممکن است برای استفاده طولانی مدت خیلی ایده آل و راحت نباشند.

حتما دقت نمایید که میزان فوم صندلی کانتر مورد نظر را نیز حتما بسنجید، دقت کنید کم بودن میزان فوم تقریبا هیچ فرقی با یک صندلی بدون فوم ندارد، میزان فوم بکار رفته شده باید کاملا کافی باشد تا هنگام نشستن بر روی صندلی کانتر مورد نظر احساس کاملا مطلوبی داشته باشیم.

توجه به راحت بودن پا ها

رکاب پا در صندلی کانتر

صندلی های کانتر ارتفاع بیشتری به نسبت صندلی های معمولی دارند و پا های اکثر افراد هنگام نشستن بر روی این صندلی ها به صورت کامل بر روی زمین قرار نمیگیرد که شاید این مورد خیلی جالب نباشد و فرد به صورت کامل احساس راحتی نکند، به همین دلیل پیشنهاد میکنیم جهت راحتی بیشتر حتما یک صندلی کانتر با جای مخصوص پا را خریداری کنید تا هنگام نشستن بر روی صندلی مورد نظر بتوان به راحتی پا را بر روی رکاب مخصوص قرار داد.

بررسی جنس روکش صندلی کانتر مورد نظر

روکش صندلی های کانتر

با توجه به اینکه در طول شبانه روز قرار است حداقل یک ساعت از صندلی مورد نظر استفاده کنید، جنس پارچه یا چرم استفاده شده بر روی روکش صندلی بسیار مهم است، دقت نمایید که حتما پارچه یا چرم استفاده شده بر روی صندلی جدا از اینکه چه حالتی دارد، باید حتما "تنفسی" باشد، یعنی هوا را از میان ساختار خود عبور دهد تا هنگامی که قصد داریم برای یک مدت زمان طولانی ( بیشتر از یک ساعت ) بر روی صندلی کانتر مورد نظر بنشینیم، پشتی یا نشیمنگاه صندلی خیلی گرم نشود یا عرق نکند و...

البته لازم به ذکر است که تشخیص تنفسی بودن روکش چرمی یا پارچه ای صندلی در نگاه اول و در هنگام خرید ممکن است دشوار باشد، به همین خاطر حتما پیشنهاد میکنیم صندلی کانتر مورد نظرتان را از فروشگاه ها و برند های تولید کننده معتبر خریداری کنید.

هماهنگ بودن با سبک کلی اُپن و جزیره آشپزخانه

هماهنگ بودن با سبک کلی اُپن و جزیره آشپزخانه

در صورتی که یک صندلی کانتر متناسب با سبک کلی فضای آشپزخانه خریداری شود به شدت میتواند در زیباتر شدن این محیط تاثیر بگذارد و فقط کافی است به کلاسیک بودن و یا مدرن بودن سبک صندلی مورد نظر توجه کنید، دقت نمایید که اگر اُپن و جزیره شما حالت چوبی و یا قدیمی دارد طبیعتا تهیه صندلی کانتر های فلزی میتواند هماهنگی این سبک را بهم بزند و بهترین انتخاب در این حالت برای شما صندلی کانتر های چوبی است که میتوانند سبک مدرن نیز داشته باشند.

همچنین در صورتی که اُپن یا جزیره آشپزخانه مورد نظر سنگی یا سرامیکی است، استفاده از صندلی کانتر های فلزی با ظاهری مدرن میتواند گزینه خیلی خوبی باشد، البته لازم به ذکر است که قطعا استثنا نیز وجود خواهد داشت و در حالت کلی فقط باید دقت نمایید که صندلی که قصد خریداری آن را دارید باید چه از لحاظ جنس و چه از لحاظ سبک با اُپن یا جزیره آشپزخانه مورد نظر هماهنگی داشته باشد.

توجه به اندازه بخش نشیمنگاه صندلی

اندازه بخش نشیمنگاه صندلی کانتر

از جمله دیگر مواردی که در راحتی صندلی بسیار تاثیرگذار است بحث اندازه نشیمنگاه صندلی کانتر مورد نظر است، بسیاری از مدل ها همه ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را دارا میباشند اما دارای ابعاد محدودی برای نشیمنگاه هستند که همین باعث میشود تبدیل به یک صندلی کانتر غیر استاندارد شوند، حتما دقت کنید که ابعاد نشیمنگاه صندلی کانتر مورد نظر حداقل بیش تر از 40 سانتی متر باشد تا فضای کاملا کافی را در اختیار شما قرار دهد.

توجه به قیمت صندلی کانتر مورد نظر

قیمت صندلی کانتر

قیمت های صندلی های کانتر از زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت اند، اما طبیعتا مدل های چوبی فوم دار و فلزی مدرن جزو مدل های گران قیمت حساب میشوند که اگر بودجه کافی در اختیار دارید پیشنهاد میکنیم حتما آن ها را بررسی کنید، البته لازم به ذکر است که مدل های بدون فوم، یا مدل های پلاستیکی نیز اغلب قیمت های بسیار مناسبی دارند و برای بودجه های کم، گزینه های بسیار خوبی هستند.

خرید از بهترین برند ها و توجه به گارانتی

خرید صندلی کانتر از بهترین برند ها

حتما پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارید تا یک صندلی کانتر را برای منزل، شرکت، دفتر کار و... خودتان خریداری کنید، انتخاب خود را از میان برند های برتر و اسم و رسم دار انجام دهید زیرا بسیاری از تولید کنندگان صندلی های کانتر، کالا هایی غیر استاندارد تولید میکنند که شاید فقط در دید اول زیبا به نظر برسند اما ممکن است بعد از مدتی استفاده دچار مشکلات جدی و خرابی شوند یا اینکه به دلیل عدم استاندارد بودن اصلا راحت نباشند!

از آن جایی که برند های برتر تولید کننده همواره به کیفیت و رضایت مشتریان اهمیت میدهند، محصولاتی تولید میکنند که کیفیت خوبی داشته باشند و به خاطر همین بسیاری از مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم مثل داشتن تعادل، ابعاد مناسب، روکش تنفسی، داشتن رکاب و... را به صورت پیش فرض در ساخت محصولات خود رعایت کرده اند.

همچنین اصلا نباید از مورد مهمی مثل خدمات پس از فروش و گارانتی نیز غافل شویم! با خرید از برند های برتر تولید کننده، قطعا خیالتان راحت خواهد بود که در آینده در صورت ایجاد کوچکترین مشکلی برای صندلی کانتر مورد نظر میتوانید با پشتیبانی و خدمات پس از فروش برند مربوطه تماس بگیرید و از گارانتی صندلی مورد نظر استفاده کنید.

شما میتوانید تنها با در نظر گرفتن همه این 9 موردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم یک صندلی کانتر کاملا ایده آل و با کیفیت را خریداری و تا سالیان سال از آن استفاده کنید بدون اینکه برای آن مشکلی پیش بیاید، لازم به ذکر است که جدا از فروشگاه ها و مغازه های موجود در سطح بازار میتوانید به فروشگاه های اینترنتی نیز سر بزنید، بسیاری از فروشگاه های آنلاین انواع مختلفی از صندلی های کانتر را در وب سایت خود ارائه میدهند که با مراجعه به این فروشگاه های اینترنتی میتوانید در زمان خودتان صرفه جویی کنید و تنها با چندین کلیک به طیف بسیار زیادی از انواع صندلی های کانتر دسترسی داشته باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است