دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
دلایل مرسوم و کلیدی در تعمیر یخچال و تعمیر لباسشویی سامسونگ
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
این لیست 8 دلیل متداول را ارائه می دهد که چرا یخچال سامسونگ شما خنک نمی شود و در غیر اینصورت میبایست از شرکت های ارائه دهنده تعمیر یخچال برای سرویس خدمات کمک بگیرید.

هشت دلیل خنک نشدن یخچال سامسونگ

دلایل مختلفی برای خنک نشدن یخچال سامسونگ شما وجود دارد. برخی از مشکلات را می توانید خودتان برطرف کنید، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به تکنسین برای تشخیص و تعمیر داشته باشند.

این لیست 8 دلیل متداول را ارائه می دهد که چرا یخچال سامسونگ شما خنک نمی شود و در غیر اینصورت میبایست از شرکت های ارائه دهنده تعمیر یخچال برای سرویس خدمات کمک بگیرید.

دستگاه به درستی به برق وصل نشده است

اگر دستگاه به درستی دوشاخه نیست، دوشاخه را از پریز جدا کرده و دوباره وارد کنید.

اگر دوشاخه به درستی وارد شده است، دوشاخه را بردارید و سعی کنید مورد دیگری را به همان پریز وصل کنید. اگر موردی که به تازگی به برق وصل شده کار نمی کند، کلید مدار را برای آن پریز تنظیم مجدد کنید.

درب به درستی بسته شده است

بررسی کنید تا مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده است. عدم انجام این کار باعث نشت هوای سرد می شود.

مهر و موم درب تمیز است

بررسی کنید که مهر و موم درب پاره نشده، هوازده یا کثیف نباشد. درزگیرهای کثیف می توانند باعث ایجاد شکاف هایی شوند که به اندازه کافی بزرگ باشند تا هوای گرم وارد شود که بر خنک شدن تأثیر می گذارد. اگر متوجه شدید درزگیرهای کثیف یا یخ زدگی در اطراف واشر ایجاد شده است، بلافاصله آنها را تمیز کنید و تا 24 ساعت اجازه دهید یخچال شما دمای مناسب را به دست آورد.

در صورت آسیب دیدن مهر و موم ها، سرویس مورد نیاز است.یخچال واشر روی درب را بررسی کنید.

از نور مستقیم خورشید یا منبع گرما خودداری کنید

اگر یخچال شما در معرض نور مستقیم خورشید است یا در نزدیکی منبع گرما قرار دارد، در صورت امکان یخچال را مجدداً قرار دهید.یخچال از منبع حرارت اجتناب کنید.

دما را پایین بیاورید

تنظیمات دما را در یخچال خود کاهش دهید. دمای ایده آل برای یخچال تقریباً 3 درجه سانتیگراد (37 درجه فارنهایت) و -18 درجه سانتیگراد (0 درجه فارنهایت) برای فریزر است. دمای یخچال بسیار مهم است و در صورتی که احساس میکنید دمای یخچال بالا است یه سرویس دهنده های تعمیر یخچال مراجعه نمایید

فضای کافی از دیوار

یخچال را طوری حرکت دهید که پشت دستگاه از دیوار دورتر باشد. حداقل فاصله لازم بین پشت یخچال و دیوار یک اینچ است.

بسته بندی غذا خیلی سفت است

یخچال شما به جریان هوا نیاز دارد! اگر مقدار زیادی غذا در یخچال یا فریزر پر شده باشد، ممکن است دریچه هوا را مسدود کرده باشید که باعث می شود یخچال شما آنطور که باید خنک نشود. بررسی کنید که دریچه های هوای شما توسط غذا مسدود نشده باشد.

بررسی کنید که آیا در حالت نمایشی است یا خیر؟

اگر یخچال به برق وصل است و روشن است اما هنوز به اندازه کافی سرد نیست، ممکن است به طور تصادفی آن را قرار داده باشید یا آن را در حالت نمایشی رها کرده باشید.

اگر در حالت نمایشی باشد، صفحه نمایش OF-OF را نشان می دهد، که کمپرسور را به منظور صرفه جویی در مصرف برق زمانی که یخچال در طبقه نمایشگاه است غیرفعال می کند.

تعمیر یخچال

خاموش کردن حالت نمایشی آسان است و بسته به نوع نمایشگر مدل یخچال متفاوت است. به طور کلی، هر مدل ممکن است به ترکیب متفاوتی از دکمه های نمایش نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از مدل ها برای لغو این حالت نیاز به فشار دادن دکمه های ENERGY SAVER و POWER FREEZE / FREEZER به مدت 3 ثانیه دارند. صدای زنگ را خواهید شنید.

مشکل های مرسوم در ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ

در زیر رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل های عیب یابی آورده شده است. با این حال، بسیاری از مشکلات در ماشین لباسشویی های سامسونگ در درب جلو مشاهده شده است که پیشنهاد میکنیم برای کارشناسی دقیق از سرویس دهنده تعمیر لباسشویی برای بازدید و رفع ایراد کمک بگیرید.

می توانید برخی از مشکلات را با تنظیمات جزئی حل کنید، اما اگر از مشکل مطمئن نیستید، باید حتما از یک شخصی که مسلط به امور تعمیر لباسشویی میباشد کمک بگیرید.

واشر سامسونگ مدار الکتریکی را قطع می کند

واشرهای بار جلوی سامسونگ به دلیل خطر قطع شدن مدار الکتریکی خانگی فراخوان شده اند.

دلیل اصلی نشتی آب داخلی در دستگاه بود. اگر آب روی اتصالات الکتریکی ماشین لباسشویی بریزد، ممکن است باعث سوختن برد مدار شود و خطر آتش سوزی در خانه شما ایجاد کند.

سامسونگ شکایات مختلفی در این زمینه دریافت کرد، اما خوشبختانه هیچ تلفات یا فوتی گزارش نشده است.

تعمیر لباسشویی

در این شرایط چه باید کرد؟

در این صورت، باید فوراً ماشین لباسشویی خود را از پریز برق جدا کنید تا زمانی که یک قطع کننده مدار خطای زمین (GFCI) از سامسونگ دریافت کنید.

قطع کننده مدار خطای زمین جدید از خطرات احتمالی آتش سوزی برای مصرف کنندگان جلوگیری می کند.

به گفته سامسونگ تنها دو مدل واشر WF306BHW و WF316 دارای مشکل مدار الکتریکی هستند. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان همین مشکلات را در سایر واشرهای بار جلوی سامسونگ نیز گزارش کرده اند.

واشر در حال چرخش نیست

عملکرد چرخش ماشین لباسشویی شما ممکن است به دلایل مختلفی آنطور که باید خوب نباشد. دستگاه دارای سنسورهایی است که مشکل را تشخیص داده و به طور خودکار چرخه چرخش را کند یا متوقف می کند.

فرسودگی سیستم تعلیق، خرابی پمپ تخلیه، قفل معیوب درب، شل شدن مهره درام، و شاید شکستگی براکت پلاستیکی در پشت دستگاه همگی می توانند بر چرخه چرخش تأثیر بگذارند.

راه حل:

قبل از تماس با تکنسین، باید خودتان مشکل را تشخیص دهید. برای بررسی این موضوع، باید یک چرخه چرخش بدون بار و بدون مواد شوینده اجرا کنید.

پس از شروع چرخه، مراقب درام باشید زیرا در ابتدا دستگاه آب را پر می کند و با دقت از درب نگاه کنید تا ببینید آیا درام در حال چرخش است یا خیر. طبیعی است که دستگاه در طول چرخش چندین بار متوقف و روشن شود.

سپس، سعی کنید بارهای کوچک و بزرگ را برای تشخیص چرخه چرخش قرار دهید. برخی از واشرهای سامسونگ در بارهای زیاد به خوبی کار می کنند و برای جبران بارهای کوچک به آب بیشتری در طول چرخه چرخش نیاز دارند.

اگر درام همچنان در طول چرخه های شستشو نمی چرخد، این یک مشکل اساسی است که نیاز به خدمات تکنسین دارد.

نشت آب از ماشین لباسشویی

نشت آب یکی دیگر از مشکلات شایع گزارش شده توسط صاحبان خانه است. در طول چرخه شستشو، اغلب نشتی دارد و این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

چگونه نشت آب را بررسی و رفع کنیم؟

در این حالت مجدداً بررسی کنید که درب به درستی بسته شده باشد و از محکم بودن اتصالات شلنگ اطمینان حاصل کنید. همچنین اتصال شلنگ تخلیه به سیستم تخلیه را بررسی کنید زیرا اغلب باعث نشتی در واشر می شود.

استفاده بیش از حد یا نادرست از مواد شوینده که باعث کف زیاد می شود نیز ممکن است منجر به نشتی شود. بنابراین، مقدار مواد شوینده را کاهش دهید یا برای تشخیص مشکل واقعی، یک مارک شوینده دیگر را امتحان کنید.

اگر دستگاه شما در طول چرخه شستشو بیش از حد آب مصرف کند، می تواند باعث نشتی در خطوط داخلی دستگاه شود. بنابراین، سعی کنید سطح آب را پایین بیاورید تا از سوراخ شدن لوله های تخلیه جلوگیری کنید.

مواد شوینده پس از چرخه شستشو در تلگراف باقی می ماند

این مشکل زمانی رخ می دهد که فشار آب کافی برای شستشوی کامل مواد شوینده وجود نداشته باشد. اگر از مواد شوینده قدیمی در دستگاه استفاده می‌کنید، می‌تواند باعث انسداد دیسپنسر نیز شود.

بنابراین، ممکن است نیاز به تمیز کردن مناسب کشوی مواد شوینده داشته باشید.

چگونه کشوی مواد شوینده را در ماشین لباسشویی سامسونگ تمیز کنیم؟

مراحل زیر را برای تمیز کردن کشوی مواد شوینده در واشرهای سامسونگ بررسی کنید.

ابتدا کشوی مواد شوینده را باز کنید.

یک اهرم آزاد کننده A)) در داخل کشو وجود خواهد داشت. فشار دهید

همزمان با فشار دادن کشوی مواد شوینده آن را بیرون بکشید.

پس از آن، راهنمای مایع شوینده (اختیاری) و بخش نرم کننده را از کشو خارج کنید.

اکنون تمام قسمت ها باید زیر آب جاری شسته شوند.

انسداد کشوی مواد شوینده را با یک مسواک قدیمی تمیز کنید.

اکنون راهنمای مایع شوینده و بخش نرم کننده را محکم به کشوی مواد شوینده فشار دهید.

در نهایت، کشوی مواد شوینده را به عقب برگردانید.

تعمیر لباسشویی

واشر روشن نمی شود

این یک مشکل رایج در واشرهای بار جلو است و می تواند دلایل مختلفی برای آن وجود داشته باشد.

چگونه آن را عیب یابی و حل کنیم؟

مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما به برق وصل است و درب آن کاملا بسته است. همچنین دوبار بررسی کنید که شیرهای آب باز باشند.

اگر اینها کار نکردند، ممکن است مشکل از سوختن فیوز باشد. بنابراین، ممکن است برای راه اندازی دستگاه نیاز به تنظیم مجدد قطع کننده مدار الکتریکی داشته باشید.

پیشنهاد میشود حتما از شخصی که نسبت به تعمیر لباسشویی تسلط دارد کمک بگیرید. شرکت اس پی یار ارائه دهنده خدمات تعمیر یخچال و تعمیر لباسشویی در تهران میباشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است