دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۹ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی

مذهبی

استفاده از ادکلن در اسلام به طور کلی حرام نیست و در روایات متعددی از ائمه اطهار (ع) به استفاده از عطر و بوی خوش سفارش شده است. البته در استفاده از ادکلن، نکاتی باید رعایت شود تا از نظر شرعی اشکالی نداشته باشد.

در غسل عید قربان، با خضوع و خشوع برای غسل آب بردارد و زیر سقف یا سایه دیوار غسل نماید و سعی کند این کار به دور از چشم دیگران باشد و هنگام غسل بگوید ..

ماجرا و تاریخچه ی عید قربان، که یکی از دو عید مهم مسلمانان در سراسر جهان است.

آیا می شود در مسجد مراسم ازدواج برگزار کرد ؟ میخواستم حکم عقد نکاح رو در مسجد بدونم. آیا این کار سنت و درست است؟

دعای شب عرفه با صدای فرهمند/ متن زیارتنامه امام حسین/ زیارت امام حسین صوتی با صدای فرهمند .

بیت المال در لغت به معنای (خانه مال) است و در اصطلاح اسلامی به خزانه ای اطلاق می شود که اموال عمومی مسلمانان در آن جمع آوری و نگهداری می شود تا در مصالح آنان صرف گردد.

حق المّاره در فقه شیعه، حقی است که به رهگذر در خوردن میوه درختانِ در مسیر عبور، تحت شرایطی خاص، داده می‌شود.

از نظر شرعی، حضور زن و مرد نامحرم در آسانسور به تنهایی حرام نیست، مشروط به اینکه شرایط زیر رعایت شود.

آب نیسان، به باران‌های اولین ماه بهار (ماه نیسان در گاهشماری رومی) گفته می‌شود که از دیرباز در میان برخی از مردم، به عنوان آبی مبارک و شفابخش شناخته شده است.

سبک شمردن نماز، چه به صورت ترک عمدی و چه به صورت سهل انگاری و بی‌توجهی، گناهی بزرگ و نابخشودنی در اسلام است.

نماز خواندن روی فرش نجس و خشک صحیح است، اما بهتر است که مکان نماز پاک باشد. اگر در این مورد سوالات بیشتری دارید برای رسیدن به پاسخ تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.

متن سرود جانم علی / سرود جانم علی / سرود جانم علی از گروه نجم الثاقب / متن سرود جانم علی از گروه نجم الثاقب / سرود عید غدیر

خجالتی بودن مجوز ترک غسل و انجام تیمم بدل از غسل نمی شود مگر این که انجام غسل واقعاً عسر و حرج شدید داشته باشد که در این صورت نماز را به تاخیر می اندازد و در آخر وقت تیمم می کند و نماز می خواند.

در مورد روش استجابت دعا و عوامل موثر در اجابت دعا در اسلام روایات و آموزه‌های زیادی وجود دارد. برخی از مهم‌ترین این عوامل را به شما خواهیم گفت. با ما همراه شوید.

در آیات و روایات بسیاری در مورد درب های بهشت و جهنم صحبت شده است. اما بهشت و جهنم چند درب دارد و روی آنها چه چیزی نوشته شده است؟ و هر کدام از درب ها مخصوص چه افرادی است؟

در قرآن و حدیث اهل بیت (ع) تأکید زیادی بر سلام کردن و به خصوص در جواب سلام دادن شده است. اما آیا این احکام در فضای مجازی نیز رعایت می شود و یا رعایت آن واجب است؟ برای اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

دعای عشرات / متن دعای عشرات / فایل صوتی دعای عشرات / ترجمه دعای عشرات / دعای عشرات صوتی / دعای عشرات با ترجمه / متن دعای عشرات با ترجمه

دعا برای کسب و کار، نوعی نیایش و درخواست از خداوند متعال برای رونق، برکت و موفقیت در فعالیت های تجاری و اقتصادی است.

زیارت جامعه در روز عرفه / زیارت جامعه سوم در روز عرفه / زیارت سوم جامعه در روز عرفه / زیارت جامعه / زیارت جامعه سوم / زیارت سوم جامعه

متن دعای عرفه بدون ترجمه / متن دعای عرفه / متن عربی دعای عرفه / دعای عرفه / دعای عرفه بدون ترجمه / متن کامل دعای عرفه بدون ترجمه

داستان کودکانه روز عرفه / داستان کودکانه درباره روز عرفه / داستان کودکانه در مورد روز عرفه / قصه کودکانه روز عرفه / داستان روز عرفه برای کودکان / داستان روز عرفه برای بچه ها

از نظر شرعی، یادگیری و نواختن آلات موسیقی اشکالی ندارد و حرام نیست. برخی از مراجع عظام تقلید در این مورد فتوا به جواز داده‌اند و برخی دیگر آن را مکروه دانسته‌اند.

متن نوحه شهادت امام جواد (ع) / متن مداحی شهادت امام جواد (ع) / نوحه شهادت امام جواد (ع) / متن نوحه شهادت امام محمد تقی (ع) / متن نوحه امام جواد (ع)

متن روضه شهادت امام جواد (ع) / متن روضه برای شهادت امام جواد (ع) / متن روضه شهادت امام محمد تقی (ع) / روضه شهادت امام جواد (ع) / متن روضه درباره شهادت امام جواد (ع)

احکام شرعی در مورد گوش دادن به موسیقی در ایام شهادت، بین مراجع تقلید شیعه متفاوت است. به طور کلی گوش دادن به موسیقی حرام در هر زمانی، حرام است و در ایام شهادت نیز حرمت آن بیشتر می‌شود.

در این بخش به بررسی علت برترى دعا و مناجات از تلاوت قرآن می پردازیم ، با ما همراه باشید.

سال خمسی دوره‌ای یک ساله است که پس از کسب اولین درآمد واجب خمس، برای محاسبه و پرداخت خمس آن سال در نظر گرفته می‌شود.

در اسلام، هیچ تفاوتی بین نجاست ادرار دختر و پسر وجود ندارد. هر دو نوع ادرار نجس محسوب می‌شوند و باید از تماس با آنها خودداری کرد.

فرشته نگهبان فرشته‌ای است که برای محافظت و راهنمایی یک شخص خاص، گروه، پادشاهی یا کشور اختصاص یافته‌ است. اعتقاد به فرشتگان نگهبان تقریباً در تمام دوران باستان وجود داشته‌است.

بر اساس روایات و احادیث نقل شده از ائمه اطهار (ع)، خواندن سوره تحریم فضایل و برکات فراوانی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنم.

دعا برای رفع سیل / دعا برای رفع سیلاب / دعای رفع سیل / دعا برای محفوظ ماندن از سیل / دعا برای رفع خطر سیل / دعا برای سیل / دعا برای نجات از سیل

صلوات خاصه امام رضا (ع) / متن صلوات خاصه امام رضا (ع) / ترجمه صلوات خاصه امام رضا (ع) / دانلود صلوات خاصه امام رضا (ع) / کلیپ صلوات خاصه امام رضا (ع) / فایل صوتی صلوات خاصه امام رضا (ع)

در فضیلت سوره دخان از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم روایت شده: «هر کس سوره دخان را در شب‌ ها قرائت کند، خداوند، گناهان گذشته اش را می‌ آمرزد». در روایت دیگری آمده است: «هر کس در شب جمعه سوره دخان را قرائت کند بخشیده خواهد شد».

حکم گذاشتن عکس در شبکه های اجتماعی از نظر شرعی و قانونی دو جنبه دارد. ما در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.

مدت عمر امام رضا (ع) / عمر امام رضا (ع) / امام رضا (ع) چند سال عمر کردند / امام رضا (ع) در چند سالگی به شهادت رسیدند / عمر امام رضا (ع) چقدر بود ؟

سوره فرقان، بیست و پنجمین سوره قرآن کریم، با 77 آیه در جزء هجدهم و نوزدهم قرآن جای گرفته است. نام این سوره از آیه اول آن گرفته شده که خداوند متعال قرآن را به عنوان فرقان (جدا کننده حق از باطل) معرفی می کند.

حدیث سلسلة الذهب / حدیث سلسلة الذهب چیست / متن حدیث سلسلة الذهب / حدیث سلسلة الذهب امام رضا (ع) / علت نامگذاری حدیث سلسلة الذهب

مداحی خادما گریه کنون صحنتو جارو میزنن / متن مداحی خادما گریه کنون صحنتو جارو میزنن / مداحی خادما گریه کنون / مداحی خادما گریه کنون صحنتو جارو میزنن میرداماد

متن مولودی دهه کرامت / متن مولودی برای دهه کرامت / مولودی دهه کرامت / مولودی برای دهه کرامت / متن مولودی در مورد دهه کرامت / متن مولودی جشن دهه کرامت

سوره فصلت، چهل و یکمین گوهر تابناک قرآن کریم، با ۵۴ آیه در جزء بیست و چهارم و بیست و پنجم قرآن، همچون مناره‌ای نورانی، مسیر هدایت و رستگاری را به انسان‌ها نشان می‌دهد.

مداحی سلام اربابم / دانلود مداحی سلام اربابم / متن مداحی سلام اربابم / نوحه سلام اربابم / مداحی سلام اربابم حسین طاهری / مداحی سلام اربابم امید قلب بی تابم

بر اساس مطالبی که در منابع اسلامی ذکر شده، لیلة المبیت شبی است که سران قبیلهٔ قریش تصمیم گرفتند در آن شب محمد، پیامبر اسلام را به قتل برسانند، ولی علی به جای محمد در بستر وی خوابید و نقشه قریشیان به سرانجام نرسید.

مداحی من قلبم برا بارون لک زده / دانلود مداحی من قلبم برا بارون لک زده / نوحه من قلبم برا بارون لک زده / متن مداحی من قلبم برا بارون لک زده

اموال مسجد : برداشتن مهر و تسبیح از مسجد چه حکمی دارد ؟ با ما همراه باشید تا به سوالات شما در این باره پاسخ داده شود.

از نظر شرعی، کار کردن در کارگاه تولیدی لباس زیر حرام نیست، مشروط به رعایت برخی از شروط و اصول. برای آشنایی با این اصول با ما همراه باشید.

خمس ارث، یک پنجم سهم الارثی است که در شرایطی خاص به واجب‌النفقه‌ها و سادات تعلق می‌گیرد.

خمس قبر به پولی گفته می شود که برخی از مراجع تقلید شیعه معتقدند باید برای قبر خریداری شده پرداخت شود.

مداحی یه قرار عاشقونه زیر بارون نجف / دانلود مداحی یه قرار عاشقونه زیر بارون نجف / نوحه یه قرار عاشقونه زیر بارون نجف / متن مداحی یه قرار عاشقونه زیر بارون نجف

اینکه آیا بردن کودک به مراسم تشییع‌ جنازه کار درستی است یا خیر به عوامل مختلفی مانند سن او، رابطه او با فردی که فوت کرده و اصرار او برای حضور در مراسم خاکسپاری بستگی دارد.

مداحی علم از دست علمدار نیفتد هرگز از حسین طاهری / دانلود مداحی علم از دست علمدار نیفتد هرگز / متن مداحی علم از دست علمدار نیفتد هرگز / نوحه علم از دست علمدار نیفتد هرگز
صفحه 1 از 68