حکم لخت بودن زن در مقابل شوهر چیست؟ آیا مکروه است؟

آیا زن و شوهر می توانند در مقابل یکدیگر لخت شوند؟
۷,۷۹۰
۱۲
۰
سه شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۴۳

حکم لخت بودن زن در مقابل همسرش

زن حق ندارد شب تا صبح پیش شوهرش لخت باشد.

فقط زمانی که لازم است باید لخت باشد. و باید از فرشتگانی که در کنارش هستند حیا کرده و باید لباس بپوشد و هیچ زنی از نظر شرعی حق ندارد به بهانه آزاد بودن پیش شوهرش لخت باشد به نظر من این حرفش منطقی به نظر نمی رسد می خواستم نظر اساتید محترم رو بدونم که آیا این حرف درست است چون اولین با ر بود که همچین چیزی شنیده بودم همیشه میگن زن پیش شوهرش از لحاظ پوشش حیا شو باید بزاره کنار.

نظر علمای اسلامی در رابطه با حکم لخت بودن همسر در مقابل شوهرش

نظرات اشخاص در مقابل قرآن و سنت اهمیتی ندارد تفاوتی نمی کند که دیدگاه اش منطقی باشد یا غیر منطقی ، چرا که منطقی بودن سخن فرد، حکم شرعی به حساب نمی آید. اصل این است که سخن شخص با شریعت موافق باشد آنگاه ما می پذیریم و اگر سخن با شریعت تعارض داشته باشد نمی پذیریمش حتی اگر از نظر ما معقول باشد .

پاسخ، هر یک از زن و شوهر می توانند در مقابل یکدیگر لخت شوند و این نظر جمهور علماء حنفیه و شافعیه و مالکیه است و دلیل شان این فرمایش حضرت رسول است احْفَظْ عَوْرَتَکَ إِلَّا مِنْ زَوْجَتِکَ أَوْ مَا مَلَکَتْ یَمِینُکَ یعنی شرمگاهت را از همه بپوشان بجز همسر و کنیزت . حتی می توانند به عورت یکدیگر نگاه کنند . شاید منظور آن عالم این بوده که تمام وقت نیازی به لخت شدن کامل نیست و این البته حرام نیست و از باب آداب است .

حافظ ابن حجر در توضیح حدیث (احْفَظْ عَوْرَتَکَ إِلَّا مِنْ زَوْجَتِکَ) می گوید ، حدیث دلیل است بر جواز نظر به بدن زن (فتح الباری)

ابن قدامة مقدسي می گوید: برای هر کدام از زن و شوهر جایز است به تمام بدن یکدیگر نگاه کنند و لمس کنند حتی نقاط حساس.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(12 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  
  • برچسب ها:
  • لخت
  • زن و شوهر
  • لخت بودن زن در مقابل شوهر

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter