حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

۱۹۷,۲۱۰
۲۰۳
۲۸
شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱

حکم و فتوای شرعی خوردن و لیسیدن آلت زن و شوهر

خیلی از مسائل وجود دارد که ما از درست بودن یا اشتباه بودن انها از نظر شرعی مطمئن نیستم مانند :

حکم خوردن آلت تناسلی از نظر شرعی چیست؟

آیا ساک زدن زن برای مرد گناه کبیره است؟

آیا ساک زدن توسط همسر با رعایت بهداشتی جایز است؟

درخواست مکرر شوهر برای خوردن آلت تناسلی چیست؟

با دلگرم همراه باشید تا به تک تک این سوالات پاسخ دهیم.

بیشتر بخوانید:

حکم شرعی سقط جنین چیست ؟

حکم شرعی خوردن مشروبات الکلی چیست ؟

۲۰ حکم شرعی در مورد نگاه کردن به نامحرم

حکم چت کردن با نامحرم و اسکرین شات چیست؟

حکم خوردن الت تناسلی از نظر شرعی

سوال یک : چرا زوج های جوان بعد از گذشت مدّتی از آغاز زندگی دیگر آن شور و شوق دوران نامزدی را ندارند و مانند سابق از همسرشان لذت نمی برند؟ و به قول خیلی ها : چرا زندگی فقط 6 ماه اوّلش زیباست؟...!

پاسخ : مطلبی که باید مدّ نظر قرار گیرد این است که در آغاز آشنایی ها هر دو نفر از طرف مقابل تنها یک ظاهر و یا باطن کلّی می بینند و به جزئیات آن توجهی ندارند که این امر به علّت کمی مدّت آشنایی کاملاً طبیعی است، ولی بعد از گذشت مدّتی از آغاز زندگی کم کم به جزئیات درونی و ظاهری یکدیگر پی برده و آن جزئیات را به تنهایی مورد بررسی قرار می دهند، غافل از اینکه این جزئیات که برخی بد و برخی خوب هستند در کنار یک دیگر آن کلّیتی را می سازند که در اوایل با چه عشقی به آن دوستت دارم می گفتند.

مشکل اصلی در اینجاست که اگر با دید جامعی به طرف مقابل نگاه کنند خواهند دید که کاستی های او در کنار خوبی هایش چه زیباست و بالا تر از آن در کنار خوبی های خودشان... اگر همیشه به یکدیگر کلی نگاه کنیم و در جزئیات وجودی هم توقف نکنیم، زندگی همیشه همان شیرینی اوّل خود را خواهد داشت، چه بسا با این دید کلی، هر روز ابعاد تازه ای از وجود هم خواهند شناخت که به علاقه یشان بیشتر دامن خواهد زد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال دوم : من در آستانه ازدواج با دختری هستم ولی می خواهیم فعلا عقد کنیم و تا چند سالی به همین منوال بمانیم ولی من درباره حد و حدود رولبط جنسی در این دوران هیچ نمی دانم لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون و سپاسگذارم.

پاسخ : در این خصوص باید گفت تقریبا هیچ محدودیتی در روابط جنسی بین زن و شوهر وجود ندارد، چه در عقد موقت و چه در عقد دائم ، ولی متعارف این است که در مدت عقد موقت با دختر باکره دخول انجام نشود ، چه از دبر ( پشت ) و چه از قبل ( جلو ) و در دوران عقد دائم هم دخول از دبر ( پشت ) مکروه است.
اما در مدت عقد دائم هر نوع استفاده و لذت بری مرد از زن و بالعکس بسیار نیکو است و زن حق ندارد از لذت بری مرد ممانعت به عمل آورد، و نیکو است ، مرد از نظر جنسی زن را ارضا کند چرا که امام صادق (ع) می فرماید: اگر یکی از شما با همسرش جماع کند و او را ارضا نکند اگر آن زن به یک سیاه زنگی دست پیدا کند به او بیاویزد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سوم : آیا نزدیکی با همسر در شبهای شهادت ائمه گناه دارد ؟ (رضا)

پاسخ : خیر ، ولی بهتر است در این شبها ، از لهو و لعب بدور باشیم و به عبادت و سوگواری بپردازیم ، و اگر خوف به گناه افتادن وجود دارد به نزدیکی بپردازیم و حواسمان باشد تا این کار به صورت شادی کردن در نیاید و این مصیبت را فراموش نکنیم.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهار : ایا در هنگام روابط جنسی با همسر خود میتوان در مورد زن ومرد دیگر حرف زد ویا فکر کرد؟

پاسخ : خیر، زن و مرد مسلمان و مومن هرگز چنین کاری نخواهند کرد چرا که عواقب شوم آن دامن گیر آنها خواهد شد ؛ رسول الله (ص) در وصیت خود به امام علی (ع) فرمود: یا علی! با شهوت و خواهش زن دیگری با زن خود جماع مکن که اگر فرزندی حاصل شود مخنث و در صفت زنان ( دو جنسییت؛ که امروزه نیز در جامعه زیاد مشاهده می شود) و یا دیوانه خواهد شد. و در مورد حرف زدن فرمود: در هنگام جماع کمتر حرف بزند که اگر فرزندی حاصل شود لال می شود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال پنجم : آیا نزدیکی با همسر از راه پشت (دُبُر) از نظر شرعی اشکال دارد؟

پاسخ : از نظر قریب به اتفاق علما نزدیکی با همسر از پشت کراهت دارد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال ششم : آیا میتوان آلت تناسلی را در دهان زن نهاد؟ آیا حرام نیست؟

پاسخ : آری ، حتی می توان گفت یکی از لذت بخش ترین قسمت های رابطه ی جنسی می تواند رابطه ی دهانی باشد ، همچنان که از معصوم (ع) سوال شد آیا انسان می تواند فرج زن خویش را ببوسد؟ حضرت پاسخ دادند باکی نیست. امّا کار هایی که معمولا افراد فاحشه و منحرف انجام می دهند مثل خوردن منی بسیار قبیح و علاوه بر حرام بودن عواقب جسمی و روحی نیز در پی دارد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال هفتم : آیا خود ارضایی حرام است؟ چرا؟

پاسخ : بله به نظر میرسد مهمترین دلیل حرمت آن این است که زن و مرد به خودشان بسنده کرده و باعث اختلال در امر ازدواج که یکی از مقدسترین و مهمترین امور است میشود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال هشتم : من چند سال پیش در اثر نادانی و البته نداشتن آگاهی برای این که بعد از قاعدگی بفهمم پاک شدم یا نه از داخل کردن انگشت استفاده می کردم . بعدا جایی خوندم که این کار ممکنه باعث آسیب رسیدن به پرده بکارت بشه.حالا از کجا بفهمم من دچار مشکل نشدم؟ آیا پارگی بکارت ممکن است بدون خونریزی باشد؟ آیا این خونریزی زیاد است؟

پاسخ : پرده ی بکارت ممکن است بر اثر دویدن ، افتادن ، پریدن ، تصادف ، انگشت زدن و یا هر تکان شدیدی پاره شود و البته این بستگکی به جنس و نوع پرده دارد ، امّا متاسفانه یک رسم قبیح و زشتی که در خانواده ها مد شده است این است که دختر را قبل از ازدواج به پزشک قانونی برده و در مورد بکارت او تحقیق می کنند

اما در خصوص پارگی بکارت انچه در رسائل عملیه آمده این است که فرد پنبه را داخل فرج خود فرو کرده و چند لحظه به راست می خوابد ، بعد پنبه را خارج می کند ، اگر پنبه مقداری به خون آغشته شده و خون از آن عبور نکرده است خون بکارت است ، ولی اگر خون از پنبه عبور کرده و به طرف دیگر آن رسیده است خون حیض و یا چیز دیگری است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال نهم : آبی که بعد از ادرار از مردان خارج می شود و شباهت به منی دارد چیست؟

پاسخ : باید توجه داشت که آب هایی که از مردان خارج می شود چهار نوع است که به ترتیب نام برده و علائم هر یک را توضیح می دهیم:

1. منی : آن آبی است که با شهوت و جستن بیرون آید و پس از خروج آن معمولاً بدن سست می شود اما برخی سست شدن بدن را از علائم منی نمی دانند، و در زن و مرد مریض جستن نیز شرط نیست، و تنها با شهوت بودنش کافی است. منی نجس است و از هرکس خارج شود غسل جنابت براو واجب است.

2. مذی : آن آبی است که قبل از منی از انسان خارج می شود و این آب معمولاً بعد از ملاعبه و بازی کردن از انسان خارج می شود و پاک است

3. وذی : آبی که گاهی بعد از منی خارج می شود و پاک است

4. ودی : آبی که گاهی بعد از بول (ادرار) خارج می شود و اگر بول به آن نرسیده باشد پاک است

نکته : اگر رطوبتی از انسان خارج شود و نداند منی است یا بول یا غبر اینها ، چنانچه با شهوت و جستن بیرون آمده و بعد از بیرون آمدن آن بدن سست شده ، آن رطوبت حکم منی دارد، و اگر هیچ یک از این سه نشانه یا بعضی از اینها را نداشته باشد ، حکم منی ندارد

تذکر: طبق فتاوای برخی از مراجع در این مسئله دو شرط اول را کافی می دانند، برای فهمیدن نظر مرجع تقلید خود نام آن را ذکر کنید

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال دهم : اگر مرد با زن بازی کند ولی هیچ گونه عمل نزدیکی صورت نگیرد ایا ابی که از زن خارج می شود حکم منی را دارد؟ (مرجع: آیت الله بهجت)

پاسخ : اگر آب همراه با شهوت و جستن بیرون آمده و بعد از بیرون آمدن آن بدن سست شده ُ حکم منی دارد ، حتی اگر بدن سست هم نشود باز حکم منی دارد. و کم یا زیاد آن فرقی ندارد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال یازدهم : خوردن شیر همسر چه حکمی دارد؟

پاسخ : خوردن شیر همسر جائز نیست (حرام است)

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال دوازدهم : استمناء توسط همسر چه حکمی دارد؟

پاسخ : جایز است (اشکالی ندارد)

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سیزدهم : اگر مردی در دوران عقد با همسر خود نزدیکی کرده باشدبه طوری که بکارت همسرش پاره نشده باشد ومنی از او خارج و روی دهانه رحم زن بریزد حتی به اندازه یک قطره آیا امکان باردار شدن وجود دارد؟ اگر وجود دارد چگونه میتوانیم جلوگیری کنیم؟

پاسخ : به راستی نمی توان گفت امکان باردار شدن به طور صد در صد وجود ندارد ولی می توان گفت امکان بار دار شدن بسیار ضعیف است و به ندرت چنین اتفاقی می افتد ، و شرط آن این است که منی از دهانه ی رحم داخل واژن شده و لقاح صورت گیرد که اگر بعد از ریخته شدن منی بر روی دهانه ی رحم زن خود را سریعا شستشو دهد معمولا احتمال بارداری از بین می رود اما اگر احتمال بارداری می دهید می توانید تا ?? ساعت بعد از قرص های زد بارداری استفاده کنید و دو وعده مصرف کنید که البته دستور استفاده را حتما از داروخانه سوال کنید اگرچه ما اینکار را توصیه نمی کنیم چرا که ممکن است عوارضی برای زن در پی داشته باشد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهاردهم : کفاره ی لواط چیست؟

پاسخ : لواط یکی از گناهان کبیره است که کفاره آن توبه است. و مجازاتی که برای آن در نظر گرفته شده این است که خواهر فرد لواط دهنده برای همیشه به فرد لواط کننده حرام می گردد و دیگر امکان ازدواج آن دو وجود ندارد. و البته اقرار به گناه نیز خود گناهی دیگر است. اما مجازات آن اگر اثبات شود اعدام است

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال پانزدهم : برای کم کردن شهوت چه باید کرد

پاسخ : برای رفع شهوت باید به موارد زیر توجه کنید:

 • الف: از مسائل تحریک کننده مثل دیدن فیلم یا عکس یا خواندن مطالب محرک یا شنیدن مطالب محرک و ... دوری کنید.
 • ب: از خوردن زیاد مواد غذایی با طبع گرم مثل خشکبار زیاد ، خرمای زیاد ، و ... خود داری کنید.
 • ج: هر شب قبل از خواب یک پیاله ماست بخورید.
 • د: روزه مستحبی گرفتن یکی از راه های کم کردن شهوت است.
 • ه: قبل از سیر شدن کامل از غذا دست بکشید.
 • و: در مواقع هجوم افکار شهوت آلود ذکر لااله الا الله بگویید.
 • ز: از مجالست با زن ها خود داری کنید.
 • ح : در مواقع هجوم شهوت وضو گرفته دو رکعت نماز دوری از حدیث نفس بخوانید.

نکته ی مهم : تمام موارد ذکر شده در بالا راهکار های موقتی هستند و باید توجه داشت که شهوت یکی از نعمت های بزرگ خداوند است و نباید آن را به مدت طولانی سرکوب کرد بلکه باید از این نعمت بزرگ به درستی استفاده کرد و شکر آن را به جا آورد و تنها راه استفاده ی درست از آن ازدواج است یا ازواج دائم یا موقت. و این تنها راه صحیح کنترل شهوت می باشد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال شانزدهم : آیا نزدیکی از پشت باعث بزرگ شدن باسن می شود؟ چرا نباید مایع منی داخل مقعد ریخته شود؟

پاسخ : خیر نزدیکی از پشت باعث بزرگ شدن باسن نمی شود و این موضوع از نظر علمی ثابت نشده است بلکه یک اشتباه عامیانه است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال هفدهم : اگر رابطه جنسی صورت بگیرد و سپش انزال صورت بگیرد و شستشوئئ صورت نگیرد و فقط آب منی با دستمال پاک شود و پس از 2و3 ساعت دوباره رابطه صورت گیرد ولی انزالی رخ ندهد.آیا آب مذی یا وذی باعث بارداری می شود؟

پاسخ : بله این امکان وجود دارد چراکه به احتمال قوی در صورت ادرار نکردن بعد از انزال مقداری منی در مجاری باقی مانده باشد. بلکه در صورت مستعد بودن زوجین احتمال قوی بر باردارشدن می رود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال هجدهم : راجع به احکام غسل جنابت و اینکه چه وقت بر زن واجب میشود بگوئید؟ ایا ترشحاتی که هنگام حرف زدن عاشقانه ی مرد از زن خارج میشود نجس است؟

پاسخ : خیر نجس نیست و از نظر آیت الله بهجت (ره) غسل جنابت در دو صورت بر زن و مرد واجب می شود 1. دخول 2. خروج منی.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال نوزدهم : آیا مایع منی مربوط به مرد است یا در مورد زنان هم وجود دارد؟چه موقع؟

پاسخ : بله منی در زنان نیز وجود دارد و در موقع اوج شهوت و ارضا شدن ترشح می گردد و اگر در داخل واژن ترشح شود و خارج نشود طبق نظر آیت الله بهجت (ره) غسل بر زن واجب نیست.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیستم : آیا اگر دو پسر الت همدیگر را بمالند مرتکب گناه می شوند؟

پاسخ : بله دست زدن به آلت غیر همسر مانند نگاه به آن می باشد و در غیر ضرورت و خطر مهم حرام است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و یکم : آیا استمنا فقط با بکار بردن دست انجام میشود یا نه؟

پاسخ : خیر استمناء یعنی طلب منی کردن و در اصطلاح یعنی انسان کاری کند که عمدا منی از او یا دیگری خارج شود و اینکه به چه وسیله ای باشد تفاوتی نمی کند.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و دوم : یکی از نشانه های جنابت شهوته آیا شهوت وقتی رخ میدهد که صداهایی خاص خارج شود یا نه؟

پاسخ : خیر جنابت تنها از دو را رخ می دهد یکی جماع و دوم بیرون آمدن منى ، چه در خواب باشد و چه در بیدارى ، با اختیار باشد یا بى اختیار، کم باشد یا زیاد، با شهوت باشد یا بى شهوت

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و سوم : آیا رطوبتى که هنگام ملاعبه و شوخى با همسر از آنان خارج مى‏شود، حکم منى را دارد؟( مرجع آیت الله خامنه ای )

پاسخ : اگر زن به اوج لذت جنسى برسد و در آن حال مایعى از او خارج شود جنابت محقق شده و غسل بر او واجب مى‏شود و اگر شک کند که به این مرحله رسیده یا نه و یا شک در خروج مایع داشته باشد، غسل واجب نیست.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و چهارم : آیا انجام غسل جنابت در زمانی که پریود هستیم صحیح است؟

پاسخ : طبق نظر آیت الله خامنه ای غسل اشکال دارد و باید پس از پاک شدن غسل نماید ولی طبق نظر آیت الله بهجت می تواند برای طهارت از خباثت جنابت در هنگام حیض غسل کند.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و پنجم : پس از نزدیکی با همسرم و زمانی که از هم جدا می شویم منی وارد شده از واژن او خارج میشود.آیااین امر طبیعی است .آیا برای بارداری مشکلی ایجاد نمیکند؟(مجید)


پاسخ : بله طبیعی است و معمولا مشکلی ایجاد نمی کند، اما بهتر است پس از اتمام نزدیکی زن مقداری دراز کشیده و ترجیحا یک بالش به زیر خود بگذارد تا منی کمتری از او خارج شود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و ششم : آیا استفاده از کاندوم دربه تعویق انداختن زمان انزال تاثیر دارد؟

پاسخ : در حالت کلی بله. اگر از کاندومهای ضخیم استفاده شود، حس را کم تر کرده و ممکن است انزال را به تاخیر بیاندازد. کاندوم های دیلِی (تاخیر) بطور خاص برای این موضوع ساخته شده اند. این کاندوم ها به موادی آغشته هستند که احساس آلت تناسلی را کم میکنند و بنابراین تحریک را کم کرده و زمان انزال را به تاخیر می اندازند.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و هفتم : نشانه ی اوج لذت زن چیست؟

پاسخ : معمولا حرکت های سریع و نوعی تشنج کوتاه، تنفس سریع، تپش قلب ، و گاهی سرخ شدن گونه ها یا به ندرت جمع شدن اشک در چشم ها و گاهی ایجاد صداهایی خاص که نا خود آگاه از هنجره ی زن خارج می شود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و هشتم : اگر مایع از بدن زن خارج نشود آیا میتوان گفت به اوج لذت خود رسیده است؟

پاسخ : بله ممکن است بدون خروج مایع منی ، زن به اوج لذت خود برسد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال بیست و نهم : اگر مایع از بدن زن خارج نشوددر این گونه مواقع آیا غسل بر او واجب است ؟

پاسخ : طبق نظر ایت الله بهجت (ره) خیر غسل بر او واجب نیست.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی ام : شوهری دارم که دارای میل جنسی بسیار بالایی است و هنگامی که نماز میخونم مرا دست مالی میکند . آیا این کار او اشکال شرعی دارد؟

پاسخ : خیر اگر باعث به هم خوردن شکل نماز نیست و همچنین توهین به مقدسات محسوب نمی شود اشکالی ندارد. ولی وظیفه ی شما در این مورد این است که نماز خود را تا جایی که امکان دارد سریعتر بخوانید و مستحبات را ترک کرده و سریعتر به نیاز های همسرتان پاسخ دهید تا دیگر نیاز نداشته باشد که در وقت نماز اظهار نیاز کند. حتی اگر آنقدر وقت برای غسل یا وضو ندارید و ممکن است نمازتان قضا شود باز واجب است که به نیاز همسرتان رسیدگی کنید و سپس نماز خود را با تیمم بخوانبد تا قضا نشود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و یکم : آیا خوردن منی حرام است؟

پاسخ : بله حرام است و مانند سایر نجاسات می باشد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و دوم : علایم جنب شدن در خواب چیست؟

پاسخ : اگر رطوبتى از انسان خارج شود و نداند منى است یا بول یا غیر اینها، چنانچه با شهوت و جستن بیرون آمده و بعد از بیرون آمدن آن بدن سست شده ، آن رطوبت ، حکم منى را دارد و اگر هیچ یک از این نشانه هاى بالا را نداشته باشد، حکم منى را ندارد. و در مریض لازم نیست آن آب ، با جَستن بیرون آمده باشد، بلکه اگر با شهوت بیرون آمده باشد در حکم منى است .

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و سوم : آیا آن چیزی که بعد از ادرار خارج میشود لزج است؟

پاسخ : بله و معمولا تمام رطوبت هایی که از انسان خارج می شوند لزج هستند.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و چهارم : آیا استفاده از کرم ها و یا اسپری های موجود در بازار و یا پمپ ها بر روی طول و یا قطر آلت تناسلی نقش دارد؟

پاسخ : خیر. نهایت تاثیری که این ابزار دارند این است که بر اثر تحریک موضعی و یا بخاطر جنبه روانی و اطمینانی که به فرد میدهند، یا مثلا مثل ویکس باعث پرخونی آلت تناسلی شده وروی کیفیت نعوظ اثر بگذارد. اما بهتر است تا جای ممکن از این تحریکات استفاده نشود چون اعصاب آلت تناسلی ممکن است در طول زمان به محرک های دیگر کمتر جواب بدهد و روی روابط جنسی فرد با شریک جنسی اش اثر منفی بگذارد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و پنجم : در ارتباط با انزال زودرس و درمان آن در زندگی زناشویی راهنمایی بفرمایید

پاسخ : بیشترین کاری که در این ارتباط می توان انجام داد تغییر در رژیم غذایی است و از آن جمله غذاهای با طبع گرم بیشتر مصرف کنید مانند خرما , خشکبار , عسل , روغن زیتون , زنجفیل , زعفران و... همچنین روزی یک قاشق مربا خوری روغن سیاهدانه در یک لیوان آب هویج مخلوط نموده میل شود ، همچنین از خوردن لبنیات غیر محلی خود داری نموده و لبنیات محلی را محدود به کشک نموده و شیر و پنیر محلی هفته ای یک بار همراه با گردو خورده و شب ها میل کنید. همچنین ماست را کم کرده و بدون پودر آویشن یا زنیان یا سیاهدانه میل نکنید. همچنین بعد از هربار نزدیکی و پس از غسل یک قاشق و نیم غذاخوری عسل طبیعی + یک قاشق غذا خوری آب لیموی طبیعی + یک قاشق غذا خوری روغن زیتون طبیعی در یک لیوان آب سرد مخلوط نموده در عرض پنج دقیقه به آرامی میل کنید ، نوشیدنی ها را در روزها ایستاده و در شب ها نشسته میل کنید، و از غذا خوردن در حال راه رفتن و استاده خود داری نمایید. همچنین فاصله ی بین دفعات نزدیکی خود را کوتاه تر نمایید.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و ششم : آیا استفاده از ویاگرا در دراز مدت به اندازه آلت تناسلی اضافه میکند؟

پاسخ : به هیچ عنوان. ویاگرا تنها برای نگهداشتن خون در آلت تناسلی و در نتیجه کیفیت نعوظ تاثیرگذار است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و هفتم : حداقل اندازه ی الت برای نزدیکی باید چقدر باشد؟ایا برای همسر اندازه مهم است؟(یاسر)

پاسخ : اندازه ای که در آلت مرد بیشترین اهمیت را دارد معمولا قطر آلت است نه طول آن چرا که معمولا حد متوسط طول آلت بین ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر در حالت نعوض(بلند شدگی) می باشد که این اندازه برای رضایت زن از رابطه کافی است و حتی اگر آلت بلند تر از طول واژن زن باشد ممکن است موجبات درد او را فراهم آورد، اما آنچه در رضایتمندی زنان اهمیت به سزایی دارد قطر مناسب آلت مرد می باشد چرا که بیشترین لذت در رابطه ی جنسی ناشی از اصطکاک بالای آلت با دیواری واژن است، اما این نکته را نباید فراموش کرد که طول مناسب آلت برای رابطه با هر زن متفاوت بوده و بستگی به طول واژن او دارد، اما طول (عمق) متوسط واژن زنان نیز بین ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر است. و معمولا بلندی و کوتاهی آلت مرد سالم در کم کردن لذت زن تاثیر چندانی نخواهد داشت و تنها سود داشتن آلتی با طول مناسب واژن همسر رسیدن آلت در هنگام نزدیکی به نقطه ی جی در انتهای واژن زن می باشد که می توان این مسئله را یکی از بالاترین لذت های رابطه ی زناشویی برای زنان دانست.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و هشتم : آیا نگاه زن به آلت مرد ومالیدن الت ازنظر شرعی حرام است؟

پاسخ : خیر ، جائز است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال سی و نهم : اگر زن به اوج لذت جنسی برسد وبدنش سست شود ولی آبی از او خارج نشود بایدغسل جنابت کند؟

پاسخ : همانطور که در سوالات قبل گفته شد طبق نظر آیت الله بهجت (ره) جنابت در زن یا مرد تنها از دو راه حاصل می شود ۱- جماع ۲- خروج منی ، بنابر این در صورت محقق شدن سوال فوق غسل جنابت واجب نمی شود.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل : من شنیدم که اگه بعد از غسل جنابت بخوایم نماز بخونیم،احتیاج به وضو نداره. آیا این حالت فقط برای زن و شوهر هاست؟یا اگه مجرد باشیم جنب شیم غسل کنیم و فورا بخوایم نماز بخونیم احتیاج به وضو نداریم؟

پاسخ : غسل جنابت کفایت کننده از وضوست و نباید برای نماز پس از غسل جنابت وضو گرفت و فرقی در نحوه ی جنابت که با جماع باشد یا با خروج منی ، در بیداری باشد یا در خواب و غیره ، جنب شونده مجرد باشد یا متاهل. ندارد.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و یکم : اگه یه پسر دیر آبش بیاد یعنی حدودا تو نیم یا یک ساعت مشکلش چیه، با توجه به اینکه من و نامزدم هنوز عروسی نکرده ایم نامزدم این مشکل را دارد؟آیا اگه خود ارضایی کرده باشه دیر انزال میشه؟

پاسخ : معمولا مشکلی در دیر انزالی مردان وجود ندارد و این مسئله ممکن است به علت عدم دخول و جماع باشد چرا که مرد لذتی که باید ببرد نمی برد و درنتیجه دیر ارضاء می شود، و خود ارضائی نیز انسان را دوچار زودانزالی میکند نه دیر انزالی.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و دوم : چه ساعات یا چه روز هایی برای نزدیکی بهتر است؟ اگر هرشب با همسر خود نزدیکی کنیم اشکالی دارد؟

پاسخ : از نظر اوقات جماع و نزدیکی در کتاب شریف الوسیله نوشته ی ابن حمزه طوسی و سایر کتب احکام در این باره چنین گفته شده است: جماع و نزدیکی در بعضی اوقات مکروه و در بعضی اوقات مستحب است. و در هیچ روز یا زمانی غیر از حیض نزدیکی حرام نیست.

الف. مکروهات (۱۴ مورد):

۱. شب اول ماه قمری بجز ماه رمضان ۲. شب نیمه ی ماه قمری ۳. شب ماه گرفتگی ۴. روز خورشید گرفتگی ۵. شبی که روزش از سفر امدی ۶. شبی که فردایش قصد سفر داری ۷. اوائل شب ۸. بین اذان صبح و طلوع آفتاب ۹. بین غروب آفتاب و تاریکی کامل ۱۰. از ظهر تا شب عید قربان ۱۱. شب نیمه ی شعبان ۱۲. بین اذان و اقامه ۱۳. در هنگام زلزله ۱۴. در هنگام وزیدن باد سیاه یا زرد.

ب. مستحبات (۴ مورد):

۱. شب اول ماه رمضان ۲.آخر شب روزهای دو شنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه و جمعه ۳. روز پنج شنبه بعد از ظهر ۴. روز جمعه بعد از عصر.
همچنین در خصوص مکان ها و حالات جماع احکامی وارد شده که در پاسخ این سوال نمیگنجد. اما این نکته را نباید فراموش کرد که در احکام دینی تقلید لازم است و مستحبات و مکروهات را نیز باید از مرجع تقلید پرسید.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و سوم : آیا راهی برای افزودن به قطر و یا طول آلت تناسلی وجود دارد؟

پاسخ : بعد از سن بلوغ تنها راه این کار جراحی است که معمولا بدلایل زیر توصیه نمی شود مگر در شرایطی که این جراحی به توصیه پزشک باشد. این جراحی ها ممکن است به اعصاب ناحیه تناسلی آسیب وارد کند که فرد را در احساس جنسی اش دچار مشکل کند. نتیجه عمل از نظر زیبایی ممکن است نتیجه ای نباشد که فرد در ذهن داشته است. پژوهش ها نشان داده که برخی افراد پس ار انجام این جراحی ها به اختلالات نعوظی دچار شده اند. بر اساس پژوهش های انجام شده افرادی که تن به اینگونه جراحی ها می دهند غالبا از اعتماد به نفس خوبی برخوردار نیستند و از روان درمانگری و مشاوره نفع بیشتری میبرند تا اینگونه جراحی ها. معمولا پس از جراحی نیز از وضعیت خود راضی نیستند.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و چهارم : من در حدود 3ماه است که عقد کردم و تا به حال با همسرم نزدیکی کامل نداشتم و نمی خواهم تا قبل از عروسی داشته باشم ، چگونه می توانم همسر خود را در این مدت راضی نگه دارم و آیا تا زمانی که دخول صورت نگیرد امکان بارداری هست یا خیر ؟

پاسخ : راه های زیادی برای راضی نگاه داشتن یک مرد بدون دخول وجود دارد که بهترین حالت جمع تمام مواردی است که در ادامه ذکر می شودو از آن جمله:

۱. برخورد لطیف و ظریف و اعتماد بخش چرا که اگر مرد حس کند دست و پای او بسته شده است از رابطه ی خود بسیار ضعیف لذت خواهد برد پس باید طوری برخورد شود که مرد احساس اسارت نکند و بهترین راه توضیح منطقی شرایط موجود و دلایل خود برای جلوگیری از دخول است و همچنین به او اطمینان دهید که شما نیز به اینکار تمایل دارید اما به خاطر دلایلی که دارید مخالف هستید و یا نمیتوانید اجازه دهید.

۲. ارضا کردن مرد به وسیله ی دست یا دهان و یا با قرار دادن آلت او در لای پاها. و بهتر است از خود او در این مورد کمک گرفته و سوال کنید چگونه بیشترین لذت را می برد و راهنمایی بخواهید.

۳. آرایش کردن و آراستگی ظاهری و نظافت و استعمال عطر های خوش بو و شهوت آور و بهتر از در این مورد از خود مرد راهنمایی بخواهید.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و پنجم : برای باردار شدن زن خارج شدن و تخلیه منی مرد در واژن زن کافیست یا منی زن نیز باید تخلیه شود؟

پاسخ : در حقیقت تخلیه شدن منی مرد در داخل واژن زن برای بار دار شدن زن کافی است به شرطی که اسپرم مرد آنقدر قوی و زیاد باشد تا به تخمک رسیده و لقاح صورت گیرد اما ترشح منی زن در واژن، باعث ایجاد محیطی مناسب برای زنده ماندن بهتر و بیشتر شدن سرعت حرکت اسپرم ها در واژن و رحم می شود و برای باردار شدن زن بهتر است.

حکم شرعی لیسیدن و خوردن آلت همسر از دیدگاه اسلام

سوال چهل و شش : بهترین روش جلوگیری ازبارداری برای زوج های جوان که تازه ازدواج کرده اند چه روشی است قرص یا کاندوم؟ آیا کاندوم به تنهایی روش قابل اعتمادی است؟ در صورت مصرف قرص ایا امکان دارد برمیزان باروری تاثیر منفی گذارد؟ ایا باید قرص و کاندوم را با هم استفاده کنیم؟

پاسخ : بهترین روش جلوگیری از بارداری برای زوج های جوانی که تازه ازدواج کرده اند و فعلا قصد بچه دار شدن را ندارند استفاده نوبتی از کاندوم و قرص می باشد به طوری که پس از استفاده ی حدود شش ماه از کاندوم سپس یک دوره از قرص استفاده کنند و بعد از یک دوره استفاده از قرص دوباره به مدت حدود شش ماه از کاندوم استفاده کنند. و علت این روش این است که تخمدان های زن پس از مدتی استفاده از کاندوم تنبل شده و ممکن است در تخمک گذاری کوتاهی کنند و علت آن این است که تخمک رها شده پس از تحریک و یا احیانا ارضا شدن زن آماده ی لقاح می شود اما به علت عدم وجود اسپرم لقاحی صورت نگرفته و تخمک ظرف سه روز میمیرد، اما در استفاده از قرص اگر به طور مداوم صورت گیرد تخمدان ها به مرور در تخمک گذاری ضعیف شده و نوعی به اصطلاح فراموشی به آنها دست می دهد به طوری که ممکن است پس از مدتی به طور کلی تخمک گذاری را رها کرده و در اصطلاح فراموش کنند.


خواهشمندیم اگر سوال یا نکته‌ای برای مطلب حکم و فتوای شرعی خوردن و لیسیدن آلت در ذهن شما باقی مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

حکم شرعی عمل زیبایی توسط پزشک مرد از دیدگاه اسلام

حکم شرعی کاشت ناخن و اکستنشن مژه چیست؟

۵۰ پرسش مهم در مورد حکم شرعی روزه خواری + جواب

۵۰ حکم شرعی در مورد روزه خواری ( قسمت اول )


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(203 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)  
 • برچسب ها:
 • خوردن و لیسیدن آلت
 • حکم خوردن آلت تناسلی
 • ساک زدن زن
 • حکم شرعی
 • احکام در اسلام

۲۸ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
محمد | ۱ هفته پیش
آیا درصورتیکه الت مرد وارد دهن و یا مقعد زن شود غسل جنابت دارد یا خیر؟
۰
۲
 
 
ir
علی | ۱ هفته پیش
من یک داداش ۱۱ ساله دارم که خود ارضایی میکنه باید چیکار کنم به او چه بگوییم لطفا راهنمایی کنید تازگی ها خیلی کارهای مشکوک انجام میده میترسم کاری دست خودش بده لطفا جوابمو بدین (ممنون )...
۰
۱
 
 
de
هما | ۲ هفته پیش
ایا خود ارضایئ هنگامی که شوهر تو را ترک کرده و سالیان سال باشما همبستر نیست ونمیخواهید با کسی دیگر به گناه کشیده شوید اشکال دارد
۴
۲
 
 
ir
ایلا | ۳ ماه پیش
سلام
ایا نگاه به سکس حرام است
۰
۴
 
 
ir
Samad | ۳ ماه پیش
ایا بزرگ بودن الت تناسلی مرد ارتباط به دستگاه زن صدمه میزند
۰
۱
 
 
ru
د | ۳ ماه پیش
همسرم تمایل زیادی دارد که اب منی خود را در دهانم خالی کند و من بدون اینکه ب ته گلویم برسد یا داخل رود سریعا انرا بیرون میریزم. ایا این کار حرام است؟
۰
۳
 
 
ir
مهدی فتحی پور | ۳ ماه پیش
چه غذای طبع گرم دارند
۰
۰
 
 
ir
علی | ۴ ماه پیش
کسی که ۳سال است *** میزند ممکن است که بچه دار نشود ؟؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  امیر | ۳ ماه پیش
  آیا خودارضایی مرد با بالشت پنبه ای حرام است؟ چ مضرراتی بروی بدن دارد؟
  ۱
  ۱
 
 
ir
حوریا | ۴ ماه پیش
ببخشید الت چیه.اگر یک مرد سینه های زنش را فشار دهد گناه است
۰
۴
 
 
ir
حوریا | ۴ ماه پیش
اگر یک مرد سینه های همسر خود را از عقب و خیلی محکم فشار بدهد و طوری که زن احساس درد شدید داشته باشد.و اگر با او سکس کند.ایا حرام است
۰
۳
 
 
af
احمد | ۴ ماه پیش
سلام من با ديدن چند تصوير تحريك كننده بدون اينكه به آلت تناسلي دست بزنم يه مائع مانند مني خارج شد اما مقدار مايع خيلي كم بود ميخاستم بدونم اين مني است يا نه لطفا پاسخ بديد ..
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  ایرانی | ۳ ماه پیش
  دوست عزیز اگر مایع مذکور مشخصات منی رو داشته باشه غسل به شما واجب میشه . استمناء فقط به وسیله دست مالیدن نیست.به رساله توضیح المسائل مراجعه کن توضیح داده یا تو سایت مراجع برو ببین بهتر اطلاعات به دست میاری. میتونی دفتر مراجع هم تماس بگیری کسایی هستن که راهنماییت می کنن.
  ۱
  ۰
 
 
in
محمد امین | ۴ ماه پیش
آیا پس از ارضا به داخل کاندم وکاندم را آشغالی اندازیم گناه ندارد؟
۰
۱
 
 
ir
سعید | ۴ ماه پیش
بهترین سن برای ازدواج چه موقع است ؟ ایا میتوان با دختری که ۱۰ سال کوچیک تر است ازدواج کرد ؟
۰
۰
پاسخ ها:
 
 
ru
پدرام | ۵ ماه پیش
من پسری هستم ۱۵ ۱۶ ساله من. در بچگی مانند بچه های دیگر به دام شهوت افتاده و زود به بلوغ جنسی رسیده ام و. خود ارضایی میکنم و چندیست که با صحبت های استاد رائفی پور برگشته ام و دو هفته یکبار و یکماه بکبار خود ارضایی میکنم و میخواهم زن بگیریم آیا تو این سن میشود زن بگیرم ؟
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  سلام | ۴ ماه پیش
  این سن امکانش خیلی کمه و اینکه ازدواج فقط ارتباط جنسی نیست و از هزارتا دید مختاف و مسئولیت هایی که داره و... باید بهش نگاه کنی و فکرکنی. من نوزده سالگی ازدواج کردم، (6 ماه پیش عقد کردیم و هنوز هم نامزدیم ولی منو همسرم از لحاظ جنسی وقتی تنها هستیم تمام نیازهای همو برطرف میکنیم و هرکاری فکرکنید باهم میکنیم بجز دخول که بعد از عروسی قراره انجام شه) به نظرم 18 سال میتونه یکی از بهترین سنین برای ازدواج پسر باشه. دو سه سال کنترل کن و گناه نکن و از خدا و اهل بیت کمک بخواه.... یه مقداری هم روی ذهن پدرو مادرت کار کن و احادیث و آیات و کتاب های مربوط به ازدواج رو حتما با دقت بخون تا آمادگی پیدا کنی فکر و تحقیق کن و با عجله انتخاب نکن چون خیلی انتخاب مهمیه
  ۱
  ۰
 
 
us
matiullah | ۵ ماه پیش
من تقریبا بیش از دو سال میشود که صبح وقتیکه از خواب بیدار میشوم از آلت تناسلی ام یک نوع مواد مانند منی خارج می شود آیا برای من غسل واجب می شود یا خیر
۰
۰
 
 
de
متین | ۶ ماه پیش
ایا کسی لواط کند بعد فورا پشیمان شود وتوبه کند برای لواط وتمام گناهانش بعد از تو به آبرویش برود برخی از این کارش باخبر بشون؟ مصیبت محسوب میشود و باید صبر کرد درمقابلش؟؟
۰
۱
 
 
ro
asghar | ۶ ماه پیش
ایا سکس با همسر از پشت و درد اون از نظر شرعی حرام است یا ن؟
۱
۰
پاسخ ها:
  ir
  سلام | ۴ ماه پیش
  اکثر مراجع میگن اگه همسرتون راضی نباشه حرامه و اگه راضی باشه هم اصلا کار خوبی نیست و به شدت مکروهه... مگه جلو رو ازتون گرفتن؟؟؟؟؟؟
  ۲
  ۰
 
 
ir
علی | ۶ ماه پیش
سلام اگر کسی به اندام جنسی زنی دست بزند در موقعی که او متوجه نشده باشد مثلاً خواب باشد یا اینکه متوجه شده باشد و خودش را به خواب زده باشد آیا آن فرد بعد از مدتی توبه کند آیا باید از آن زن که دست زده معذرت خواهی کند بخشش بگیرد باید چکار کند که احساس گناه ازش دور شود
۰
۰
 
 
at
فاطمه | ۷ ماه پیش
سلام.
من در دوران نامزدی هستم و عقد موقت و همسرم در خارج از کشور هست. میخاستم بدونم اگر درین دوران از مرد درخاست عکس از آلت جنسی او کنیم ایا گناه دارد؟
۰
۱
پاسخ ها:
  ir
  فرهاد | ۶ ماه پیش
  بسم الله الرحمن الرحیم
  ثواب دارد .
  ۰
  ۰
  us
  محمد | ۵ ماه پیش
  سلام حالا حتما باید ببینیش.
  ۰
  ۱
  ir
  سلام | ۴ ماه پیش
  سلام
  خیر آلت همسرتون رو هر وقت خواستین میتونین ببینین فقط باید مطمئن شید کسی دیگه ای به این عکس دسترسی پیدا نکنه
  ۰
  ۰
  us
  نگار | ۳ ماه پیش
  من. الان7سال ازدواج کردم ولی بچه دار نمی شوم مشکل از شوهرم است ولی دکتر میگه شوهر شما ن مرد ن زن خونریزی دارد
  ۰
  ۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter