حقایقی در مورد مثلث برمودا از دیدگاه قرآن

راز مثلث برمودا فاش شد
۲۷,۹۴۹
۱۰۹
۵
سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۸
آیا در مورد مثلث برمودا چیزی در قرآن آمده است؟ دانشمندان سالهای زیادی را صرف کشف راز مثلث برمودا کرده اند ولی تاکنون به نتیجه ای دست نیافتند. اکنون اتفاق مشابهی در گوشه دیگر دنیا رخ داده که بی شباهت به مثلث برمودا نمی باشد.
راز مثلث برمودا فاش شد

۲۵ حقیقت در مورد مثلث برمودا

مثلث برمودا در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است که تقریبا هر کسی حکایاتی در مورد آن شنیده است. اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که واقعا در مثلث برمودا چه می گذرد؟ امروز ما میخواهیم که این پدیده را بشناسیم و حقیقت آن را یک بار برای همیشه کشف کنیم. خوب، شاید کمی جاه طلبانه باشد، اما ما چند تصور غلط را روشن می کنیم و البته بعضی از نظریه ها، واقعیت‌ها و افسانه هایی که درمورد مثلث برمودا وجود دارد را به شما معرفی می کنیم. بنابراین همراه با دلگرم شوید تا این ۲۵ حقیقت در مورد مثل برمودا را بدانید.

آيا دربارة جزيرة خضراء و مثلث برمودا چيزي در قرآن آمده است؟

پاسخ

در مورد «جزيرة خضراء» كتابهای زيادی نوشته، و مطالب زيادی گفته شده است كه از جمله آن مطالب در مورد اقامتگاه حضرت ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) مي‌باشد. اما در قرآن كريم، آيه‌اي در اين باره نيامده است، اما از نظر تاريخي و بررسي برخي متون روايي در مورد اقامتگاه حجت خدا، آنچه مسلم است و ترديد ناپذير است اين كه آن حضرت همه ساله در موسم حجّ به زيارت خانة خدا مشرف شده و در مراسم حج شركت مي‌كند، ولي انبوه حجاج او را نمي‌بينند، و يا نمي‌شناسند. از اين رهگذر در طول غيبت آن خورشيد جهانتاب، عاشقان كوي او، به حج خانة خدا روی آورده و در مراسم حج به جستجوی او پرداخته‌اند و چه بسيار نيك بختانی که توفيق تشرف به پيشگاه آن كعبة مقصود و قبلة موعود را در كنار خانة خدا يافته‌اند.

در غير موسم حج، دليل قاطعي بر اقامت آن بزرگوار در مكان معيني نداريم، فقط اشارات و كناياتي در برخي از احاديث وارده شده است كه يكي از مكانهاي اقامت آن حضرت را «جزيرة خضراء» دانسته‌اند. در ماجرايي كه مرحوم مجلسي (ره) در جلد52 بحار الانوار ذكر مي‌كنند آمده است: «زين‌الدين، علي بن فاضل مازندراني در سال (690 ه‍.ق.) به اقيانوس اطلس سفر كرده و از سرزمين «بربر» سه روز با كشتي در دل اقيانوس رفته تا به جزائر روافض (جزيره‌هاي شيعيان) رسيده است. در آنجا اطلاع يافته كه جزيره‌اي به نام «جزيره خضراء» وجود دارد كه اولاد حضرت ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) در آنجا زندگي مي‌كنند، مدت چهل روز در آنجا اقامت نموده، سرانجام بعد از چهل روز، هفت كشتي مواد غذايي از جزيرة خضراء به اين جزيره آمده است.

ناخداي كشتي او را با نام و نام پدر صدا كرده و گفته است مشخصات تو را به من گفته‌اند و اجازه داده‌اند كه تو را به جزيرة خضراء ببرم. او را به جزيرة خضراء برده‌اند، بعد از 16 روز دريانوردي سرانجام به «آبهای سفيد» رسيده‌اند، آن ناخدا توضيح داده كه اين آبها مانند «سُورِ بلد» (ديوارشهر) جزيره را احاطه كرده است و كشتي دشمنان هرگز نمي‌تواند از آنها بگذرد و به بركت حضرت ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) در آن آبها غرق مي‌شود.

به جزيرة خضراء رسيده جمعيت انوهي را با بهترين لباس و وضع مشاهده كرده، شهري بسيار آباد، با درختان سرسبز و انواع ميوه‌ها و بازارهاي بسيار و ساختمانهاي مجلل از سنگهاي شفاف و رُخام ديده است كه شخص بزرگواري به نام «سيد شمس الدين» كه او را نوة پنجم حضرت ولي عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) معرفي مي‌كنند متصدي تعليم، تربيت و ادارة آنجا است كه نائب خاص آن حضرت در آن جزيره است و مستقيماً از امام (عجل الله تعالي فرجه الشريف) فرمان مي‌گيرد، ولي آن حضرت را نمي‌بيند بلكه به اين صورت كه صبح هر جمعه نامه‌اي به خط امام در نقطةمعيني گذاشته مي‌شود

و در آن اوامر حضرت و آنچه مورد نياز جناب شمس الدين تا يك هفته خواهد بود مندرج مي‌باشد؛ علي بن فاضل، مدت 18 روز در آن جزيره اقامت نموده از محضر پرفيض جناب سيد شمس الدين خوشه‌ها چيده و بعد از 18 روز به او دستور رسيده كه به وطن خود باز گردد، علي بن فاضل آنچه را كه از محضر جناب شمس الدين استفاده كرده در كتابي به نام «الفوائد الشمسيّة» گرد آورده و مشروح تشرف خود را به چند نفر از علماي عصر خود بازگو كرده است.

اين اشاره‌اي بود مختصر در مود جزيرة خضراء كه به صورت كنايه و اشاره در كتب حديث شيعه وارد شده است، ولي در قرآن كريم در مورد جزيرة خضراء و مثلث برمودا چيزي نيامده است.پيشنهاد مي‌شود جهت بهره‌مندي از اطلاعات بيشتر در مورد اين جزيره به كتابهايي كه تحت همين عنوان نگاشته شده از جمله كتاب «جزيره خضراء و تحقيقي پيرامون مثلث برمودا»، ناجي‌النجار و ترجمه علي اكبر مهدي‌پور جزيرة خضراء، افسانه يا واقعيت، مراجعه گردد. در اين كتاب‌ها به طور مفصل در باره اين موضوع سخن گفته‌اند.

راز مثلث برمودا

آیا این اشیا واقعا متعلق به شیطان هستند؟

۱- مثلث برمودا به علت همه رخدادهای اسرارآمیز و ناخوشایند در اطراف این منطقه به عنوان مثلث شیطان نیز شناخته می شود.

۲- کریستف کلمب اولین کسی بود که وقایع عجیب و غریب در این منطقه را ثبت کرد. یک شب، او اعلام کرد که یک شعله بزرگ در دریا سقوط کرد (احتمالا یک شهاب سنگ).

۳- کلمب همچنین نشانه های عجیبی در قطب نمایش دیده بود. این ممکن است به این دلیل باشد که مثلث برمودا یکی از معدود نقاط جهان می باشد که در آن شمال حقیقی و شمال مغناطیسی واقع شده است.

۴- گفته می شود که نمایشنامه طوفان شکسپیر، احتمالا بر اساس مثلث برمودا بوده و باعث افزایش اعتبار آن شده است.

۵- بعضی از خلبانان ادعا می کنند که در حالی که از روی مثلث برمودا پرواز می کنند، “زمان را از دست می دهند”. این باعث شده است که برخی افراد در مورد پرش زمانی و سفر چند بعدی نظریه هایی ارائه کنند.

۶- مثلث برمودا تا سال ۱۹۱۸ ناشناخته بود. بعد از آن کشتی یواس‌اس سایکلوپ با ۳۰۰ نفر مسافر در آنجا غرق شدند. کشتی هیچ سیگنال خطری به کسی نفرستاد و هیچ وقت پیدا نشد. رییس جمهور آن زمان آمریکا به نام وودرو ویلسون گفته است: “تنها خدا و دریا می داند که چه اتفاقی برای آن کشتی بزرگ رخ داده است”.

۷- در سال ۱۹۴۱ نیز دو کشتی در همان نقطه ناپدید شدند.

۸- مثلث برمودا زمانی بدنام تر شد که ۵ کشتی ناوی که ۱۴ فرد را حمل می کردند به سمت سواحل فلوریدا در حرکت بودند. در آن زمان آن ها مسیرشان را به خاطر اختلالاتی در قطب نما گم کردن و کم کم سوخت خود را از دست دادند.

۹- در سال ۱۹۶۴، وینسنت گادیس اصطلاح “مثلث برمودا” را در یک مقاله ای نوشت. از آن زمان به بعد نویسنده های علمی تخیلی به نوشتن در مورد موجودات فضایی، زمین های گرانشی معکوس و حتی هیولاهای دریایی روی آوردند. با این حال دانشمندان اشاره کرده اند که تلاش برای پیدا کردن دلیل برای تمام خرابی‌ها و سقوط‌ها در مثلث برمودا مانند تلاش برای کشف علت تصادف تمام ماشین هاست.

۱۰- مثلث حدودا بین برمودا، میامی و پورتو ریکو قرار دارد.

۱۱- گزارش های زیادی مبنی بر کشتی هایی وجود دارد که در اطراف و در سواحل پیدا شده اند. اکثر آن ها قادر به شناسایی نبودند و سرنوشت مسافران و عواملش یک راز باقی مانده است.

۱۲- در سال ۱۹۴۵، یک تحقیق دریایی صورت گرفت و در آن یک هلیکوپتر نجات به مثلث برمودا فرستاده شد تا به دنبال افراد گم شده بگردد. این هلیکوپتر با ۱۳ نفری که در آن بودند ناپدید شدند. بعد از یک تحقیق گسترده، مسئولان گفتند که این کشتی به گونه ای محو شده که انگار به مریخ سفر کرده است.

راز مثلث برمودا

نقشه مثلث برمودا

۱۳- برخلاف همه اخبار بد ، دانشمندان دریافته اند که با توجه به طوفان های گرمسیری و آب و هوا، تعداد کشتی ها و هواپیماهای که ناپدید شده است، در واقع آنطور که به نظر می رسد به خاطر مثلث برمودا بوده است، از بین نرفته اند.

۱۴- جالب است بدانید که علاوه بر دانشمندان، گارد ساحلی ایالات متحده نیز مثلث برمودا را خطرناک تر از دیگر نقاط اقیانوس نمی داند.

۱۵- به احتمال زیاد، حوادث ناشی از طوفان، صخره ها، جریان گلف استریم (یک جریان اقیانوسی گرم و قوی) و سایر چالش های اقیانوسی بوده اند.

۱۶- یک نظریه طبیعی عجیب دیگری که منتشر شده است این می باشد که دلیل غرق شدن کشتی ها، حباب های متان بوده است.

۱۷- به همین دلیل است که بسیاری از خرابه های کشتی یافت نشده است. در اینجه فرضیه ای مطرح می شود که هر گونه مخروبه ای از کشتی هایی که غذق شده اند، توسط گلف استریم جریان یافته اند.

۱۸- خنده دارترین توضیح این است که یک سفینه فضایی پایین آمده و کشتی ها را در زیر آب سوار می کند.

مخروبه های کشتی

۱۹- یک توضیح علمی تخیلی مشهور این است که مثلث برمودا یکی از ۱۲ منطقه عجیب است که در اطراف زمین در عرض جغرافیایی مشابه قرار گرفته است. این مناطق، سایت هایی هستند که در وقایع و ناپدیدشدن های غیر قابل توضیح اتفاق می افتد.

۲۰- در سال ۲۰۱۳، صندوق جهانی طبیعت، خطرناک ترین مسیرهای حمل و نقل با کشتی را اعلام کرد که البته مثلث برمودا در بین آن ها دیده نمی شد.

۲۱- دانشمندان بیشتری ادعا کرده اند که رمز و راز مثلث برمودا واقعا مسائل برانگیختن احساست است که توسط نویسندگان و رسانه های منتشر شده که می خواهند پول بیشتری توسط این اسرار در بیاورند.

۲۲- در سال ۱۹۵۵ یک کشتی بادبادنی پیدا شد که از سه طوفان رهایی یافته اما همه خدمه و عوامل آن ناپدید شده بودند.

۲۳- گارد ساحلی گفته است که تعداد کشتی هایی که ناپدید می شوند با توجه به کشتی و قایق هایی که به این سمت می آیند، رقم بسیار ناچیزی است.

۲۴- روانشناسان معتقدند که ادامه پیدا کردن رازهایی در مورد مثلث برمودا به خاطر چیزی به نام سوءگیری یا جهت گیری تاییدی است. ما انتظار داریم که کشتی ها غرق شوند و زمانی که یک کشتی واقعا غرق می شود، به سرعت آن را به مسائل ماوراءالطبیعه و فراانسانی ربط می دهیم.

۲۵- اما بهتر است بپرسیم که هر سال چند کشتی و یا هواپیما ناپدید می شوند؟ به هر حال می شود گفت که بر خلاف آمار و توضیحات علمی مربوطه، حدود ۲۰ کشتی و ۴ هواپیما هر سال در این نقطه از جهان یعنی مثلث برمودا ناپدید می شوند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(109 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

۵ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
صبا | ۲ هفته پیش
اطلاعات زیادی از مثلث برمودا دریافت کردم
۰
۱
 
 
ir
صبا | ۲ هفته پیش
واقعا خیلی جالب وهیجان انگیز بود
۰
۰
 
 
ir
مارال | ۱۱ ماه پیش
مثلث برمودا جیز عجیبی است فقط انسانهایی که در کشتی ها یا در هواپیما بودن و توسط برمودا اسیر شدن مردن یا زنده هستنن
۰
۰
 
 
من | ۱ سال پیش
خو پس دیدگاه قرآن کو ????
۰
۰
 
 
ir
میم_الف | ۱ سال پیش
چه نفس گیر بود _مرسی خانم امینی(یکهو چشمم به این مطلب خورد-نمیدونم چرا اینقدر قبل از خوندنش و حین خوندنش ترسیدم ) نمیتونه عادی باشه یک همچین اتفاقی
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم